Dánsko – Francúzsko 5:4 (3:2 po s.n.) | Švajčiarsko – Taliansko 9:0 (kon.) | Nemecko – Veľká Británia 3:1 (kon.)
Lotyšsko – Rakúsko 5:2 (kon.) | Slovensko – Fínsko sk 2:4 (kon.) | Nórsko – Česko 2:7 (kon.)
po s.n. (3:2)
Dánsko
5:4 (2:1, 1:3, 1:0 - 0:0)
Francúzsko
Sobota 11.05.2019, 12:15 • Steel Aréna, Košice • Majstrovstvá sveta • Skupina A
    Frederik Storm (DEN) - 5:4

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Dánsko.
    Rozhodujúcim nájazdom bol nájazd FREDERIKA STORMA.

63:59
    Chakiachvili spoločne s Fleurym smerovali do prečíslenia. Videli sme jednu strelu Fleuryho, dorážal Chakiachvili, no nebol z toho gól.

54:06
    Spred bránky sa to ideálnej možnosti vysunul Frederik Storm. Jeho dorážku strely z pravého kruhu dokázal fantasticky odstrániť Gallet.
    53:42

53:42
    Dánsky tím však bude hrať presilovú hru. Dve minúty za hrubosť dostáva Valentin Claireaux.

52:41
    Obrovské šance pre tím Francúzska! Strela od modrej čiary od Hecquefeuilla skončila na žŕdke. Puk Dahm nemal pod kontrolou, dostal sa na hokejku Bozona, ktorý dorážal, no nepretlačil to do bránky!

50:53
    Presilovku si zahrá francúzske mužstvo. Dve minúty za podrazenie dostáva Mathias Bau Hansen.

49:54
    Vo veľkej príležitosti sa spred bránky ocitol Mathias Bau, ktorý zakončoval z tesnej blízkosti a na Hardyho bránke zazvonila pravá žŕdka!
    46:34 Jesper Jensen (DEN) - 4:4

46:34
    Dánsko dalo gól!
    Dáni vyrovnávajú skóre. JESPER JENSEN sa dostal do výhodnej pozície spomedzi kruhov a istým zakončením prekonal brankára Hardyho.
    Asistencie: Nicklas Jensen, Nicolai Meyer.

45:19
    Výbornú prihrávku posúval Bau smerom na Mikkela Bödkera, ktorý si nakorčuľoval pred bránku a zakončoval. Strela smerovala tesne vedľa.

43:17
    Dánsko bude hrať presilovú hru. Dve minúty za hákovanie dostáva francúzsky hráč Jonathan Janil.
    35:29 Lars Eller (DEN) - 3:4

35:29
    Zatiaľ v Steel Aréne sledujeme poriadne gólové hody. Spomedzi kruhov sa k zakončeniu dostal hráč z NHL LARS ELLER. Jeho švihovka od modrej zapadla do Hardyho brány.
    Asistencia: Mikkel Bödker.

35:02
    Treille našiel prihrávkou spoza bránky medzi kruhmi Alexandra Texiera, ktorého zakončenie švihom skončilo na Sebastianovi Dahmovi.
    33:55 Valentin Claireaux (FRA) - 2:4

33:55
    Francúzsko dalo gól!
    Francúzi využívajú presilovú hru a majú to, čo som avizoval – dvojgólové vedenie. Po nevyužitej dánskej šanci vyrazil dopredu Bozon, posunul na pravú stranu Rechovi, ktorý dával krížnu prihrávku na VALENTINA CLAIREAUXA a jeho tvrdé zakončenie z prvej skončilo v bráne.
    Asistencie: Anthony Rech, Tim Bozon.

33:07
    Francúzsko sa môže po skórovaní dostať aj do dvojgólového vedenia. Dánsky tím bol v šestici, Nicklas Jensen si odsedí trest za príliš veľa hráčov na ľade.
    32:21 Damien Fleury (FRA) - 2:3

32:21
    Francúzi otáčajú skóre a idú do vedenia! Tim Bozon vystrelil z ľavého kruhu, Dahm strelu vyrazil na ľavú stranu, kde bol DAMIEN FLEURY a z prvej úspešne dorazil. Bránka potom bola posunutá, no bolo to až neskór.
    Asistencie: Tim Bozon, Kevin Hecquefeuille.

29:50
    Výborne sa pokúsil ohroziť Hardyho bránku Lars Eller. Puk bol tečovaný z hokejky Valiera smerom na bránku a spadol na hornú sieť.
    27:31 Mikkel Bödker (DEN)

27:31
    Mikkel Boedker si nakorčuľoval z pravej strany a do rovnakého smeru si prehadzoval puk na bekhend a zakončil len na Hardyho betón.

27:27
    Mikkel Boedker smeroval sám na bránku po ľavej strane ihriska. Zozadu ho fauloval Florian Chakiachvili a bude z toho trestné strieľanie!
    24:08 Olivier Dame-Malka (FRA) - 2:2

24:08
    Je vyrovnané v piatej minúte druhej tretiny. Brankára Sebastiana Dahma výrazne zaskočil OLIVIER DAME-MALKA, ktorý strieľal ešte spoza červenej čiary zo stredného pásma a Dahmovi strela prenikla pomedzi betóny. Naozaj kuriózny gól, no jasne platí.
    19:56 Markus Lauridsen (DEN) - 2:1

19:56
    Dánska v absolútnom závere prvej tretiny využiíva presilovú hru. Spomedzi kruuhov tvrdo vypálil MARKUS LAURIDSEN a nasmeroval to popri Hardyho vyrážačke.
    Asistencie: Frederik Storm, Jesper Jensen.
    19:06 Frederik Storm (DEN) - 1:1

19:06
    V závere prvej časti hry Francúzi inkasujú. Pochváliť a vyzdvihnúť treba najmä FREDERIKA STORMA, ktorý sa nap rvý pokus nepresadil, ale na druhýkrát už dotlačil puk bekhendom za Hardyho chrbát.
    Bez asistencie.
    18:49 Morten Madsen (DEN)

18:49
    Francúzska presilovka predčasne končí. Morten Madsen sám prenikal na bránku a z boku ho zastavil Kevin Hecquefeuille. Dostáva dve minúty za držanie.

17:16
    Francúzsko bude hrať druhú presilovku v stretnutí. Dve minúty za hákovanie dostáva Nicklas Jensen.
    08:55 Charles Bertrand (FRA) - 0:1

08:55
    Francúzi využívajú presilovú hru po 22 sekundách hry! Nastrelený puk od modrej čiary skončil na Dahmovi. Zo skrumáže sa najlepšie presadil CHARLES BERTRAND a doklepol do odkrytej bránky.
    Asistencie: Valentin Claireaux, Kevin Hecquefeuille.

08:33
    Sledujeme prvé vylúčenie na dánskej strane. Dve minúty za nedovolenú hru vysokouo hokejkou ddostáva Nicklas Jensen.

04:23
    Francúzi sa dostali vo vlastnom oslabení do prečíslenia dvoch proti dvom. Prihrávka z hokejky Valiera smerovala pred bránku na Guillauma Leclerca. Jeho zakončenie smerovalo na Dahma.

02:59
    Z rohu klziska prišla prihrávka od Ellera smerom na Frederika Storma, ktorý bol pripravený pred bránkoviskom. Svojím zakončením rozhodil Hardyho, no neprekonal ho.

02:28
    Dánsko bude hrať presilovú hru. Francúzsky tím dostáva dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade.
    02:28

02:28
    Jesper Jesen Aabo sa dostal k zakončeniu spred bránky. Jeho zakončenie bolo gólové, ale napokon bola hra z istých dôvodov prerušená.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 20. Storm, 20. O. Lauridsen (Storm, Jensen), 36. Eller (Bödker), 47. Jensen (Nicklas Jensen, Meyer), rozh. náj. Storm – 9. Bertrand (Claireaux, Hecquefeuille), 25. Dame-Malka, 33. Fleury (Bozon, Hecquefeuille), 34. Claireaux (Rech, Bozon)