Benfica – Chivas USA 3:0 (kon.) | Arsenal – Fiorentina 3:0 (kon.) | Bayern – Real Madrid 3:1 (kon.)
Juventus – Tottenham 2:3 (kon.)
Juventus Turín
2:3 (0:1)
Tottenham Hotspur
Nedeľa 21.07.2019, 13:35 • Národný štadión, Kallang, Singapur • International Champions Cup

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:30.

Taliansky majster po stretnutí so Spurs v singapurskom Kallangu cestuje do čínskeho Nanjingu na duel proti Interu Miláno a Champions Cup ukončí 10. augusta vo švédskom Štokholme proti Atléticu Madrid. Turínsky veľkoklub zatiaľ loví posily hlavne do zadných radov. Z Ajaxu prišiel za 75 miliónov zázračný mladý stopér Matthijs de Ligt, Argentínčan Cristian Romero stál 26 miliónov, ostáva však na hosťovaní v Janove, Turek Merih Demiral vyšiel na 18 miliónov a Luca Pellegrini 22 miliónov, no opačným smerom do AS Rím išiel za 29 Leonardo Spinazzola. Juventus získal do stredu poľa dve hviezdy zadarmo. Z Arsenalu Aarona Ramseyho a z PSG Adriena Rabiota. Takisto zadarmo sa vrátil Gianluigi Buffon. Stefano Sturaro, Emil Audero a Alberto Cerri pri odchodoch priniesli takmer 50 miliónov.

Aj pre londýnsky tím bude tento duel prvý v rámci Champions Cupu. 25. júla sa ešte predstaví v Šanghaji proti Manchestru United a všetko ukončí 4. augusta domácim duelom na vlastnom štadióne s Interom Miláno. Spurs nie sú v posledných rokoch na prestupovom trhu prehnane aktívni, výrazne sa to nezmenilo ani teraz, avšak z Lyonu prišiel záložník Tanguy Ndombélé za 60 miliónov eur, čo je najdrahšia posila v histórii klubu. Mladý útočník Jack Clarke vyšiel na 11 miliónov, ostáva na hosťovaní v Leedsi. Do Atlética Madrid odišiel obranca Kieran Trippier, stál 22 miliónov.

Juventus Turín: Buffon – Cancelo, Bonucci (C), Rugani, De Sciglio – Can, Pjanić, Matuidi – Bernardeschi, Mandžukić, C. Ronaldo
    Náhradníci: Szczesny, Pinsoglio, Loria – de Ligt, Demiral, Di Pardo, Coccolo, Beruatto, Rabiot, Kastanos, Muratore, Toure, Frederiksen, Pereira, Higuain, Mavididi

Tottenham Hotspur: Gazzaniga – Walker-Peters, Alderweireld (C), Tanganga, Georgiou – Winks, Skipp – Lamela, Alli, Son – Parrott
    Náhradníci: Whiteman, de Bie – Bowden, Moura, N´Dombèlé, Roles, Lyons-Foster, White, Vertonghen, Foyth, Kane, Eriksen, Marsh, M. Sissoko

Rozhodca: A'Qashah – Koh Min Kiat, Lee Ong – Chan (všetci SGP).

Začiatok stretnutia sa trochu posúva.

1

1
    Tottenham mal výkop stretnutia. V Singapure teda začína ďalší futbalový sviatok dvoch svetových gigantov.

2
    Son a Alli sa snažili zakombinovať a prejsť cez os až do zakončenia. Defenzíva si na ich prvú akciu dala pozor.

3
    Tottenham má veľmi dobrý začiatok. Je vidieť, že toto prípravné stretnutie neberie na ľahkú váhu. Obrancovia Juventusu sa musia rýchlo obracať.

4
    Lamela veľmi dobre napádal rozohrávajúceho Emreho Cana, nemecký záložník však loptu s vypätím všetkých síl udržal.

5
    Skipp získal loptu od Matuidiho. Parrott ju adresoval na ľavú stranu pre Sona, ten svojim pokusom z uhlu ohrozil len bočnú sieť. Na loptu si siahol aj Buffon.

6
    Cristiano Ronaldo sa pokúsil o nožničky, jeho pokus nebol úspešný, pretože netrafil loptu ideálne. Dopredu teda trieli Alli.

7
    Juventus vybojoval rohový kop. K hlavičke sa dostal Emre Can, bránku Gazzanigu ohroziť nedokázal.

8
    Georgiou sa na ľavej strane síce nedostal až k šestnástke súpera, získal aspoň aut a jeho snaha môže pokračovať.

9
    Obranca Georgiou centrom zľava našiel v šestnástke súpera Sona, ten sa z dobrej pozície aj dostal do zakončenia, avšak trafil opäť iba bočnú sieť.

10
    Úvodných desať minút za nami. Oveľa viac z hry má Tottenham, ktorý sa snaží byť aktívnym tímom. Juventus sa ešte poriadne do zakončenia nedostal.

12
    Cristiano Ronaldo sa dostal do veľkej šance. Jeho pokus však výborne zablokoval Alderweireld a lopta na bránku Tottenhamu neprešla.

13
    Walker-Peters si hodil loptu po krídle, kde bol faulovaný. Na zem ho poslal De Sciglio.

14
    Priamy kop chcel hlavičkou zakončiť Dele Alli, k tomu ho defenzíva Juventusu nepustila a loptu odkopla do bezpečia.

15
    Skipp prihral pod seba, takže centrovať mohol Georgiou. Jeho pas bol presný, no Son sa nachádzal v ofsajde.

16
    Parrott našiel pri šestnástke súpera Lamelu, ten chcel ešte prihrávať na Sona, lenže táto prihrávka už neprešla. Skvele vystúpil Bonucci.

17
    Bernardeschi a Cancelo zakombinovali na pravom krídle, avšak Georgiou center zrazil na rohový kop.

18
    Rugani sa síce dostal do zakončenia centrovanej lopty z rohového kopu, no jeho pokus letel vedľa brány.

19
    Rozohrávať teda môže argentínsky brankár Tottenhamu Gazzaniga, ktorý sa nejako prehnane neponáhľa.

20
    Dvadsať minút za nami. Juventus sa dostáva v posledných minútach častejšie dopredu. Na prvý gól stále čakáme.

21
    Parrott vyslal svoju prvú strelu v tomto stretnutí, na bránku Buffona neprešla, nakoľko bola okamžite zablokovaná.

22
    Po skvelom úvode pre Tottenham sa hra vyrovnala. Momentálne sledujeme ofenzívne akcie na jednej aj druhej strane ihriska.

25
    Cristiano Ronaldo to na krídle nemal vôbec ľahké, pretože sa proti nemu postavil Walker-Peters. Nakoniec to bude aut pre Juventus.

26
    Znova v súboji rovnaká dvojica. Ronaldo do šestnástky neprešiel. mladý obrancu mu dokázal vystaviť stopku.

27
    Nakoniec sa ale Cristiano Ronaldo dostal do veľkej šance. Center sprava ho našiel ideálne, avšak hviezdy Portugalčan nedal strele z voleja razanciu ani presnosť, a tak zasiahol Gazzaniga.

29
    Winks, Alli, Lamela a Georgiou predviedli krásnu akciu Tottenhamu. Z polovice ihriska sa dostali až do zakončenia. Son ale na konci v dobrej možnosti zlyhal.

30
    Kórejský ofenzívny hráč to skúsil znova. Sonov pokus z nejakých 25 metrov letel vysoko nad bránku Buffona.

31
    Držanie lopty: 54% – 46%
    Erik Lamela (TOT) - 0:1

31
    Tottenham dal gól!
    Spurs predviedli protiútoku štyroch proti trom. Najskôr síce Buffon vytasil famózny zákrok, na dorážku ERIKA LAMELU už nemal šancu. Londýnsky tím sa zaslúžene dostáva do vedenia.

32
    Po góle nasleduje pauza, kvôli vysokým teplotám dostanú oba tímy možnosť na osvieženie.

33
    Juventus musí odpovedať na zásah Lamelu. Loptu má dnes zatiaľ častejšie na kopačkách, čo by už mohol využiť.

35
    Desať minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. Dočká sa Juventus vyrovnania do prestávky?

36
    De Sciglio poslal veľmi dobrý center, ktorý si pred bránou súpera našiel Mandzukič. Jeho hlavička nemala dostatočnú razanciu a Gazzaniga si poradil.

37
    Parrott uvoľnil pred šestnástkou Juventusu spoluhráča Sona, jeho pokus bol okamžite zablokovaný.

39
    Ronaldo sa pri šestnástke dostal k centru od Matuidiho, okamžite bol od lopty čistým spôsobom odstavený.

40
    Posledných päť minút úvodného dejstva. Juventus čím ďalej, tým viac zvyšuje ofenzívnu snahu, zatiaľ to do gólu nepretavil.

42
    Walker-Peters znova poslal sprava dobrú loptu pred bránku súpera, lenže Parrott proti presile nemal nárok hlavičkovať.

44
    Žltú kartu dostáva Troy Parrott (Tottenham Hotspur).

45
    Cristiano Ronaldo si nenabehol včas do šestnástky, skôr pred ním centrovanú loptu zachytil Gazzaniga.

45+1
    Nadstavujú sa 3 minúty.

45+2
    Ronaldo sa ešte pokúsil nájsť centrom spoluhráčov na zadnej žrdi, lopta skončila mimo ihriska.

45+3

Tottenham začal stretnutie veľmi aktívne a aj keď Juventus neskôr vyrovnal hru, tak do vedenia sa dostal londýnsky tím. Sieť Buffona rozvlnil argentínsky záložník Erik Lamela.

46

46
    Striedanie v tíme Juventus Turín: z ihriska odchádza Gianluigi Buffon, prichádza Wojciech Szczesny.
    Striedanie v tíme Juventus Turín: z ihriska odchádza Emre Can, prichádza Adrien Rabiot.
    Striedanie v tíme Juventus Turín: z ihriska odchádza Mario Mandzukic, prichádza Gonzalo Higuain.
    Striedanie v tíme Juventus Turín: z ihriska odchádza Daniele Rugani, prichádza Merih Demiral.
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Troy Parrott, prichádza Harry Kane.
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Japhet Tanganga, prichádza Jan Veronghen.
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Dele Alli, prichádza Moussa Sissoko.
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Toby Alderweireld, prichádza Juan Foyth.
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Son Heung-Min, prichádza Lucas Moura.

47
    Oba tímy výrazne cez polčas striedali, takže uvidíme že či a ako to ovplyvní stretnutie.

48
    Juventus začína druhý polčas na lopte. Bude to taliansky tím, kto musí doháňať manko.

50
    Juventus hrá v druhom polčase veľmi aktívne, Tottenham má v zadných radoch s atakmi problémy.

52
    Higuain to skúsil spred veľkého vápna, jeho pokus po trávniku smeroval do stredu brány, kde bol pozorná Gazzaniga.

53
    Obrovskú šancu mal zvýšenie skóre obstaral Lucas Moura. Brazílčanov pokus len tesne minul žrď bránky Juventusu.

54
    Juventus opäť nasťahovaný na útočnej polovici ihriska. Z tohto by čoskoro mohlo zapršať, tlak je veľký.

56
    Juventus Turín dal gól!
    GONZALO HIGUAIN obdržal prihrávku na hranicu šestnástky súpera, jeho presné zakončenie skončilo v sieti. Gazzaniga nemal veľa šancí zareagovať.
    56. Gonzalo Higuaín (JUV) - 1:1

57
    Okamžite mohol byť znova vo vedení Tottenham. Centrovanú loptu si našiel útočník Harry Kane, ktorého pokus smeroval tesne vedľa.

59
    De Sciglio poslal presný center do šestnástky, kde sa najlepšie zorientoval CRISTIANO RONALDO a veľmi rýchlo otáča skóre tohto prípravného stretnutia hraného v Singapure.
    59. Cristiano Ronaldo (JUV) - 2:1

60
    Hodina hry je za nami. V druhom polčase začal skvelo Juventus, strelil dva góly a teraz razom musí otáčať Tottenham.

63
    Striedanie v tíme Juventus Turín: z ihriska odchádza Cristiano Ronaldo, prichádza Matheus Pereira.
    Striedanie v tíme Juventus Turín: z ihriska odchádza Leonardo Bonucci, prichádza Matthijs de Ligt.

64
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Erik Lamela, prichádza Tanguy NDombele.
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Harry Winks, prichádza Jack Roles.

65
    Najdrahšia posila v histórii Spurs poslala krásny pas. N´Dombèlé nebol na ihrisku ani minútu, keď vymyslel kolmicu do veľkého vápna a LUCAS MOURA v sklze loptu nasmeroval za Szczesneho.
    65. Lucas Moura (TOT) - 2:2

66
    N´Dombèlé bol znova v akcii, avšak jeho lopta na krídlo nebola presná, takže vhadzovať môže Juventus.

67
    Matuidi prudkou strelou neohrozil bránku protivníka, včas sa mu do strely postavil obranca Foyth.

68
    Juventus vybojoval rohový kop. Center od Pjaniča defenzíva Tottenhamu dostala do bezpečia bez väčších problémov.

69
    Bernardeschi poslal krásnu tvrdú strelu do rohu bránky, perfektný zákrok vytiahol zo svojho repertoáru Gazzaniga.

70
    Dvadsať minút do konca riadneho hracieho času. Ak sa nerozhodne v ňom, tak nás budú čakať pokutové kopy.

71
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Kyle Walker-Peters, prichádza George Marsh.

72
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Anthony Georgiou, prichádza Harvey White.

73
    Roles skúsil pokus z diaľky, brankár Szczesny ale so zákrokom nemal žiadny problém.

74
    Aj v druhom polčase prestávka na osvieženie, chvíľu sa hrať nebude.

75
    Striedanie v tíme Juventus Turín: z ihriska odchádza Miralem Pjanič, prichádza Simone Muratore.

76
    Striedanie v tíme Juventus Turín: z ihriska odchádza Blaise Matuidi, prichádza Grigoris Kastanos.

77
    Lucas Moura potiahol akciu po krídle a prudko centroval pred bránu, kde takmer zakončoval Harry Kane. Vo veľkej šanci netrafil loptu.

79
    Roles si nabehol na center do šestnástky, loptu zľava zasiahnuť nedokázal, a preto nemohol zakončovať.

80
    Tottenham mal šancu a veľmi dobrú. Moussa Sissoko potiahol loptu k šestnástke, tam sa k nej dostal Harry Kane a parádnym pokusom len tesne minul bránku Juventusu.

81
    Posledné minúty. Všetko smeruje k tomu, že dnes budeme svedkami pokutových kopov.

82
    Obrovská možnosť aj pre Juventus. V šestnástke sa na chvíľu ocitol nestrážený Gonzalo Higuain, ktorý trestuhodne minul priestor troch žrdí.

83
    Wojciech Szczesny sa dostal pod tlak pri rozohrávke, vo vlastnej šestnástke situáciu bravúrne zvládol.

85
    N´Dombèlé znova poslal loptu do šestnástky na Lucasa Mouru, jeho pokus bol ale zablokovaný.

86
    Gazzaniga si dal veľký pozor na kolmicu za obranu Tottenhamu. Pri lopte bol ako prvý a odkopom ju poslal do bezpečia.

87
    Remíza pretrváva, všetko nasvedčuje tomu, že uvidíme pokutové kopy.

89
    Na tímoch je už vidieť, že nechcú spraviť chybu. Snažia sa hrať pokojne, aby si zbytočne nekomplikovali situáciu.

90
    Nadstavujú sa 4 minúty.

90+2
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Oliver Skipp, prichádza Jamie Bowden.

90+3
    Na penalty to podľa všetkého nebude, pretože hrdinom Spurs v tomto zápase sa podľa všetkého stane striedajúci HARRY KANE. Ten v nadstavenom čase strieľa asi víťazný gól a aký! Szczesny si môže spytovať svedomie, pretože anglický útočník ho nachytal ranou zo stredového kruhu!
    90+3. Harry Kane (TOT) - 2:3

90+4

Zásah Harryho Kanea sa naozaj ukázal ako víťazný, takže sme sledovali skvelé vyvrcholenie ofenzívneho zápasu, v ktorom padlo až päť gólov a fanúšikom sa musel páčiť. Hlavne nezainteresovaným. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný deň. (15:32:08)

Matej Kubove

Góly: 56. Higuain, 59. Ronaldo – 31. Lamela, 65. Lucas Moura (N´Dombèlé), 90+3. Kane

Karty:   44. Parrott (TOT)

Rozhodca: A'Qashah – Koh Min Kiat, Lee Ong – Chan (všetci SGP)