Pittsburgh – NJ Devils 4:1 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 4:1 (kon.) | Washington – Vancouver 1:2 (0:1 po s.n.)
Philadelphia – Calgary 2:3 (0:1 po s.n.) | LA Kings – Arizona 2:3 (kon.)
Ottawa Senators
4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
New York Rangers
cz Sobota 23.11.2019, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Ottawa konečně nabrala správnou formu a proti New Yorku Rangers bude usilovat o sedmé vítězství během posledních devíti zápasů. V bráně NY Rangers nebude chybět švédský král Henrik Lundqvist, který se může osamostatnit v počtu výher na 5. místě all-time listu.
    Henrik Lundqvist má na svém kontě v NHL aktuálně 454 výher

Ottawa z posledních osmi utkání hned šest vyhrála a do zápasu proti New Yorku Rangers bude vstupovat s dvěmi výhrami v řadě. Senators naposledy prohráli 17. listopadu s Buffalem a zásluhou skvělých výsledků se začínají zvedat ze dna tabulky NHL. V bráně domácího týmu začne Anders Nilsson, jehož průměrná úspěšnost zákroků z posledních šesti zápasů činí 93,0 procent.
    Christián Jaroš byl povolán z AHL, aby nastoupil proti Rangers

New York Rangers si v posledním zápase překvapivě snadno poradil s Washingtonem a obrovskou zásluhu na tom má Henrik Lundqvist, který za svá záda pustil pouze jednu z 31 střel a v počtu vítězství v historické tabulce vyrovnal brankáře Curtise Josepha. Oběma brankářům patří páté místo s 454 výhrami, a pokud Rangers vyhrají, Lundqvist se na 5. místě osamostatní.
    Do zápasu už zbývá jen pár hodin a hráči Rangers se velmi těší

Vzájemné zápasy

Oba týmy se v letošní sezóně NHL potkaly již dvakrát a z vítězství se vždy radoval hostující tým. Na začátku října nejprve New York Rangers a na začátku listopadu poté Ottawa. V obou případech šlo o hladké výhry.

Československá stopa v utkání:

Filip Chlapík (OTT) 12 zápasů, 2+3, +/- +3
    Christián Jaroš (OTT) 0 zápasů, 0+0, +/- 0
    Filip Chytil (NYR) 10 zápasů, 6+2, +/- +6
    Libor Hájek (NYR) 19 zápasů, 0+4, +/- +2

Ottawa Senators: A. Nilsson (C. Anderson) – Chabot, DeMelo, Lajoie, Hainsey (A), Borowiecki, Jaroš – B. Tkachuk, L. Brown, Duclair – Ennis, Tierney, White (A) – N. Paul, Pageau, Co. Brown – Chlapík, Beaudin (A), Veronneau. Hlavní trenér: D.J. Smith.

New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – Hájek, Trouba (A), Skjei, DeAngelo, R. Lindgren, Fox – Panarin, R. Strome, Fast (A) – Kreider (A), Chytil, Bučněvič – Lemieux, B. Howden, Kakko – Gettinger, McKegg, Br. Smith. Hlavní trenér: David Quinn.

Rozhodčí: Dean Morton, Tim Peel. Čároví: Libor Suchánek, Bevan Mills.

00:01

00:01
    Ottawa vyhrála úvodní vhazování zápasu a střetnutí mezi Senators a Rangers bylo zahájeno.

00:29
    Connor Brown vystřelil na vrcholu levého kruhu a Henrik Lundqvist kotouč vyrazil za bránu svého týmu.

00:57
    Ottawa právě vstřelila branku!
    THOMAS CHABOT vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a nádhernou střelou zápěstím vymetl bližší levý horní roh brány! Ottawa vede po 57 sekundách 1:0! Skvělý začátek zápasu. Asistence: Brady Tkachuk a Anthony Duclair.
    00:57 Thomas CHABOT - 1:0

01:57
    Adam Fox na pravém křídle vypálil od modré čáry a Anders Nilsson úspěšně zasáhl pravým betonem.

02:31
    Brady Tkachuk se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže Henrik Lundqvist ho vychytal levým betonem a vleže zmrazil puk pod svou lapačkou!

02:45
    Thomas Chabot mohl vstřelit svůj druhý gól v zápase, Henrik Lundqvist ale jeho střelu od modré čáry vyrazil.

03:16
    Brady Tkachuk vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a švédský brankář jeho pokus snadno vyrazil.

03:29
    A další střela hodně aktivního útočníka Ottawy, která nyní přišla na pravém křídle z ostrého úhlu, Henrik Lundqvist ji ale na přední tyči úspěšně vyrazil.

04:26
    Senators se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti domácím se pískalo zakázané uvolnění.

05:32
    Dylan DeMelo na ose útočného pásma vypálil od modré čáry a Henrik Lundqvist puk vykopl pravým betonem.

06:16
    Hra byla přerušena a Rangers budou hrát po reklamní přestávce v oslabení. První přesilová hra zápasu.

06:16
    Ryan Lindgren usedl na trestnou lavici poté, co byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

06:22
    Hlavní rozhodčí Tim Peel byl v rohu obranného pásma Rangers nepříjemně zasažen pukem do hlavy. Hra byla okamžitě přerušena kvůli jeho ošetření.

06:22
    Tim Peel je hodně otřesený a za potlesku fanoušků v Canadian Tire Centre zamířil na ošetřovnu.

06:32
    LOGAN BROWN vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a nádhernou střelou o horní tyč poslal puk do brány! Útočník Senators vstřelil svůj první gól v NHL a domácí vedou po využití přesilovky 2:0. Asistence: Jean-Gabriel Pageau.
    06:32 Logan BROWN - 2:0

07:02
    Kotouč opustil na pravé stranně obranného pásma Rangers ledovou plochu a hra byla přerušena. Ottawa vede 2:0.

08:19
    Přihrávka Senators byla sražena na střídačku Rangers, kterým se vstup do zápasu vůbec nepovedl.

08:38
    Jean-Christophe Beaudin vystřelil na vrcholu mezikruží a prudkou střelou mířil k pravé tyči, brankář Henrik Lundqvist ho ale o první gól v NHL připravil levým betonem! Skvělý zákrok.

09:12
    Rangers na pravém křídle vypálili od modré čáry a Anders Nilsson jejich táhlou střelu vykopl pravým betonem.

09:57
    Henrik Lundqvist zmrazil poskakující kotouč pod lapačkou a hra byla přerušena. Rangers musí hodně přidat.

10:42
    Thomas Chabot se dostal do zakončení v blízkosti levé tyče a Henrik Lundqvist jeho pokus úspěšně vyrazil.

11:17
    New York Rangers podává velice špatný výkon a hlavní trenér David Quinn na střídačce kroutí hlavou.

12:08
    Chris Kreider spěchal za nahozeným pukem, jenže za bránou Senators u něj byl jako první Dylan DeMelo.

12:30
    Senators nepřesně rozehráli podél trestných lavic a proti domácím hráčům se pískalo zakázané uvolnění.

12:40
    Brendan Smith před bránou nebezpečně tečoval nahození od modré čáry a Anders Nilsson zmrazil puk po dobrém zákroku pod lapačkou! Komerční přestávka. Senators vedou nad NY Rangers 2:0.

13:09
    Connor Brown vypálil na bodu pravého kruhu a jeho střela s příklepem byla sražena Bradym Skjeim za bránu.

13:53
    Chris Tierney vypálil v blízkosti levé tyče a Henrik Lundqvist jeho prudkou střelu vykopl svým levým betonem.

14:23
    Senators vypálili od modré čáry nepřesně a odražený puk skončil pod lapačkou Henrika Lundqvista. Na skóre se nic nemění a prostor dostává komerční přestávka.

15:00
    Filip Chytil nahodil puk z pravého rohu útočného pásma před bránu a Anders Nilsson ho zmrazil pod lapačkou.

15:13
    Jesper Fast vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a Anders Nilsson jeho pokus úspěšně vyrazil.

15:40
    Artěmij Panarin na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Anders Nilsson puk lapačkou vytáhl mimo.

16:20
    Filip Chlapík chtěl vypálit na bodu pravého kruhu bez přípravy, jenže kotouč úplně promáchl.

17:14
    Chris Kreider se ocitl před bránu ve slibné šanci, jenže se mu kotouč zamotal pod brusle, čehož využil Anders Nilsson, a volný puk zmrazil pod lapačkou.

17:20
    Rangers právě vstřelili branku!
    JACOB TROUBA na pravém křídle vystřelil od modré čáry a puk by zřejmě minul vzdálenější levou tyč, jenže Anders Nilsson si ho hokejkou usměrnil do vlastní brány! Hráči Rangers snížili. Asistence: Ryan Lindgren a Timothy Gettinger.
    17:20 Jacob TROUBA - 2:1

18:08
    Thomas Chabot na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho tečovaný pokus minul bránu New Yorku Rangers.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

19:22
    Dylan DeMelo na pravém křídle vystřelil od modré čáry a těsně před bránou trefil brusle Chrise Kreidera.

20:00

Thomas Chabot otevřel skóre utkání po pouhých 57 sekundách a Logan Brown poté vstřelil svůj první gól v NHL, po kterém Senators vedli rychle 2:0, jenže krátce před přestávkou vrátil Rangers zpět do zápasu Jacob Trouba. Skóre po první třetině dnešního střetnutí. Ottawa Senators 2 New York Rangers 1.
    Rangers dnes inkasovali dva góly z naprosto shodného místa

Druhá třetina začne přibližně v 2:38.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 18-9; Zablokované střely: 2-2; Vhazování: 62%-38%; Hity: 10-6; Přesilové hry: 1/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.

20:01

20:21
    Nick Paul nyní vystřelil na bodu levého kruhu a krásnou střelou zápěstím mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Henrika Lundqvista ovšem zachránila tyč! Senators mohli vést 3:1.

21:11
    TYLER ENNIS se v pravém kruhu nádherně protáhl mezi dvěma protihráči a výstavní střelou zápěstím vymetl přední pravý horní roh brány! Je to 3:1. Asistence: Colin White a Chris Tierney.
    21:11 Tyler ENNIS - 3:1

21:24
    Ryan Lindgren vystřelil na bodu levého kruhu a Anders Nilsson proti jeho střele vytáhl parádní semafor.

22:39
    Henrik Lundqvist vyrazil střelu Senators z pravého křídla a jeho spoluhráči vyhodili puk na zakázané uvolnění. Hra se tedy vrátí před bránu Rangers.

23:03
    Jacob Trouba vypálil na bodu pravého kruhu a prudkou střelou mířil ke vzdálenější levé tyči brány, Anders Nilsson ji ale dobře viděl a pravým betonem vykopl.

23:07
    Logan Brown fauloval za vlastní bránou Senators a za ostrý krosček vyfasoval dvě minuty. Přesilová hra NY.

24:54
    Rangers se dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám, z nichž druhá skončila v lapačce Anderse Nilssona.

25:07
    Vyloučený Logan Brown je zpět na ledové ploše a domácí hráči Ottawy hrají opět v plném počtu.

25:29
    Jean-Christophe Beaudin na pravém křídle vystřelil od hrazení a puk skončil v lapačce Henrika Lundqvista.

25:58
    Pavel Bučněvič mohl skórovat v blízkosti pravé tyče bekhendem, brankář Ottawy ho ale dokázal vychytat.

27:01
    Brady Skjei na levém křídle vypálil od modré čáry a Anders Nilsson vytáhl semafor. Následuje komerční přestávka.

27:07
    Christián Jaroš se srazil za vlastní bránou s Brendanem Lemieuxem a bruslí mu zřejmě rozsekl spodní ret. Slovenský obránce ale nakonec dostal dvě plus dvě minuty za vysokou hůl. Přesilová hra pro Rangers.

27:26
    Kaapo Kakko vypálil na vrcholu levého kruhu a jeho ostrá rána skončila na výstroji Anderse Nilssona.

28:44
    Jesper Fast na pravém křídle nedokázal udržet útočné pásmo a Senators zatím brání skvěle.

29:41
    Anthony DeAngelo vystřelil od modré čáry a jeho táhlý pokus před bránou zablokoval Mark Borowiecki.

30:22
    Chris Kreider se dostal do zakončení v pravém kruhu a těsně minul vzdálenější levou tyč! Těsně předtím ale mohli udeřit během oslabení Sens, Henrik Lundqvist ovšem vytáhl parádní zákrok!

31:07
    Christián Jaroš je zpět na ledové ploše a Rangers se během čtyřminutové přesilové hry dostali pouze k jedné střele na bránu, to je hodně chabá bilance.

31:29
    Filip Chytil dostal dvě minuty za vysokou hůl a Senators si po reklamní přestávce zahrají další přesilovou hru.

32:03
    Henrik Lundqvist předvedl v rychlém sledu dva zákroky a Rangers se podařilo podél střídaček vyhodit.

32:46
    Brady Skjei mohl skórovat během oslabení, když vystřelil na vrcholu mezikruží, Anders Nilsson šel ale rychle do kolen a mezi betony se překonat nenechal.

33:01
    Chris Tierney mohl skórovat v blízkosti levé tyče, jenže Henrik Lundqvist předvedl fantastický semafor.

33:01
    Rangers hráli v šesti a týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě nyní odpyká útočník Pavel Bučněvič.

33:24
    ANTHONY DUCLAIR vypálil na vrcholu mezikruží a nádhernou bombou z první vymetl vzdálenější pravý horní roh! Senators využili dvojnásobnou početní převahu a vedou 4:1. Asistence: Jean-Gabriel Pageau a Thomas Chabot. (pět na tři)
    33:24 Anthony DUCLAIR - 4:1

33:40
    Jacob Trouba vyhodil puk přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry. Další přesilovka 5 na 3.

33:54
    Thomas Chabot vypálil na vrcholu levého kruhu a Henrik Lundqvist předvedl zákrok, po kterém puk podržel.

34:22
    Henrik Lundqvist v blízkosti pravé tyče vychytal Tylera Ennise a vyhození Rangers skončilo na střídačce.

35:01
    Trest za příliš mnoho hráčů na ledě vypršel a Rangers tentokrát dvojnásobné oslabení úspěšně přečkali.

35:44
    Jacob Trouba naskočil na ledovou plochu a nahození Rangers skončilo v ochranné síti. Komerční přestávka.

36:14
    Ryan Lindgren vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a puk skončil na hrudi Anderse Nilssona.

36:50
    Brady Skjei na levém křídle vypálil od hrazení a jeho bomba zamířila do náruče domácího brankáře Ottawy.

38:20
    Jacob Trouba vypálil na pravém křídle a jeho rána z pravého kruhu minula vzdálenější levou tyč brány.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:57
    Artěmij Panarin vystřelil z prostoru mezikruží a Anders Nilsson ho fantasticky vychytal pravým betonem! U pravé tyče poté mohl skórovat do prázdné brány Anthony DeAngelo, jenže brankář Ottawy mu ukradl jistý gól senzačně lapačkou!

40:00

Senators mají vývoj utkání pevně pod kontrolou, když se po přestávce prosadili útočníci Tyler Ennis a ve dvojnásobné početní výhodě poté nádhernou ránou Anthony Duclair. Skóre po druhé třetině utkání v Ottawě. Ottawa Senators 4 New York Rangers 1.
    Hokejisté Rangers dostávají nařezáno a prohrávají už o tři góly

Třetí třetina začne přibližně v 3:34.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 35-26; Zablokované střely: 9-3; Vhazování: 57%-43%; Hity: 14-12; Přesilové hry: 2/4-0/3; Trestné min.: 6-8.

40:01

40:24
    Anders Nilsson si snadno poradil s nahozením Rangers a hokejkou ho odpálil do rohu ledové plochy.

42:00
    Ottawa v dnešním zápase hrála čtyři přesilové hry a dvě dokázala využít. Senators vedou nad hosty 4:1.

42:10
    Filip Chytil se na bodu levého kruhu ke střele nedostal a Senators se podařilo úspěšně vyhodit kotouč.

42:57
    Colin White se pokusil vystřelit na bodu pravého kruhu a jeho střelu zápěstím zablokoval Brady Skjei.

43:36
    Filip Chlapík vypálil na vrcholu levého kruhu pro buly a jeho prudká rána skončila na ochranném skle.

44:27
    Thomas Chabot fauloval na obranné modré čáře a byl vyloučen na dvě minuty za sekání. Další přesilovka NY.

45:12
    Chris Tierney vystřelil na vrcholu pravého kruhu a jeho střela přes clonu mířila k přední pravé tyči, Henrik Lundqvist ji ale lapačkou skvěle vytáhl! Ottawa mohla udeřit během oslabení.

46:10
    Pavel Bučněvič se v blízkosti pravé tyče do zakončení nedostal a Anders Nilsson zmrazil puk pod lapačkou.

46:27
    Vyloučený Thomas Chabot je zpět na ledové ploše a Rangers nevyužili ani jednu ze čtyř přesilových her.

47:15
    Brady Skjei vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a puk skončil u Anderse Nilssona. Reklamní blok.

47:28
    Jean-Gabriel Pageau mohl skórovat v blízkosti levé tyče, jenže Henrika Lundqvista neprostřelil!

48:08
    Rangers se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti týmu z New Yorku se pískalo zakázané uvolnění.

49:11
    Tyler Ennis se dostal do zakončení v blízkosti brány a bekhendem mířil ke vzdálenější pravé tyči, Henrik Lundqvist ho ale vychytal levým betonem! Další skvělý zákrok švédského krále.

50:35
    Poslední třetina se přehoupla do své druhé poloviny a zatím jsme v jejím průběhu nebyli svědky branky.

51:14
    Nick Paul vystřelil na vrcholu mezikruží a jeho střelu zápěstím dobře zablokoval obránce Libor Hájek.

52:35
    Anthony Duclair rychle zamíchal s pukem na vrcholu pravého kruhu, vzápětí ho ale zapomněl za sebou.

53:13
    Rangers na levém křídle vypálili od modré čáry a Anders Nilsson jejich prudkou střelu snadno vyrazil.

54:01
    Brendan Lemieux se mohl řítit do samostatného úniku, jenže o něco blíže k puku měl Dylan DeMelo.

54:44
    Senators se dostali ke střele v blízkosti pravé tyče a poté od modré čáry, Henrik Lundqvist ale obě střely vyrazil.

55:59
    Ryan Lindgren na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Anders Nilsson na přední tyči brány předvedl pěkný semafor. Následuje komerční přestávka.

56:14
    Rangers museli rychle vyklidit útočné pásmo, protože jinak by se pískalo postavení mimo hru.

58:06
    Brendan Lemieux na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a jeho střela skončila na tyči!

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

59:27
    Anthony DeAngelo ještě dostal v závěru zápasu dvě minuty za krosček. Na výsledku to ale nic nezmění.

Thomas Chabot vstřelil gól a připsal jednu asistenci, stejně jako jeho spoluhráč Anthony Duclair, a dnes společnými silami dovedli Ottawu k sedmému vítězství během posledních devíti zápasů. Konečný výsledek utkání zní. Ottawa Senators 4 New York Rangers 1.
    Senators uspěli a vyhráli sedmé z posledních devíti střetnutí

Statistiky: Střely na bránu: 39-31; Zablokované střely: 12-6; Vhazování: 55%-45%; Hity: 21-24; Přesilové hry: 2/5-0/4; Trestné minuty: 8-10.

Filip Chytil (NYR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:17
    Libor Hájek (NYR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:39 (04:08:51)

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 1. Chabot (B. Tkachuk, Duclair), 7. L. Brown (Pageau), 22. Ennis (White, Tierney), 34. Duclair (Pageau, Chabot) – 18. Trouba (R. Lindgren, Gettinger)

New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – Hájek, Trouba (A), Skjei, DeAngelo, R. Lindgren, Fox – Panarin, R. Strome, Fast (A) – Kreider (A), Chytil, Bučnevič – Lemieux, B. Howden, Kakko – Gettinger, McKegg, Br. Smith.

Rozhodca: Dean Morton, Tim Peel. Čároví: Libor Suchánek, Bevan Mills