Petrohrad – Jaroslavľ 5:4 (po pr.) | CSKA Moskva – D. Moskva 3:2 (kon.)
cz Štvrtok 21.03.2019, 17:30 • CSKA Ice Palace • Play-off KHL • Štvrťfinále

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a budu se na Vás těšit u dalších přenosů z KHL. Na počtenou! (19:53:53)

Československá stopa v utkání
    Michal Čajkovský (DMS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:53.

CSKA Moskva je prvním semifinalistou KHL 2018/2019. Po urputném boji dnes vítězí 3:2 a sérii ukončuje za stavu 4:1. I když Dynama hrálo s favoritem velmi vyrovnaně, tak vždy o vítězi rozhodovali detaily. O trochu lepším týmem tak dneska byli domácí, kteří v semifinále vyzvou Petrohrad nebo Jaroslavl.

59:46
    Dynamo odstřeluje Sorokina jednou střelou za druhou, ale domácí brankář stále úspěšně odolává a neinkasuje.

59:19
    Oddechový čas pro hosty.

58:52
    Hosté se pokusí odvrátit konec sezony v šesti!

58:06
    Další přechod hostů je neúspěšný. Domácí kráčí za postupem do semifinále.

57:18
    CSKA obranu bez problémů zvládá a soupeři nedovoluje ani přechod přes střední pásmo.

56:50
    Hosté stále drží kotouč, ale do útočného pásma se stále nemohou dostat.

55:43
    Dynamo je opět vyhráno až do svého pásma. Hosté navíc už pomalu začínají hrát celkem zoufale.

55:07
    CSKA nedovoluje přechod přes svou modrou. Mezitím do konce třetí třetiny zbývá už jen pět minut.

54:02
    Dynamo se do útoku velmi rychle vrací, ale tam opět nevymyslalo nic nebezpečného.

53:26
    Hosté neúspěšně rozehrávají a kotouč končí až za brankou Sorokina. Píská se zakázané uvolnění a hra se přesune před Jerjomenka.

52:58
    CSKA se díky dobrému napadání dostává ke střele. Ta je ale velmi nepřesná a brankář Dynama nemusel zasahovat.

52:36
    Domácí buly vyhrávají a okamžitě posílají kotouč až k Jerjomenkovi.

52:13
    Nyní už se přechod přes střední pásmo povedl, ale následná střela končí jen v ochranné síti.

51:36
    Hosté se stále zoufale snaží dostat do útoku, ale nyní nemohou přejit ani střední třetinu.

50:58
    CSKA se velmi dobře brání a už chce udržet těsné vítězství.

50:03
    Hosté v útočném pásmu vymýšlí pouze střelu z dálky, kterou bez problémů Sorokin vyráží.

49:24
    Hosté se tentokrát bez problémů ubránili a následně se do útoku dostávají pomocí nahození.

48:33
    CSKA naopak hraje uklidněně a s velkou lehkostí se pomalu přesouvá do útočného pásma.

47:54
    Dynamo je po inkasovaném gólu hodně rozhozené, ale nakonec se dostává do útoku. Tam vymyslelo pouze zblokovanou střelu.
    46:47 Linden VEY - 3:2

46:47
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Domácí si berou vedení zpátky z jednoduchého přečíslení! Grigorenka našel svou přihrávkou LINDENA VEYE, který se dostal za obranu hostů a následně zakončil přesnou bekhendovou střelou. Asistence: Michail Grigorenko a Kirill Kaprizov.

46:19
    Dynamo stále drží kotouč a domácím už ho dlouho nepůjčilo. CSKA se tak pomalu začíná dostávat pod tlak.

45:38
    Hosté v útoku také svého soupeře zatlačili, ale ten se nakonec osvobodil vyhozením do středního pásma.

44:55
    Tlak poté ještě chvíli pokračoval, ale Dynamo nakonec obranu zvládlo a může jít do útoku.

44:24
    Domácí se díky dobrému napadání dostali do brejklu, ale útočník CSKA se ke střele nedostal kvůli špatnému zpracování.

43:49
    CSKA se poté osvobozuje, ale po chvíli se musí opět bránit ve svém pásmu.

43:18
    Hosté buly před vlastním brankářem a vyhrávají a mohou se tak přesunout dopředu, kde musí hru přerušovat také Sorokin.

42:48
    Poprvé ve třetím dějství zaútočilo CSKA a tak musel zasahovat Jerjomenko.

42:22
    Hosté jsou nyní překvapivě aktivnější a rozhodně se v boji o semifinále nevzdávají.

41:51
    Během krátkého časové úseku přicházejí tři zakázané uvolnění, dvě na domácí straně a jedno na hostující.

41:18
    K první střele třetí části se dostalo Dynamo, ale rána skončila jen nad horní tyčkou domácí branky.

40:49
    Třetí třetině začíná poměrně v klidu, oba týmy nechtějí nic riskovat, aby zbytečně neinkasovali.

40:01

Dnešní utkání sleduje 10 455 diváků.

Druhá třetina byla také velmi vyrovnaná a také končí výsledkem 1:1. CSKA sice opět vedlo, ale vedení nakonec ztratilo kvůli zbytečným faulům, které Dynamo dokázala potrestat. Dnes nás tedy čeká drama až do poslední vteřin.

Další třetina začne přibližně v 19:18.

40:00

39:16
    Dynamo ještě hraje klasickou přesilovku, ale postup hostů je zastaven kvůli ofsajdu.
    38:56 Dmitrij KAGARLICKIJ - 2:2

38:56
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Hosté opět srovnávají a čeká nás drama až do konce! Dynamo v přesilovce skvěle kombinovala, takže Šipačov našel nepokrytého DMITRIJE KAGARLICKIJEHO, který rozvlnil domácí síť střelou nad ležícího Sorokina. Asistence: Ilja Nikulin a Vadim Šipačov.

38:50
    Další zakončení z velké blízkosti končí mimo tři tyče.

38:24
    Hosté se ihned dostali do zakončení a tak musel zasahovat domácí brankář Sorokin.

38:02
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Alexandr Popov – 2 min., držení).

37:30
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Ivan Tělegin – 2 min., nedovolené bránění).

36:44
    Dynamo nejprve dostalo puk do středního pásma a následně ho díky dobrému napadání i získalo, ale vzápětí nepřesně rozehrává, takže se píská zakázané uvolnění.

36:08
    Nyní se v útoku usadili také domácí, kteří ale opět nedokázali vymyslet nic nebezpečného směrem na Jerjomenka.

35:18
    Hosté se dostali ze sevření a už začínají být opět útočně aktivní.

34:38
    Domácí se po úspěšné obraně vydávají do protiútoku, který nakonec končí kvůli nepřesné přihrávce.

34:04
    Dynamo se po dlouhé době přesouvá do útočné třetiny, kde přišla pouze zblokovaná střela od modré.

33:36
    Hosté v rychlém časovém sledu dvakrát vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. To jen potvrzuje to, že jsou pod velkým tlakem.

32:43
    CSKA je nyní jednoznačně aktivnějším týmem a Dynamo už by přivítalo konec druhé části.

30:47
    Domácí jsou po své druhé brance uklidnění a opatrně se přesouvají do útoku.
    30:01 Mat ROBINSON - 2:1

30:01
    Domácí jdou opět do vedení! Popov nabil MATOVI ROBINSONOVI, který střelou od modré propálil vše co mu stálo v cestě, včetně brankáře Jerjomenka. Asistence: Alexandr Popov.

29:10
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vadim Šipačov – 2 min., vysoká hůl).

28:46
    CSKA už je opět v útoku, ale přes obranu soupeře stále nemůže vymyslet nic nebezpečného.

28:21
    Dynamo se dokonce na chvíli podívalo do útoku, ale i přesto je Sorokin dlouho bez práce.

27:52
    Dynamo úspěšně ubránilo i druhé oslabení a jednu z těžších chvíli má za sebou.

26:36
    CSKA se do útoku velmi rychle vrátilo. Tam několikrát prověřilo pozornost brankáře hostů, ale další branku nedokázalo vstřelit.

26:10
    Hosté velmi dobře brání i druhé oslabení a posílají kotouč až za Sorokina.

25:05
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Kagarlickij – 2 min., hákování).

24:38
    Domácí jsou sice stále v útoku, ale pořád nevymysleli nic nebezpečného. Nakonec přichází jen nahození, které Jerjomenko bez problémů kryje.

23:26
    CSKA se okamžitě usazuje v útoku a aktivně se pokouší o využití přesilové hry.

22:49
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Ivan Muranov.

22:29
    Domácí jsou celkem rychle zpět v útoku, kde ale zase nedokázali vystřelit. Dynamo dostalo se štěstím puk do středního pásma.

21:58
    V útoku už se opět usazuje CSKA, která ale tentokrát nevymyslela zakončení.

21:14
    Hraje se velmi tvrdě, ale rozhodčí jsou poněkod benevolentní a hru nechávají dále plynout bez vyloučení.

20:01

První třetina celkem překvapivě končí vyrovnaným výsledek. CSKA zpočátku hrálo mnohem lépe, z čehož vytěžilo úvodní branku. Dynamo se však stále nevzdává a v poslední minutě prvního dějství vyrovnalo na 1:1. Další dvě části tak budou ještě hodně zajímavé.

Další třetina začne přibližně v 18:25.

20:00

19:48
    CSKA se ještě pokouší o vstřelení branky, ale Dynamo se bez problémů brání.
    19:10 Jegor ZAJCEV - 1:1

19:10
    Hosté ještě v první třetině vyrovnájí! JEGOR ZAJCEV dostal po přihrávce strašně moc prostoru. Ten dokázal zúžitkovat a střelou mezi ruku a tělo Sorokina vyrovnává stav zápasu. Asistence: Miks Indrašis a Vladimir Brjukvin.

18:43
    Hru přerušuje další zásah Jerjomenka, který tentokrát zasahoval svou lapačkou.

18:09
    Po tvrdém pěstním souboji Menšikova a Karnauchova se první třetina už dohrává celkem v klidu. Ani jeden tým nikam nespěchá.

17:38
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vitalij Menšikov – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Pavel Karnauchov – 5 min., bitka).

17:37
    Jerjomenko musí dávat velký pozor, protože se domácí ženou za další brankou. Brankář Dynama střelu vyráží do ochranné sítě a hra je přerušena.

17:02
    CSKA hraje po vstřelené brance v klidu a soupeře celkem jasně přehrává.

16:25
    Hosté v útoku kotouč rychle ztrácí a dopředu tak opět míří moskevské CSKA.

15:36
    Domácí míři do útoku pomocí nahození. Následně souboj o puk ale zvládlo lépe Dynamo, které okamžitě zahajuje protiútok.

15:02
    Dynamo stále nic nevzdává a ihned se pokouší o vyrovnání. Střela z mezikruží však tentokrát končí těsně nad brankou.

14:26
    Domácí fanoušci jsou nadšení a povzbuzováním ženou svůj tým k dalšímu gólu.
    13:13 Pavel KARNAUCHOV - 1:0

13:13
    Domácí jdou zaslouženě do vedení a skvěle vykročili za postupem do semifinále! Po přihrávce Světlakova střílel od modré Marčenka. Do střely ještě sáhl PAVEL KARNAUCHOV, který tečoval puk do míst, kde to Jerjomenko nečekal. Asistence: Alexej Marčenko a Andrej Světlakov.

12:45
    Hosté navíc nakonec puk získali a zakončovali, ale střela neměla dostatečnou razanci a zblokoval ji domácí hráč.

12:17
    Dynamo velmi aktivně napadá, kvůli čemuž se domácí stále nedostali ze svého pásma.

11:46
    Hosté se úspěšně osvobodili a poté se snaží získat nějaký čas napadáním.

11:08
    CSKA je nyní jasně aktivnější a hosty drží svými skvělými zákroky pouze Jerjomenko.

09:46
    Domácí se navíc dostávají do dalšího přečíslení, takže Jerjomenka musí vytahovat další důležitý zákrok.

09:00
    Dynamo se po úspěšné obraně vydalo do útoku pomocí nahození, ale to skončilo pouze domácích, kteří kotouč poslali ven ze svého pásma.

08:24
    Hosté se po dlouhé době osvobozují, ale kotouč stále nezískávají pod svou kontrolu.

07:42
    CSKA pokračuje v aktivitě a vymýšlí jednu střelu za druhou. Nyní tak musel opět zasahovat Jerjomenko.

07:07
    Rozehra je opět neúspěšná a domácí se tak dostali do přečíslení. To zakončili pouze nepřesnou střelou, navíc dojíždějící útočník posunul branku hostů.

06:27
    Domácí pokračují v tlaku. Dynamo se však nakonec díky své důraznosti osvobodilo a vzápětí dokonce získalo kotouč.

05:36
    CSKA se dostává ke své první nebezpečné střele. Tu Jerjomenko vyrazil jen před sebe, kde byli jen obránci hostů, takže nikdo puk do branky nedorazil.

04:57
    Hosté vhazování ve svém pásmu vyhráli, ale následně nepřesně rozehráli a kotouč vrátili do držení domácího týmu.

04:14
    Domácí nakonec po dlouhé době uklidňují hru. Následně přichází nahození dopředu, které se odráží do ochranné sítě.

03:35
    Hosté jsou nyní aktivnějším celkem, ale k žádné velké šanci to nevede. Oba celky jsou na začátku utkání velmi opatrné.

02:54
    Dynamo se proto může usadit v útoku, kde narozdíl od soupeře vymýšlí střely. Sorokin tak musí zasahovat.

02:10
    Vhazování vyhrávají domácí, kteří sice hru celkem rychle přesunuli dopředu, ale tam opět nevymysleli zakončení.

01:44
    Hosté nyní velmi dlouho drží puk, ale hra je nakonec přerušena kvůli ofsajdu.

01:03
    Dynamo se bez problémů brání, nedovoluje jedinou střelu a poprvé v zápase také může jít do útoku.

00:26
    CSKA začíná utkání aktivněji a ihned se žene do útočného pásma, kde se chce usadit.

00:01

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Blažijevskij, Nestěrov (A), Dahlbeck, M. Robinson (A), Naumenkov, Marčenko – Vey, Grigorenko, Kaprizov – Andronov (C), Hansen, P. Karnauchov – Al. Popov, Okulov, Šalunov – Tělegin, Rtiščev, Světlakov – Mamin.

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – I. Nikulin (C), Volkov, Hietanen, Menšikov, Čajkovský, Mironov, Pepeljajev, J. Zajcev – Indrašis, Brjukvin, Šipačov (A) – Kagarlickij, Zackrisson, I. Makarov – Mojsejev, Mozer (A), Pankratov – Igumnov, Jefremov, Muranov.

Rozhodčí: Naumov, Sergejev – Ivanov, Černyšev.

Češi a Slováci

V dresu Dynama nastupuje Michal Čajkovský.

Série se zatím odehrává podle očekávání. Kromě jedné těsné prohry CSKA v všech ostatních zápasech Dynamo rozdrtilo, nejprve 4:1 a pak 4:0. Domácí Dynamo získalo vyrovnaní díky výhře 1:0 v prodloužení, ale CSKA si vedení v sérii vzalo rychle zpět. Ani druhý zápas na svém ledě navíc Dynamo nezvládlo a po prohře 1:2 darovalo favoritovi mečbol.

1. zápas: CSKA vs. Dynamo 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
    Branky a nahrávky:
    4. Kaprizov (M. Robinson, Blažijevskij), 19. Grigorenko, 30. Vey (Okulov, Nestěrov), 42. Nestěrov (Okulov, Šalunov) – 22. Čajkovský (Zackrisson, Indrašis).

2. zápas: CSKA vs. Dynamo – 0:1pp (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)
    61. Brjukvin.

3. zápas: Dynamo vs. CSKA – 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
    5. Slepyšev (Grigorenko, Kaprizov), 34. Okulov (M. Robinson), 37. Okulov (Al. Popov), 60. Šalunov (Vey).

4. zápas Dynamo vs. CSKA – 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
    Branky a nahrávky: 18. Hietanen (I. Nikulin, Šipačov) – 45. Okulov, 60. M. Robinson (Vey, Grigorenko)

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání čtvrtfinále KHL mezi CSKA Moskva a Dynamem Moskva. Duel startuje v 17:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Lukáš Mihal

Góly a asistencie: 14. P. Karnauchov (Marčenko, Svetlakov), 31. M. Robinson (Popov), 47. Vey (Grigorenko, Kaprizov) – 20. J. Zajcev (Indrašis, Brjukvin), 39. Kagarlickij (I. Nikulin, Šipačov)

CSKA Moskva: Sorokin (L. Johansson) – Blažijevskij, Nesterov (A), Dahlbeck, M. Robinson (A), Naumenkov, Marčenko – Vey, Grigorenko, Kaprizov – Andronov (C), Hansen, P. Karnauchov – Popov, Okulov, Šalunov – Telegin, Rtiščev, Svetlakov – Mamin.

Rozhodca: Naumov, Sergejev – Ivanov, Černyšev

Diváci: 10 455