Hranice – Zubří 25:31 (kon.) | Nové Veselí – Frýdek-M. 31:23 (kon.)
TJ Sokol Nové Veselí
31:23 (13:14)
Pepino SKP Frýdek-Místek
cz Sobota 27.04.2019, 19:15 • ZDT Aréna, Nové Veselí • Chance Extraliga mužů (CZ) • O 5. - 8. miesto

TJ Sokol Nové Veselí – Pepino SKP Frýdek-Místek 31:23 (13:14)
    Nejvíce branek: Štěrba 10/5, Ptáčník 7, Melichar 4 – Petrovský 7/3, Musálek 3, Žvak 3. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 6/6 – 3/3. Vyloučení: 3:4. (21:01:15)

Dámy a pánové, z mé strany je to dnes vše. Z posledního domácího zápasu sezony, který se odehraje 4. května zde proti Kopřivnici, se budu těšit napočtenou!

Jak to viděli hráči?

Matěj Mazur (SKP Frýdek-Místek): Je to zklamání, že jsme prohráli. Nemuselo k tomu ale dojít, stačilo hrát jenom ten výkon, co v první půli. V té druhé nám ale došlo fyzicky, byli jsme vylučováni a to dnes rozhodlo. Teď nás čekají Lovosice, my se na ně musíme připravit a zakončit sezonu úspěšně.

Adam Ptáčník (TJ Sokol Nové Veselí): Frýdek má fyzicky silné spojky v soubojích 1 na 1, my se je snažili utahat, což se nám ve druhé půli povedlo, začali jsme hrát svůj systém, dařily se nám přechody a zaslouženě vyhráli. Jsme za postup rádi a nyní se musíme připravit na Kopřivnici.

Pavel Hladík (Sokol Nové Veselí): Chtěli jsme investovat velkou energii do první půle, což se nám sice povedlo, ale udělali jsme hodně chyb v přechodech do útoku, což drželo Frýdek ve hře. Fyzicky jsme se vydali v první půli a ve druhé už to bylo trochu znát. Ale jsme rádi za odehranou druhou půlku, neboť jsme přesáhli 30 gólů a potěšili diváky pěknými akcemi. Ukázali jsme, že to čtvrté místo po základní části není náhoda.

Jiří Kekrt (SKP Frýdek-Místek): Myslím si, že jako před 10 dny, i dnes utkání dopadlo tak, jak dopadnout mělo. Byl jsem uspokojený s výkonem v první půli, ve druhé ale opět ztrácíme koncentraci, disciplínu a dáváme tím šanci soupeři, který to dnes využil. Je to bohužel ale realita té situace, kde jsme. Na všechno je třeba dostatek zkušeností, které zatím nemáme.

60
    Nové Veselí bude bojovat o páté místo! V druhém utkání stvrdilo postup přes Frýdek poměrem 31:23!

Před chvíli nám skončilo odvetné utkání zápasu o 5. – 8. místo mezi Novým Veselím a Frýdkem-Místkem, které například sledoval i Honza Kupa, současný hráč Lovosic a veselský odchovanec. Druhý poločas nabídl zcela jinou podívanou, Veselí ale dlouho naráželo na odpor Frýdku. Definitivně se zlomil zápas deset minut před koncem, když Štěrba proměnil sedmimetrový hod na 26:21. Frýdek ke konci utkání už pak odešel zřejmě možná trochu fyzicky, nicméně domácí si došli zkušeně v závěru pro vysokou výhru 31:23. Po první půli to však čekal málokdo. Na straně domácích se skvěle blýskl 10 góly Jakub Štěrba, za hosty byl nejvýraznější Vojtěch Petrovský se sedmi zásahy.

Během chvíle vám přinesu přepis trenérů z tiskové konference, rozhodně tedy ještě nezavírejte tento onlajn!

Konec zápasu. (31:23)
    60
    Klusáček zkušeně přišel na sedmimetrový hod a zcela bez stresu napálil míč nebohému Cábovi přímo do vinglu! Od dorostence provedeno dost profesionálně! (31:23)

60
    22 sekund před koncem si došel Gregorovič pro sedmičku! (30:23)
    60
    Musálek se z levého křídla prosadil poněkud ekvibrilisticky a otevírá nám poslední minutu utkání. (30:23)

59
    Šimovček v posledních chvílích výborně zasahuje proti střelám a vůbec nepouští nic za svá záda! Výborný výkon od domácího gólmana. (30:22)
    58
    Gregorovič z pivota přidává třicátý gól, v bufetu se mohou roztáčet sudy a Gregorovič bude bez peněz. Vždy se totiž platí platíčko panáků pro tým! (30:22)

58
    Frýdek v útoku prodrbal míč a Veselí utíká do dalšího tažení. Dočkají se diváci třicítky? (29:22)

57
    Čas 56:52, přichází další oddechový čas Frýdku-Místku. (29:22)

57
    Šimovček se navíc v domácí brance rozchytal a nepustil za svá záda ani jednu střelu ze tří v útoku Frýdku! (29:22)
    57
    Domácí berou závěr zápasu zcela na pohodu. Ptáčník si došel na levé spojce pro další gólovou střelu. (29:22)
    55
    Na konci 55. minuty je to opět David Melichar, jehož střela se skví v brance Frýdku. (28:22)
    55
    Mazur se přes pivota prosadil a Šimovčekovi, nováčkovi v brance Veselí, nedal přesnou střelou na pravou tyč šanci. (27:22)
    54
    Melichar dává rozdíl šesti gólů střelou z pravé spojky a teď už je opravdu hotovo. Jedná se pouze o rozdíl ve skóre. (27:21)