Oostende – Charleroi 2:2 (kon.) | Westerlo – Eupen 1:0 (kon.) | Mouscron – Kortrijk 2:3 (kon.)
Waasland-Beveren – St.Gilloise 3:2 (kon.) | Waregem – Cercle Bruggy 6:2 (kon.) | Gent – Genk 0:1 (kon.)
Waasland-Beveren
3:2 (1:1)
Royale Union St-Gilloise
cz Sobota 27.04.2019, 20:00 • Freethiel Stadion, Beveren • Belgická Jupiler Pro League • O Evropskou ligu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Belgická liga má na programu zápasy a my budeme sledovat duel Skupiny o Evropskou ligu, ve kterém vyzve Beveren celek St. Gilloise. Favoritem jsou hosté, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.

Waasland-Beveren si zatím v této skupině příliš dobře nevede. Domácí celek zatím získal z pěti utkání pouze 4 body a v této skupině se nachází na poslední pozici. Jen dodám, že do další fáze bojů o Evropskou ligu jde pouze tým, který tuto skupinu vyhraje.

Royale Union Saint-Gilloise je na tom o poznání lépe. Hostující celek totiž zatím 13 bodů a v této skupině je na první pozici. Z pěti odehraných duelů čtyři vyhrál a jednou remizoval, takže si vede skvěle a hlavně hraje skvěle. Uvidíme, zda to hosté dnes potvrdí.

Utkání začíná ve 20:00 hodin a myslím si, že nás čeká hodně zajímavý duel. Máme se na co těšit, tak si nenechte utkání ujít.

Waasland-Beveren: Debaty – Moren, Caufriez, Vukotić, Foulon – Bizimana, Vanzo, L. Verstraete, Ampomah – Boljević, Forte.
    Náhradníci: Swolfs – Gamboa, Andrijašević, Jubitana, Keita, Schryvers, Lulič.

Royale Union Saint-Gilloise: Kristiansen – Perdichizzi, Kis, Hamzaoui, Selemanie, Kandouss – Tabekou, Mehlem, Teuma – Niakaté, Tau.
    Náhradníci: D'Alberto – Beck, Ferber, Gérard, Fixelles, Morren, Vega..

1

2
    Začátek utkání patří domácímu celku, který začal velmi aktivně a stále se tlačí před branku soupeře.

4
    A jeden z domácích hráčů se dostal do zakončení, ale s tímto pokusem si Kristiansen dokázal poradit.

6
    Obraz hry je stále stejný. Domácí diktují tempo hry a jsou v úvodu utkání jasně lepší, což je trochu překvapení, protože favoritem je hostující celek.

7
    Po zisku míče se hosté vydali dopředu a je z toho roh.

8
    A další roh pro hostující celek. Dočkáme se úvodní branky?

8
    Nedočkáme. Domácí to zvládli a stav utkání se nemění. Na tahu je Beveren, tak uvidíme, co předvede.

9
    Domácí se prokombinovali před vápno soupeře, ale tam jejich akce skončila.

11
    Akce nevyšla ani hostům. Byla z toho přihrávka do vápna, ale tam kraloval pozorný Debaty.

12
    Žlutou kartu dostává Aleksandar Vukotić (Waasland-Beveren).

13
    Rohový kop pro domácí celek.

14
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Domácí zůstávají u míče a snaží se něco kloudného vymyslet.

16
    Po zisku míče se dopředu vydali i hosté a nakonec vybojovali další rohový kop, třetí v tomto utkání.

17
    Po centru se do zakončení dral Teuma, ale nakonec se k míči nedostal.

19
    Oba celky se stále tlačí dopředu, ale zatím jsme viděli pouze jednu střelu na branku. Ve finální fázi je to zatím bída.

21
    Hra se vyrovnala a domácí celek už na trávníku tolik nedominuje, jako na jeho začátku.

23
    Nyní jsme se dočkali dalšího zakončení. Po rychlé akci to zkusil Tau, ale s jeho pokusem si Debaty v pohodě poradil.

25
    Nic zajímavého se nyní na trávníku neděje. Hraje se hlavně uprostřed hrací plochy a na první branku stále čekáme.

27
    Hosté nyní zahrávali slibnou standardní situaci poblíž vápna soupeře, ale byl z toho pouze velmi nepřesný centr.

28
    Rohový kop pro Beveren.

29
    Ale ani z druhého rohu domácích nic nebylo, takže pokračujeme za stavu 0:0.

31
    Po centru se do zakončení natlačil jeden z domácích hráčů, ale s jeho slabým pokusem si Kristiansem poradil.

33
    Domácí jsou stále o něco aktivnější, hlavně tedy směrem dopředu, ale do zakončení se příliš nedostávají.

35
    Pozor, protože rozhodčí přerušil hru a bude využit VAR. Bude z toho penalta pro domácí celek?

36
    Ano bude, domácí budou zahrávat pokutový kop!

36
    Žlutou kartu dostává Kevin Kis (Royale Union Saint-Gilloise).

36
    Waasland právě vstřelil branku!
    K míči se postavil FLORIANO VANZO, který nezaváhal a překonal brankáře, takže domácí celek jde zcela zaslouženě do vedení 1:0!

38
    Tým Saint Gilloise právě vstřelil branku!
    Jenže to už neplatí, protože hosté se hned vydali dopředu a na konci celé akce byl YOUSSOUFOU NIAKATÉ, který si v zakončení také věděl rady, takže je to 1:1!

40
    Domácí se usadili na polovině soupeře, ale nakonec z toho byl pouze útočný faul.

42
    V závěru prvního poločasu je aktivnější domácí celek, tak uvidíme, zda dokáže vedení znovu strhnout na svou stranu.

43
    Rohový kop pro domácí.

44
    Hosté se s vypětím všech sil ubránili a vypadá to, že v prvním poločase se už nic nestane.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1

První poločas je za námi. Domácí celek byl aktivnější a z penalty se také zcela zaslouženě dostal do vedení. Jenže po rozehrávce šli hosté hned dopředu a během minuty vyrovnali, takže je to 1:1 a bude to ještě hodně zajímavé.

Druhý poločas začne přibližně v 21:02 hodin.

46

46
    Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Valtteri Moren, přichází Jur Schryvers.

48
    Začátek druhého poločasu patří hostujícímu celku, který je aktivnější a usadil se na polovině Beverenu.

50
    Ale na první střelu ve druhém poločase i nadále čekáme. Žádná velká ofenzivní show to zatím tedy není.

52
    Po další akci to vzal na sebe Tabekou, ale jeho rána přesná nebyla a ani tentokrát se stav utkání nemění.

54
    Ani jednomu celku nelze upřít snahu směrem dopředu, ale to je tak všechno, protože ve finální fázi je to bída z obou stran.

56

57
    Ale hosté to i tentokrát v pohodě zvládli a ubránili se.

59
    Po další akci domácího celku to vyzkoušel Vanzo, ale ani jeho rána se neujala.

60
    A hosté otáčejí vývoj tohoto utkání, protože jdou do vedení 2:1. Po několika nepřesnostech jim to nakonec přeci jen vyšlo a do vedení je poslal FAÏZ SELEMANIE.

62
    Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že se hosté dostali do vedení, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé a máme se na co těšit.

64
    Hosté jsou ale po vstřelené brance na koni a stále se tlačí dopředu.

65
    Rohový kop pro hosty. Dočkáme se další branky?

66
    Nedočkáme. Rohový kop hosté nezahráli špatně, ale do zakončení se nakonec nikdo nedostal.

68
    Střídání v týmu Royale Union Saint-Gilloise: ze hřiště odchází Percy Tau, přichází Abdelrafik Gérard.

68
    Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Louis Verstraete, přichází Franko Andrijašević.

69
    Je znovu vyrovnáno! Domácí získali míč a hned šli dopředu. Na konci bleskové akce byl FRANCESCO FORTE, který to v zakončení zvládl na jedničku a začínáme od začátku!.

71
    No, posledních dvacet minutek je před námi a myslím si, že se máme na co těšit.

73
    Je vidět, že bod je pro oba celky málo. Už se hraje nahoru a dolů a myslím si, že se rozhodující branky dočkáme.

75
    Domácí se usadili na polovině svého soupeře, ale nakonec z toho byl pouze nepřesný centr a na tahu jsou hosté.

77
    Žlutou kartu dostává Ismaël Kandouss (Royale Union Saint-Gilloise).

79
    Střídání v týmu Royale Union Saint-Gilloise: ze hřiště odchází Marcel Mehlem, přichází Adrian Beck.

80
    Domácí se znovu tlačí dopředu a snaží se něco vymyslet. Zatím ale kombinují daleko od branky, kterou střeží Kristiansen.

82
    Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Floriano Vanzo, přichází Karlo Lulič.

84
    Po rychlé akci se do zakončení natlačil Teuma, ale jeho pokus neměl gólové parametry.

86
    Rohový kop pro hosty.

87
    Z rohu ale nic nebylo a vypadá to, že týmy si dnes body rozdělí.

88
    Tak vše je jinak, zmýlená neplatí. Domácí se vydali dopředu a nakonec je z toho nejspíše vítězná branka, o kterou se postaral agilní FRANCESCO FORTE.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1
    Rozhodčí přidal tři minutky.

90+3
    Domácí zvládají konec utkání na jedničku a je jasné, že dnes získají všechny tři body.