Buffalo – Toronto 2:4 (kon.) | Washington – Tampa Bay 4:5 (po pr.) | Vancouver – Ottawa 7:4 (kon.)
Anaheim – Winnipeg 0:3 (kon.)
Buffalo Sabres
2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Toronto Maple Leafs
cz Štvrtok 21.03.2019, 00:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Carter Hutton podal v brance Buffala skvělý výkon, ale prohře svého celku zabránit nedokázal. Toronto zápasu dominovalo, svého soka výrazně přestříleno v první a druhé třetině 19:7 a 19:8. Ve třetí části bylo ve střelbě aktivnější domácí mužstvo 9:8, ale Toronto tento zápas dovedlo do úspěšného konce. Dva kanadské body získali John Tavares a Auston Matthews. (02:55:08)

Toronto právě vstřelilo branku!
    Hostující celek tento zápas vyhraje 4:2. Je to jasné, kotouč do prázdné branky posílá ZACH HYMAN.

58:39
    Vladimír Sobotka jemně tečoval kotouč před brankou Toronta, i tak si brankář Garret Sparks dokázal poradit.

58:30
    Domácí hrají bez brankáře.

57:41
    Auston Matthews zakončoval, ale jeho ránu skvěle zastavil přesunující se Carter Hutton.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:27
    Garret Sparks kryje kotouč po střele Conora Shearyho. Komerční přestávka.

56:14
    Zach Bogosian se vrací za svou branku, z bezpečného místa rozehrává.

56:03
    Závěr zápasu se blíží, domácí hokejisté stále prohrávají o jednu branku a snaží se co nejrychleji srovnat.

55:17
    Jake Muzzin pálil od modré čáry, jeho ránu vyrazil brankář.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, rána z dálky Dahlina byla nepřesná.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 16. Mittelstadt (Dahlin, Eichel), 46. A. Nylander (Sobotka, Bogosian) – 22. Matthews (A. Johnsson, Muzzin), 39. Tavares (W. Nylander, Matthews), 41. Marner (Tavares), 60. Hyman

Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Bogosian, Ristolainen, Dahlin, Montour, Scandella, C. Nelson – Skinner, Eichel, S. Reinhart – Sheary, Rodrigues, A. Nylander – Mittelstadt, Sobotka, T. Thompson – Girgensons, Jo. Larsson, Okposo.
    Toronto Maple Leafs: Sparks (Andersen) – Rielly, Hainsey, Muzzin, N. Zajcev, Ožiganov, Holl – Hyman, Tavares, Marner – A. Johnsson, Matthews, W. Nylander – Marleau, Kapanen, Kadri – Co. Brown, Petan, Moore.

Rozhodca: Chmielewski – Peel – Nagy, Devorsk

Diváci: 19.070