Detva – Nové Zámky 4:2 (kon.) | Budapešť – Miškovec 4:2 (kon.)
MAC Budapešť
4:2 (2:1, 0:0, 2:1) Stav série: 3:0
DVTK Miškovec
Pondelok 04.03.2019, 18:00 • Tüskecsarnok Budapest, Budapešť • Tipos Extraliga play-off • Predkolo

Dámy a páni, historický prvý maďarský klub bude hrať štvrťfinále play-off Tipsport ligy. MAC Budapešť výborne zvládla túto sériu, aj keď do nej vstupovala v pozícii outsidera. Tento zápas rozhodli dôležité góly v prvej a tretej tretine. Presadili sa v 43. minúte Orban a v 52. minúte Bodó. Hostia znížili v 58. minúte, ale to bolo to jediné na čo sa zmohli. Miškovec neukázala v tomto zápase, že chce zabojovať o štvrťfinále, a tak je MAC jasným postupujúcim tímom. Teraz už len musí počkať na svojho súpera, ktorým bude buď Banská Bystrica alebo Zvolen. Všetko budeme vedieť po ukončení série medzi Detvou a Novými Zámkami.

V týchto chvíľach vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (20:31:38)

59:41
    Individuálne to ešte vyskúšal aj Mark Miskolczi, ktorý šiel hlava-nehlava za vypadnutým pukom. Bálizs likvidoval aj tak.

59:14
    Loiseau prenikol po ľavom krídle. Skúsil to z kruhu a Bálizs bezpečne zachytil puk. Brankár Vay opäť opúšťa bránku.

59:00
    Jared Brown vystrelil zo stredného pásma. Nahodený puk ešte stihol hosťujúci Balázs Láda.

58:32
    Domáci vyhodili puk preč cez všetky čiary a Dansereau výborne zabojoval o puk v útočnom pásme.

58:12
    Brankár Vay už opúšťa svoju svätyňu a hostia idú hrať absolútny vabank znovu. Nič iné im neostáva.

57:56
    Miškovec dal gól!
    Napokon z toho ešte môže byť aj menšia dráma. Loiseau spoza bránky posunul na ľavý kruh Harrisonovi, ten dával pred bránkovisko ŽIGOVI PANCEMU a jeho strela z prvej skončila za Bálizsom.
    Asistencie: Ryan Harrison, Alexis Loiseau.

57:39
    Presilová hra pre hostí. Chris Langkow dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

57:39
    Do útočného pásma prenikal a do ofenzívnej fázy sa zapojil Jameson Milam, no nepodarilo sa mu preľstiť defenzívu súpera.

56:58
    Langkow bojuje o puk za bránkou. Nemá sa vôbec kam ponáhľať, hostia nenapádajú hráčov efektívne.

56:33
    Vas posunul puk Ládovi za ľavý kruh. Odtiaľ jeho zakončenie však smerovalo mimo priestoru bránky.

55:42
    Langkow prekorčuľoval po ľavom krídle. Nastrelil puk, Vay nevedel, kde sa nachádza. Presilovka hostí sa pomaly chýli ku koncu.

55:21
    Gólman Vay sa vrátil späť do svojej bránky, keďže sa vhadzovalo v strednom pásme.

54:46
    Domácim sa podarilo vybojovať puk pri zadnom mantineli. Odpálili to okamžite, ale priestor odkrytej bránky netrafili.

54:02
    Adam Vay je na striedačke, Glen Hanlon využíva zaujímavý ťah. Čo iné však už hosťom ostáva. Hrajú presilovku šiestich proti štyrom.

54:02
    Asi posledná šanca na dramatizáciu tohto zápasu. Roland Vokla dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

53:41
    Puk majú na hokejke hostia v obrannom pásme a postupne zakladajú útok. Kombinácie im však nevychádzajú.

53:04
    Na opačnej strane sme videli trochu vzruchu. Postaral sa o to Kulmala, ktorý sa pretláčal do zakončenia. Bálizsa ale neprekonal.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 10. Bodó, 18. Odnoga (Szigeti, Dudás), 43. Orban (Langkow, Burt), 52. Bodó (Dudás, Langkow) – 7. Harrison (Loiseau), 58. Pance (Harrison, Loiseau)

MAC Budapešť: Bálizs (Rajna) – Pozsgai, Macaulay, Negrin, Dudás, Burt, Vokla, Bugár, Garát – Urban, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Pápa, Majoross, Terbócs – Odnoga, Kreisz, Szigeti
    DVTK Miškovec: Vay (Adorján) – Crawford, Kiss, Szirányi, Vojtkó, Láda, Milam – Pance, Vas, Kulmala – Harrison, Loiseau, Magosi – Miskolczi, Galanisz, Somogyi – Albert, Hajós, Ritó

Rozhodca: Novák, Adamec – Orolin, Valo