Žilina – Nové Zámky 2:1 (po pr.) | Poprad – Orange 20 8:0 (kon.)
MsHK Žilina
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
HC MIKRON Nové Zámky
Štvrtok 22.11.2018, 17:00Tipos Extraliga (SR) • 25. kolo

MsHK Žilina vyhráva tento duel a stále platí, že, keď sa rozhodovalo po šesťdesiatej minúte, tak "vlci" ešte neprehrali. Peter Mikula prežil úspešnú premiéru na lavičke Žiliny. Ja sa s vami lúčim a prajem pekný večer. (19:26:30)

63:00
    Žilina dala gól!
    Michal Bárta sa fantasticky dostal od mantinelu na modrú čiaru a potom prenikol sám pred bránkovisko, kde ešte prihrával. PETR BERÁNEK dostal puk do siete. Rozhodcovia ho uznali, potom začali riešiť, či nebol kopnutý korčuľou. Síce sa tak stalo, bolo korčuľou, ale hosťujúceho Fábryho, ktorý českého útočníka neubránil. To potvrdil aj videorozhodca, a tak gól platí.

62:20
    Rogoň sa dostal do samostatného nájazdu, fantastický zákrok Fučíka, ktorý vystihol pokus zakončiť medzi betóny, neznamená rozhodnutie.

62:06
    Jakub Ručkay sa ocitol v dobrej pozícii medzi kruhmi, tiesnený trafil vedľa.

61:45
    Henderson tak dlho váhal, čo s pukom spraviť v útočnej tretine, až hru vytiahol von a oba tímy striedajú.

60:58
    Po chybe v rozohrávke hostí sa dostali Žilinčania do situácie dvoch proti jednému. Bagin skúsil blafák, Košarišťan ho prečítal.

60:25
    Jenčík nespracoval dlhú prihrávku v útočnej tretine, strela na opačnej strane od modrej na bránu neprešla.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Richard Jenčík v tretej tretine vyrovnal, a tak ideme do predĺženia, kde je väčším favoritom domáci tím. Žilina totiž v tejto sezóne v predĺžení alebo nájazdoch vždy vyhrala (bilancia 4-0), keď porazila Banskú Bystricu, Košice, Trenčín aj Budapešť. Nové Zámky zas v takýchto situáciách zdolali Zvolen, Orange 20 aj Banskú Bystricu, na ktorú ale raz aj nestačili (bilancia 3-1).

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:47
    Oddychový čas hostí.

59:47
    Zakázané uvoľnenie MHC Mikron Nové Zámky.

59:35
    Štrauch dostal spoza brány krásnu prihrávku, jeho strela spred bránkoviska v sieti Fučíka neskončila.

59:09
    Urban strieľal spomedzi kruhov do rohu, Fučík skvele zasiahol a Bajtek následne backhandom minul bránu.

58:39
    Nové Zámky sa silou-mocou snažili získať puk v útočnej tretine, pri mantineloch sa to nepodarilo.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:18
    Jankovič vystrelil od modrej čiary, puk bol ešte tečovaný a takmer skončil v sieti dezorientovaného Košarišťana. Puk nakoniec trafil hráčov pred ním.

Matej Kubove

Góly a asistencie: 45. Jenčík (Piegl, Balej), 63. Beránek – 16. Zbořil (Fábry, Novák)

MsHK Žilina: Fučík (Mikoláš) – Kučný, Bagin, Jankovič, M. Hudec, Piegl, Matejka, Dubeň, Žilin – Balej, Surovka, Jenčík – Rud. Huna, Podešva, Barta – Hvila, J. Ručkay, Beránek – Síkela, Húževka, Milý
    HC MIKRON Nové Zámky: Košarišťan (Glosár) – Andersons, Kudla, Hain, Henderson, Ordzovenský, Mich. Novák, A. Hatala – Bajtek, Urban, Štrauch – Rogoň, A. Zbořil, J. Jurík – Linet, M. Jakúbek, Nejezchleb – Ondrušek, Fábry, Slávik – Ľ. Buc