NJ Devils – Montreal 5:2 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 5:0 (kon.) | Pittsburgh – Dallas 5:1 (kon.)
Carolina – Toronto 5:2 (kon.) | Washington – Chicago 4:2 (kon.) | Detroit – Boston 3:2 (po pr.)
Tampa Bay – Florida 7:3 (kon.) | Buffalo – Philadelphia 5:2 (kon.) | Nashville – St. Louis 4:1 (kon.)
Minnesota – Ottawa 6:4 (kon.) | Arizona – Vegas 2:3 (po pr.) | Anaheim – Vancouver 4:3 (kon.)
Calgary – Winnipeg 6:3 (kon.) | LA Kings – Colorado 3:7 (kon.)
Detroit Red Wings
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Boston Bruins
cz Štvrtok 22.11.2018, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Přeji krásnou hokejovou noc! Detroit dnes přivítá ve své aréně velkého rivala, kterým je bezpochyby Boston. Čeká nás určitě zajímavé klání. Kdo uspěje?

Detroit má v posledních zápasech výtečnou formu, z posledních deseti zápasů vyhrál hned osmkrát a pomalu maže bodovou ztrátu, kterou si vytvořil na začátku sezóny. V minulém zápase uspěl Detroit na ledě New Jersey, kde dokázal znovu otočit nepříznivý vývoj utkání.

Boston má ohromnou marodku a na výsledcích to je znát. Nyní Bruins kromě několika obránců přišli i o Patrice Bergerona, který by měl chybět až čtyři týdny. Bude zajímavé sledovat, jak se Boston s touto ztrátou vyrovná. Bergeron byl totiž členem elitní formace, která je považována za nejlepší v NHL.

Detroit Red Wings: Howard (J. Bernier) – Green, Daley, Cholowski, Kronwall (A), Jensen, DeKeyser – Mantha, D. Larkin (A), Abdelkader (A) – Athanasiou, Nielsen, Nyquist – Rasmussen, Glendening, Bertuzzi – Vanek, J. de La Rose, Frk.

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – K. Miller, Grzelcyk, Clifton, Krug, Kampfer, Lauzon – Pastrňák, Krejčí, Bjork – DeBrusk, Nordström, Marchand (A) – Acciari, Forsbacka-Karlsson, Heinen – Backes, Kuraly, Wagner.

Rozhodčí: O’Halloran, Nicholson – Nansen, Brisebois.

Utkání začne za malý okamžik.

00:01

00:19
    Pastrňák vyzkoušel střelou přes obránce pozornost Howarda, ten jeho pokus vyrazil betonem do rohu.

01:22
    Marchand se po individuální akci natlačil do útočného pásma, do zakončení se ale nakonec nedostal.

02:01
    Hokejisté Bostonu začali o něco aktivněji a pokouší se dostat do vedení.

02:50
    Daley byl blízko toho, aby využil chybu obrany Bruins, nicméně z brejkové situace nic nevytěžil, dokonce ani střelu ne.

03:29
    Millerova střela od modré čáry skončila v lapačce Howarda, jistý zákrok.

04:50
    Red Wing se pomalu dostávají do zápasu, chybí tomu ale častější střelba. Rask ještě nemusel zasahovat.

05:10
    Krugovo nahození z modré čáry proletělo kolem branky, Howard nemusel zasahovat.

05:35
    Nyquist si najel na levý kruh a vystřelil zápěstím. Rask poprvé úspěšně zasáhl.

06:51
    Boston je nadále aktivnějším týmem, Red Wings ale zatím drží jistý výkon Howarda.

07:22
    Rasmussen se po přihrávce Bertuzziho pokusil nahodit kotouč na branku, až k ní se ale puk nedostal.

08:09
    Útočné snažení Bruins ukončil rozhodčí, který si všiml posunuté branky a přerušil hru.

09:50
    Bertuzzi se v útočném pásmu dostal k odraženému kotouči, nic vážného z toho ale nebylo, protože mu při střele přeskočil puk hůl.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:13
    V posledních střídáních je hodně nepřesností, ani jednomu z týmů se nedaří založit kvalitní útočnou akci.

12:13
    Athanasiou se elegantně dostal do útočného pásma, ale to bylo z jeho strany vše. S kotoučem skončil v rohu kluziště.

13:22
    Boston si zahraje přesilovou hru. Za podražení je vyloučen na dvě minuty Green.

13:31
    Pastrňák z mezikruží vystřelil pouze do Howarda, ten jeho ránu vyrazil.

14:10
    Detroitu se povedlo osvobodit, kotouč je u branky Raska.

14:30
    A znovu.

15:22

15:51
    Nyquist to zkoušel z vrcholu pravého kruhu, rána po ledě ale branku minula.

16:20
    Tentokrát z pravého kruhu pálil Rasmussena a to byla rozhodně zajímavější střela. Rask si ale dokázal poradit.

16:32
    Backes z pravé strany nahodil puk na branku, Howard znovu pozorný.

17:12
    DeKeyser si sjel hodně nízko na pravý kruh a vystřelil z první. Branku těsně minul.

18:13
    Ke konci třetiny je Detroit aktivnějším týmem. Od modré čáry střílel Daley a Rask musel zasahovat.

19:55
    První dějství se blíží ke konci, gólu se v něm zřejmě nedočkáme.

20:00

První třetina branku nepřinesla. Lepší vstup do utkání měl Boston, nicméně konec třetiny patřil naopak Detroitu. Druhá třetina začne přibližně ve 2:32.

20:01

21:02
    Hokejisté vstoupili do druhé třetiny hodně aktivně a pokouší se dostat do vedení.

21:36
    Od modré čáry střílel nebezpečně Kronwall, jeho ránu ale dokázal Rask zneškodnit.

22:01
    Další střela domácích. Tentokrát to z pravé strany zkoušel Athanasiou, jenomže branku netrefil.

23:15
    Mezi kruhy se k puku dostal Vanek a vystřelil zápěstím. Rask znovu úspěšně zasáhl.

24:08
    Bruins právě vstřelili branku!
    Boston se dostává do vedení. Howard střelu od modré čáry vyrazil pouze před sebe, tam se k puku dostal JAKOB FORSBACKA-KARLSSON a dorazil jej do branky. Bez asistence.
    24:08 Jakob FORSBACKA-KARLSSON - 0:1

25:40
    Po úvodní brance se na ledě hodně přitvrdilo, nechme se překvapit, kam až to zajde.

26:24
    Na modré čáře si udělal prostor ke střele DeKeyser a dělovou ránou poslal puk těsně nad břevno.

27:01
    Detroit zvyšuje svoji aktivitu a pokouší se rychle srovnat. Hosté se musí bránit před vlastní brankou.

29:48
    Detroit právě vstřelil branku!
    Domácí se dočkali vyrovnání. TYLER BERTUZZI v předbrankovém prostoru tečoval střelu od modré čáry a Rask nedokázal zareagovat. Asistence: Nick Jensen a Danny DeKeyser.
    29:48 Tyler BERTUZZI - 1:1

30:09
    Střelou zápěstím se ukázal Pastrňák, Howard jeho pokus přes hráče vychytal.

31:50
    Boston je v posledních střídáních znovu pod tlakem, domácí hrají nadále hodně aktivně.

32:45
    Nielsen se pokusil z levého kruhu uvolnit na protější straně Athanasioua, obrana ale přihrávku zablokovala.

33:09
    Rask zachytil nahozený kotouč od Greena do lapačky a raději přerušil hru.

33:39
    Menší závar vznikl nyní i u branky Howarda, kterému se do brankoviště odrazil puk od zadního mantinelu. Pro Detroit všechno ale dopadlo nakonec dobře.

35:00
    Boston svého soka zamkl před brankou Howarda, hosté mají obrovský tlak.

35:15
    Hrdinou posledních sekund se stal Bertuzzi, který zablokoval několik střel.

36:14
    Larkin za levým kruhem nahodil kotouč na branku a Rask se hodně zapotil, protože neměl ideální výhled.

36:47
    Hosté se dostali pod tlak a tak raději poslali kotouč na zakázané uvolnění.

37:17
    Další zakázané uvolnění ze strany Bostonu. Hra je hodně rozkouskovaná.

38:00
    Detroit byl blízko vedení, proti ale byla branková konstrukce. Tečovaný kotouč de La Rose totiž zastavila tyčka.

39:48
    Krejčí se pokusil v útočném pásmu prosadit individuálně, obrana Red Wings ho ale o kotouč obrala.

40:00

Detroit byl ve druhé třetině lepším týmem, do šaten se ale odchází za stavu 1:1. Boston se totiž dokázal dostat ve druhé části do vedení, domácí ale hodně rychle odpověděli a srovnali. O osudu klání tak rozhodne až třetí třetina.

40:01

41:41
    Krug napřáhl na modré čáře a pokusil se zaskočit Howarda, který toho moc neviděl. Střela se ale až k brance nedostala.

42:10
    Boston vstoupil do třetí části aktivněji a pokouší se podruhé v zápase dostat do vedení.

42:27
    Ke střele bekhendem se ale nyní dostal Glendening a těsně minul pravou tyčku.

44:44
    V Detroitu se hraje hodně opatrně, ani jeden z celků nechce udělat chybu, která by vedla ke vstřelení gólu.

45:40
    Detroit se na nějaký čas usadil v útočném pásmu, ale nebyla z toho žádná střela na branku.

46:45
    Bruins se dostávají do vedení. Kuraly poslal od levého mantinelu puk do brankoviště, tam se nacházel se svojí holí CHRIS WAGNER a nasměroval puk do branky. Asistence: Sean Kuraly.
    46:45 Chris WAGNER - 1:2

48:59
    V Detroitu je znovu vyrovnáno! Domácí se dostali do přečíslení, při kterém Nyquistovu střelu Rask pouze vyrazil na hůl ANDREASE ATHANASIOUA a ten dorazil puk do branky. Asistence: Gustav Nyquist.
    48:59 Andreas ATHANASIOU - 2:2

49:30
    Detroit má po vyrovnání silný tlak a je usazený v útočném pásmu.

51:00
    Bostonu se již povedlo znovu vyrovnat hru. Hraje se opravdu ve vysokém tempu.

52:17
    Nielsen si najel na levý kruh, dostal přihrávku a pohotově vypálil. Rask zasáhl na poslední chvíli ramenem.

52:47
    Howard po nahození od pravého mantinelu přerušil hru.

54:20
    Larkin se dostal k zajímavé střele přes obránce, Rask dokázal zasáhnout pravým betonem.

54:50
    Larkin to zkoušel znovu individuálně, obrana Bruins ho ale ohlídala.

55:33
    Boston nahazuje všechny kotouče do útočného pásma a pokouší se dostat Detroit pod tlak, domácí ale neriskují a posílají kotouče rychle do středního pásma.

56:20
    Nepřesná rozehrávka Bostonu končí zakázaným uvolněním, Detroit získává útočné pásmo hodně snadno.

56:30
    Jensen se pokusil nahodit kotouč do brankoviště, jeden z beků tento pas ale zablokoval.

56:46
    Střela Bjorka z velkého úhlu skončila na hrudi Howarda.

57:49
    Oba celky nyní kotouče především nahazují do útočného pásma a pokouší se v něm zůstat.

58:14
    Larkin našel na levém kruhu Abdelkadera, který vypálil z první a Rask měl velké problémy. Kotouč však se štěstím vyrazil vedle branky.

59:05
    Detroit je v posledních momentech lepším týmem. Glendeningova střela se odrazila od jednoho z obránců mimo tři tyče, dorážka Rasmussena se k brance rovněž vůbec nedostala.

59:31
    Nyquist to z mezikruží zkusil bekhendem a Rask koncem vyrážečky dostal puk mimo tři tyče.

60:00

Šedesát minut zápasu vítěze nepřineslo. Rozhodovat se bude v prodloužení, případně až v samostatných nájezdech.

60:01

60:30
    Krejčí našel z levého kruhu před brankou nepokrytého Pastrňáka, který si však vylámal zuby na Howardovi.

60:44
    Na druhé straně musel Rask zasahovat proti střele Manthy.

60:49
    Obrovská radost v Detroitu. Po vhazování se ke kotouči šťastně dostal ANDREAS ATHANASIOU a z otočky překonal Raska. Red Wings tedy vítězí! Asistence: Frans Nielsen.
    60:49 Andreas ATHANASIOU - 3:2

Hokejisté Detroitu dokázali otočit další zápas a slaví zisk dvou bodů. Boston v tomto zápase dvakrát vedl, Red Wings však dvakrát srovnali stav a o svém vítězství rozhodli v prodloužení.

David Pastrňák (BOS) 0+0, 6 střel, čas na ledě 18:40

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký čtvrteční den. (04:53:13)

Jan Šlapáček

Góly a asistencie: 30. Bertuzzi (Jensen, DeKeyser), 49. Athanasiou (Nyquist), 61. Athanasiou (Nielsen) – 25. Forsbacka-Karlsson, 47. Wagner (Kuraly)

Rozhodca: O’Halloran, Nicholson – Nansen, Brisebois