Dánsko – Francúzsko 5:4 (3:2 po s.n.) | Švajčiarsko – Taliansko 9:0 (kon.) | Nemecko – Veľká Británia 3:1 (kon.)
Lotyšsko – Rakúsko 5:2 (kon.) | Slovensko – Fínsko sk 2:4 (kon.) | Nórsko – Česko 2:7 (kon.)
po s.n. (3:2)
Dánsko
5:4 (2:1, 1:3, 1:0 - 0:0)
Francúzsko
Sobota 11.05.2019, 12:15 • Steel Aréna, Košice • Majstrovstvá sveta • Skupina A
    Frederik Storm (DEN) - 5:4

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Dánsko.
    Rozhodujúcim nájazdom bol nájazd FREDERIKA STORMA.
    46:34 Jesper Jensen (DEN) - 4:4

46:34
    Dánsko dalo gól!
    Dáni vyrovnávajú skóre. JESPER JENSEN sa dostal do výhodnej pozície spomedzi kruhov a istým zakončením prekonal brankára Hardyho.
    Asistencie: Nicklas Jensen, Nicolai Meyer.
    35:29 Lars Eller (DEN) - 3:4

35:29
    Zatiaľ v Steel Aréne sledujeme poriadne gólové hody. Spomedzi kruhov sa k zakončeniu dostal hráč z NHL LARS ELLER. Jeho švihovka od modrej zapadla do Hardyho brány.
    Asistencia: Mikkel Bödker.
    33:55 Valentin Claireaux (FRA) - 2:4

33:55
    Francúzsko dalo gól!
    Francúzi využívajú presilovú hru a majú to, čo som avizoval – dvojgólové vedenie. Po nevyužitej dánskej šanci vyrazil dopredu Bozon, posunul na pravú stranu Rechovi, ktorý dával krížnu prihrávku na VALENTINA CLAIREAUXA a jeho tvrdé zakončenie z prvej skončilo v bráne.
    Asistencie: Anthony Rech, Tim Bozon.
    32:21 Damien Fleury (FRA) - 2:3

32:21
    Francúzi otáčajú skóre a idú do vedenia! Tim Bozon vystrelil z ľavého kruhu, Dahm strelu vyrazil na ľavú stranu, kde bol DAMIEN FLEURY a z prvej úspešne dorazil. Bránka potom bola posunutá, no bolo to až neskór.
    Asistencie: Tim Bozon, Kevin Hecquefeuille.
    24:08 Olivier Dame-Malka (FRA) - 2:2

24:08
    Je vyrovnané v piatej minúte druhej tretiny. Brankára Sebastiana Dahma výrazne zaskočil OLIVIER DAME-MALKA, ktorý strieľal ešte spoza červenej čiary zo stredného pásma a Dahmovi strela prenikla pomedzi betóny. Naozaj kuriózny gól, no jasne platí.
    19:56 Markus Lauridsen (DEN) - 2:1

19:56
    Dánska v absolútnom závere prvej tretiny využiíva presilovú hru. Spomedzi kruuhov tvrdo vypálil MARKUS LAURIDSEN a nasmeroval to popri Hardyho vyrážačke.
    Asistencie: Frederik Storm, Jesper Jensen.
    19:06 Frederik Storm (DEN) - 1:1

19:06
    V závere prvej časti hry Francúzi inkasujú. Pochváliť a vyzdvihnúť treba najmä FREDERIKA STORMA, ktorý sa nap rvý pokus nepresadil, ale na druhýkrát už dotlačil puk bekhendom za Hardyho chrbát.
    Bez asistencie.
    08:55 Charles Bertrand (FRA) - 0:1

08:55
    Francúzi využívajú presilovú hru po 22 sekundách hry! Nastrelený puk od modrej čiary skončil na Dahmovi. Zo skrumáže sa najlepšie presadil CHARLES BERTRAND a doklepol do odkrytej bránky.
    Asistencie: Valentin Claireaux, Kevin Hecquefeuille.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 20. Storm, 20. O. Lauridsen (Storm, Jensen), 36. Eller (Bödker), 47. Jensen (Nicklas Jensen, Meyer), rozh. náj. Storm – 9. Bertrand (Claireaux, Hecquefeuille), 25. Dame-Malka, 33. Fleury (Bozon, Hecquefeuille), 34. Claireaux (Rech, Bozon)