Žilina – B. Bystrica 4:5 (po pr.) | Košice – Poprad 3:5 (kon.) | Nitra – Trenčín 3:1 (kon.)
Detva – Miškovec 2:1 (3:2 po s.n.) | Zvolen – Nové Zámky 1:0 (kon.) | Budapešť – Lipt. Mikuláš 6:5 (kon.)
MsHK Žilina
4:5 (2:1, 2:1, 0:2 - 0:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
Utorok 08.01.2019, 17:30 • ZŠ Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 49. kolo

Odo mňa je to pre túto chvíľu všetko. Ja vám ešte ďakujem za pozornosť pri sledovaní textového prenosu a prajem pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia! (19:53:15)

Dokonalý obrat zo stavu 1:4 na 5:4 po predĺžení od Banskej Bystrice. Žilinčania si môžu spytovať svedomie, tri body mali na dosah. Delili ich od toho štyri sekundy, keď v čase 59:56 druhým gólom v zápase vyrovnal Southorn. V predĺžení o extra bode pre hostí rozhodol bekhendovým blafákom Higgs.

61:25 Brock HIGGS - 4:5

Zdroj: huste.tv

61:25
    Banská Bystrica dala gól!
    Dvaja Žilinčania zaspali v útočnej tretine, z čoho ťazili práve Barani. Bartánus sa chopil puku v strednom pásme, vytvoril miesto pre BROCKA HIGGSA. Ten si položil na zem Mikoláša a bekhendom puk zasunul do prázdnej brány.

Asistencie: Marek Bartánus, Jordon Southorn.

61:13
    Strela Bartu z uhla Williamsa neprekvapila.

60:55
    Striedame počas hry, pri puku naďalej MsHK.

60:32
    Faillé iba nahodil puk na zadný mantinel, tam sa ho už chopili domáci hráči.

60:02
    Buly vyhrali hostia.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Žilinčania prehajdákali trojgólový náskok a sami si prehrali takmer vyhraný zápas. Banská Bystrica zapla v pravý čas a dvomi gólmi obrancov v záverečnej časti hry poslala duel do predĺženia.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.
    59:56 Jordon SOUTHORN - 4:4

59:56
    Neuveriteľné, no je tu vyrovnanie! Smutný koniec pre MsHK. JORDON SOUTHORN z prvej páli na bránu po prihrávke spoza nej a dokončuje skazu z pohľadu Žilinčanov, no najmä Mikoláša, ktorý bol dokonale rozhádzaný a nemal šancu zasiahnuť.

Asistencie: Éric Faille, Guillame Asselin.

59:36
    Mikoláš reagoval na nahodené puky na jednotku.

59:16
    Banská Bystrica vyhrala buly a roztáča kolotoč prihrávok.

59:14
    Tak sa aj deje, oddychový čas pre hostí.

59:14
    Zakázané uvoľnenie domácich, ideálny priestor pre oddychový čas.

59:00
    Minúta do konca, hrá sa v útočnej tretine hostí.

Viktor Kalinács

Góly a asistencie: 6. Surovka (Barta), 15. Podešva (Beránek, Barta), 31. Hvila (Surovka, Dubeň), 35. Barta (Dubeň, Beránek) – 8. Török (Roth), 38. Southorn (Faille, Selleck), 53. Sloboda (Bartánus), 60. Southorn (Faille, Asselin), 62. Higgs (Bartánus, Southorn)

MsHK Žilina: Mikoláš (Lackovič) – Kučný, Turian, Piegl, Hudec, Dubeň, Bagin, Mendrej, Matejka – Ru. Huna, Jenčík, Hvila – Milý, Surovka, Rehák – Beránek, Podešva, Barta – Valášek, Hrazdíra, Síkela
    HC´ 05 Banská Bystrica: Baroš (Williams) – Southorn, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Biro, Lunter – Asselin, Faille, Selleck – Koper, Higgs, Bartánus – Gabor, Češík, Kabáč – Török, Sojka, Róth

Rozhodca: Müllner, Babic – Valo, Árkovics – Jung