Sobota 24.08.2019, 19:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tatranský pohár

Zajtrajší program posledného dňa na 72. ročníku Tatranského pohára:

Najlepší hráči zápasu:

Poprad: Tomáš Vošvrda
    Nice: Remi Thomas

Tak v samostatných nájazdoch zvíťazil Poprad a získal pre Poprad pomocný bod.

Tretia tretina napokon definitívne rozhodla, že víťazom tohto zápasu sa stal HK Poprad. V 55. minúte skóroval Karterud, následne znížil Václav, ale v 59. minúte stanovil konečný výsledok 4:2 Mlynarovič. Poprad teda zvíťazil, nasledujú ešte samostatné nájazdy, ktoré rozhodnú o držiteľovi pomocného bodu.

59:25
    Nice skúša hru bez brankára, Poprad sa snažil vyhodiť a skórovať do odkrytej bránky, no bol z toho icing.

59:14
    Oddychový čas pre Nice!

59:13
    Jednoduchú strelu Doreya od modrej čiary brankár pohodlne skryl do lapačky.

58:56
    Nice sa previnil zakázaným uvoľnením. Hra sa teda sťahuje pred Barriera.

58:12
    Poprad dal gól!
    Poprad opäť má k dispozícii dvojgólové vedenie. Magovac posunul puk po modrej čiare Svitanovi, ktorého strelu do bránky tečoval SAMUEL MLYNAROVIČ.
    Asistencie: Aleksandar Magovac, Patrik Svitana.

Dnešné stretnutie sleduje 740 divákov.

56:48
    Presilovka pre tím Popradu. Olivier Dame-Malka dostáva trest za hákovanie.

56:27
    Poprad prečkal oslabenie a v tejto chvíli už pokračuje v pätici.

55:31
    Nice dáva gól!
    Nice znižuje stav zápasu a dramatizuje jeho záver. Prihrávku si na pravom kruhu spracoval expopradčan RASTISLAV VÁCLAV a pohotovou delovkou prekvapil Vošvrdu.

55:09
    Takáč vyrazil do rýchleho prečíslenia spoločne so Zagrapanom. Popradská dvojica však úspešne nezakončila.

54:20
    Presilovka Popradu sa však končí celkom skoro. Samuel Mlynarovič dostáva dve minúty zdržiavanie hry.

54:08
    Poprad zároveň so skórovaným gólom získava aj presilovku. Radek Deyl dostáva dve minúty za hákovanie.

54:08
    Kamzíci vedú dvojgólovým rozdielom. JORGEN KARTERUD predviedol po spracovaní prihrávky pohodlnú sólojzadu, dostal sa pred bránku a strelou popri Barrierovom ramene zvýšil na 3:1.

53:29
    Presilová hra pre celok Popradu. Jakub Illéš dostáva dve minúty za hákovanie.

53:07
    Hlavný rozhodca už dvihol pažu do vzduchu a avizuje trest, Poprad ešte chce využiť aj hru v šestici.

51:11
    Ťavoda sa zmocnil puku v obrannom pásme a tvrdo ho odpálil preč cez všetky čiary.

50:46
    Popradu sa darí brániť v tomto oslabení, Nice je zatiaľ bezzubý a gólmana Vošvrdu ešte asi ani nepreveril strelecky.

50:13
    Presilová hra pre Nice. Guillaume Leclerc si odsedí dve minúty pre hráčsku lavicu za príliš veľa hráčov na ľade.

49:29
    Aurelien Dorey čaká na svojich nakorčuľovaných spoluhráčov, má puk momentálne za vlastnou bránkou. Tempo zápasu je v týchto chvíľach veľmi slabé.

48:36
    Dame-Malka šikovne prenikol dopredu po ľavom krídle a vyskúšal pozornosť popradského brankára Vošvrdu strelou príklepom. Vošvrda odolal.

46:40
    Matúš Paločko sa šikovne prepracoval dopredu po ľavom krídle a aj vystrelil, no mieril priamo na Barriera.

44:42
    Svitana vybojoval puk v útočnom pásme, posunul ho okamžite na obrancov na modrú čiaru.

43:08
    Zagrapan prišiel o puk na obrannej modrej čiare. Ihneď ho získal Abramov a okamžite nahodil do útočnej tretiny.

42:32
    Matejkova jednoduchá strela z ľavého kruhu smerovala na Barriera, ktorý si s pukom bezpečne poradil.

42:05
    Pelamo sa snažil od zadného mantinelu preniknúť popred bránku, čo sa mu veľmi nepodarilo a domáci prišli o puk.

41:00
    Dame-Malka opäť pálil tvrdo od modrej čiary. Tentokrát jeho strelecké zakončenie mierilo na brvno a odtiaľ sa puk odrazil na ochrannú sieť.

40:30
    Dame-Malka pálil od modrej čiary, jeho tvrdá delovka mierila ponad bránku, Nice ešte hrá skrátenú presilovku.

40:01

V prostrednej časti hry sa gólovo vyznamenali hráči Popradu, ktorí otočili skóre. V priebehu 23. minúty skóroval Mlynarovič a na 2:1 dával v 26. minúte Štrauch.
    Tretia tretina sa začne približne o 20:38.

40:00

39:50
    Strela z ľavého kruhu z hokejky Lofquista bola tečovaná a skončila na ochrannej sieti.

39:23
    Nice získava v závere tretiny presilovku. Peter Bjalončík je vylúčený za seknutie.

39:21
    Matúš Paločko chcel elegantne prenechať puk Bjalončíkovi pred bránku, no veľmi to tejto popradskej dvojici nevyšlo.

38:47
    Štrauch sa dostal do dobrej šance z tesnej blízkosti brány, no bekhendom napokon bránku minul.

38:26
    Zagrapan pri modrej čiare prenechal puk Leclercovi, ktorý sa rozhodol páliť, lenže vôbec netrafil priestor bránky.

36:41
    Poprad bude hrať presilovku piatich proti trom. Radomír Heizer dostáva 2+10 za vrazenie.

36:09
    Presilová hra pre celok Popradu. Hráčska lavica Nice dostáva trest za príliš veľa hráčov na ľade.

35:41
    Brankára Vošvrdu trošku zaskočila Deylova koncovka takmer zo záporného uhla. Puk preskočil popred popradskú bránku a Vošvrda ostal na chvíľu prekvapený.

35:11
    Karterud v strednom pásme prenechal puk Magovacovi, ktorý vbehol do útočnej tretiny a vzápätí rýchlo aj o puk prišiel.

34:24
    Matejkova tvrdá delovka spoza ľavého kruhu cieľ nenašla, smerovala iba na zadný mantinel.

33:28
    Thomas sa pretláčal pred popradskú bránku, čo mu veľmi nevyšlo, zastavil ho obranca Popradu.

32:58
    Abramov prenikol s pukom do útočného pásma, ale musel počkať na čerstvé sily zo striedačky, a tak sa príliš do zakončenia nehrnul.

32:07
    A hneď nato Štrauch spáchal nedovolený zákrok. Dostal dve minúty za podrazenie.

31:59
    Štrauch prekorčuľoval s pukom po pravom kruhu a prihrával pred bránku. Dame-Malka si danú prihrávku takmer zrazil do vlastnej bránky, ešteže zasiahol Barrier.

31:20
    Magovacova delovka spoza ľavého kruhu smerovala na Barrierovu hokejku a od nej puk šiel na ochrannú sieť.

30:52
    Heizerova strela spomedzi kruhov bola pre brankára Vošvrdu pomerne jednoduchým sústom, zachytil ju do lapačky.

30:09
    Presilovku získavajú hokejisti Popradu. Mike Aviani dostáva menší trest za nečakané napadnutie a 10 minút za nešportové správanie a automaticky do konca zápasu.

29:35
    Po ľavom krídle dopredu prekorčuľoval Carpentier. Dostal sa ku koncovke, no namieril to mimo Vošvrdovej bránky.

29:05
    Strelecké zakončenie Štefana Fabiana prišlo vo chvíli, keď sa práve prerušila hra kvôli postaveniu útočiaceho hráča v bránkovisku.

28:55
    Takáč prenechal puk na ľavom kruhu Pelamovi, ktorý nasmeroval puk smerom na bránku, no bolo z toho ľahké sústo pre brankára Barriera.

28:21
    Kopta dokázal prekorčuľovať po pravom krídle, dostal sa ku koncovke, no tá mierila vedľa brány.

27:58
    Nice hrá druhú časť svojej presilovky veľmi dobre a Popradčania len tak tak odolávajú náporu francúzskeho mužstva.

27:43
    Strelecké zakončenie Dameho-Malku smerovalo priamo na Vošvrdu, ktorý sa dokázal ubrániť.

26:52
    Takáč vyrazil spoločne s Kundríkom do prečíslenia dvoch proti jednému. Prihrávka z Takáčovej hokejky na Kundrika nedošla, zastavil ju vracajúci sa Francúz.

26:09
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Fabian – 2 min., podrazenie).

25:44
    Popradské tribúny majú po druhýkrát dôvod na radosť. ANDREAS ŠTRAUCH predviedol svoje individuálne zdatnosti, z ľavého kruhu sa prebojoval pred bránku a jeho rýchla strela prepadla Barrierovi.
    Asistencie: Peter Bjalončík, Samuel Takáč.

25:04
    Do brejkovej situácie sa vysunul Louis Petit, ktorý korčuľoval sám na Vošvrdu, strelou zblízka ho však neprekvapil.

24:34
    Magovac nedokázal presne prihrať na hokejku Svitanu, i keď Svitana dokázal potom spracovať puk a vysunúť sa po krídle dopredu.

23:42
    Popradčania si v rozohrávke celkom nerozumeli. Štrauch dostal prihrávku na korčuľu a otočil sa do úplne opačného smeru od puku.

23:14
    S vylúčeniami sa pokračuje. Rastislav Václav dostáva dve minúty za držanie.

23:02
    Presilová hra Popradu sa však celkom rýchlo končí. Samuel Takáč je vylúčený na dve minúty za nečakané napadnutie.

22:44
    Popradčania sa dostali po strelenom góle na koňa a k dispozícii majú ďalšiu presilovku. Mike Aviani dostáva dve minúty za hrubosť.

22:09
    Kamzíci vyrovnávajú skóre. Voľný priestor a nenápadnú situáciu dokázal využiť SAMUEL MLYNAROVIČ, ktorý sa odpútal od rohu klziska, pretlačil sa pred bránku a zasunul popod Barrierov betón.

21:48
    Takáč sa ocitol voľný medzi kruhmi a okamžite ho prihrávkou dokázal vyhľadať Patrik Svitana. Jeho následná strela mierila priamo na Barriera.

21:21
    Presilová hra pre tím Popradu. Jakub Illéš dostáva dve minúty za držanie hokejky.

21:12
    Václav zrýchlil po pravom krídle a hľadal na ľavej strane svojho spoluhráča z útoku Jakuba Illéša. Ten si nedobrú prihrávku nevedel spracovať.

20:45
    Dorey zachytil rozohrávku Brejčáka z obranného pásma, puk však nedokázal nahodiť do útočnej tretiny.

20:01

Úvodná časť hry sa hrala naozaj v komornej atmosfére a priniesla jeden gól. V 5. minúte šli do vedenia hostia, gól zaznamenal Carpentier.
    Druhá tretina sa začne približne o 19:48.

20:00

19:10
    Karterud dokázal nabiť spomedzi kruhov za ľavý kruh Andreasovi Štrauchovi, ktorý prudko a tvrdo príklepom pálil. Mieril však iba do Barrierových betónov.

18:19
    Zagrapanovi sa na prihrávku pred bránkoviskom ukazoval Mlynarovič, no dostal veľmi nepresný puk. Presnosť je to, čo kamzíkom v tejto tretine veľmi chýba.

17:58
    Presilová hra pre tím Popradu. Mike Aviani dostáva dve minúty za krosček.

17:28
    Matej Paločko od zadného mantinelu videl, že pred bránkou mu stojí pripravený Bjalončík. Navzájom si však puk nevymenili.

16:55
    Pelamo našiel prihrávkou na modrú čiaru Česáneka, ktorý vyskúšal vystreliť švihom. Jeho strelecký pokus priestor bránky nenašiel.

16:07
    Vyzerá to tak, že časomiera sa už postupne dáva do poriadku a bude to už len dobré.

15:44
    Les Aigles nerozohrali novú útočnú akciu vôbec dobre. Končí sa to zakázaným uvoľnením.

15:26
    Kopta sa chcel individuálne presadiť po ľavom krídle. Cez skalopevného obrancu Johanssona však prejsť nedokázal.

14:33
    Rozohrávka Matejku vôbec nebola dobrá, Nice zastavil puk v strednom pásme a chcel zaútočiť, no je z toho postavenie mimo hry.

13:46
    Chabertova strela z ľavého kruhu bola zablokovaná, puk vyletel na ochrannú sieť a vhadzuje sa pred Vošvrdom.

13:24
    Zakončenie od modrej čiary vôbec nevyšlo Dominikovi Kramárovi, ktorý to napálil iba do protihráča stojaceho pred ním.

12:40
    Thomas sa takmer dostal k puku pred bránkou, nedokázal však zakončovať, puk sa nedostal na jeho hokejku.

11:44
    Šikovne to myslel Rastislav Václav, ktorý prenikal po ľavom krídle, presadil sa až pred bránku, no následne nedokázal úspešne zakončiť.

11:21
    Tak práve sme sa od hlásateľa dozvedeli, že do konca prvej tretiny ostáva osem minút a 39 sekúnd. Vhadzuje sa v útočnom pásme Popradu.

09:50
    Na štadióne nastal technický problém s časomierou, uvidíme, kedy sa to podarí časomeračom znovu rozbehnúť, keďže aj náš on-line sa riadi podľa času, v nasledujúcich chvíľach to budem zrejme len odhadovať.

09:14
    Štrauch v útočnom pásme naservíroval parádnu krížnu prihrávku na hokejku Leclerca, ktorému však nesadlo úplne zakončenie, mieril do Barrierovho betónu.

08:37
    Pozor si musel dať Vošvrda na nakorčuľovaného Abramova, ktorý prenikol po ľavom krídle a zakončoval zblízka. Popradský gólman stihol zareagovať.

08:32
    Popradčania sa dostali s pukom do útočného pásma, Svitanova krížna prihrávka na Magovaca nebola veľmi presná, Poprad však ostal s pukom na hokejkách.

07:47
    Presilovka Nice sa celkom rýchlo končí. Dvomi minútami za napadnutie je potrestaný Remi Thomas.

07:14
    Vystrelený puk z klziska zasiahol niektorého z popradských hráčov veľmi nepríjemne, rieši to tam už aj domáci lekár.

07:05
    Druhá presilová hra pre Les Aigles. Ján Ťavoda dostáva 2+10 minút za úder do hlavy.

06:46
    Václav nahodil puk dopredu po ľavom krídle, snažil sa preľstiť obrancu Kramára, čo sa mu veľmi nepodarilo. Pri puku pri mantineli boli domáci.

06:11
    Keďže väčšina hráčov tímu Nice striedala, Norbert Abramov to urobil pomerne jednoducho. Prekorčuľoval po krídle, spoza kruhu nahodil a Vošvrda musel vytiahnuť svoj betón.

05:36
    Vo veľkej gólovej príležitosti sa po Svitanovej prihrávke ocitol Peter Kundrik, ktorý zakončoval zblízka na vyrážačku a Barrier ju stihol v správnej chvíli použiť.

04:46
    Les Aigles využívajú presilovú hru a dostávajú sa do vedenia v stretnutí. Šikovnú krížnu prihrávku si na pravom kruhu našiel ROMAIN CARPENTIER, ktorý vypálil z prvej a skóroval cez bezmocného Vošvrdu.
    Asistencie: Remi Thomas, Radomír Heizer.

04:19
    Šikovne zakombinovali hokejisti tretej formácie Nice. Heizer posunul puk pred bránku na hokejku Remiho Thomasa, ktorý pálil z prvej a bránu tesne minul.

03:49
    Dobre to vo vlastnom oslabení urobil Johansson, ktorý sa zmocnil puku v obrannom pásme a bezpečne ho poslal preč cez celé klzisko.

03:27
    Presilová hra pre Les Aigles. Patrik Svitana dostáva dve minúty za seknutie.

03:17
    Zmeniť to chcel Mike Aviani, ktorý sa pretlačil medzi kruhy a odtiaľ sa snažil zakončovať, popradský obranca mu však zabránil v koncovke.

02:54
    Vošvrda v rohu klziska dopomohol svojim spoluhráčom. Pristavil puk pre Fabiana, ktorý mohol rozprúdiť novú útočnú akciu. Zatiaľ sledujeme málo striel.

02:13
    Deyl sa poľahky zbavil puku, keď zo stredného pásma jemnučko nahadzoval do útočnej tretiny. Vošvrda si s pukom poradil a rozohral.

01:35
    Takáč spoločne s Pelamom zastavili rozohrávku súpera. Následne z ľavého kruhu vypálil Zagrapan, no mieril iba na betón brankára Barriera.

01:10
    Kundrik vykorčuľoval za pukom po ľavom krídle, pri puku však bol prvý Carpentier a nedovolil popradskému útočníkovi pokračovať v akcii.

00:39
    Hráči Nice rozbiehali prvý útok po ľavom krídle, ďaleko sa však s pukom nedostali. Je z toho postavenie mimo hry.

00:24
    Svitana nahodil puk do útočného pásma, korčuľoval za pukom Mlynarovič, no nepodarilo sa mu ho dokorčuľovať pri zadnom mantineli.

00:01

Na ľadovú plochu už nastupujú hokejisti Les Aigles de Nice v čiernych dresoch. Poprad odohrá stretnutie v bielych dresoch.

HK Poprad: Vošvrda (Halo) – Brejčák, Johansson, Magovac, Kramár, Matejka, Ťavoda, Fabian, Česánek – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Karterud, Kundrik, Leclerc – Takáč, Pelamo, Zagrapan – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko

Les Aigles de Nice: Barrier (Nechvátal) – Dame-Malka, Dorey, Dinda, Scolari, Brincko, Deyl, Sutor – Abramov, Aviani, Lofquist – Václav, Kopta, Illéš – Thomas, Heizer, Carpentier – Chabert, Petit, Lacheny

Rozhodca: Snášel, Orolin – Šoltés, Stanzel.

Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní druhého zápasu tretieho hracieho dňa na 72. ročníku Tatranského pohára. Stretnutie medzi HK Poprad a Les Aigles De Nice sa začne o 19:00.

HK Poprad
    Organizátor turnaja vstupuje do 72. ročníka Tatranského pohára ako obhajca trofeje. Za doterajších 71 rokov organizovania Tatranského pohára dokázal Poprad zvíťaziť v desiatich prípadoch. Naposledy sa tak udialo minulý rok a predtým v rokoch 2014 a 2012. Poprad cez leto už stihol angažovať niektoré zaujímavé mená, predĺžiť zmluvu s viacerými hráčmi a stihol odohrať aj nejaké prípravné zápasy. Dvojicu prípravných zápasov odohral Poprad v Sheffielde, tamojším oceliarom podľahol v dvoch zápasoch 7:4 a 5:2. Predtým Poprad podľahol Cracovii 1:2, zdolal Mikuláš 4:2 a rovnakému súperovi podľahol 3:2. Popradčania hrali svoj prvý zápas na tomto Tatranskom pohári včera večer, proti Michalovciam predviedli dobrý výkon, no na víťazstvo to nestačilo, Zemplínčanom podľahli 2:3 po nájazdoch a minuloročné prvenstvo už teda neobhája, keďže do finále sa dostanú Michalovce.

Nice sa na Tatranskom pohári predstaví po druhýkrát. Naposledy sa predstavil na 70. ročníku v roku 2017. Klub začal písať svoju históriu v roku 1969. Nice spočiatku hral v nižších francúzskych ligách, do najvyššej francúzskej Ligue Magnus sa podarilo „orlom“ prebojovať v sezóne 2015/16. Odvtedy obsadili prevažne stred tabuľky, minulú sezónu skončili na 7. mieste po základnej časti a v play-off vypadli hneď v prvom kole. S Grenoble prehrali 4:0 na zápasy. Tento francúzsky celok je známy najmä popradským fanúšikom, keďže v sezóne 2012/13 tu pôsobil aj Arne Kroták, minulú sezónu si tam zahrali Matej Paločko spoločne s Pterboj Bjalončíkom. V sezóne 2019/20 dres Nice oblečú ďalší predchádzajúci hráči HK Poprad, a to Brincko, Václav, Heizer, Nechvátal či Dinda. Nice vstúpil do 72. ročníka Tatranského pohára prehrou s Michalovcami 1:2.

TATRANSKÝ POHÁR

Na Slovensku má tradíciu už niekoľko turnajov. Či hovoríme o RONA CUP-e, Spišskom pohári alebo Memoriáli Pavla Zábojníka. Tatranský pohár je však najstarším hokejovým turnajom na Slovensku a druhým najstarším hokejovým turnajom v Európe. Tento rok sa píše jeho 72. kapitola.
    Počet účastníkov a systém turnaja je rovnaký ako minulý rok. Šesť mužstiev je rozložených do dvoch skupín, v skupine odohrá zápas každý s každým. Na základe získaných bodov sa v posledný deň turnaja odohrajú tri zápasy: o konečné 5. miesto, o bronz a finále.

3. 15:00 | DVTK Jegesmedvék Miškolc – Comarch Cracovia 3:2
    4. 19:00 | HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 s.n.
    Sobota 24. 8. 2019
    5. 15:00 | Comarch Cracovia – HC Košice
    6. 19:00 | HK Poprad – Les Aigles de Nice
    Nedeľa 25. 8. 2019
    7. 11:00 | 3. mužstvo sk. A vs. 3. mužstvo sk. B (o piate miesto)
    8. 15:00 | 2. mužstvo sk. A vs. 2. mužstvo sk. B (o tretie miesto)
    9. 19:00 | 1. mužstvo sk. A vs. 1. mužstvo sk. B (o prvé miesto)

Posledných päť víťazov Tatranského pohára
    67. ročník, 2014, HK Poprad
    68. ročník, 2015, Moser Medical Graz 99ers (Rakúsko)
    69. ročník, 2016, Pelicans Lahti (Fínsko)
    70. ročník, 2017, HC Košice
    71. ročník, 2018, HK Poprad

K sledovaniu prenosov zo zápasov Tatranského pohára 2019 ste srdečne pozvaní. Príjemné sledovanie on-line prenosov želá Lukáš R. Ovšonka, ktorý vám bude z popradského zimného štadióna prinášať všetky priame prenosy. Pekný športový zážitok!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 23. Mlynarovič (Magovac, Svitana), 26. Štrauch (Bjalončík, Takáč), 55. Karterud, 59. Mlynarovič (Svitana, Magovac) – 5. Carpentier (Thomas, Heizer), 56. Václav

Rozhodca: Snášel, Orolin – Šoltés, Stanzel