Jekaterinburg – Omsk 3:2 (kon.) | Čeljabinsk – Dinamo Minsk 2:1 (kon.) | Ufa – Novosibirsk 1:2 (kon.)
Riga – Nižnekamsk 2:0 (kon.) | HC Slovan – Novgorod sk 5:4 (2:1 po s.n.) | Helsinki – D. Moskva 3:4 (po pr.)
Čerepovec – S.Moskva 4:2 (kon.) | Soči – Kazaň 3:1 (kon.)
HC Dinamo Riga
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Neftechimik Nižnekamsk
cz Streda 26.12.2018, 16:00 • Arena Riga • KHL

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (18:24:35)

Československá stopa v utkání

Neftěchimik Nižněkamsk
    Adam Polášek (bez bodu, čas na ledě 24:21)
    Andrej Nestrašil (bez bodu, čas na ledě 20:18)

Je dobojováno! Dlouho to vypadalo, že utkání skončí bez branek, ještě deset minut před koncem platilo vyrovnané skóre. Poté však Riga v rozmezí tří minut vstřelila dva góly, zároveň tak rozhodla o svém vítězství. Nutno dodat, že zápas nám nějaký větší počet brankových příležitostí rozhodně nenabídl, jednoznačně dominovaly obrany!

Střely na bránu: 18-43
    Vyloučení: 5-5

59:55
    Oddechový čas pro domácí.

59:55
    Obránce Ališauskas to zkoušel přes celé hřiště do prázdné branky. Jeho pokus proletěl těsně vedle pravé tyče, píská se zakázané uvolnění!

58:56
    Až nyní se hostující gólman vydal na střídačku, Nižněkamsk to zkouší v šesti, mnoho času už hostům ale nezbývá!

58:23
    Ohlášeny byly poslední dvě minuty tohoto utkání, nyní sledujeme boj o kotouč u mantinelu, Korotajev zůstává v brance.

57:57

57:39
    Od pravého mantinelu to nyní zkoušel Gillies. Jeho pokus byl nepřesný, skončil pouze vedle branky, domácí zůstávají u kotouče.

57:03
    Riga rozhodně nikam nespěchá, do zakončení se netlačí. Domácí hokejisté kombinují v útočné třetině, stále mají přesilovou hru.

56:22
    Nižněkamsku už mnoho času nezbývá, hosté jsou aktivní i ve čtyřech, domácí si nyní nerozuměli, čárový píská zakázané uvolnění.

55:57
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (2 min. – příliš mnoho hráčů).

55:23
    Rozběhla se závěrečná pětiminutovka třetí části, dost možná i celého utkání. Vhazovat se bude znovu ve středním pásmu.

54:54
    Hosté nyní zatlačili svého protivníka v jeho obranné třetině, domácí gólman si připsal další dva zákroky, i nadále drží čisté konto!

54:05
    Hra je přerušena, Biljalov drží kotouč ve své lapačce, vhazovat se bude v útočném pásmu Nižněkamsku, je tady reklamní přestávka.
    53:31 Kristaps SOTNIEKS - 2:0

53:31
    Riga právě vstřelila branku!
    KRISTAPS SOTNIEKS se před pár vteřinami vrátil z trestné lavice, měl hodně sil! Domácí obránce přebruslil Poláška na levé straně, následně překonal Korotajeva střelou mezi betony! Asistence: Brandon McMillan.

53:13

52:44
    Obrovský závar před Biljalovem! Domácí gólman předvedl parádní reflex, s dorážkou Puustinena si poradil, kotouč vyrazil na poslední chvíli betonem!

51:59
    Hosté se usadili v útočné třetině, od pravého mantinelu střílel Kosov, brankář Biljalov puk vyrazil, Nižněkamsk však stále pokračuje v kombinaci.

51:13
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kristaps Sotnieks – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
    50:52 Rihards MARENIS - 1:0

50:52
    Domácí hokejisté jdou do vedení! Pavlovs zavezl puk do útočné třetiny, Gillies následně přihrával před bránu. Ke kotouči se dostal úplně volný RIHARDS MARENIS, který rychlou střelou z první překonal Korotajeva a otevřel skóre! Asistence: Vitalijs Pavlovs a Colton Gillies.

50:12
    Rozběhla se závěrečná desetiminutovka třetí části, na první branku zatím stále čekáme, příležitostí moc k vidění není.

49:49
    V závěru oslabení se do zajímavé střelecké pozice dostal Chajrullin. Brankář Biljalov nakonec podržel kotouč ve výstroji.

49:49

48:44
    Přesilové hry se zatím oběma týmům vůbec nedaří, Riga se až po minutě usadila v útočné třetině a v tuto chvíli kombinuje.

47:49
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ildar Šiksatdarov – 2 min., hrubost).

47:49
    Džerinš se pokoušel tečovat puk. Rozhodčí budou vylučovat na hostující straně, ještě předtím je tady reklamní přestávka.

46:55
    Hodně nepřesností na obou stranách, obranou soupeře se probíjel Zdunov, který šel poté do souboje u mantinelu hodně tvrdě, vylučovat se ale nebude.

46:21

45:34
    Před malou chvílí jsme vstoupili do druhé poloviny přesilové hry, Riga se až v tuto chvíli osvobodila, vyhodila přes všechny čáry.

44:53
    Mezi kruhy si najel úplně volný Sergejev. Jeho následnou ránu vyrazil Biljalov vyrážečkou, Lotyši zůstávají v útočné třetině.

44:21
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mikelis Redlihs – 2 min., krosček).

43:56
    I nadále sledujeme hodně opatrný hokej z obou stran, hraje se především ve středním pásmu. Rozhodnout může jediná chyba!

43:20
    Biljalov chytil puk do lapačky, ovšem hvizd nepřicházel. Domácí brankář rozehrával svým spoluhráčům, kteří už spěchají dopředu.

42:54
    Od pravého mantinelu pálil Šarifjanov. Stejný hráč se dostal i k dorážce, brankář Biljalov byl v obou případech pozorný!

42:04
    Riga do třetí dvacetiminutovky vstoupila jednoznačně lépe, je aktivnějším a nebezpečnější, Biljalov je zatím bez práce.

41:29
    Gegeris teď trefil hlavního rozhodčího do nohy, následně se mu gestem omlouval. Vzápětí pískán ofsajd domácích.

40:51
    Ze středního pásma nahazoval Zile. Brankář Korotajev ukryl puk ve své lapačce, následně ještě dokázal rozehrát.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 17:39.

Druhá dvacetiminutovka tohoto utkání je za námi. Příliš se toho nezměnilo, stále sledujeme vyrovnaný zápas, který moc šancí nepřináší. Tu největší měl Šiksatdarov. Ten se chystal puk zasunout do prázdné branky, ovšem výborný obranný zákrok zaznamenal Meija.

Střely na bránu ve druhé třetině: 9-18

40:00

39:59
    Od pravého mantinelu to v poslední vteřině zkoušel Darzinš. Korotajev si připsal snadný zákrok, víc už se nestane.

39:28

39:02
    Ohlášena byla poslední minuta druhé třetiny. Hosté se v tuto chvíli usadili v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.

38:24
    Jsme téměř v polovině přesilové hry hostujícího týmu. Nižněkamsk se zatím vůbec k ničemu nedostal, domácí se bez problémů brání.

37:28
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nerijus Ališauskas – 2 min., podrážení).

36:50
    Celou situaci teď na poslední chvíli řešil Ališauskas, který si pomohl jasným faulem. Hosté dostali výhodu, Korotajev už je na střídačce.

36:18
    Biljalov chtěl rozehrávat, ovšem k dorážce se dostávali hned dva hokejisté Nižněkamsku, domácí gólman tak přerušil hru.

35:40
    Domácí útočník Gegeris pouze nahodil do pásma soupeře, následně se vydal na střídačku, hosté bez problémů rozehrávají.

34:58
    Za malou chvíli se rozeběhne závěrečná pětiminutovka druhé třetiny, stále sledujeme hodně vyrovnané utkání, na první branku čekáme.

34:32
    Nahození na Korotajeva, který pro jistotu přerušil hru. Marenis se poté dostal do rozmíšky se Šaripzjanovem, vylučovat se ale nebude.

33:53
    K odraženému puku se dostal Šiksatdarov, který dělal kličku do forhendu, následně chtěl zasunout do prázdné branky. Parádní obranný zákrok předvedl Meija, který zabránil jistému gólu!

33:29
    Biljalov byl před malou chvílí zasažen do masky. Nejprve pukem, vzápětí také soupeřem. Domácí gólman nakonec bude pokračovat ve hře!

33:29
    Hra je přerušena, s brankářem Biljalovem to nevypadá úplně nejlépe. Je tady druhá reklamní přestávka ve druhé třetině.

32:39
    Dva snadné zákroky pro Biljalova během krátké chvíle, domácí brankář teď vyrazil kotouč do rohu kluziště, na tahu jsou Lotyši.

31:50
    Opět se bojovalo o kotouč u mantinelu, Nižněkamsk se poté dostal do přečíslení tři na jednoho. Hosté však celou situaci nevyřešili vůbec dobře!

31:08
    Riga vyhrála vhazování ve středním pásmu, Meija šel rychle dopředu a střílel. To nebyl snadný zákrok pro Korotajeva, ten i nadále drží čisté konto!

30:39
    I nadále sledujeme hodně opatrný hokej z obou stran. Vypadalo to, že hosté půjdou do přečíslení, domácí obrana se stihla bleskově vrátit.

30:03
    Vstoupili jsme do druhé poloviny tohoto utkání. Z otočky pálil Puustinen, se střelou finského hráče si bez větších problémů poradil Biljalov!

29:24
    Po střele McMillana přišel zákrok Korotajeva. Následně vznikla rozmíška před hostující brankou, do které se zapojili hned čtyři hráči.

28:45
    Opět se bojovalo o kotouč u mantinelu. Úspěšnější byli hosté, kteří nikam nespěchají a přihrávají si v obranné třetině.

28:08
    Z těžkého úhlu to zkoušel Šiksatdarov, Biljalov musel na zem! Hra je znovu přerušena, tentokráte kvůli reklamní přestávce.

27:59

27:02
    Maione dlouho napřahoval. Jeho následná dělovka skončila v lapačce brankáře Korotajeva, hra je přerušena!

26:33
    Od pravého mantinelu to zkoušel Videll, který kotouč posílal před branku. Korotajev vyrazil, domácí hokejisté zůstávají u puku.

25:59
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Damir Musin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

25:40
    Na levé straně zůstal úplně volný Šafigullin, jehož následná rána mířila pouze doprostřed branky, Biljalov vyrazil puk!

25:23

24:29
    Dinamo zahrozilo v početní nevýhodě! Z celé situace byl nakonec zblokovaný střelecký pokus, vhazovat se bude před Korotajevem.

23:58
    Hosté se po třiceti vteřinách přesilové hry usadili v útočném pásmu a už kombinují. Biljalov zatím zasahovat nemusel.

23:23
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (2 min. – příliš mnoho hráčů).

22:18
    Tvrdá střela ze středního pásma, Korotajev si připsal snadný zákrok, následně ještě dokázal rozehrát svým spoluhráčům.

21:28
    Od modré čáry nahazoval Šaripzjanov, poté přišla teč. Biljalov musel předvést rychlý reflex, kotouč nakonec vyrazil betonem!

21:20
    Nejprve závar před domácí brankou, na druhé straně snadný zákrok pro Biljalova. Vhazovat se bude v útočném pásmu Nižněkamsku.

20:56
    Přihrávku do jízdy dostal na pravé straně domácí Marenis. Ten zakončoval do horní části branky, ovšem Korotajev byl pozorný.

20:23
    Nedorozumění na hostující straně, Kulikov se dostal do útočné třetiny, čárový rozhodčí přerušuje hru a píská ofsajd.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 16:47.

Je to tak, úvodní část tohoto utkání je za námi. Začátek byl velmi aktivní z obou stranách, domácí se dostali do dobré příležitosti. Tu ale nevyužili a zbytek třetiny byl spíše opatrný, brankáři už příliš práce neměli.

Střely na bránu v první třetině: 4-8

20:00

19:56
    Boj o kotouč za domácí brankou, je tam snad pět hokejistů. Víc už se v úvodní dvacetiminutovce hry nejspíše nestane.

19:11

19:01
    Ohlášena byla poslední minuta první třetiny, která nám toho zatím moc nenabídla, přesilovka Rigy navíc spěje ke svému konci.

18:10
    Domácí se dostali do slušné šance! Po přihrávce zpoza branky pálil Darzinš, hostující gólman byl pozorný!

17:35
    Ve středním pásmu se srazili dva domácí hokejisté, Videll i Meija se zvedají z ledu, vhazovat se bude před Biljalovem.

17:11
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Damir Musin – 2 min., vražení na hrazení).

16:23
    Právě Galimov se o malou chvíli později dostal do souboje u mantinelu, odnesl to Darzinš, vylučovat se ale nebude.

16:04
    Čárový rozhodčí teď dlouho signalizoval zakázané uvolnění. Rychlé nohy pak prokázal Galimov, sudí následně rozpažil.

15:18

14:45
    Přesilová hra domácích se blíží ke svému konci, Korotajev zatím zasahovat nemusel, Nižněkamsk se bez větších problémů brání.

13:47
    Riga se usadila v útočné třetině, Gegerisovi pak utekl kotouč do středního pásma, domácí hokejisté se musí vracet.

13:18
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Marat Chajrullin – 2 min., podrážení).

12:58
    Šarifjanov se do útočné třetiny dostal o něco dříve, než měl. Čárový sudí přerušuje hru, pískán je ofsajd Nižněkamsku.

12:30
    Zatím je to opravdu spíše boj, Šaripzjanov teď neměl zájem hrát, hlavní rozhodčí tak přerušil hru. Je tady druhá reklamní přestávka.

11:35
    Boj o kotouč u mantinelu, úspěšnější byli nakonec hostující hráči, kteří zklidňují hru a drží puk za brankou Korotajeva.

10:59
    Po delší době zasahoval také Korotajev. Z pravé straně zakončoval Marenis, ovšem jeho střela mířila doprostřed branky!

10:10
    Úvodní desetiminutovka hry je za námi, riskantní kličku teď za vlastní brankou dělal Gimajev. Domácímu hráči to nakonec vyšlo!

09:37
    Nižněkamsk je v posledních vteřinách aktivnějším celkem, rozhodně k tomu přispěla i přesilová hra, především její druhá polovina byla hodně nebezpečná.

08:56
    Zadovka zpoza branky, z bezprostřední blízkosti zakončoval Galimov. Jeho pokus skončil pouze v lapačce Biljalova!

08:55

08:14
    Závar před domácí brankou, nikdo dlouho nevěděl, kde je puk! Celou situaci nakonec vyřešil Biljalov, který přerušil hru.

07:42
    Hostům se zatím početní výhoda zatím vůbec nedaří. Riga totiž už podruhé vyhazuje přes všechny čáry, v tomto případě navíc střídá.

06:55

06:55
    Je tady úvodní reklamní přestávka v tomto zápase. Po ní se bude vylučovat, Nižněkamsk si zahraje přesilovku.

06:01
    Biljalov zasáhl před Kulikovem! Hra je po šest minutách poprvé přerušena, vhazovat se bude v útočném pásmu Nižněkamsku.

05:30
    Několik nepřesností na obou stranách ve středním pásmu. Domácí příznivci se dožadovali odpískání faulu, rozhodčí nebyl stejného názoru.

04:44
    Zakázané uvolnění se nepíská, téměř pět minut hry je za námi, zatím se ještě nepřerušovalo. U kotouče jsou v tuto chvíli hosté.

04:07
    Z levé strany střílel Kosov! Jeho rána nadělala Biljalovi pořádné problémy, domácí gólman puk nakonec dokázal vyrazit!

03:44
    Stále se ještě nepřerušovalo. Lotyši se nastěhovali do třetiny soupeře, následně však o kotouč přišli a musí se rychle vracet.

03:01
    Brankář hostujícího týmu musel znovu za branku. Nakonec celou situaci zvládl a dokázal rozehrát svým spoluhráčům.

02:14
    Na ledě jsou třetí pětky obou celků, zatím se nepřerušovalo. Riga drží kotouč v útočném pásmu, Korotajev musí být na pozoru.

01:31
    Hodně aktivní začátek na obou stranách, Nižněkamsk napadá vysoko, což dělá obraně domácích hokejistů pořádné problémy.

00:52
    Obrovská příležitost pro domácí tým hned v první minutě! Riga se dostala do přečíslení dva na jednoho, přihrávku dostal Gimajev, který dělal kličku do bekhendu, následně však nedokázal kotouč zasunout za záda Korotajeva!

00:01

Dinamo Riga: Biljalov (Gudlevskis) – Sotnieks (A), Gimajev, Ališauskas, Zile, Maione, Balinskis – Gegeris, Meija, Batna – Gillies, Marenis, McMillan – Darzinš (C), Dzierkals, Videll – M. Redlihs (A), Džerinš, Kalns – Berzinš, Lipsbergs.

Neftěchimik Nižněkamsk: Korotajev (I. Ježov) – Bryncev, Polášek, An. Sergejev, D. Musin, Ogurcov, Šaripzjanov (A), Volgin – E. Galimov (A), P. Kulikov, Kosov – Jo. Nättinen, Nestrašil (C), Puustinen – Padakin, Porjadin, Šiksatdarov – Šafigullin, Šarifjanov, Chajrullin – Zdunov.

Rozhodčí: Ravodin, Bukin – Šalagin, Šeljanin.

Adam Polášek, Andrej Nestrašil

Vzájemná utkání

Tohle bude jejich druhý vzájemný zápas v této sezoně. Ten první skončil vítězstvím Rigy, která na ledě svého protivníka zvítězila 4:3. Kdo se bude radovat nyní? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!

Hosté mají 35 bodů, v tabulce Východní konference jsou na desátém místě, na play-off však v tuto chvíli ztrácí pouhé čtyři body. Jejich forma není vůbec dobrá, vždyť Nižněkamsk prohrál už čtyřikrát v řadě. Co se týče jejich venkovních duelů, tak těch odehráli dvacet. Zároveň za ně posbírali stejný počet bodů.

Nejproduktivnější hráči:
    Juuso Puustinen – 34 bodů (19+15)
    Mikael Ruohomaa – 28 bodů (6+22)
    Joonas Nättinen – 22 bodů (13+9)

Dinamo Riga

Lotyši po loňské nevydařené sezoně pomýšlejí na play-off. Mají 37 bodů, v tabulce Západní konferenci jim patří devátá příčka. Příliš branek nedávají, ovšem ani nedostávají (82:104). Riga šla v posledních dvou zápasech pokaždé do prodloužení. Na ledě Petrohradu překvapivě zvítězila, proti finskému Jokeritu naopak padla.

Linus Videll – 36 bodů (19+17)
    Mathew Maione – 33 bodů (8+25)
    Lauris Dārziņš – 29 bodů (9+20)

Pěkné odpoledne přeji všem hokejovým fanouškům. Kontinentální hokejová liga má ve středu na programu hned osm zápasů. Dinamo Riga v jednom z nich narazí na Neftěchimik Nižněkamsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.