Toronto – Washington 2:3 (kon.) | NY Rangers – Minnesota 1:4 (kon.) | Florida – Carolina 3:4 (kon.)
NJ Devils – Ottawa 4:0 (kon.) | Pittsburgh – San Jose 0:4 (kon.) | Montreal – Philadelphia 5:1 (kon.)
Tampa Bay – Buffalo 2:1 (2:0 po s.n.) | Nashville – LA Kings 2:1 (kon.) | Dallas – St. Louis 5:2 (kon.)
Edmonton – NY Islanders 4:3 (po pr.) | Vancouver – Arizona 2:3 (po pr.)
Montreal Canadiens
5:1 (3:0, 2:0, 0:1)
Philadelphia Flyers
cz Piatok 22.02.2019, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Dobré ráno, vítám všechny fanoušky zámořské NHL! Dnes se spolu podíváme na zápas mezi Montreal Canadiens a Philadelphia Flyers.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Letcům se v poslední době daří. Z posledních 5ti zápasů si připsali 6 bodů a velkou měrou se pod to podepsal brankář Hart, který předvádí skvělé výkony. Flyers si poradili s Minnesotou a 2x s Detroitem. V minulém kole ale přišla prohra, když hostující tým prohrál s Tampou 2:5. Mezi úspěšné střelce se zapsali Lindblom a Konecny. Philadelphia se dnes pokusí vrátit na ledě Montrealu na vítěznou vlnu a připsat si další 2 důležité body. V tabulce Východní konference najdeme Flyers na 11. místě s 63 body.
    Nejproduktivnější hráči
    1. Giroux – 17 + 44
    2. Couturier – 24 + 32
    3. Voráček – 15 + 35

Montrealu se podařila zvrátit šňůra 4 proher, ve kterých si zapsal pouhý 1 bod za prohru v prodloužení s Torontem. Následovaly prohry s Nashvillem, Tampou a Floridou. V minulém kole Habs zabrali a připsali si výhru 3:2 nad Columbusem, když si vítěznou trefu připsal slovenský útočník Tomáš Tatar. Skórovat se podařilo i Domimu a Byronovi, který se vrátil po delší době do hry. V tabulce Východní konference najdeme Canadiens na 7. místě se 71 body.
    1. Domi – 20 + 32
    2. Drouin – 17 + 29
    3. Tatar – 19 + 25

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – S. Weber, Mete, Petry, Reilly, Jo. Benn, Kulak – Gallagher, N. Thompson, Drouin – A. Shaw, Domi, Tatar – Armia, Kotkaniemi, Byron – Hudon, Peca, Lehkonen – Danault.

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Provorov, Sanheim, P. Myers, Gostisbehere, Hägg, Gudas – J. van Riemsdyk, Giroux, Konecny – Lindblom, Couturier, Voráček – Laughton, Patrick, Simmonds – M. Raffl, Varone, Ju. Bailey.

Rozhodčí: Mclsaac, Rank – MacPherson, Nagy.

00:01

00:01
    Úvodní buly pro Canadiens.

00:58
    Montreal právě vstřelil branku!
    A máme tu úvodní branku utkání! Kulak založil rychlý útok, který zakončil střelou z mezikruží BRENDAN GALLAGHER. První střela Canadiens tak končí v síti!
    Asistence: Phillip Danault a Brett Kulak.
    00:58 Brendan GALLAGHER - 1:0

02:08
    Mike Reilly trefuje z rychlého protiútoku tyč!

02:50
    Justin Bailey vystřelil z otočky, Price zasahuje betonem.

03:11
    Tak to je opravdu povedený vstup do utkání od domácích! Byron se pěkně vyhnul obránci, zavezl kotouč do třetiny a krosovou nahrávkou našel
    JESPERI KOTKANIEMIHO, který se prosazuje střelou z jedničky!
    Asistence: Paul Byron a Jordie Benn.
    03:11 Jesperi KOTKANIEMI - 2:0

04:32
    Drouin vypálil od mantinelu, Hart si konečně připsal úspěšný zákrok a zastavil hru.

05:20
    Travis Konecny se dostával do šance, ale Lehkonen se výborně vrátil a žabičkou ho připravil o kotouč.

06:10
    Peca nahodil kotouč na branku ze středního pásma a Flyers se dostali po delší době ke kotouči.

07:10
    Shaw našel krásnou nahrávkou rozjetého Tatara,ale slovenský útočník nezpracoval skákavý kotouč.

07:45
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Tomáš Tatar – 2 min., hákování).

08:10
    Canadiens vyhazují kotouč ihned po buly.

08:32
    James van Riemsdyk dostal krásnou nahrávku na druhou tyč, ale jeho pokus dokázal Price skvělý zákrokem zneškodnit!

09:20
    Lehkonen s Danaultem se dostali do přečíslení 2 na 1, celou akci zakončil Lehkonen střelou mezi betony. Hart si připisuje další zákrok.

09:59
    Habs přečkali oslabení a jsou v plném počtu. Tohle nebyla zrovna povedená přesilová hra.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:24
    Jesperi Kotkaniemi vypálil z otočky od mantinelu, Hart měl zakrytý výhled,ale podařilo se mu zasáhnout ramenem!

10:33
    A je tu další branky domácích, BRENDAN GALLAGHER nahodil kotouč na branku a našel mezírku u tyče! Hart je tak stejně jako v minulém zápase střídán, když pustil 3 góly z 9ti střel!
    Bez asistence.
    10:33 Brendan GALLAGHER - 3:0

10:33
    Střídání v týmu Philadelphia Flyers: ze hřiště odchází Carter Hart, přichází Brian Elliott.

11:20
    Tatar dostal krásnou nahrávku na první tyč, ale jeho střela z jedničky skončila na obránci Flyers.

11:50
    Lehkonen vypálil z ostrého úhlu, Elliot si připisuje první zákrok.

12:40
    Flyers se dostali ke kotouči ve třetině soupeře po delší době,ale Mete ukořistil kotouč za brankou a založil další útok Habs.

13:20
    Philippe Myers vypálil od modré, Price měl zakrytý výhled,ale podařilo se mu zasáhnout.

14:50
    Nepovedená rozehrávka domácích končí icingem.

15:10
    Flyers se usadili ve třetině Canadiens a kombinují podél mantinelů.

16:10
    Chyběly opravdu milimetry a Travis Konecny by střílel do prázdné branky, teď měli Habs štěstí!

17:10
    Jeff Petry vypálil od modré, jeho pokus Elliot vyráží betonem.

17:50
    Nepovedená rozehrávka Benna končí zakázaným uvolněním.

18:10
    Max Domi se dostal ke střele z mezikruží, ale jeho pokus Elliot ramenem vyrazil!

18:40
    Brendan Gallagher vypálil skrz obránce, ale jeho pokus prolétl těsně kolem tyče!

19:25
    Robert Hägg byl zasažen kotoučem do obličeje a zamířil do šatny.

19:40
    Brendan Gallagher tečoval střelu od modré těsně vedle branky!

20:00

A je tu konec první třetiny. Canadiens si nemohli přát lepší start do utkání, když se z kraje třetiny dostali do vedení 3:0. Dvakrát se prosadil Brendan Gallagher a třetí zásah přidal mladičký Jesperi Kotkaniemi. Flyers po 3. gólu vystřídali brankáře a dostali výhodu přesilové hry,ale ani tu nedokázali zužitkovat. Do šaten se tak jde za stavu 3:0.
    Střely po první třetině: Domácí – 15, Hosté – 8.
    Druhá třetina začne přibližně v 2:38.

20:01

20:24
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Brendan Gallagher – 2 min., podrážení).

20:59
    Kotouč je za brankou Elliota, Canadiens se podařilo vyhodit.

21:40
    Nolan Patrick našel krásnou nahrávkou Seana Couturiera, který netrefil odkrytou branku!

22:20
    Flyers mají obrovský tlak a střílí z každé pozice.

22:44
    Brendan Gallagher tečoval střelu do tyče!

22:56
    Na ledě jsou čepice, BRENDAN GALLAGHER se prosazuje střelou backhandem z těsné blízkosti a připisuje si tak první hattrick v NHL v jeho kariéře!
    Asistence: Andrew Shaw, Shea Weber.
    22:56 Brendan GALLAGHER - 4:0

23:50
    Habs se zatím daří opravdu všechno a je jich plný led.

24:40
    Jordie Benn nahodil kotouč do třetiny a puk mají hosté.

25:40
    K volnému kotouči před brankou se dostal Shea Weber,ale z dobré pozice přestřelil branku!

26:10
    Meteho nahrávka nenašla spoluhráče a máme tu icing.

26:48
    A je tu další gól do sítě hostů! Domi našel krásnou nahrávkou před brankou postaveného TOMÁŠE TATARA, který se neunáhlil a krásnou střelou zápěstím se prosadil.
    Asistence: Max Domi.
    26:48 Tomáš TATAR - 5:0

27:40
    Mete nerozehrál přesně a máme tu zakázané uvolnění.

28:40
    Claude Giroux dostal krásnou nahrávku před branku a střílel dobře na druhou tyč, Price předvedl neuvěřitelný zákrok a vysloužil si potlesk domácích fanoušků!

29:20
    Matthew Peca se vrátil do sestavy a hraje výborný zápas, nyní se uvolnil před obránce,ale nevyzrál na Elliota.

29:50
    Artturi Lehkonen vypálil od mantinelu, Elliot zasahuje lapačkou.

30:20
    Tatar promáchl letící puk před brankou a připravil o slibnou šanci ke skórování.

30:50
    Jordie Benn vypálil od modré, Elliot našel kotouč v lapačce.

31:30
    Michael Raffl zavezl kotouč do třetiny Habs,ale následně nenahrál přesně a Habs jsou znovu u kotouče.

33:05
    Canadiens se usadili ve třetině soupeře a pálí ze všech pozic.

33:40
    Robert Hägg měl trochu prostoru ke střele od modré,ale Byron se výborně vrátil a kotouč mu vzal!

34:10
    Shaw byl přišpendlený k mantinelu, vše v rámci pravidel.

34:50
    Philippe Myers vypálil dělovku od modré, jeho pokus skončil v lapačce Price a následuje komerční přestávka.

35:20
    Michael Raffl se výborně vrátil a za vlastní brankou připravil o kotouč Gallaghera.

35:40
    Nate Thompson vypálil ze středu hřiště,ale jeho pokus trefil pouze hostujícího obránce.

36:10
    Ivan Provorov protečoval kotouč do třetiny,ale nerozuměl si se spoluhráči a kotouč mají domácí

37:30
    Tomáš Tatar se dostal k volnému puku před brankou a střelou z jedničky chtěl přidat druhý gól,ale Elliot se výborně přemístil a chytil gólovou střelu!

38:30
    Wayne Simmonds vypálil po zemi na druhou tyč, Price jeho pokus vykopl před sebe a těsně před dojíždějícím hráčem Flyers kotouč odkopl Weber!

39:20
    Habs jsou s kotoučem znovu ve třetině soupeře.

39:50
    Jonathan Drouin je s kotoučem za brankou Elliota a Habs se pokusí dohrát třetinu na kotouči.

40:00

A je tu konec i druhé třetiny. V úvodu prostředního dějství se prosadil znovu Brendan Gallagher a zapsal tak svůj první hattrick v NHL! Ve 27. minutě se krásnou střelou zápěstím prosadil Tatar a na ukazateli skóre svítí stav 5:0. Hosté měli k dispozici další přesilovou hru,ale ani tu se jim nepodařilo využít. Flyers si vytvořili pár gólových šancí,ale Price je dnes opravdu vynikající.
    Střely po 2. třetině: Domácí – 26, Hosté – 18.
    Třetí třetina začne přibližně v 3:33.

40:01

40:10
    Brendan Gallagher se dostal k dorážce a mohl přidat svůj 4. gól, ale Brian Elliott výborně zasáhl hokejkou!

40:40
    Shayne Gostisbehere vypálil od modré, jeho pokus zblokovala obrana.

41:10
    Další slibně rozjetý útok hostů zastavuje čárový rozhodčí pro offside.

41:20
    Jesperi Kotkaniemi našel krásně volného Armiu, ale jeho pokus skončil pouze v rukavici Elliota.

42:50
    Kulak zahrál výborně pozičně a zblokoval střelu od modré.

43:20
    Shea Weber se dostal k jeho pověstné dělovce od modré, Elliot zasáhl betonem!

44:30
    Flyers se usadili ve třetině Habs a snaží se dostat kotouč za záda Price.

45:50
    Nate Thompson se dostal ke střele z mezikruží,ale nepodařilo se mu vstřelit první gól v barvách Montrealu.

46:10
    Nepovedená rozehrávka Flyers končí zakázaným uvolněním.

46:40
    V Bell Center se probrali diváci a povzbuzují Habs k dalšímu zásahu.

47:20
    Philippe Myers dnes vystřelil už tak 5x,ale většina jeho střel míří mimo branku, zrovna jako tahle.

48:30
    Kulak zavezl kotouč do třetiny hostů, ale kousek za modrou o něj přišel.

49:10
    Mike Reilly trefil Elliota přímo do hlavy a hostující brankář potřebuje trochu času.

50:25
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Flyers se konečně dočkali a střílí první gól! Shayne Gostisbehere vypálil od modré a jeho pokus těsně před Pricem tečoval MICHAEL RAFFL.
    Asistence: Shayne Gostisbehere.
    50:25 Michael RAFFL - 5:1

51:20
    Hostující tým vstřelená branka nakopla a jsou častěji na puku.

52:20
    Nate Thompson nahodil kotouč na branku, ale jeho pokus Elliot vytěsnil.

53:40
    Jakub Voráček se pokusil přejít kličkou 1 na 1, ale českému útočníkovi se dnes příliš nedaří.

54:20
    Letci jsou v posledních minutách aktivnější a vytváří si spoustu šancí.

55:28
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Artturi Lehkonen – 2 min., podrážení).

55:50
    Benn vystihl nahrávku Simmondse a ihned vyhazuje kotouč.

56:20
    Kotouč znovu za brankou hostů, teď ho tam poslal Weber.

57:10
    To je opravdu nepovedená přesilová hra hostů, nyní se do šance v oslabení dostal Nate Thompson,ale ani tentokrát Elliota nepřekonal.

57:50
    Habs přečkali i 3. oslabení v zápase.

58:20
    Andrew Shaw se dostal ke střele z pravého kruhu pro vhazování, Brian Elliott si povyjel a střelu zneškodnil.

58:33
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Brendan Gallagher – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Travis Konecny – 2 min., sekání).

58:50
    Obě 11ky dostaly trest a vidíme hru 4 na 4.

59:20
    Habs jsou na kotouči ve třetině hostů.

59:45
    Zápas se dohrává za potlesku domácích fanoušků, v Bell Center panuje výborná atmosféra.

A je tu konec i třetího dějství. V poslední třetině jsme viděli pouze jeden gól, když se šikovnou tečí prosadil Michael Raffl. Flyers si vynutili i v této třetině přesilovou hru,ale Canadiens se znovu ubránili a zaslouženě slaví výhru. Domácí tým tak v tabulce přeskočil Pens a posunul se na 6. místo. Naopak Flyers budou muset rychle zapomenout na 2 nepovedené zápasy a v příštím zápase se pokusí vrátit na vítěznou vlnu.
    Střely po 3. třetině: Domácí – 39, Hosté – 30.

Tomáš Tatar (Montreal) 1+0, 3 střely, čas na ledě 14:12

To je ode mě pro dnešek vše, brzy na shledanou u dalších přenosů! (04:17:03)

Veronika Loudová

Góly a asistencie: 1. Gallagher (Danault, Kulak), 4. Kotkaniemi (Byron, Jo. Benn), 11. Gallagher, 23. Gallagher (A. Shaw, S. Weber), 27. Tatar (Domi) – 51. M. Raffl (Gostisbehere)

Philadelphia Flyers: Hart (11. Elliott) – Provorov, Sanheim, P. Myers, Gostisbehere, Hägg – J. van Riemsdyk, Giroux, Konecny – Lindblom, Couturier, Voráček – Laughton, Patrick, Simmonds – M. Raffl, Varone, Ju. Bailey.

Rozhodca: Mclsaac, Rank – MacPherson, Nagy

Diváci: 21 302