Tobol Kostanaj – Jeunesse Esch 1:1 (kon.) | Almaty – Široki Brijeg 2:1 (kon.) | FK Makedonija – Alaškert 0:3 (kon.)
KF Teuta – Ventspils 1:0 (kon.) | Inter Turku – Brøndby 2:0 (kon.) | Levadia Tallinn – Stjarnan 3:2 (po pr.)
RFS Riga – Ljubljana 0:2 (kon.) | RoPS Rovaniemi – Aberdeen 1:2 (kon.) | Universitatea Craiova – Sabail 3:2 (kon.)
Minsk – FK Liepāja 1:2 (kon.) | Levski Sofia – Ružomberok sk 2:0 (kon.) | Limassol – Kauno Žalgiris 4:0 (kon.)
Kraków – Dunajská Streda sk 2:2 (po pr.) | Haugesund – Cliftonville 5:1 (kon.) | Milsami – FCSB 1:2 (kon.)
Neftçi Baku – Speranța Nisporeni 6:0 (kon.) | CS Petrocub – Larnaca 0:1 (kon.) | Kutaisi – Ordabasy 0:2 (kon.)
Vaduz – Breidablik 2:1 (kon.) | Žalgiris Vilnius – Honvéd Budapešť 1:1 (kon.) | Zrinjski Mostar – AP Brera Strumica 3:0 (kon.)
Be'er Sheva – Laçi 1:0 (kon.) | Niederkorn – Cork City 1:2 (kon.) | Engordany – Dinamo Tbilisi 0:1 (kon.)
B36 Tórshavn – Crusaders 2:3 (kon.) | Hajduk Split – Gżira 1:3 (kon.) | Hibernians FC – Soligorsk 0:1 (kon.)
Kukësi – Debrecín 1:1 (kon.) | Fehérvár – Zeta 0:0 (kon.) | Mura – Haifa 2:3 (kon.)
Norrköping – St Patrick´s 2:1 (kon.) | Shkupi – Pjunik 1:2 (kon.) | Vitebsk – KuPS 1:1 (kon.)
Ballymena – Malmö 0:4 (kon.) | Budućnost Podgorica – Narva 4:1 (kon.) | Domžale – Balzan 1:0 (kon.)
Kilmarnock – Connah's Quay 0:2 (kon.) | Niš – Flora 2:2 (kon.) | Rangers – St Joseph's 6:0 (kon.)
Trnava – FK Radnik sk 2:0 (3:2 po pen.) | Reykjavík – Molde 0:0 (kon.) | Légia Varšava – Europa 3:0 (kon.)
Shamrock – Brann 2:1 (kon.)
Milsami Orhei
1:2 (0:2)
FCSB
cz Štvrtok 18.07.2019, 19:00 • District Sport Complex, Orhei • Európska liga (predkolá) • 1. predkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Zdravím a vítám všechny příznivce evropského klubového fotbalu u sledování on-line přenosu utkání prvního předkola Evropské ligy mezi týmy FC Milsami Orhei a FCSB. Utkání se odehraje na Complexul Sportiv Raional v Orhei.

FC Milsami Orhei

Milsami je moldavským klubem, který v minulé sezoně skončil v domácí soutěži na třetím místě s dvoubodovým odstupem na druhou pozici a ztrátou třinácti bodů na místo první. Díky tomu se Milsami kvalifikovalo do předkol o Evropskou ligu. V klubových evropských pohárech je Milsami poměrně pravidelným účastníkem, letos je v předkolech EL třetí rok v řadě. Nejlépe se mu dařilo v sezoně 2013/14, kdy došlo až do třetího předkola. Nejlepšími úspěchy klubu jsou vítězství v domácí lize v sezoně 2014/15 a zisk domácího poháru v sezonách 2011/12 a 2017/18. Superpohár získalo Milsami v letech 2012 a 2019.

FCSB

FCSB je rumunským předním klubem a je to následovníkem klubu Steaua Bukurešť. V loňské sezoně FCSB skončila druhá o dva body za mistrovskou Kluží. To pro FCSB znamenalo zajištění účasti v prvním předkole Evropské ligy. FCSB je pravidelným účastníkem evropských pohárů, v sezoně 1985/86 dokonce zvítězila v předchůdci Ligy mistrů, v roce 1986 získala Evropský superpohár. V loňské sezoně FCSB skončila v posledním čtvrtém předkole Evropské ligy, když nestačila na Rapid Vídeň. Před sezonou odehrála FCSB tři přípravná utkání s bilancí dvou výher a jedné remízy. V prvním kole rumunské ligy vyhrála FCSB 4:3 doma nad Hermannstadt.

První zápas

První utkání dvojzápasu prvního předkola vyhrála FCSB doma nad Milsami 2:0. Oba góly vsítil záložník Florin Tanase, nejprve se trefil ve 12. minutě a poté v 56. minutě. Žádné jiné vzájemné utkání spolu tyto dva kluby neodehrály.

FC Milsami Orhei: Čirninciuc – Jardan, Cracion, Bolohan (C), Platica – Onica, Rusnac – A. Antoniuc, Andronič, Stina – M. Antoniuc
    Náhradníci: Butuc, Zagaevšii, Patras, Nazar, Martin, Ba

FCSB: Vlad – Belu-Iordache, Cristea, Planič, Roman – Oaida, Nedelcu, Tanase (C) – Man, Dumitru, Coman
    Náhradníci: Balgradean, Hora, Popescu, Perianu, Ion, Ardelean

Rozhodčí: Christofi.

Hráči obou mužstev už nastupují na hrací plochu.

1

1
    Úvod utkání se podle očekávání nese v opatrném stylu.

2
    Jardan se dopustil nedovoleného zákroku, takže hrát budou moci hosté.

3
    Do zakončení se dostal domácí Onica, ale jeho pokus byl zablokovaný.

4
    Steaua Bukurešť právě vstřelila branku!
    Hosté mají snový start do utkání, už ve čtvrté minutě jdou do vedení! Přetažený centr z pravé strany vrátil před branku Oaida, našel naprosto přesně CRISTIANA DUMITRA, a ten ho neomylně poslal do sítě. Asistence: Razvan Oaida.
    4. Cristian DUMITRU - 0:1

5
    V součtu s prvním utkáním vedou hosté už 3:0 a postup mají téměř jistý.

6
    Hostující hráč Planić se dopusti nedovoleného zákroku proti Alexandru Antoniucovi.

7
    Do zakončení se dostal domácí Stînă, ale minul branku FCSB.

8
    Maxim Antoniuc fauloval Planiče a k míči se tak dostanou hosté.

9
    Po hezké akci hostů zakončoval Oaidă, ale neměl přesně seřízená mířidla.

10
    Po faulu na útočné polovině akce Milsami končí a rozehrávku budou mít hosté.

11
    Po pravém křídle se obránce FCSB Belu-Iordache neprocpal, autové vhazování mají domácí.

12
    Znovu to domácí na útočné polovině přehnali s důrazem, tentokrát fauloval Jardan.

13
    Podobným způsobem se ale provinil také rumunský tým, také on vyprodukoval faul na útočné polovině.

14
    Hosté vhazovali aut těsně u vlastního rohového praporku, takže byli trochu pod tlakem, a také poté míč ztratili a vhazovat budu domácí.

15
    Faulů je zatím v zápase opavdu hodně, tentokrát to ve středu pole odnesl Man a Victor Stina dokonce dostává žlutou kartu.

16
    Po nepřesné vysoké přihrávce skončil míč v autu a do hry ho uvedou hráči Milsami.

17
    Coman dostal z pravé strany dobrou přihrávku za vápno a vypálil, jeho pokus byl ovšem příliš vysoký.

18
    Man pronikl individuálně do pokutového území, ale tam okamžitě narazil na přesilu hráčů Orhei a o balón přišel.

19
    Milsami dlouze rozehrávalo a když se konečně odhodlalo jít dopředu, okamžitě přišlo o míč.

20
    Domácí se pokusili překonat obranu soupeře dlouhým nákopem. To se jim sice přímo nepovedlo, ale udrželi míč na útočné polovině.

21
    Jenže Milsami nakonec nevybojovalo ani rohový kop, od branky tak bude rozehrávat Vlad.

22
    Dumitru, střelec první branky zápasu, se tentokrát ve vápně neprosadil ke střele, takže od branky rozehrává Čirninciuc.

23
    Momentálně hra z obou stran nemá takové tempo, oba týmy sráží nepřesnosti.

24
    Z ničeho nic se ovšem do rychlého breku dostali hosté a z hranice vápna pálil technicky levačkou Man. Jeho obstřel skončil těsně vedle.
    24. Man střílel těsně vedle.

25
    Domácí měli první náznak šance. Z levé strany putoval míč před branku, tam se však nikdo do zakončení nedostal.

26
    Z levé strany sice odcentroval domácí Jardan, ale už předtím mu míč utekl do autu, takže už to bylo navíc.

27
    Na zemi zůstává ve vlastím pokutovém území sedět Maxim Antoniuc, měl by být ale v pořádku.

28
    Hosté přešli poměrně jednoduše středem pole, po centru z pravé strany zakončoval z dálky z voleje kapitán Tanase. Branku netrefil.

29
    Domácí se drží na polovině soupeře s míčem na kopačkách, zatím ale daleko od branky soupeře.

30
    Mohlo být vyrovnáno, gól měl na kopačce Maxim Antoniuc, poté co chyboval brankář Vlad v rozehrávce. Pak však svou chybu napravil a vyrazil míč na roh.
    30. Maxim Antoniuc mohl vyrovnat.

31
    Z rohového kopu se domácí neprosadili, ale hned mají k dispozici další.

32
    Ani na druhý pokus to nevyšlo, domácí rozehráli rohový kop velice špatně.

33
    Coman se hezkou kličkou ve vápně uvolnil, už jen stačilo najít volného spoluhráče. To se mu ale nepovedlo.

33
    Steaua ještě zahrávala rohový kop, ze kterého sice branku neohrozila, ale má k dispozici ještě autové vhazování z opačné strany.

34
    Domácí sice vybojovali míč, ale s rozehrávkou mají velké problémy, jsou pod velkým tlakem hráčů FCSB.

35
    Nakonec je vysvobodil nechtěně až Oaida, který se dopustil faulu při napadání.

36
    Opět se chvíli nehraje kvůli faulu, tentokrát z dílny domácího mužstva.

37
    Zpoza pokutového území se rozhodl vystřelit Dennis Man, jeho rána ovšem byla poměrně slabá a mířila jen doprostřed branky.

38
    Na druhé straně to také z dálky vyzkoušel Alexandru Antoniuc, ale ani jeho pokus nebyl pro brankáře soupeřova týmu nebezpečný.

39
    Po odkopu od branky Mislami míč ve středu pole vybojovali domácí, ale okamžitě jsou zase pod tlakem.

40
    Akce domácího mužstva je nakonec zastavena kvůli ofsajdu.

40
    Ve vápně Milsami se dostal do dobré pozice pro zakončení Man, ale dnes mu zatím není přáno, nyní branku přestřelil.

41
    FCSB nyní nespěchá s výstavnou útoku, přeci jen už se blíží konec prvního poločasu, není kam spěchat.

42
    Ještě před koncem první půle tu však máme jednu branku a znovu se prosazují hosté. Tentokrát to bylo po akci z levé strany, kdy byl po přihrávce Dumitra zcela volný RAZAN OAIDA a povedlo se mu propálit Čirninciuce.
    42. Razan OAIDA - 0:2

43
    Čirninciuc tentokrát dobře četl hru a jako první byl u přihrávky Steauy do jeho vápna.

44
    Domácí se pokoušejí ještě do přestávky odpovědět, ale nepovedlo se jim nakonec zprava ani odcentrovat.

45
    Ke střele z dálky se dostal po pěkné kombinaci Milsami Andronic, ale jeho ránu zpacifikoval brankář Vlad.

45+1
    Nastavuje se jedna minuta.

45+1
    Akci Milsami zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

45+2

První poločas je za námi a FCSB jen potvrzuje pozici jasného favorita a vede už 2:0 a v součtu s prvním utkáním už 4:0. Do vedení šel rumunský celek už ve čtvrté minutě, když se k míči dostal ve vápně Cristian Dumitru a z blízka se nemýlil. Velkou šanci na vyrovnání měl Maxim Antoniuc, ale chybu brankáře Vlada v rozehrávce nepotrestal. Těsně před přestávkou pak po pěkní Dumitrově přihrávce z levé strany zvýšil na 2:0 Razvan Oaid.

Druhý poločas začne přibližně v 20:01.

46

46
    Do druhého poločasu nastoupily oba týmy beze změn.

47
    Domácí dostávají možnost na snížení, mají k dispozici standardní situaci.

48
    Milsami Orhei právě vstřelil branku!
    Domácím se to opravdu povedlo, snižují na 1:2! Centr ze standardní situace letěl na zadní tyč, kde si míč našel VADIM BOLOHAN, ještě si ho zpracoval, a pak přesně vypálil. Asistence: Gheorge Andronic.
    48. Vadim BOLOHAN - 1:2

49
    V celkovém součtu však stále Steaua vede 4:1, na postup potřebují domácí ještě čtyři branky.

50
    Žlutou kartu dostává hostující záložník Dragos Nedelcu, přehnal to s tvrdostí při snaze získat míč.

51
    Hosté se dostali k centru z pravé strany, do hlavičkové zakončení ovšem už nikoliv.

52
    Hosté však zůstávají u branky Milsami, mají k dispozici rohový kop z levé strany.

52
    Rohový kop rumunský tým nerozehrál nejlépe, k zakončení neměl ani blízko.

53
    Domácí jsou přeci jen povzbuzeni tím svým vstřeleným gólem a snaží se i nadále hrát aktivně.

54
    Kapitán FCSB Tanase se počínal při souboji nedovoleně rukama, jasný faul ve středu pole.

55
    Domácí se opět rychle přesunuli na útočnou polovinu, ale tentokrát je poté zradila nepřesnost a musí se zase rychle vracet.

56
    Alexandru Antoniuc si nerozuměl se svými spoluhráči, jeho přihrávka ve vápně našla jen kopačku soupeře.

57
    Artur Craciun si pomáhal v souboji nedovoleně a obdrže žluté napomenutí.

58
    Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Florien Coman, přichází Ioan Hora.

59
    Milsami má naději na vyrovnání, má rohový kop z pravé strany.

60
    Byla z toho hodně nebezpečná situace, nechybělo moc k tomu, aby Alexandru Antoniuc opravdu vyrovnal, branku ale nakonec minul.
    60. Dobrá šance domácích.

61
    Domácí tentokrát lacině ještě na vlastní polovině ztratili míč. Nepotrestal to ale Tanase, jemuž nevyšla klíčová přihrávka do vápna.

62
    Planič byl zastaven ve svém úprku jen za cenu faulu a je ošetřován. Gheorge Andronič dostává žlutou kartu.

63
    Už se zase hraje a tentokrát se faulu dopustili pro změnu hráči FCSB.

64
    Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Denis Man, přichází Robert Ion.

65
    Andronič to vyzkoušel střelou z dálky, ale ta byla nepřesná.

66
    Ani další akce FCSB nebyla zakončena střelou na bránu. Následně šli domácí do rychlého protiútoku, ale ani oni se ke střele nedostali.

67
    Střídání v týmu FC Milsami Orhei: ze hřiště odchází Victor Stina, přichází Veaceslav Zagaevšii.

68
    FCSB se po delší době opět dostala do šance a byla to rovnou gólovka, ránu Iona zastavila až tyč branky Orhei.

69
    Steaua jakoby už ve druhém poločase ale nehrála úplně naplno, naopak domácí by rádi dnes minimálně neprohráli.

71
    Hosté mají šanci uklidnit se případnou brankou, mají rohový kop zprava.

72
    Z rohového kopu však nic nebylo, Milsami bude rozehrávat od své branky.

73
    Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Florin Tanase, přichází Ovidiu Popescu.

75
    Milsami se znovu rychle hnalo dopředu, ale jeho akci zastavila špatná přihrávka.

76
    Domácí Alexandru Onica fauloval a dostává okamžitě žlutou kartu.

77
    Hosté volí nyní poklidnou kombinaci na vlastní polovině, nechtějí se se soupeřem pouštět do zbytečných dostihů.

79
    Teď už mají balón v držení opět hráči Milsami a zkoumají, kudy by překonali obranu soupeře.

80
    Neohroženě se dopředu probíjel Rusnac, byl zastaven jen za cenu faulu.

81
    Střídání v týmu FC Milsami Orhei: ze hřiště odchází Andrei Rusnac, přichází Sergiu Nazar.

82
    Ze standardní situace se domácí prosadit nedokázali a budou to muset zkoušet dál.

83
    Hosté jsou ve velkém počtu zataženi za míčem, takže Milsami teď opravdu těžko hledá cestu k jejich brance.

84
    Tentokrát se to povedlo částečně, klub z města Orhei bude mít rohový kop z pravé strany.

84
    Zajímavě to domácí rozehráli. Centr letěl za vápno na volej, ale ten hráči Milsami vůbec nevyšel.

85
    Robert Ion byl v souboji pozdě, fauloval, a dostává po právu žlutou kartu.

85
    Po rozehrávce standardky se do zakončení z pokutového území dostal střídající Nazar a trefil tyčku!
    85. Nazar trefil pouze tyč.

86
    Tak takhle si hráči FCSB asi závěr zápasu nepředstavovali, i přesto, že mají postup už takřka jistý, mají stále plno práce.

87
    Tlak domácích bude pokračovat po dalším faulu hostů. Je to v podstatě zkrácený rohový kop z pravé strany.

88
    Standardka byla rozehrána zajímavě na přední tyč a odražený míč si pak našel obránce Jardan a hezky vypálil. Vlad byl pozorný.

89
    A znovu musel Vlad zasahovat, tentokrát proti střele z větší vzdálenosti.

90
    Znovu se píská faul FCSB, tentokrát na polovině hřiště. Domácí v poslední minutě základní hrací doby vymýšlí další útočnou akci.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

90+2
    V nastaveném čase zatím domácí už tak nebezpeční nejsou, se silami jsou už nejspíš na dně.

90+3
    Na hřiště se svalil hostující hráč Dumitru po faulu Platicy.

90+4
    Ještě přichází jeden faulu domácích a utkání už je téměř u svého konce.

Fauly: 17:20

Zápas skončil, domácí Milsami Orhei prohrálo v odvetě prvního předkola Evropské ligy s FCSB 1:2 a tato prohra jen stvrdila jejich vyřazení, první duel totiž rumunský tým vyhrál doma 2:0. Skóre dnešního utkání otevřel už ve čtvrté minutě po pohledné akci Cristian Dumitru, těsně před pauzou pak navýšil vedení a de facto rozhodl o postupu Razvan Oaida. Ve druhém poločase už hosté nehráli tak aktivně, což vedlo k několika šancím Mislami a jednomu gólu, který vsítil těsně po přestávce Vadim Bolohan. Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne. (20:53:06)