Švédsko – Rusko 4:5 (1:2 po s.n.) | Fínsko – Česko 2:3 (0:1 po s.n.)
po s.n. (1:2)
Švédsko
4:5 (0:2, 1:1, 3:1 - 0:0)
Rusko
Sobota 09.11.2019, 12:30 • Hartwall Arena, Helsinki (Fínsko) • Euro Hockey Tour
Predzápasové kurzy
   
  Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:30.
   
  Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentačné mužstvá Švédska a Ruska. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 12:30.

  Vo štvrtok sa rozbehla nová hokejová reprezentačná sezóna. Tradične sa tak začína aj Euro Hockey Tour a prvým turnajom je Karjala Cup vo Fínsku. Tejto série sa zúčastňujú reprezentačné výbery Švédska, Ruska, Česka a Fínska.

  Švédsko na úvod turnaja podľahlo Česku 1:3, Rusko zas nestačilo na domáce Fínsko, ktorému podľahlo 3:4. Proti sebe sa tak postavia celky, ktoré na úvod turnaja nebodovali a dnes v tomto zápase to tak budú chcieť zmeniť. Sledujte náš online prenos!
   
  Úvodné zostavy:

  Švédsko: Hellberg (Reideborn) – Lundberg, Bertilsson, Hansson, Dahlbeck (C), Sellgren, Wikstrand – Brodin, L. Johansson, Bromé – C. Klingberg (A), O. Lindberg, Rödin – Zaar, Händemark, Sylvegård – Lindqvist, Berglund (A), Friberg.

  Rusko: Bobkov (Samonov) – Blažijevskij, Ožiganov, Zub, Rafikov, Fazylzianov, Ar. Sergejev, Šaripzjanov, Miščenko – Slepyšev, P. Karnauchov, Okulov – Kuzmenko, Švec-Rogovoj, Burdasov – Šumakov, Semionov, Žafiarov – Šošnikov, Alexejev, Kudrjavcev.

  Rozhodca: Kova, Heikkinen – Thomann, Jusi
   
  Prajem príjemné športové popoludnie všetkým fanúšikom hokeja! Dnes pokračuje druhými stretnutiami Karjala Cup vo Fínsku a od 12:30 sa proti sebe na ľade postavia Švédsko a Rusko, teda celky, ktoré svoje prvé zápasy prehrali a dnes tak budú chcieť určite bodovať. Môžme sa tak určite tešiť na veľmi zaujímavé stretnutie, ktoré sa o malú chvíľu začne, zatiaľ si môžte prezrieť zostavy oboch celkov.
   
  Oba reprezentačné výbery sú už nastúpené na ľadovej ploche, na rad tak ešte prídu štátne hymny a po nich sa už môže prvá tretina tohto stretnutia naplno rozbehnúť, prajem príjemný športový zážitok!
   
  00:01
  Stretnutie sa práve začalo.
   
  00:10
  Prvá tretina stretnutia medzi Švédskom a Ruskom sa už naplno rozbehla, buly vyhrali Švédi, ktorí toto stretnutie odohrajú v žltých dresoch, ich súper Rusko v červených.
   
  01:16
  Hra sa postupune presunula do útočného pásma Ruska a brankár Hellberg sa musel mať hneď na pozore. Najprv včas zasiahol betónom, pri pokuse o dorážku výborne zasiahla švédska defenzíva.
   
  02:33
  Rusi sú momentálne aktívnejší, hrajú častejšie s pukom a neboja sa prechádzať do útočného pásma. Švédsko sa tak teda momentálne len bráni.
   
  02:46
  Už sa podarilo vyprodukovať zakončenie aj Švédsku, ale Bobkov rovnako nemusel nijak výraznejšie zasahovať. Následne sa Rusko previnili zakázaným uvoľnením.
   
  03:26
  Opäť sme mohli sledovať ruský tlak v obranom pásme Švédska. Hellberg v tomto prípade zasahovať nemusel, ale Rusi narobili poriadny vietor pred švédskou bránkou.
   
  03:52
  Vylúčenie v tíme Švédsko (Michael Lindqvist – 2 min., hákovanie).
   
  04:05
  Ruský tlak sa môže teraz navýšiť, Švédi išli do oslabenia o jedného hráča. Uvidíme, či to Rusko dokáže využiť na strelenie prvého gólu v tomto zápase.
   
  04:48
  Zatiaľ sa však Rusko v početnej výhode nedarí, sledovali sme len zblokovanú strelu od Burdasova, po ktorej sa Švédsko dokázalo oslobodiť.
   
  05:23
  Aj strelecký pokus od Sergejeva bol tečovaný, Švédi sa teda znova oslobodili a Rusov k ničomu vážnemu nepúšťajú.
   
  05:52
  Švédsko v plnom počte.
   
  06:10
  Rusko tak svoju prvú presilovku v tomto zápase nevyužilo, Švédi naopak zvládli oslabenie výborne a súpera do žiadnej gólovej šance nepustilo.
   
  06:41
  Stále však sledujeme aktívnejšiu hru ruského výberu, ktorej drvivú väčšinu tvoria hráči z KHL. Švédi odohrali zatiaľ väčšiu času vo svojom obrannom pásme.
   
  07:39
  Rusi si však musia dávať pozor na rýchle brejky súpera. Jeden z nich sa teraz aj rysoval a vyzeral veľmi nebezpečne, ale Švédi napokon v rozhodujúcej chvíli puk stratili.
   
  07:58
  Tento útok Švédska je zastavený ofsajdom.
   
  08:20
  Opäť sme sledovali útočné snaženie Ruska, ktoré končí zblokovanou strelou od Švec-Rogovoja. Rusi však ešte získavajú buly v útočnom pásme.
   
  08:49
  Teraz tu je ofsajd na druhej strane. Hra je teda opäť prerušená, stále čakáme na prvú vážnejšiu príležitosť v tomto zápase.
   
  09:31
  Po dlhšej dobe sme mohli sledovať aj útok zo strany Švédska, ale strelecký pokus od Hanssona bol zblokovaný do bezpečia a tak je pri puku opäť Rusko.
   
  10:25
  Rusko dalo gól!

  A máme tu otvárací zásah tohto stretnutia! Zaslúžene sa oň postaralo aktívnejšie Rusko, ktoré získalo puk v strednom pásme, k bránke súpera si to namieril ANTON SLEPYŠEV a presne umiestnenou strelou prekonáva bezmocného Hellberg – 0:!
  Asistencia: Konstantin Okulov.
  10:25 Anton Slepyšev (RUS) - 0:1
   
  11:26
  Rusi sú tak za svoju aktivitu odmenení tým správnym spôsobom, Švédsko naopak pyká za svoju pasivitu. Všetko je to však ešte otvorené a tak verme, že to bude ešte zaujímavý hokej.
   
  12:15
  Aktivita je však stále na ruských hokejkách a na obraze hry sa teda nič nemení. Možno to je aj troška prekvapenie, čakal sa vyrovnanejší hokej, ale stále sme len niekde v úvode.
   
  12:51
  Peknú spoluprácu nám teraz predviedla štvrtá ruská formácia! Puk na hokejku získal Alexejev, ale jeho rázne zakončenie pokryl výborným zákrokom brankár Hellberg.
   
  13:16
  Švédska bránka je teraz ako v jednom ohni. O ďalšie zakončenie sa postaral Okulov, ale nemieril presne.
   
  13:56
  Už teraz môžme určite konštatovať, že Švédsko má čo to do ďalšieho vývoja stretnutia zlepšovať. Od toho však práve takéto prípravné turnaje sú.
   
  14:12
  Rusko dalo gól!

  Niet sa zrejme čomu čudovať, Rusko pridáva svoj druhý gól v tomto zápase! Pred švédskou bránkou vznikol poriadny zmätok, keď zakončenie od modrej čiare vyrazil Hellberg len pred seba, následne sa dokázal najlepšie zorientovať DAMIR ŽAFIAROV a puk upratal do siete – 0:2!
  Asistencia: Arťom Sergejev, Kirill Semionov
  14:12 Damir Žafiarov (RUS) - 0:2
   
  15:16
  Švédsko teda prehráva krátko pred koncom prvej tretiny o dva góly a má tak pred sebou do zvyšku stretnutia náročnú úlohu. Švédi tohto navyše v ofenzíve zatiaľ nepredviedli veľa.
   
  15:30
  Vylúčenie v tíme Rusko (Sergej Šumakov – 2 min., hákovanie).
   
  15:46
  Švédi majú teraz šancu na gólovú odpoveď, pretože hrajú svoju prvú presilovku v tomto zápase.
   
  16:26
  Nedarí sa im však presne zakončiť. Síce sa držia v útočnom pásme, ale Rusko výborne bráni a svojho dnešného súpera do ničoho vážneho nepúšťa.
   
  17:18
  Švédska presilovka sa čoskoro naplní, už to teda vyzerá, že ostane nevyužitá.
   
  17:30
  Švédsko v plnom počte.
   
  18:06
  Prvá tretina sa čoskoro naplní. Zatiaľ to teda vyzerá, že Rusko si po úvodnej tretine vypracuje dvojgólové vedenie.
   
  19:01
  Prebieha posledná minúta prvej tretiny!
   
  20:00
  Prvá tretina sa skončila.
   
  Úvodná tretina medzi Švédskom a Ruskom mala jednoznačný priebeh. Častejšie puk na svojich hokejkách malo Rusko, ktoré aj často hrozilo v obrannom pásme súpera a výsledkom sú napokon dva góly v bránke Hellberga, o ktoré sa postarali Slepyšev v jedenástej a Žafiarov v pätnástej minúte. Rusko tak nad Švédskom vyhráva po prvej tretine 2:0!

  Druhá tretina sa začne približne o 13:22.
   
  Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami stretnutia späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!
   
  20:01
  Začala sa druhá tretina.
   
  20:05
  Druhá tretina tohto stretnutia sa už naplno rozbehla, buly v prospech Švédska.
   
  20:11
  Vylúčenie v tíme Rusko (Arťom Blažijevskij – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
   
  20:16
  Rusi idú hneď v úvode druhej tretiny do oslabenia, takže Švédsko má šancu na strelenie kontaktného gólu.
   
  21:05
  Táto presilovka sa však Švédom nedarí, ťažko sa usadzujú v útočnom pásme. Rusi sa teda bránia veľmi dobre, ale ešte ich čaká vyše polovica oslabenia.
   
  21:14
  Navyše sa hra teraz často kuskuje vlpyvom rôznych prerušení. To pochopiteľne Rusko vyhovuje, stále si drží svoje dvojgólové vedenie.
   
  21:29
  A je tu ofsajd Švédska, ktorý tak prerušil útočnú snahu hokejistov v žltých dresoch.
   
  21:46
  Švédi teraz len krútia hlavami, je tu ďalší ich ofsajd. Znova sa teda hra prerušila.
   
  22:11
  Rusko v plnom počte.
   
  22:43
  Švédom tak táto presilovka vôbec nevyšla a márne čaká na vôbec svoju prvú šancu v tomto zápase. Rusko sa už snaží nadviazať na svoju aktivitu z prvej tretiny.
   
  23:05
  Vylúčenie v tíme Rusko (Kirill Semionov – 2 min., sekanie).
   
  23:26
  Rýchlo však Švédsku získava šancu na reparát, je tu v krátkej dobe ďalšie ruské vyúčenie.
   
  24:12
  Nebezpečné zakončenie išlo z hokejky Lindqvista, ale mierilo tesne vedľa a Rusko sa razom oslobodzuje.
   
  25:05
  Rusko v plnom počte.
   
  25:11
  Vylúčenie v tíme Švédsko (Fredrik Händemark – 2 min., sekanie).
   
  25:21
  Druhá tretina sa zatiaľ nesie v znamení vylúčení. Teraz si pre zmenu presilovku zahrá Rusko, ktoré má tak šancu navýšiť svoje vedenie.
   
  25:56
  Švédi však predvádzajú rovnako dobrú obranu a dostávajú puk cez všetky čiary do bezpečia.
   
  26:22
  Ožiganov pokus kryje brankár Hellberg a tak je hra prerušená. Rusko však ešte získava buly v útočnom pásme.
   
  26:34
  Je tu ofsjad Ruska, znova sa tak hra prerušila.
   
  26:46
  Vylúčenie v tíme Rusko (Damir Žafiarov – 2 min., hákovanie).
   
  26:51
  Uvidíme skrátenú hru 4 na 4, potom bude nasledovať krátka presilovka Švédska. Druhá tretina je teda týmto smerom veľmi zaujímavá.
   
  27:11
  Švédsko v plnom počte.
   
  27:26
  Je tu teda skrátená presilovka Švédska, ale útok musí táto reprezentácia zakladať až od svojho brankára.
   
  28:27
  Sledovali sme strelecký pokus od Rödina, ale jeho pokus zblokovala ruská defenzíva do bezpečia.
   
  28:46
  Rusko v plnom počte.
   
  29:55
  Lindqvist bol vo veľkej šanci faulovaný a Švédsko tak získava trestné strieľanie!
   
  29:55
  Švédsko dalo gól!

  CARL KLINGBERG, ktorý si tento nájazd vybojoval ho aj dokázal premeniť, keď pekne oklamal brankára Bobkova, ktorý išiel na zem a Klingberg puk dostáva do siete – 1:2!
  29:55 Carl Klingberg (SWE) - 1:2
   
  30:10
  Razom to je na švédskej strane veselšie. Je znížené na rozdiel jedného gólu a Švédsko je tak späť v hre.
   
  30:56
  Okamžite sa Švédsko snaží streliť aj druhý gól. Strela od Dahlbecka končí v Bobkovej lapačke a hra je teda prerušená.
   
  31:42
  Vôbec prvýkrát v tomto zápase vidíme, ako Švédsko dostáva svojho dnešneho súpera pod tlak. Rusi sú však zatiaľ v obrane úspešní, aj ten gól v ich sieti padol z trestného strieľania.
   
  32:27
  Vylúčenie v tíme Švédsko (Simon Bertilsson – 2 min., podrazenie).
   
  32:37
  No a Rusko získava presilovku, teda ideálna príležitosť na navýšenie vedenia.
   
  33:25
  Presilovky však dnes nie sú silnou stránkou ani jedného z celkov. Švédsko sa opäť dokázalo oslobodiť.
   
  34:17
  Zaútočil Slepyšev, ale svoj druhý gól v tomto zápase nepridal, Hellberg totižto podržal svoj celok.
  34:25 Kirill Semionov (RUS) - 1:3
   
  34:25
  Rusko dalo gól!

  Konečne tu je využitá presilovka! Rusi tak opäť vyhrávajú nad svojim dnešným súperom o dva góly, keď Hellberg znova len vyrazil zakončenie od modrej čiary pred seba a KIRILL SEMIONOV upratal puk do siete – 1:3!
  Asistencia: Damir Žafiarov, Arťom Sergejev.
   
  35:46
  Švédsko má teda opäť na Rusko stratu dvoch gólov. Uvidíme, ako sa ešte toto celé stretnutie bude vyvíjať.
   
  36:05
  Teraz sa však Rusi musia brániť, ale švédska kombinácia nič nebezpečného neponúka.
   
  37:38
  Veľká šanca pre Rusko! Šumakov išiel sám na bránku súpera, ale Hellberg výborným zákrokom podržal svoj celok a stále je to teda iba o dva góly!
   
  38:33
  Slepyšev sa pokúšal o samostatný prienik, ale puk napokon stráca.
   
  39:01
  Prebieha posledná minúta druhej tretiny!
   
  40:00
  Druhá tretina sa skončila.
   
  Skončila sa už aj prostredná tretina tohto stretnutia, aj po nej Rusko stále vyhráva o dva góly. Začiatok druhej tretiny sa niesol v znamení vylučovania na oboch stranách, v 30. minúte bol Klingberg faulovaný a trestné strieľanie premenil. Semionov však využil ruskú presilovku a tak upravil na predbežnych 1:3 z pohľadu Švédska.

  Posledná tretia tretina sa začne približne o 14:17.
   
  Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami stretnutia späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!
   
  40:01
  Začala sa tretia tretina.
   
  40:10
  Posledná tretia tretina sa už naplno rozbehla, buly v prospech Švédska, ktoré musí doháňať náskok súpera o dva góly.
   
  40:46
  Prvú strelu v tretej tretine vyslal na bránku Karnauchov, ale Hellberg bol pozorný a presným zákrokom hru prerušil.
   
  41:16
  Rusi pokračujú vo svojej aktivite aj naďalej, zakončenie od Burdasova však končí len na zadnom mantinely.
   
  42:21
  Švédsko sa pokúsilo o rýchly prechod do útočného pásma, ale zastavuje ho ofsajd.
   
  42:53
  Následne sa už Švédi do útočného pásma pozreli, ale zakončenie od Hanssona bolo tečované mimo ruskej bránky.
   
  43:27
  Vylúčenie v tíme Švédsko (Oscar Lindberg – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
   
  43:46
  Znova sledujeme veľký tlak Ruska, hokejisti v žltých dresoch sa však v oslabení dokázali znova oslobodiť.
   
  44:00
  Vylúčenie v tíme Rusko (Sergej Šumakov – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
   
  44:10
  Sily na ľadovej ploche sa teda vyrovnali, uvidíme hru 4 na 4.
   
  44:26
  Stále však pokračuje ruská útočná aktivita. Švédi budú mať čo robiť, ak ešte v tomto zápase pomýšľajú na body.
   
  44:43
  Veľká šanca pre Švédsko! Berglund sa ocitol v ideálnej šanci na skórovanie, ale nedokazal poslať puk do odkrytej časti bránky súpera.
   
  45:27
  Švédsko v plnom počte.
   
  45:37
  Momentálne prebieha skrátená presilova Švédska, ale puk má na svojich hokejkách ruský výber.
   
  46:00
  Rusko v plnom počte.
   
  46:17
  Ani jeden z celkov teda svoju početnú výhodu nevyužil a tak je aj naďalej stav tohto stretnutia 1:3 z pohľadu Švédska. Bližšie k prvým trom bodom na tomto podujatí je teda Rusko.
   
  47:00
  Vylúčenie v tíme Rusko (Artur Kajumov – 2 min., podrazenie).
   
  47:19
  Je tu ďalšia presilovka pre Švédsko! Tri korunky však musia zakladať útok až spoza svojej bránky.
   
  47:46
  Do útočného pásma sa však Švédi nedostali, po chybnej kombinácii tak musia opäť zakladať útok až od svojho brankára.
   
  48:00
  Vylúčenie v tíme Rusko (Kamil Fazylzianov – 2 min., držanie).
   
  48:29
  Švédsko dalo gól!

  Švédi využívajú presilovku o dvoch hráčov a opäť sa im tak podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu! Po presnej kombinácii sa puk dostal na hokejku MIKAELA WIKSTRANDA a ten aj so šťastím prepálil Hellberga – 2:3! Asistencia: Anton Rödin, Max Friberg.
  48:29 Mikael Wikstrand (SWE) - 2:3
   
  48:36
  Stále však trvá presilovka o jedného hráča! Švédsko tak môže pokračovať vo svojej aktivite a Rusko čakajú veľmi krušné chvíle.
   
  49:30
  Tvrdé zakončenie z hokejky Friberga na bránu neprešlo, presilovka Švédska sa pomaly končí.
   
  50:00
  Rusko v plnom počte.
   
  50:40
  Vylúčenie v tíme Švédsko (Carl Klingberg – 2 min., podrazenie).
   
  51:25
  Rusko dalo gól!

  Rusi využívajú presilovku a znova tak vyhrávajú o dva góly! Na konci úspešnej ruskej kombinácie stál NIKITA ŠOŠNIKOV a parádnou strelou upravuje na 2:4!
  Asistencia: Andrej Kuzmenko, Anton Burdasov.
  51:25 Nikita Šošnikov (RUS) - 2:4
   
  52:36
  Zborná tak opäť nedovolila svojmu súperovi vyrovnať, znova vedie o dva presné zásahy a kráča za troma bodmi.
   
  52:46
  Je tu zakázané uvoľnenie Švédska.
   
  53:11
  Švédsko dalo gól!

  Dráma však pokračuje ďalej, Švédsko znova znižuje na rozdiel jedného gólu! FREDRIK HÄNDEMARK získal puk na svoju hokejku a už vedel čo má s nim robiť, po peknej akcii ho dostáva do siete a upravuje na 3:4! Asistencia: Daniel Brodin.
  53:11 Fredrik Händemark (SWE) - 3:4
   
  53:28
  O zábavu tak ešte máme určite postarané. Uvidíme, čo všetko nás vo zvyšku tretej tretiny čaká.
   
  53:57
  Vylúčenie v tíme Švédsko (Carl Klingberg – 2 min., držanie hokejky).
   
  54:08
  Je tu však vylúčenie na strane Švédska, takže tri korunky nebudú môcť pokračovať vo svojej aktivite, naopak, budú sa musieť brániť.
   
  54:39
  Zatiaľ sa Švédsko bráni úspešne a dostáva puk do bezpečia.
   
  55:10
  Rusom sa v tejto početnej výhode nedarí zakladať útoky, ale podsatné je, že puk držia na svojich hokejkách.
   
  55:57
  Švédsko v plnom počte.
   
  56:42
  Hellberg musel zasahovať v švédskej bránke, ale puk úspešne schoval pod svoju lapačku. Toto presne Rusom vyhovuje.
   
  57:08
  Švédom sa už čas rýchlo kráti. Je to rozdiel jedného gólu, ale Švédi sa musia pokúsiť na dlhšiu dobu pobudnúť v útočnom pásme.
   
  57:21
  To sa už aj stalo, Rusko je teraz pod obrovským tlakom a snaží sa ihneď dostať puk do bezpečia.
   
  57:43
  Švédsko dalo gól!

  Tak to je teda zápas! Švédi dvakrát prehrávali o dva góly, ale predsa len sa im podarilo vyrovnať a krátko pred koncom tretej tretiny to vyzerá na predĺženie. NIKLAS HANSSON sa prezentoval skvelou strelou od modrej a puk sa ocitol za brankárom Bobkova – 4:4!
  Asistencia: Carl Klingberg, Linus Johansson.
  57:43 Niklas Hansson (SWE) - 4:4
   
  58:08
  Ruským hrdinom sa teraz mohol stať Šumakov, ale sám v najazde na brankára Hellberga neuspel!
   
  59:01
  Prebieha posledná minúta tretej tretiny, vyzerá to však, že stretnutie ešte bude pokračovať ďalej.
   
  60:00
  Tretia tretina sa skončila.
   
  Pred začiatkom tretej tretiny by zrejme málo kto povedal, že sa bude predlžovať. Rusi takmer počas celého stretnutia vyhrávali o dva góly, ale Švédsko predsa len tento náskok zmazalo a oba tímy už získavajú po jednom bode do tabuľky. O ten druhý teraz zabojujú v predĺžení.
   
  60:01
  Začalo sa predĺženie.
   
  60:10
  Predĺženie je už v plnom prúde, buly vyhralo Švédsko.
   
  60:38
  Klingberg pálil veľmi nebezpečne, Bebkov však včas vytasil svoj betón.
   
  61:43
  Sám pred švédskou bránkou sa ocitol Okulov, ale puk do siete umiestniť nedokázal!
   
  62:43
  Ofsajd, hra sa presúva do stredného pásma.
   
  63:12
  Švédsky brankár výborným zákrokom podržal svoj celok! Ožiganov mal pred sebou odkrytú časť bránky, ale Hellberg za zaskvel parádnym zákrokom!
   
  64:01
  Prebieha posledná minúta predĺženia!
   
  65:00
  Predĺženie sa skončilo.
   
  V predĺžení sme víťaza nespoznali, budú to teda musieť rozhodnúť samostatné nájazdy.
   
  Samostatné nájazdy začínajú.
   
  1. séria
  0:0
  Michael LINDQVIST nepremieňa.
   
  1. séria
  0:0
  Anton SLEPYŠEV nepremieňa.
   
  2. séria
  0:0
  Daniel ZAAR nepremieňa.
   
  2. séria
  0:1
  Sergej ŠUMAKOV premieňa.
   
  3. séria
  0:1
  Carl KLINGBERG nepremieňa.
   
  3. séria
  0:1
  Artur KAJUMOV nepremieňa.
   
  4. séria
  1:1
  Niklas HANSSON premieňa.
   
  4. séria
  1:1
  Pavel KUDRJAVCEV nepremieňa.
   
  5. séria
  1:1
  Oscar LINDBERG nepremieňa.
   
  5. séria
  1:1
  Kirill SEMIONOV nepremieňa.
   
  6. séria
  1:1
  Sergej ŠUMAKOV nepremieňa.
   
  6. séria
  1:1
  Carl KLINGBERG nepremieňa.
   
  7. séria
  1:1
  Anton SLEPYŠEV nepremieňa.
   
  7. séria
  1:1
  Niklas HANSSON nepremieňa.
   
  8. séria
  1:2
  Nikita ŠOŠNIKOV premieňa.
   
  8. séria
  1:2
  Daniel BRODIN nepremieňa.
   
  65:00
  V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Rusko.
  Autorom víťazného gólu je NIKITA ŠOŠNIKOV.
   
  Koniec zápasu.
   
  V dramatických a dlhých nájazdoch napokon uspelo Rusko, ktoré sa tak predsa len stáva víťazom tohto stretnutia, ale je to len za dva body.

  To je už z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa. (15:18:33)

  Miroslav Revaj

  Góly a asistencie: 30. C. Klingberg (t.s.), 49. Wikstrand (Rödin, Friberg), 54. Händemark (Brodin), 58. Hansson (C. Klingberg, L. Johansson) – 11. Slepyšev (Okulov), 15. Žafiarov (Ar. Sergejev, Semionov), 35. Semionov (Žafiarov, Ar. Sergejev), 52. Šošnikov (Kuzmenko, Burdasov), rozh. náj. Šošnikov

  Samostatné nájazdy:

  1. séria:
  0:0   Michael Lindqvist (SWE)
  0:0   Anton Slepyšev (RUS)
  2. séria:
  0:0   Daniel Zaar (SWE)
  0:1   Sergej Šumakov (RUS)
  3. séria:
  0:1   Carl Klingberg (SWE)
  0:1   Artur Kajumov (RUS)
  4. séria:
  1:1   Niklas Hansson (SWE)
  1:1   Pavel Kudrjavcev (RUS)
  5. séria:
  1:1   Oscar Lindberg (SWE)
  1:1   Kirill Semionov (RUS)
  6. séria:
  1:1   Sergej Šumakov (RUS)
  1:1   Carl Klingberg (SWE)
  7. séria:
  1:1   Anton Slepyšev (RUS)
  1:1   Niklas Hansson (SWE)
  8. séria:
  1:2   Nikita Šošnikov (RUS)
  1:2   Daniel Brodin (SWE)


  Švédsko: Hellberg (Reideborn) – Lundberg, Bertilsson, Hansson, Dahlbeck (C), Sellgren, Wikstrand – Brodin, L. Johansson, Bromé – C. Klingberg (A), O. Lindberg, Rödin – Zaar, Händemark, Sylvegård – Lindqvist, Berglund (A), Friberg.
  Rusko: Bobkov (Samonov) – Blažijevskij, Ožiganov, Zub (A), Rafikov, Fazylzianov, Ar. Sergejev, Šaripzjanov, Miščenko – Slepyšev (A), P. Karnauchov, Okulov – Kuzmenko, Švec-Rogovoj, Burdasov (C) – Šumakov, Semionov, Žafiarov – Šošnikov, Alexejev, Kajumov – Kudrjavcev.

  Rozhodca: Kova, Heikkinen – Thomann, Jusi