Žilina – B. Bystrica 4:5 (po pr.) | Košice – Poprad 3:5 (kon.) | Nitra – Trenčín 3:1 (kon.)
Detva – Miškovec 2:1 (3:2 po s.n.) | Zvolen – Nové Zámky 1:0 (kon.) | Budapešť – Lipt. Mikuláš 6:5 (kon.)
MAC Budapešť
6:5 (1:1, 4:2, 1:2)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Utorok 08.01.2019, 19:00 • Ice rink MAC (Budapešť) • Tipos Extraliga (SR) • 49. kolo

Domáci to napokon udržali a dokorčuľovali v dnešnom náročnom zápase k úspešnému koncu, z ktorého si berú všetky body. V boji tabuľkových súperov teda získavajú všetky body domáci, vďaka ktorým sa od svojho dnešného súpera dokázali odpútať. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. (21:29:07)

59:54
    Po zakázanom uvoľnení sa presunie hra pred bránku Budapešti, a tak je tu záverečná šanca na strelenie gólu.

59:17
    Hollý je už naspäť v bránke. Dôvodom je vhadzovanie pred bránkou Liptovského Mikulášu.

58:01
    Po oddychovom čase hosťujúceho tímu hrá práve Liptovský Mikuláš už bez brankára.

57:28
    Do konca riadneho hracieho času nám zostáva už len niečo okolo 150 sekúnd, a tak možno očakávať aj odvolanie brankára Hollého.

56:34
    Kriška to vôbec nemyslel zle. Brankára domáceho tímu síce okabátil, no následne nedokázal puk vtesnať do bránky.

55:59
    Teraz môžeme byť svedkami pasáže bez prerušenia, čo vyhovuje hosťom, ktorí si tak môžu vytvoriť tlak.

55:00
    Hosťom však čas pomaly, ale isto ubúda, pretože sa rozbehla už záverečných 5 minút.

53:23
    Puk teraz lieta zo strany na strany. V najbližších sekundách pravdepodobne možno očakávať tlak Liptákov, ktorí sa budú snažiť o vyrovnanie.

52:46
    Ďalšia útočná akcia MAC-u troskotá na ofsajdovom verdikte.

51:23
    Bodó mohol dokonať hetrik! No Hollý aj s dávkou šťastia fantastickým zákrokom udržiava rozdiel len jednogólový.
    50:45 BODÓ - 6:5

50:45
    Budapešť dáva gól! Gól strelil CHRIS BODÓ, ktorý využil menšie zaváhanie v obrane a prečíslenie 3 na 2 využíva najproduktívnejší hráč Budapešti na opätovné poslanie svojho tímu do vedenia. Asistencie: Jesse Ray Dudás, Brance Orban

50:00
    Po technických problémoch s bránkou je hra už opäť v plnom prúde.

49:09

47:38
    Hostia sú v týchto fázach pomerne aktívni, keď tlačia domácich.

45:32
    Domáci si nedokázala počas početnej výhody vypracovať väčšiu príležitosť, a tak sa stav tentokrát nemení.

43:32
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Lištiak – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
    42:15 Ri. HUNA - 5:5

42:15
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Gól strelil RICHARD HUNA. Ten si fantasticky nakorčuľoval pred bránku, kde dostal peknú prihrávku od brata a razom vyrovnáva. Asistencia: Róbert Huna.

41:42
    Šialený priebeh z prostrednej časti pokračuje aj v tej záverečnej, keď hostia znižujú na rozdiel jedného gólu už po pár sekundách.
    40:37 URAM - 5:4

40:37
    Gól strelil MAREK URAM. Aj tentokrát pálil z pravého krídla a opäť si puk z jeho hokejky našla cestu do bránky Budapešti. Asistencia: Martin Kriška.

40:01

40:00
    Striedanie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Kislitsyn, prichádza Hollý.

Prostredná tretina bola reklama na hokej. Najmä, keď sme v priebehu dvoch minút videli štyri presné zásahy. Už teraz sa nemôžem dočkať záverečnej časti, preto neodchádzajte.

40:00

39:13
    Puk teraz lieta zo strany na stranu a oba celky mali menšie šance na strelenie ďalšieho gólu.

37:25
    Domáci zahrali početnú nevýhodu najlepšie ako mohli, keď svojho súpera k ničomu nepustili a dokonca dokázali streliť gól.
    36:56 MACAULAY - 5:3

36:56
    Budapešť dáva gól! Gól strelil SCOTT MACAULAY. Ten sa dostal spolu s Tomášom Klempo do prečíslenia 2 na 1 a v oslabení posiela svoj tím do dvojgólového vedenia. Asistencie: Tomáš Klempa, Jared Brown.

35:30
    Gól platí, a tak sme za pár desiatok sekúnd videli hneď 3 góly.

35:29
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Team penalty – 2 min., zdržiavanie hry ). Trest odpyká Odnoga.

35:29
    Tento gól sa bude ešte overovať videorozhodcom.
    35:29 URAM - 4:3

35:29
    Gól strelil MAREK URAM. Ten sa pomerne v ťažkej pozícii dokázal dostať k puku a poslať ho do bránky súpera. Asistencia: Matej Bača.
    35:08 BODÓ - 4:2

35:08
    Budapešť dáva gól! Gól strelil CHRIS BODÓ, ku ktorému sa odrazil puk, keď prvú strelu dokázal Kislitsyn zneškodniť, no proti dorážke bol bezbranný. Asistencie: Chris Langkow, Cameron Burt.
    33:47 VARGA - 3:2

33:47
    Gól strelil RÓBERT VARGA, ktorý sa zorientoval priam až fantasticky pred bránkou súpera a pravdepodobne aj so šťastím a pomocou Dudása znižuje. Asistencia: Matej Bača.

31:17
    Liptovský Mikuláš je už natlačení v pásme súpera, kde sa snaží o strelenie kontaktného gólu.

30:00
    Polovička dnešného zápasu je už minulosťou. Zatiaľ majú k zisku troch bodov bližšie domáci.

28:30
    V prostrednej tretine sa javili aktívnejšie hostia, no malá chvíľka nepozornosti a razom Liptáci prehrávajú rozdielom dvoch gólov.
    26:48 KLEMPA - 3:1

26:48
    Budapešť dáva gól! Gól strelil TOMÁŠ KLEMPA. Tentokrát sa k nemu odrazil puk a šikovne ho dokázal poslať za chrbát hosťujúceho brankára. Asistencia: Jesse Ray Dudás.
    26:33 KLEMPA - 2:1

26:33
    Budapešť dáva gól! Gól strelil TOMÁŠ KLEMPA. Ten dokázal šikovne tečovať strelu spoluhráča a posiela svoj tím do vedenia: Asistencie: John Negrin, Jesse Ray Dudás.

24:41
    Puk teraz lieta zo strany na stranu, a tak môžu byť diváci svedkami rýchleho hokeju.

23:07
    V posledných sekundách sú na to lepšie hostia, ktorí svojho súpera pomerne tlačia.

21:21
    Trma vrma pred bránkou Budapešti, no ani jednému z hosťujúcich hráčov sa nepodarilo prepasírovať puk do bránky.

20:29
    Opäť vstúpili do tretiny aktívnejšie domáci, no Langkowovi sa gól streliť nepodarilo.

20:01

Prvá tretina je už minulosťou. Aktívnejšie do nej vstúpili domáci, ktorí sa už po pár sekundách dostali do vedenia, no ešte pred klaksónom dokázal vyrovnať legendárny Uram. V prvej tretine sme si mohli všimnúť veľkú nedisciplinovanosť, keď sme boli svedkami hneď šiestich trestov. V každom prípade sa hrá vyrovnaný hokej, v ktorom je do nasledujúcich tretín ešte všetko vyrovnané.

20:00

19:12
    Počet mužov na ľadovej ploche je už vyrovnaný, a tak ani táto presilová hra nebola využitá.

18:44
    Z ničoho nič sa smerom dopredu rútil Terbócs, ktorý však svoj prienik po pravom krídle nevyužil.

18:27
    Kurali sa na to už nemohol pozerať a zo strednej vzdialenosti tvrdo vypálil.

18:20
    Liptáci sa v tretine súpera hľadajú a nedokázali sa v nej ešte usadiť.

17:12
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Dudás – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

17:09
    Róbert Huna sa z ničoho nič rútil sám na bránku, no domáci brankár si pripisuje výborný zákrok.

16:44
    Anton Kislitsyn so zákrokom, keď zasahoval proti nepríjemnému zakončeniu od modrej.

15:07
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Kriška – 2 min., napadnutie).
    14:35 URAM - 1:1

14:35
    Gól strelil MAREK URAM, ktorý potiahol puk po pravom krídle a peknou strelou vyrovnáva stav dnešného zápasu. Asistencia: Róbert Varga.

14:16
    Vyzerá to tak, že hneď v prvej tretine sa súboje priostrujú, keď sme mohli vidieť hneď niekoľko tvrdých zákrokov, ktoré vyústili konfliktom pred hosťujúcou bránkou.

13:39
    Pre ofsajd maďarského tímu sa hra presunie do stredného pásma.

13:01
    Nepríjemný odraz puku malo za následok nutnosť Bálizsovho zákroku. Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred bránkou Budapešti.

11:33
    Kislitsynovi vypadla hokejka, a tak mu rýchlo musel podať svoju jeden z brániacich hráčov. Hosťom sa našťastie pre nich podarilo vyhodiť puk, no potrebujú hru prerušiť.

10:42
    Hráči MAC sú natlačení v tretine súpera, kde momentálne na neho vytvárajú obrovský tlak.

10:17
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Kurali – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

09:20
    Počet mužov na ľadovej ploche je už opäť vyrovnaný.

08:19
    Trma vrma pred bránkou Bálizsa gólom nekončí.

07:47
    Razom sú v početnej výhode hráči hosťujúceho tímu, ktorí majú tak výbornú príležitosť na vyrovnanie.

07:20
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Brown – 2 min., nedovolené bránenie).

06:46
    Vyše minúta z trestu už ubehla a domácemu celku sa zatiaľ nepodarilo takmer nič vymyslieť.

05:40
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Bača – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

05:15
    Danserau preveril pozornosť Kislitsyna. Nasledovať bude vhadzovanie po ľavici ruského brankára.

04:13
    Tamáši mohol vyrovnať, no v obrovskej príležitosti zlyháva. Uram mu poslal prihrávku pred odokrytú bránku, kde sa však stihol Bálizs presunúť.

03:19
    Bálizs zatiaľ nemal väčšiu prácu, keď strely dobre blokujú brániaci hráči.

02:36
    Po zakázanom uvoľnení sa hra presunie opäť pred bránku Liptovského Mikulášu.
    01:19 DUDÁS - 1:0

01:19
    Budapešť dáva gól! Gól strelil JESSE RAY DUDÁS, ktorý potiahol puk po pravom krídle a z ničoho nič sa mu podarilo prepáliť puk až za chrbát Antona Kislitsyna. Asistencie: Keegan Dansereau, John Negrin.

00:27
    Aktívnejšie vstúpili do hry lepšie domáci, ktorí okamžite vďaka Bodóvi ohrozili Kislitsyna.

00:01

MAC Budapešť: Bálizs (Rajna) – Pozsgai, Macaulay, Negrin, Dudás, Garát, Burt, Vokla, Odnoga – Orban, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Majoross, Nagy, Terbócs – Szabad, Pápa, Szigeti

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn (Hollý) – Kurali, Števuliak, Nádašdi, Fereta, Lenďák, Mezovský, Nemec, Bača – Kriška, Ró. Huna, Ri. Huna – Uram, Tamáši, Varga – Nechaj, Piatka, Sukeľ – Lištiak, Uhrík, Čenka

Rozhodca: Vladimír Baluška, Daniel Konc – Jozef Tvrdoň, Roman Výleta – Juraj Konc.

Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu z predohrávky 49. kola Tipsport ligy. Dnes sa proti sebe postavia tabuľkoví susedia. Domáca MAC Budapešť bude hostiť hráčov z Liptovského Mikuláša. V doterajších štyroch vzájomných zápasoch sa zrodila dvakrát výhra maďarského celku, raz Liptovského Mikulášu a raz sa duel dostal až do nájazdov, kde boli úspešnejší Liptáci.

Tabuľkovo sú na tom po 41 zápasoch lepšie domáci, ktorí sú na poslednej priečke zaručujúcej playoff. Na svojom konte majú 45 bodov, no to je len o dva body viac ako má ich dnešný súper. V dnešnom zápase sa bude hrať teda o 10. tabuľkové miesto.

Najlepšie bodujúcim hráčom v dnešnom zápase bude Christopher Bodó. Ten má na svojom konte 12 gólov a 25 asistencií, teda 37 bodov. V hosťujúcom drese je najproduktívnejším hráčom Róbert Huna. Ten rozdelil svojich 27 bodov medzi 16 gólov a 11 asistencií.

Stávkové kancelárie dnes naklonili misky váh na stranu domáceho tímu, na ktorý sa pohybujú kurzy okolo hodnoty 1,9. Na hostí je to približne o 1 viac. Hokej je však jeden z najnevyspytateľnejších športov, a preto sa pohodlne usaďte a vychutnajte si dnešný duel v našej prítomnosti.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Matúš Macháč

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 2. Dudás (Dansereau, Negrin), 27. Klempa (Negrin, Dudás), 27. Klempa (Dudás), 36. Bodó (Langkow, Burt), 37. Macaulay (Klempa, Brown), 51. Bodó (Dudás, Orban) – 15. Uram (Varga), 34. Varga (Bača), 36. Uram (Bača), 41. Uram (Kriška), 43. Huna (Huna)