Petrohrad – Jaroslavľ 5:4 (po pr.) | CSKA Moskva – D. Moskva 3:2 (kon.)
5:4 (0:1, 4:1, 0:2 - 1:0) Stav série: 4:1
cz Štvrtok 21.03.2019, 17:30 • Ice Palace • Play-off KHL • Štvrťfinále

Zblokované střely – 12:16.
    Vyloučení – 3:8.
    Využití přesilovek 3/8 – 0/3.
    Vhazování – 34:30. (20:29:31)

Je konec! Dlouho to vypadalo, že Petrohrad má toto utkání pod kontrolou, avšak soupeři se nakonec podařilo srovnat na 4:4, čímž si vynutil prodloužení. V něm rozhodla nedisciplinovanost Lokomotivu, který se během krátké chvíle nechal vyloučit hned třikrát. Petrohrad se tak dostal ke klasickému zámku, který přinesl rozhodující branku v podání obránce Chafizullina. Petrohrad se tak může těšit z postupu do semifinále, kde se utká s CSKA Moskva, naopak Jaroslavl v play-off končí.

66:45 Dinar CHAFIZULLIN - 5:4

66:45
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Domácí přeci jenom rozhodující toto utkání! Dlouhé obléhání pásma soupeře přineslo velice tvrdou ránu v podání DINARA CHAFIZULLINA, který doslova propálil vše, co mu stálo v cestě. Salák si ještě na cosi stěžuje, avšak na regulérnosti branky by to nemělo mít vliv. V ochozech stadionu se pomalu a jistě oslavuje!
    Asistence: Sergej Plotnikov, Nikita Gusev.

66:20
    Domácí stále hrají v přesilové hře, avšak stále to nevede k rozhodující brance tohoto utkání. Petrohrad nikterak nesvírá svého soupeře, Salák nezasahoval.

65:14
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Georgij Ivanov – 2 min., vysoká hůl).

65:03
    Puk proti hokejce obdržel domácí Bělov, který dělovkou trefil dobře clonícího protihráče. Vypadá to, že se domácí hráči nedokáží prosadit v přesilové hře.

64:10
    Hostující Čerepanov dokázal s vypětím všech sil procedit puk do středního pásma, jenomže soupeř se dostal hodně rychle zpět. Už sledujeme klasickou přesilovkovou kombinaci.

63:33
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

63:20
    Petrohradu se přesilová hra zatím moc nedaří, naopak soupeř si zaslouží pochvalu za velice pečlivou obrannou činnost. Domácí se ještě nedostali k žádnému zakončení.

62:05
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Stěpan Sannikov – 2 min., podrážení).

62:05
    U pravého hrazení si důrazným způsobem pomáhal domácí obránce Chafizullin, který si nakonec počínal v rámci pravidel. Hosté se nyní usadili v pásmu soupeře.

61:12
    První zakončení prodloužení vykouzlil hostující Kraskovskij, jehož nahození doplachtilo až do výstroje švédského brankáře. V tuto chvíli je hra opět přerušena.

60:10
    Úvodní vhazování prodloužení dopadlo lépe pro domácí celek, který okamžitě zavezl puk do vlastního pásma. Následně se k němu dostal také Lokomotiv.

60:01

Petrohrad sice vedl o dvě branky, avšak soupeř vyrovnal, čímž poslal zápas do prodloužení. Ještě před samotným prodloužením bude následovat klasická potřetinová přestávka.

60:00

59:10
    Zatím to vypadá, že se dočkáme prodloužení. Lokomotiv sice hraje přesilovou hru, avšak k ničemu vážnějšímu se nemůže dostat.

David Suchý

Góly a asistencie: 21. N. Gusev (Byvaľcev, S. Plotnikov), 25. N. Gusev (Tokranov, Prochorkin), 31. Zub (Rukavišnikov, Prochorkin), 38. Byvaľcev (S. Plotnikov, N. Gusev), 67. Chafizullin (S. Plotnikov, N. Gusev) – 5. Alexejev (Kozun, Beljajev), 31. Sannikov (Apalkov, Denisenko), 46. Apalkov (Denisenko, Sannikov), 53. Rafikov (Korškov, Kudrjavcev)

SKA Petrohrad: Hellberg (Šestorkin) – Rundblad, Gavrikov (A), Belov, Chafizullin, Rukavišnikov, Tokranov, Zub – S. Plotnikov (A), Prochorkin, N. Gusev – Ketov (C), Byvaľcev, Kručinin – Karpov, Koskiranta, Jakupov – Kablukov, M. Malcev, V. Tichonov – Ivan Morozov.
    Lokomotiv Jaroslavľ: Konovalov (31. Salák) – M. Osipov (A), Rafikov, Jelesin, N. Averin, Misjul, Čerepanov, Afanasjev – Sannikov, Apalkov (C), Denisenko – Kozun, Alexejev, Jurtajkin – Korškov, Kraskovskij, Beljajev – Kovalenko, Ivanov, Kajumov – Kudrjavcev.

Rozhodca: Gašilov, Frano – Sadovnikov, Sivov