Petrohrad – Jaroslavľ 5:4 (po pr.) | CSKA Moskva – D. Moskva 3:2 (kon.)
3:2 (1:1, 1:1, 1:0) Stav série: 4:1
Dynamo Moskva
cz Štvrtok 21.03.2019, 17:30 • CSKA Ice Palace • Play-off KHL • Štvrťfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání čtvrtfinále KHL mezi CSKA Moskva a Dynamem Moskva. Duel startuje v 17:30.

Série se zatím odehrává podle očekávání. Kromě jedné těsné prohry CSKA v všech ostatních zápasech Dynamo rozdrtilo, nejprve 4:1 a pak 4:0. Domácí Dynamo získalo vyrovnaní díky výhře 1:0 v prodloužení, ale CSKA si vedení v sérii vzalo rychle zpět. Ani druhý zápas na svém ledě navíc Dynamo nezvládlo a po prohře 1:2 darovalo favoritovi mečbol.

1. zápas: CSKA vs. Dynamo 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
    Branky a nahrávky:
    4. Kaprizov (M. Robinson, Blažijevskij), 19. Grigorenko, 30. Vey (Okulov, Nestěrov), 42. Nestěrov (Okulov, Šalunov) – 22. Čajkovský (Zackrisson, Indrašis).

2. zápas: CSKA vs. Dynamo – 0:1pp (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)
    61. Brjukvin.

3. zápas: Dynamo vs. CSKA – 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
    5. Slepyšev (Grigorenko, Kaprizov), 34. Okulov (M. Robinson), 37. Okulov (Al. Popov), 60. Šalunov (Vey).

4. zápas Dynamo vs. CSKA – 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
    Branky a nahrávky: 18. Hietanen (I. Nikulin, Šipačov) – 45. Okulov, 60. M. Robinson (Vey, Grigorenko)

Češi a Slováci

V dresu Dynama nastupuje Michal Čajkovský.

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Blažijevskij, Nestěrov (A), Dahlbeck, M. Robinson (A), Naumenkov, Marčenko – Vey, Grigorenko, Kaprizov – Andronov (C), Hansen, P. Karnauchov – Al. Popov, Okulov, Šalunov – Tělegin, Rtiščev, Světlakov – Mamin.

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – I. Nikulin (C), Volkov, Hietanen, Menšikov, Čajkovský, Mironov, Pepeljajev, J. Zajcev – Indrašis, Brjukvin, Šipačov (A) – Kagarlickij, Zackrisson, I. Makarov – Mojsejev, Mozer (A), Pankratov – Igumnov, Jefremov, Muranov.

Rozhodčí: Naumov, Sergejev – Ivanov, Černyšev.

00:01

00:26
    CSKA začíná utkání aktivněji a ihned se žene do útočného pásma, kde se chce usadit.

01:03
    Dynamo se bez problémů brání, nedovoluje jedinou střelu a poprvé v zápase také může jít do útoku.

01:44
    Hosté nyní velmi dlouho drží puk, ale hra je nakonec přerušena kvůli ofsajdu.

02:10
    Vhazování vyhrávají domácí, kteří sice hru celkem rychle přesunuli dopředu, ale tam opět nevymysleli zakončení.

02:54
    Dynamo se proto může usadit v útoku, kde narozdíl od soupeře vymýšlí střely. Sorokin tak musí zasahovat.

03:35
    Hosté jsou nyní aktivnějším celkem, ale k žádné velké šanci to nevede. Oba celky jsou na začátku utkání velmi opatrné.

04:14
    Domácí nakonec po dlouhé době uklidňují hru. Následně přichází nahození dopředu, které se odráží do ochranné sítě.

04:57
    Hosté vhazování ve svém pásmu vyhráli, ale následně nepřesně rozehráli a kotouč vrátili do držení domácího týmu.

05:36
    CSKA se dostává ke své první nebezpečné střele. Tu Jerjomenko vyrazil jen před sebe, kde byli jen obránci hostů, takže nikdo puk do branky nedorazil.

06:27
    Domácí pokračují v tlaku. Dynamo se však nakonec díky své důraznosti osvobodilo a vzápětí dokonce získalo kotouč.

07:07
    Rozehra je opět neúspěšná a domácí se tak dostali do přečíslení. To zakončili pouze nepřesnou střelou, navíc dojíždějící útočník posunul branku hostů.

07:42
    CSKA pokračuje v aktivitě a vymýšlí jednu střelu za druhou. Nyní tak musel opět zasahovat Jerjomenko.

08:24
    Hosté se po dlouhé době osvobozují, ale kotouč stále nezískávají pod svou kontrolu.

09:00
    Dynamo se po úspěšné obraně vydalo do útoku pomocí nahození, ale to skončilo pouze domácích, kteří kotouč poslali ven ze svého pásma.

09:46
    Domácí se navíc dostávají do dalšího přečíslení, takže Jerjomenka musí vytahovat další důležitý zákrok.

11:08
    CSKA je nyní jasně aktivnější a hosty drží svými skvělými zákroky pouze Jerjomenko.

11:46
    Hosté se úspěšně osvobodili a poté se snaží získat nějaký čas napadáním.

12:17
    Dynamo velmi aktivně napadá, kvůli čemuž se domácí stále nedostali ze svého pásma.

12:45
    Hosté navíc nakonec puk získali a zakončovali, ale střela neměla dostatečnou razanci a zblokoval ji domácí hráč.

13:13
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou zaslouženě do vedení a skvěle vykročili za postupem do semifinále! Po přihrávce Světlakova střílel od modré Marčenka. Do střely ještě sáhl PAVEL KARNAUCHOV, který tečoval puk do míst, kde to Jerjomenko nečekal. Asistence: Alexej Marčenko a Andrej Světlakov.
    13:13 Pavel KARNAUCHOV - 1:0

14:26
    Domácí fanoušci jsou nadšení a povzbuzováním ženou svůj tým k dalšímu gólu.

15:02
    Dynamo stále nic nevzdává a ihned se pokouší o vyrovnání. Střela z mezikruží však tentokrát končí těsně nad brankou.

15:36
    Domácí míři do útoku pomocí nahození. Následně souboj o puk ale zvládlo lépe Dynamo, které okamžitě zahajuje protiútok.

16:25
    Hosté v útoku kotouč rychle ztrácí a dopředu tak opět míří moskevské CSKA.

17:02
    CSKA hraje po vstřelené brance v klidu a soupeře celkem jasně přehrává.

17:37
    Jerjomenko musí dávat velký pozor, protože se domácí ženou za další brankou. Brankář Dynama střelu vyráží do ochranné sítě a hra je přerušena.

17:38
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vitalij Menšikov – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Pavel Karnauchov – 5 min., bitka).

18:09
    Po tvrdém pěstním souboji Menšikova a Karnauchova se první třetina už dohrává celkem v klidu. Ani jeden tým nikam nespěchá.

18:43
    Hru přerušuje další zásah Jerjomenka, který tentokrát zasahoval svou lapačkou.

19:10
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Hosté ještě v první třetině vyrovnájí! JEGOR ZAJCEV dostal po přihrávce strašně moc prostoru. Ten dokázal zúžitkovat a střelou mezi ruku a tělo Sorokina vyrovnává stav zápasu. Asistence: Miks Indrašis a Vladimir Brjukvin.
    19:10 Jegor ZAJCEV - 1:1

19:48
    CSKA se ještě pokouší o vstřelení branky, ale Dynamo se bez problémů brání.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:25.

První třetina celkem překvapivě končí vyrovnaným výsledek. CSKA zpočátku hrálo mnohem lépe, z čehož vytěžilo úvodní branku. Dynamo se však stále nevzdává a v poslední minutě prvního dějství vyrovnalo na 1:1. Další dvě části tak budou ještě hodně zajímavé.

20:01

21:14
    Hraje se velmi tvrdě, ale rozhodčí jsou poněkod benevolentní a hru nechávají dále plynout bez vyloučení.

21:58
    V útoku už se opět usazuje CSKA, která ale tentokrát nevymyslela zakončení.

22:29
    Domácí jsou celkem rychle zpět v útoku, kde ale zase nedokázali vystřelit. Dynamo dostalo se štěstím puk do středního pásma.

22:49
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Ivan Muranov.

23:26
    CSKA se okamžitě usazuje v útoku a aktivně se pokouší o využití přesilové hry.

24:38
    Domácí jsou sice stále v útoku, ale pořád nevymysleli nic nebezpečného. Nakonec přichází jen nahození, které Jerjomenko bez problémů kryje.

25:05
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Kagarlickij – 2 min., hákování).

26:10
    Hosté velmi dobře brání i druhé oslabení a posílají kotouč až za Sorokina.

26:36
    CSKA se do útoku velmi rychle vrátilo. Tam několikrát prověřilo pozornost brankáře hostů, ale další branku nedokázalo vstřelit.

27:52
    Dynamo úspěšně ubránilo i druhé oslabení a jednu z těžších chvíli má za sebou.

28:21
    Dynamo se dokonce na chvíli podívalo do útoku, ale i přesto je Sorokin dlouho bez práce.

28:46
    CSKA už je opět v útoku, ale přes obranu soupeře stále nemůže vymyslet nic nebezpečného.

29:10
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vadim Šipačov – 2 min., vysoká hůl).

30:01
    Domácí jdou opět do vedení! Popov nabil MATOVI ROBINSONOVI, který střelou od modré propálil vše co mu stálo v cestě, včetně brankáře Jerjomenka. Asistence: Alexandr Popov.
    30:01 Mat ROBINSON - 2:1

30:47
    Domácí jsou po své druhé brance uklidnění a opatrně se přesouvají do útoku.

32:43
    CSKA je nyní jednoznačně aktivnějším týmem a Dynamo už by přivítalo konec druhé části.

33:36
    Hosté v rychlém časovém sledu dvakrát vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. To jen potvrzuje to, že jsou pod velkým tlakem.

34:04
    Dynamo se po dlouhé době přesouvá do útočné třetiny, kde přišla pouze zblokovaná střela od modré.

34:38
    Domácí se po úspěšné obraně vydávají do protiútoku, který nakonec končí kvůli nepřesné přihrávce.

35:18
    Hosté se dostali ze sevření a už začínají být opět útočně aktivní.

36:08
    Nyní se v útoku usadili také domácí, kteří ale opět nedokázali vymyslet nic nebezpečného směrem na Jerjomenka.

36:44
    Dynamo nejprve dostalo puk do středního pásma a následně ho díky dobrému napadání i získalo, ale vzápětí nepřesně rozehrává, takže se píská zakázané uvolnění.

37:30
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Ivan Tělegin – 2 min., nedovolené bránění).

38:02
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Alexandr Popov – 2 min., držení).

38:24
    Hosté se ihned dostali do zakončení a tak musel zasahovat domácí brankář Sorokin.

38:50
    Další zakončení z velké blízkosti končí mimo tři tyče.

38:56
    Hosté opět srovnávají a čeká nás drama až do konce! Dynamo v přesilovce skvěle kombinovala, takže Šipačov našel nepokrytého DMITRIJE KAGARLICKIJEHO, který rozvlnil domácí síť střelou nad ležícího Sorokina. Asistence: Ilja Nikulin a Vadim Šipačov.
    38:56 Dmitrij KAGARLICKIJ - 2:2

39:16
    Dynamo ještě hraje klasickou přesilovku, ale postup hostů je zastaven kvůli ofsajdu.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:18.

Druhá třetina byla také velmi vyrovnaná a také končí výsledkem 1:1. CSKA sice opět vedlo, ale vedení nakonec ztratilo kvůli zbytečným faulům, které Dynamo dokázala potrestat. Dnes nás tedy čeká drama až do poslední vteřin.

Dnešní utkání sleduje 10 455 diváků.

40:01

40:49
    Třetí třetině začíná poměrně v klidu, oba týmy nechtějí nic riskovat, aby zbytečně neinkasovali.

41:18
    K první střele třetí části se dostalo Dynamo, ale rána skončila jen nad horní tyčkou domácí branky.

41:51
    Během krátkého časové úseku přicházejí tři zakázané uvolnění, dvě na domácí straně a jedno na hostující.

42:22
    Hosté jsou nyní překvapivě aktivnější a rozhodně se v boji o semifinále nevzdávají.

42:48
    Poprvé ve třetím dějství zaútočilo CSKA a tak musel zasahovat Jerjomenko.

43:18
    Hosté buly před vlastním brankářem a vyhrávají a mohou se tak přesunout dopředu, kde musí hru přerušovat také Sorokin.

43:49
    CSKA se poté osvobozuje, ale po chvíli se musí opět bránit ve svém pásmu.

44:24
    Domácí se díky dobrému napadání dostali do brejklu, ale útočník CSKA se ke střele nedostal kvůli špatnému zpracování.

44:55
    Tlak poté ještě chvíli pokračoval, ale Dynamo nakonec obranu zvládlo a může jít do útoku.

45:38
    Hosté v útoku také svého soupeře zatlačili, ale ten se nakonec osvobodil vyhozením do středního pásma.

46:19
    Dynamo stále drží kotouč a domácím už ho dlouho nepůjčilo. CSKA se tak pomalu začíná dostávat pod tlak.

46:47
    Domácí si berou vedení zpátky z jednoduchého přečíslení! Grigorenka našel svou přihrávkou LINDENA VEYE, který se dostal za obranu hostů a následně zakončil přesnou bekhendovou střelou. Asistence: Michail Grigorenko a Kirill Kaprizov.
    46:47 Linden VEY - 3:2

47:54
    Dynamo je po inkasovaném gólu hodně rozhozené, ale nakonec se dostává do útoku. Tam vymyslelo pouze zblokovanou střelu.

48:33
    CSKA naopak hraje uklidněně a s velkou lehkostí se pomalu přesouvá do útočného pásma.

49:24
    Hosté se tentokrát bez problémů ubránili a následně se do útoku dostávají pomocí nahození.

50:03
    Hosté v útočném pásmu vymýšlí pouze střelu z dálky, kterou bez problémů Sorokin vyráží.

50:58
    CSKA se velmi dobře brání a už chce udržet těsné vítězství.

51:36
    Hosté se stále zoufale snaží dostat do útoku, ale nyní nemohou přejit ani střední třetinu.

52:13
    Nyní už se přechod přes střední pásmo povedl, ale následná střela končí jen v ochranné síti.

52:36
    Domácí buly vyhrávají a okamžitě posílají kotouč až k Jerjomenkovi.

52:58
    CSKA se díky dobrému napadání dostává ke střele. Ta je ale velmi nepřesná a brankář Dynama nemusel zasahovat.

53:26
    Hosté neúspěšně rozehrávají a kotouč končí až za brankou Sorokina. Píská se zakázané uvolnění a hra se přesune před Jerjomenka.

54:02
    Dynamo se do útoku velmi rychle vrací, ale tam opět nevymyslalo nic nebezpečného.

55:07
    CSKA nedovoluje přechod přes svou modrou. Mezitím do konce třetí třetiny zbývá už jen pět minut.

55:43
    Dynamo je opět vyhráno až do svého pásma. Hosté navíc už pomalu začínají hrát celkem zoufale.

56:50
    Hosté stále drží kotouč, ale do útočného pásma se stále nemohou dostat.

57:18
    CSKA obranu bez problémů zvládá a soupeři nedovoluje ani přechod přes střední pásmo.

58:06
    Další přechod hostů je neúspěšný. Domácí kráčí za postupem do semifinále.

58:52
    Hosté se pokusí odvrátit konec sezony v šesti!

59:19
    Oddechový čas pro hosty.

59:46
    Dynamo odstřeluje Sorokina jednou střelou za druhou, ale domácí brankář stále úspěšně odolává a neinkasuje.

CSKA Moskva je prvním semifinalistou KHL 2018/2019. Po urputném boji dnes vítězí 3:2 a sérii ukončuje za stavu 4:1. I když Dynama hrálo s favoritem velmi vyrovnaně, tak vždy o vítězi rozhodovali detaily. O trochu lepším týmem tak dneska byli domácí, kteří v semifinále vyzvou Petrohrad nebo Jaroslavl.

Československá stopa v utkání
    Michal Čajkovský (DMS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:53.

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a budu se na Vás těšit u dalších přenosů z KHL. Na počtenou! (19:53:53)

Lukáš Mihal

Góly a asistencie: 14. P. Karnauchov (Marčenko, Svetlakov), 31. M. Robinson (Popov), 47. Vey (Grigorenko, Kaprizov) – 20. J. Zajcev (Indrašis, Brjukvin), 39. Kagarlickij (I. Nikulin, Šipačov)

CSKA Moskva: Sorokin (L. Johansson) – Blažijevskij, Nesterov (A), Dahlbeck, M. Robinson (A), Naumenkov, Marčenko – Vey, Grigorenko, Kaprizov – Andronov (C), Hansen, P. Karnauchov – Popov, Okulov, Šalunov – Telegin, Rtiščev, Svetlakov – Mamin.

Rozhodca: Naumov, Sergejev – Ivanov, Černyšev

Diváci: 10 455