Pittsburgh – NJ Devils 4:1 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 4:1 (kon.) | Washington – Vancouver 1:2 (0:1 po s.n.)
Philadelphia – Calgary 2:3 (0:1 po s.n.) | LA Kings – Arizona 2:3 (kon.)

Filip Chytil (NYR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:17
    Libor Hájek (NYR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:39 (04:08:51)

Tři hvězdy utkání:

1. Anders Nilsson (OTT) 30 zák., 1 gól, 96,8%
    2. Anthony Duclair (OTT) 1+1
    3. Mark Borowiecki (OTT) 0+0

Statistiky: Střely na bránu: 39-31; Zablokované střely: 12-6; Vhazování: 55%-45%; Hity: 21-24; Přesilové hry: 2/5-0/4; Trestné minuty: 8-10.
    Senators uspěli a vyhráli sedmé z posledních devíti střetnutí

Thomas Chabot vstřelil gól a připsal jednu asistenci, stejně jako jeho spoluhráč Anthony Duclair, a dnes společnými silami dovedli Ottawu k sedmému vítězství během posledních devíti zápasů. Konečný výsledek utkání zní. Ottawa Senators 4 New York Rangers 1.

59:27
    Anthony DeAngelo ještě dostal v závěru zápasu dvě minuty za krosček. Na výsledku to ale nic nezmění.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:06
    Brendan Lemieux na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a jeho střela skončila na tyči!

56:14
    Rangers museli rychle vyklidit útočné pásmo, protože jinak by se pískalo postavení mimo hru.

55:59
    Ryan Lindgren na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Anders Nilsson na přední tyči brány předvedl pěkný semafor. Následuje komerční přestávka.

54:44
    Senators se dostali ke střele v blízkosti pravé tyče a poté od modré čáry, Henrik Lundqvist ale obě střely vyrazil.

54:01
    Brendan Lemieux se mohl řítit do samostatného úniku, jenže o něco blíže k puku měl Dylan DeMelo.

53:13
    Rangers na levém křídle vypálili od modré čáry a Anders Nilsson jejich prudkou střelu snadno vyrazil.

52:35
    Anthony Duclair rychle zamíchal s pukem na vrcholu pravého kruhu, vzápětí ho ale zapomněl za sebou.

51:14
    Nick Paul vystřelil na vrcholu mezikruží a jeho střelu zápěstím dobře zablokoval obránce Libor Hájek.

50:35
    Poslední třetina se přehoupla do své druhé poloviny a zatím jsme v jejím průběhu nebyli svědky branky.

49:11
    Tyler Ennis se dostal do zakončení v blízkosti brány a bekhendem mířil ke vzdálenější pravé tyči, Henrik Lundqvist ho ale vychytal levým betonem! Další skvělý zákrok švédského krále.

48:08
    Rangers se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti týmu z New Yorku se pískalo zakázané uvolnění.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 1. Chabot (B. Tkachuk, Duclair), 7. L. Brown (Pageau), 22. Ennis (White, Tierney), 34. Duclair (Pageau, Chabot) – 18. Trouba (R. Lindgren, Gettinger)

Ottawa Senators: A. Nilsson (C. Anderson) – Chabot, DeMelo, Lajoie, Hainsey (A), Borowiecki, Jaroš – B. Tkachuk, L. Brown, Duclair – Ennis, Tierney, White (A) – N. Paul, Pageau, Co. Brown – Chlapík, Beaudin (A), Veronneau.
    New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – Hájek, Trouba (A), Skjei, DeAngelo, R. Lindgren, Fox – Panarin, R. Strome, Fast (A) – Kreider (A), Chytil, Bučnevič – Lemieux, B. Howden, Kakko – Gettinger, McKegg, Br. Smith.

Rozhodca: Dean Morton, Tim Peel. Čároví: Libor Suchánek, Bevan Mills