Jekaterinburg – Kazaň 0:3 (kon.) | Jaroslavľ – Viťaz 4:3 (kon.) | CSKA Moskva – HC Slovan sk 4:1 (kon.)
D. Moskva – Soči 2:3 (po pr.) | Petrohrad – Helsinki 5:2 (kon.) | Riga – Dinamo Minsk 3:1 (kon.)
HC Dinamo Riga
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
HC Dinamo Minsk
cz Piatok 15.02.2019, 18:30KHL

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (21:11:43)

Československá stopa v utkání

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hokejista.

Utkání je u konce! Atraktivní duel pod širým nebem pro sebe rozhodli favorizovaní domácí, kteří dokázali svému soupeři v každé třetině nasázet po jednom gólu, což na výhru stačilo. Minsk se totiž vzmohl pouze na gól jediný a z lotyšského hlavního města tak hosté odjíždí s prázdnou.

59:37
    Teemu Pulkkinen (Minsk) pálí z voleje, jeho střelu však Timur Biljalov (Riga) chytá do své lapačky, efektní zákrok.

59:20
    Probíhá již poslední minuta, puk míří ze třetiny Rigy.

58:53
    Hosté to zkouší bez Enrotha!

58:22
    Oddechový čas pro hosty.

58:22
    Jhonas Enroth (Minsk) i nadále v brance, hosté vyčkávají s případnou hrou bez gólmana.

57:30
    Minsk se již pomalu musí rozloučit s vidinou nějakého bodového zisku z tohoto zápasu.

56:45
    Hosté za vlastní brankou, následuje nepřesná rozehrávka.

56:09
    55:55 Lauris Darzinš (Riga) neproměnil trestné střílení

55:55
    Po faulu Bluma bylo nařízeno trestné střílení, které ale Lauris Darzinš (Riga) neproměnil.

55:02
    Timur Biljalov (Riga) ukryl puk, po střele Parfejevce, od modré, ve své výstroji a přerušil hru.

54:52
    První střela hostů v přesilové míří vedle branky.

54:09
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mikelis Redlihs – 2 min., podrážení).

53:34
    Riga zamkla svého soupeře v jeho třetině, domácí mají po vstřeleném třetím gólu výraznou převahu.

52:23
    Znovu šli domácí do přečíslení, tentokrát to ale neudělali dobře.

51:50

51:12
    Další pokus hostů o získání útočného pásma neúspěšný.

50:28
    Minsk ztrácí pásmo, k velké radosti domácích příznivců.

50:05
    Čeká nás poslední desetiminutovka třetí třetiny, hosté mají nyní výtečnou šanci snížit ztrátu.

49:50
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Anthony-Marc Zanetti – 2 min., držení).

49:30
    Hosté nyní musí výrazně přidat, dohánět dvoubrankové manko proti dobře hrající Rize, to nebude nic snadného.

48:42
    Timur Biljalov (Riga) chytá střelu z levé strany a raději přerušuje hru, vhazovat se tak bude ve třetině domácích.
    47:48 Andris DŽERINŠ - 3:1

47:48
    Riga právě vstřelila branku!
    Riga usilovala o třetí gól a cíl je naplněn! Zmatečná rozehrávka Minsku, kdy Patrik Wiercioch přišel o puk, ten se dostal k ANDRISU DŽERINŠOVI, který z bezprostřední blízkosti překonal Enrotha. Asistence: Vitalijs Pavlovs.

47:10
    Domácí v přečíslení dva na jednoho, je z toho střela Robertsa Lipsbergse, kterou ale Jhonas Enroth (Minsk) bravurně chytá.

45:36
    Puk ve třetině Minsku, ale pouze u mantinelu, navíc se k němu dostali hosté, kteří vyváží.

44:05
    Nepíská se zakázané uvolnění, hosté musí hrát.

42:27
    Minsk dostává puk do středního pásma a unavení hosté odchází střídat.

41:41
    Diváci se snaží povzbuzovat domácí tým, ale zatím je to ve třetí třetině poměrně vyrovnaná hra.

40:50
    Bojuje se za brankou Minsku, následuje dělovka domácích od modré, která ale míří vedle.

40:15
    Hned v úvodu třetí třetiny hosté prověřili pozornost domácího gólmana.

40:01

Další třetina začne přibližně v 20:32

Ve druhé třetině se skóre posunulo o dva góly, stále však platí, že domácí vedou pouze o gól. Byť dokázali vstřelit gól číslo tři, který ale nebyl uznán.

40:00

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, domácí v útočném pásmu.

37:32
    Minsk se nyní musí bránit aktivní hře domácích, kteří se drží již dobrou minutu v jejich třetině.

36:50
    Timur Biljalov (Riga) však po útoku Minsku zůstal bez práce.

36:29
    Vylučovat se nebude, po vhazování se hosté ženou do útoku.

36:19
    Colton Gillies (Riga) zavezl puk do útočného pásma, poté se před Enrothem strhla menší potyčka.

35:00
    Posledních pět minut druhé třetiny před námi, domácí stále drží těsné vedení.

33:17

31:17
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (2 min. – příliš mnoho hráčů).

30:30
    Jsme ve druhé polovině utkání, hostům se, po kontaktním gólu na 1:2, podařilo vyrovnat hru, dokáží to i se skóre?

29:50
    Puk nahozený do třetiny Minsku, domácí dojíždějí a budou chtít ohrozit branku Enrotha.

28:49
    Domácí v poklidu rozehrávají, hosté vyčkávají ve středním pásmu.

27:35
    Hra přerušena, hned poté se bude vhazovat po pravici domácí branky.
    27:20 Mathew Maione (Riga) sice dostal puk do branky, gól ale posléze nebyl uznán.

27:20
    Pěkná individuální akce domácího Maioneho, který si vybruslil od levého mantinelu za branku, hned poté i před branku, odkud parádně poslal puk pod víko hostující branky. Nicméně gól dlouho sledovali sudí na videu, aby nakonec rozhodli o tom, že gól neplatí!

27:20
    Domácí sice vstřelili gól, ale ten se posuzuje na videu
    26:46 Oleg JEVENKO - 2:1

26:46
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Domácí sice přečkali oslabení, ale hosté zůstali i poté v útočném pásmu. Jevgenij Kovyršin našel na modré Jevgenije Lisovce, jehož dělovku z voleje šikovně tečoval OLEG JEVENKO. Asistence: Jevgenij Lisovec a Jevgenij Kovyršin.

26:41

26:01
    Ani tentokrát se Minsk nedokázal udržet v útočném pásmu.

25:28
    Zatím to vůbec nevypadá na přesilovou hru Minsku.

24:41
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kristaps Zile – 2 min., naražení zezadu).

24:32
    Další útočná akce Minsku, která ale končí pouze u mantinelu.

23:55
    Hosté alespoň nahazují puk za branku Biljalova.
    23:05 Oskars BATNA - 2:0

23:05
    Špatná rozehrávka a ztráta puku ve středním pásmu stojí nyní Minsk druhý gól! Roberts Lipsbergs se dostal k puku, najel do útočného pásma a vypálil na branku. Střelu před Enrothem přizvedl OSKARS BATNA, který se tak raduje z druhého domácího gólu. Asistence: Roberts Lipsbergs a Kristaps Zile.

21:53
    Po levé straně se hosté dostávají do útočného pásma, je z toho i střela, kterou ale Biljalov levým betonem zneškodnil.

20:45
    Puk ve třetině Minsku, Patrik Wiercioch (Minsk) tam ale odvádí dobrou práci v rohu.

20:09
    Po vyhraném úvodním buly se Quinton Howden (Minsk) dostal před Biljalova, který raději přerušil hru.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:30.

V první třetině se již nic nestane, domácí vedou díky gólu Meiji 1:0 a vedení je to zasloužené. Přece jenom měla Riga více ze hry. Připomínám, že se hraje pod širým nebem, v areálu Vysoké školy č. 84 v Rize a přítomní diváci sledují velmi dobré hokejové utkání.

20:00

19:32
    Ofsajdem končí akce Minsku, to znamená jediné, vhazování ve středním pásmu, u třetiny Rigy.

19:00
    Čeká nás poslední minuta první třetiny.

18:22
    Jsme v závěru první třetiny, hra přerušena, vhazování po levici domácího gólmana Biljalova.

17:09
    Za pískotu diváků se hosté snaží něco vymyslet ve třetině domácího mužstva.

16:38
    Nepřesná rozehrávka Minsku, je pískáno zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Enrotha.

16:13
    Zatím se hraje stále bez vyloučení, což je jednoznačně plus pro tento zápas.

15:10
    Jenže pak se podařilo domácím odpálit puk do bezpečí.

14:55
    Napadání rozehrávky se hostům nyní vyplácí, dostávají se k puku.

14:15
    Zakázané uvolnění Rigy, hra se tak stěhuje před Biljalova.

13:25
    Domácí jdou do útoku po levé straně, je z toho ale pouze nepřesná střela za branku Enrotha.

12:10
    To se ale nedaří, takže rozehrává domácí tým.

11:47
    Puk ve třetina Rigy, hosté se snaží k němu dostat a ohrozit branku domácích.
    10:34 Gints MEIJA - 1:0

10:34
    A první gól je na světě! Emils Gegeris vypálil z levé strany, Jhonas Enroth střelu vyrazil, ale GINTS MEIJA pohotovým bekhendem poslal puk za jeho záda. Asistence: Oskars Batna a Emils Gegeris.

10:16
    První desetiminutovka za námi, stále čekáme na první gól.

09:15
    Před dotírajícím Kitarovem chytá Timur Biljalov (Riga) puk do své lapačky a hru přerušuje.

08:45
    Z hlediště se ozývá Riga, Riga... ale zatím se domácí z gólu svého týmu radovat nemohli.

07:40
    Hra opět přerušena, bude se vhazovat se bude po pravici domácího gólmana.

07:03
    Hosté se snaží rozehrát, dostávají puk za útočnou modrou.

06:40
    Další komerční přestávka, v krátké době druhá po sobě, což je nepříjemné pro tempo hry i pro samotné hráče.

05:55
    Zaútočili hosté, jmenovitě Maxim Parfejevec, který se z pravé strany dostal do zakončení, Timur Biljalov chytá a raději přerušuje hru.

05:40
    Riga v útočném pásmu, domácí se ale sami dostávají ze třetiny špatnou přihrávkou.

05:08
    Máme za sebou prvních pět minut, které nabídly poměrně zajímavý hokej, svižný, byť zatím bez šancí.

04:15
    Puk za brankou Minsku, hrají však hosté.

03:29
    Domácí to zkouší po pravé straně, puk se dostává do třetiny Minsku.

02:48
    Timur Biljalov (Riga) má puk ve své lapačce a přerušuje hru.

02:14
    Jhonas Enroth (Minsk) opět v akci, tentokrát holí vypichuje puk soupeři.

01:45
    Roberts Lipsbergs (Riga) vyzkoušel Jhonase Enrotha z levé strany, gólman hostů chytá a přerušuje hru.

01:16
    Vhazování ve středním pásmu, u pásma Rigy, úspěšnější jsou hosté.

00:53
    Riga napadá rozehrávku Minsku, zatím bez úspěchu.

00:01

Hrají hymny, lotyšská a poté běloruská... utkání tak začne s několikaminutovým zpožděním.

Dnešní duel se v Rize hraje pod širým nebem, zápas má také slavností úvod.

Dinamo Riga: Biljalov (Gudlevskis) – Ališauskas, Zile, Sotnieks, Gimajev, Zanetti, Šulenin, Maione – Darzinš, M. Redlihs, Videll – Gillies, Marenis, McMillan – Gegeris, Meija, Batna – Džerinš, Pavlovs, Berzinš – Lipsbergs.

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Bokun, Blum, Wiercioch, Jevenko, Lisovec, Znacharenko – Q. Howden, A. Těreščenko, S. Kosticyn – Pulkkinen, Kovyršin, Parfejevec – Kogaljov, Kitarov, A. Volkov – Litvinov, Drozdov..

Lotyšská Riga nebo běloruský Minsk? Jak dopadne utkání ruské KHL? Favoritem jsou domácí, kteří v posledním kole dokázali doma vyhrát nad finským Jokeritem 3:1 a to je hodně slušný výsledek! Během reprezentační přestávky sehrála Riga zajímavý duel s výběrem Velké Británie, který prohrála 1:3. Předtím prohrála dvakrát v domácí lize, když nestačila v Bratislavě na domácí Slovan a ještě předtím na ledě dnešního soupeře z Minsku (1:3).
    Běloruský Minsk je v tabulce Západní konference předposlední a nemůže živit naděje na play off, na rozdíl od Dinama Riga. Aktuálně totiž Minsk ztrácí již propastných 18 bodů na osmou příčku! Navíc není běloruský zástupce v KHL vůbec v dobré formě, z pěti posledních zápasů pouze jeden vyhrál, ostatní prohrál...

Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části ruské KHL, v němž DINAMO RIGA přivítá na svém ledě DINAMO MINSK.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 11. Meija (Batna, Gegeris), 24. Batna (Lipsbergs, Zile), 48. Džerinš (Pavlovs) – 27. Jevenko (Lisovec, Kovyršin)

HC Dinamo Riga: Biljalov (Gudlevskis) – Ališauskas, Zile, Sotnieks, Gimajev, Zanetti, Šulenin, Maione – Dārziņš, Rēdlihs, Videll – Gillies, Marenis, McMillan – Gegeris, Meija, Batna – Džerinš, Pavlovs, Berzinš – Lipsbergs.