Dunajská Streda – Slovan Bratislava 1:0 (kon.) | Michalovce – Žilina 2:1 (kon.) | Senica – Trenčín 4:0 (kon.)
Zlaté Moravce – Trnava 1:1 (kon.)
DAC 1904 Dunajská Streda
1:0 (0:0)
ŠK Slovan Bratislava
Sobota 27.04.2019, 15:30 • MOL Aréna • Niké liga • 6. kolo

Druhý polčas zvládol lepšie domáci celok, ktorý podal lepší výkon ako súper a napokon sa zrodila prvá prehra majstra v tejto sezóne! Rozhodla o tom 54. minúta, keď sa v drese DAC dokázal gólovo presadiť K. Vida, ktorý rozhodol o výsledku 1:0! V 60. minúte sa však udial ešte jeden podstatný moment, konkrétne pokutový kop pre Slovan. Najlepší strelec Šporar ho však nedokázal premeniť a pre domácich sa tak stal hrdinom brankár Jedlička.

To je už z mojej strany všetko, ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok soboty. Pri ďalších prenosoch sa na vás teší Miroslav Revaj. (17:31:57)

90+4

90+3
    Faul Čavriča a Slovan sa tak zrejme už pripravil o ďalšiu možnoš zaútočiť. MOL Aréna je na nohách a oslavuje.

90+2
    Čas na vyrovnanie sa pre Slovan už rýchlo kráti. Dunajská Streda sa snaží držať hru čo najďalej od svojej brány.

90+1
    Druhý polčas sa predlžuje o 4 minúty!

90
    Žltú kartu dostáva Marko Divković (FC DAC Dunajská Streda).

89
    Čavrić sa opäť skúšal presadiť individuálne, ale jeho následné zakončenie ľavačkou neprinieslo vytúžený efekt. Jedlička sa chystá k odkopu od svojej brány.

88
    Sú tu záverečné minútky tohto stretnutia v MOL Aréne. Domáci fanúšikovia sú už zrejme presvedčení, že tri body dnes ostanú doma a Slovan tak utrpí prvú prehru v sezóne. Ešte však nepredbiehajme.

87
    Priamy kop pre Slovan, ktorý by sme mohli označiť za skrátený rohový. Rozohral ho Nono, ale center na vzdialenejšiu tyč neponúkol nič zaujímavého a je to lopta pre DAC.

86
    Slovan sa však stále nevzdáva a aj naďalej útočí. Predsa len, hrá o jedného hráča viacej, čo sa však na ihrisku nijak zvlášť neprejavuje.

85
    Pred týmto zápasom si držala Dunajská Streda čisté konto v troch zápasoch za sebou. Ak ešte vydrží neinkasovať v záverečných minútach stretnutia, túto bilanciu natiahne na štyri zápasy.

84
    Pomaly sa dostávame do záverečnej časti tohto stretnutia v MOL Aréne. Domáci celok aj naďalej vyhráva 1:0 a pomaly sa črtá prvá prehra už istého šampióna z Bratislavy.

83
    Lukáš Čmelík napokon opúšťa ihrisku za veľkého potlesku. Mladý futbalista domáceho celku dnes podal naozaj veľmi dobrý výkon, bolo to posledné striedanie v tábore DAC.

82
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Lukáš Čmelík, prichádza Martin Bednár.

81
    Priamy kop pre Slovan nič zaujímavého nepriniesol, lopta trafila len Lukáša Čmelíka priamo do tváre. Domáci futbalista si vypýtal ošetrenie a to všetko hrá do karát DAC.

80
    Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Artem Suchockij, prichádza Nono.

79
    Čavrić prenikal pred pokutového územie, pričom bol faulovaný a získava tak pre svoj celok priamy kop z veľmi zaujímavej pozície. Ešte predtým tu však bude striedanie v tábore hostí.

78
    Ani tento útočný výpad hostí úspešný nebol, ale domáci si dlho nevydýchli. Slovan znova útočí a tých útokov na bránu DAC bude určite pribúdať.