Dánsko – Čierna Hora 24:23 (kon.) | Španielsko – Nórsko 26:33 (kon.) | Švédsko – Rusko 39:30 (kon.)
Maďarsko – Rumunsko 31:29 (kon.) | Srbsko – Francúzsko 28:38 (kon.) | Holandsko – Nemecko 27:21 (kon.)
Dánsko
24:23 (15:11)
Čierna Hora
cz Streda 12.12.2018, 15:45 • Hall XXL Nantes, Nantes (Francie) • Majstrovstvá Európy žien • Skupina 1

Dánsko – Černá Hora 24:23 (15:11)
    Nejvíce branek: Hansenová 6, Wollerová 4, Grigelová 3/1 – Radičevičová 7, Raicevičová 6, Jaukovičová 4/1. Rozhodčí: I. Covalciuc, A. Covalciuc (oba Moldavsko). Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1. Vyloučení: 5:3. (17:24:24)

Dánské házenkářky udržely naději na třetí místo ve skupině a postup do zápasu o 5. – 6. místo, potřebují ale ještě prohru Švédska s Ruskem, to Černohorkám k třetímu místu pomůže už jen remíza Švédek.

Konec zápasu. (24:23)

60
    Po dánském faulu už jen Jaukovićová házela volný hod z poloviny hřiště, brankářka Toftová pochopitelně chytá a vypuká velká dánská radost! (24:23)

60
    Anne Mette Hansenová neproměnila z těžké pozice, to už jsou ale poslední sekundy zápasu! (24:23)

60
    Oddechový čas pro Dánsko, do konce zápasu zbývá 28 sekund. (24:23)

60
    Raicevićová neproměňuje možná klíčovou střelu zápasu! Další výborný zákrok si připsala Sandra Toftová. (24:23)

59
    Oddechový čas pro Černou Horu 65 sekund před koncem, házenkářkám z Balkánu se teď vůbec nedaří prosadit. (24:23)
    58
    Dánky se znovu radují z vedení díky zásahu Mette Tranborgové, ta skórovala šťastně tečovanou střelou. (24:23)
    57
    Černá Hora znovu smazala své manko! Na 23:23 vyrovnává Durdina Jaukovićová a čeká nás skvělá koncovka tohoto dramatického zápasu. (23:23)

57
    Hansenová trefuje břevno! (23:22)
    56
    Černohorky zablokovaly střelu Grigelové a poté samy skórují díky Radičevičové! (23:22)
    55
    Černohorky drží na dosah dvou branek Durdina Jaukovićová. (23:21)
    54
    Anne Mette Hansenová hraje skvělý druhý poločas, znovu se dánská opora dokázala prosadit z postu levé spojky. (23:20)
    53
    Raicevićová úspěšně zakončuje individuální průnik k brankovišti. (22:20)
    52
    Dánky znovu úspěšně dohrály do levého křídla, kde se opět prosadila Fie Wollerová. (22:19)
    51
    V posledních minutách velmi aktivní Andrea Klikovačová zaznamenala devatenáctou branku Černé Hory. (21:19)

51
    Oddechový čas pro Černou Horu. (21:18)
    51
    Dánky znovu odskakují na tříbrankové vedení díky trefě Fie Wollerové, ta na levém křídle dostala až moc prostoru. (21:18)