Trenčín – Poprad 2:0 (kon.) | Nitra – Miškovec 3:0 (kon.) | B. Bystrica – Lipt. Mikuláš 4:2 (kon.)
Žilina – Detva 3:4 (kon.) | Košice – Zvolen 2:7 (kon.) | Budapešť – Nové Zámky 4:3 (kon.)
MAC Budapešť
4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
HC MIKRON Nové Zámky
Nedeľa 18.11.2018, 17:30Tipos Extraliga (SR) • 23. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Vitajte pri tomto online textovom prenose. Na rade je už 23. kolo Tipsport Ligy, v ktorom proti sebe nastúpia celky MAC Budapešť a HC Mikron Nové Zámky. Začiatok tohto stretnutia je naplánovaný na 17:30.

MAC Budapešť:
    Domáci celok má v doterajšom priebehu sezóny bilanciu 7-1-5-10 so skóre 63:77. S 28 bodmi im tak patrí 11. pozícia v tabuľke. V minulom kole v maďarskom derby na svojom štadióne privítali Miškovec, ktorý zdolali v pomere 4:2. Najproduktívnejším hráčom tohto celku je Christopher Bodó s 22 bodmi (7G – 15A). Na domácom štadióne dokázali z 13 stretnutí vyťažiť len 19 bodov a aj v tomto duely sa budú snažiť napraviť túto nepriaznivú bilanciu.

HC Mikron Nové Zámky:
    Hostia sú na tom o čosi lepšie, keď majú bilanciu 13-3-1-7 so skóre 64:47. So 46 bodmi sa tak nachádzajú na výbornej 4. pozícii. V minulom kole cestovali do Trenčína, kde zvíťazili jasne 4:0. Najviac bodov z tohto celku dokázal nazbierať Andreas Štrauch a to za 9G a 10A. Hostia dokázali na ľade súperov z 12 stretnutí nazbierať 20 bodov a aj v tomto duely sa nejaký ten bodík budú snažiť pridať.

Kurzovým favoritom sú hostia, ktorí sa budú snažiť nadviazať na víťazstvo 7:1 práve z tohto štadióna. Domáci sa však v domácom prostredí vedia vyhecovať, preto si tento duel nenechajte ujsť.

MAC Budapešť: Bálizs (Rajna) – Negrin, Dudás, Burt, Fejes, Pozsgai, Bugár, Kreisz – Orban, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Nagy, Terbócs – Szabad, Majoross, Szigeti

HC Mikron Nové Zámky: Košarišťan (Glosár) – Kudla, Andersons, Henderson, Hain, Hatala, Ordzovenský Slávik – Štrauch, Urban, Bajtek – Jurík, Zbořil, Rogoň – Nejezchleb, Jakúbek, Štumpf – Linet, Fábry, Ondrušek

Rozhodca: Jonák, Novák – Šefčík, Synek – Beniač (video).

Oba celky už nastupujú na ľadovú plochu a zápas sa tak o malý okamih začne.

00:01

01:22
    V úvode stretnutia sú aktívnejší domáci hokejisti, no snaha Langkowa prvý presný zásah nepriniesla.

02:29
    Domáci sú stále usadení v útočnom pásme, kde si však nevedia vytvoriť dobrú streleckú pozíciu.

03:37
    Pri puku sú aj v týchto momentoch hokejisti Budapešti, ktorí však budú musieť útok založiť až spoza vlastnej brány.

04:36
    Negrin sa ocitol úplne osamotený na modrej čiare, no Košarišťan na tento puk videl a poľahky chytá.

05:48
    Za nami je prvých päť minút tohto stretnutia, ktoré vyšli lepšie domácemu celku, no skóre je stále bezgólové.

06:24
    Teraz však prišlo rýchle prečíslenie hostí, ktoré sa však končí nepresnou prihrávkou.

06:53
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Dudás – 2 min., nedovolené bránenie).

07:24
    Prvá presillová hra tohto stretnutia tak patrí hosťom, no domáci dokázali okamžite poslať puk cez všetky čiary.

08:23
    HC Nové Zámky dali gól!

Hostia otvárajú skóre tohto duelu, keď využili presilovku. TOMÁŠ URBAN dostal krásnu prihrávku pred bránkovisko domácich, odkiaľ strelou k žrdi nedal šancu Bálizsovi.
    Asistencie: Patrick Anthony Kudla, Filip Bajtek.

08:47
    Budapešť dáva gól!

Domáci však okamžite vyrovnávajú. KRISZTIÁN NAGY sa ocitol osamotený na modrej čiare, odkiaľ nie príliš prudkou strelou prekvapil Košarišťana.
    Asistencia: István Terbócs.

09:47
    V priebehu niekoľkých sekúnd sme sa tak dočkali po jednom presnom zásahu na oboch stranách.

10:36
    Bajtek to teraz skúsil strelou spoza kruhov, no Bálizs nemal zakrytý výhľad a dokázal tento pokus poľahky zlikvidovať.

11:14
    Dudás sa teraz ocitol v dobrej streleckej pozícii, no už nedokázal namieriť presne a domáci sa tak budú musieť brániť.

12:09
    Dansereau si výborne nakorčuľoval do útočného pásma, odkiaľ však vo výbornej pozícii namieril mimo Košarišťanovej brány.

13:17
    Domáci teraz zaváhali pri rozohrávke, no hostia toto zaváhanie nedokázali využiť, keď dobre zasiahol Bálizs.

14:20
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Nejezchleb – 2 min., držanie).

15:14

Domáci sú prvýkrát vo vedení, keď sa presadili v početnej prevahe. Dudás sa dostal k strele od modrej čiary, ktorú Košarišťan nedokázal udržať a TOMÁŠ KLEMPA už nemal problém puk poslať do odkrytej brány.
    Asistencie: Jesse Ray Dudás, Keegan Dansereau.

16:36
    Domáci sa tak ujímajú vedenia, keď využili ďalší neistý zákrok Košarišťan, ktorému tento zápas príliš nevychádza.

17:44
    Opäť ďalšia snaha domácich, tentokrát sa do zakončenia dostal Negrin, no Košarištaň teraz predviedol dobrý zákrok.

18:35
    Dudás mohol po peknej akcii domáceho celku pridať tretí presný zásah, no osamotený pred Košarišťanom nedokázal uspieť.

19:54
    Záverečná minúta prvej tretiny už nič zaujímavé nepriniesla a do šatní tak môžu ísť spokojnejší domáci hokejisti.

20:00

V prvej tretine sme videli tri presné zásahy. Najskôr išli do vedenie hostia, keď sa presadil Tomáš Urban. Domáci však zásluhou Krisztiána Nagyho a Tomáša Klempu dokázali otočiť stav.

20:01

21:14
    Hostia nastúpili do druhej tretiny oveľa aktívnejšie, keď sa dokázali usadiť v útočnom pásme, no ohroziť Bálizsa zatiaľ nedokázali.

22:09
    Domáci hokejisti sa teraz dokázali ubrániť iba za cenu zakázaného uvoľnenia a hra sa tak sťahuje späť pred Bálizsa.

23:42
    Domáci teraz dobre napádali rozohrávku hostí, no hokejisti Budapešti si dokázali s touto situáciou poradiť.

24:33
    Pozsgai to teraz skúsil strelou od modrej čiary, no puk z jeho hokejky si našiel cestu len do lapačky Košarišťana.

25:06
    Hostia si teraz nerozumeli pri rozohrávke a previnili sa zakázaným uvoľnením. Hra sa sťahuje pred Košarišťana, kde sa bude vhadzovať.

26:31
    V druhej tretine zatiaľ márne čakáme na gólovú príležitosť a domáci si tak aj naďalej držia najtesnejší náskok.

27:25
    V dobrej streleckej pozícii sa teraz ocitli domáci hokejisti, no Košarišťan sa dokázal včas presunúť a puk chytiť.

28:34
    Majoross sa teraz po súboji s Košarišťanom ocitol na ľadovej ploche a domáci si tak zahrajú ďalšiu presilovku.

28:36
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Košarišťan – 2 min., krosček). Trest odpyká Ondrušek.

29:08
    Dansereau mal na hokejke tretí gól domácich, no už z pomerne veľkého uhla nedokázal prestreliť Košarišťana.

29:13
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Bajtek – 2 min., držanie hokejky).

29:30

Domáci sa dokázali presadiť v presilovke 5 na 3. Pekná akcia domáceho celku, na ktorej konci stál TOMÁŠ KLEMPA a ten už nemal problém poslať puk do odkrytej Košarišťanovej brány.
    Asistencie: Krisztián Nagy, Jared Brown.

30:17
    Domáci tak zvyšujú náskok na rozdiel dvoch gólov a navyše ešte majú k dispozícii presilovú hru 5 na 4.

31:13
    Hostia v plnom počte.

32:38
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Terbócs – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

33:07
    Nasledovať bude presilová hra hostí, čo je ideálna príležitosť na strelenie kontaktného gólu. Domáci však dokázali poslať puk von z pásma.

33:46
    Dobrá aktivita hostí, po ktorej musel zasahovať Bálizs, no po následnom zakončení sa puk dostal až na ochrannú sieť.

34:31
    Domáci opäť dobre zapracovali v defenzíve a dokázali puk poslať cez všetky čiary. Hosťom tak ostávajú už len záverečné sekundy tejto presilovej hry.

34:38
    Domáci v plnom počte.

35:48
    Pri puku sú v týchto momentoch domáci, ktorí však musia celú akciu zakladať až spoza vlastnej brány.

36:07
    Hra sa teraz prelieva z jednej strany na druhú a obaja brankári tak musia byť v neustálom pozore.

36:15
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (2 min. pre hráčsku lavicu – zdržiavanie hry / zašľapovanie puku).

37:10
    Je tu ďalšia presilovka domácich a vo výbornej pozícii sa ocitol Dansereau, ktorý však spoza kruhov len tesne míňa Košarišťanovu bránu.

37:21
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Dansereau – 2 min., sekanie).

38:05
    Pozsgai si teraz dobre nakorčuľoval do útočného pásma, kde sa aj dostal do zakončenia, no jeho strela konči na hrudi Košarišťana.

38:15

39:21

39:54
    Ešte počas presilovej hry mali hostia na hokejkách kontaktný gól, no Juríkova dobrá strela skončila len na žrdi Bálizsovej brány.

40:00

V druhej tretine sme videli jeden presný zásah, o ktorý sa v 30. minúte postaral Tomáš Klempa.

40:01

41:36
    Pri puku sú hokejisti Nových Zámkov, ktorí sa budú snažiť o rýchly kontaktný gól.

42:20
    Hostia si teraz nerozumeli pri rozohrávke a je tu zakázané uvoľnenie. Hra sa tak sťahuje späť pred Košarišťana, kde sa bude vhadzovať.

43:28
    Bajtek sa ocitol úplne osamotený medzi kruhmi, no jeho pohotová strela trafila iba jedného z domácich obrancov.

44:09
    Dansereau sa rozhodol nastreliť puk zo stredného pásma smerom na Košarišťana, ktorý radšej puk prikryl a ukľudnil situáciu na ľade.

45:09
    Puk sa teraz ocitol na hráčskej lavici domáceho celku a vhadzovať sa tak bude po ľavici Bálizsa.

46:41
    Pri puku sú hokejisti Nových Zámkov, ktorí však budú musieť akciu zakladať až spoza vlastnej brány.

47:33
    Domáci sú usadení v útočnom pásme a nepúšťajú tak hostí pred Bálizsa. Budapešť je tak na najlepšej ceste za ziskom troch bodov.

48:04
    Brown teraz dobre vystihol rozohrávku hostí, no nakoniec sa píska hra so zdvihnutou hokejkou a hostia si tam môžu vydýchnuť.

49:02
    Prečíslenie domácich 3 na 2, po ktorom sa k strele spoza kruhov dostal Nagy, no Košarišťan sa včas presunul a puk chytil.

49:02
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Nejezchleb – 10 min., nešportové správanie).

50:32
    Už nám plynie záverečných desať minút tohto stretnutia, v ktorom si domáci aj naďalej držia dvojgólový náskok.

51:27
    Hra sa v týchto momentoch prelieva z jednej strany na druhú a obaja brankári tak musia byť v pozore.

52:40
    Domáci mohli definitívne rozhodnúť tento zápas, no Orban v samostatnom nájazde nevyzrel na Košarišťana.

53:23
    Jurík teraz dobre vyviezol puk až do útočného pásma, kde ešte prihrávkou pred bránou hľadal Lineta, no ešte pred ním zasiahla obrana domáceho celku.

53:31

Hostia strieľajú kontaktný gól. MARTIN JAKÚBEK dostal výbornú prihrávku a osamotený pred Bálizsom nezaváhal, keď zvolil zakončenie pomedzi betóny domáceho brankára.
    Asistencia: Branislav Fábry.

53:49

A je vyrovnané! PATRICK ANTHONY KUDLA využil zaváhanie domácej obrany a strelou do horného rohu Bálizsovej brány vyrovnáva stav tohto stretnutia.

54:28
    Neuveriteľné veci sa nám teraz dejú na ľadovej ploche, keď hostia v rozmedzí 20 sekúnd dokázali vyrovnať. My sme zvedaví ako na tento priebeh zareagujú domáci hráči.

55:36
    Výborná individuálna akcia Dudása, no Košarišťana nedokázal prekonať a tak je skóre stále vyrovnané.

56:02

Domáci sú opäť vo vedení. MÁTYÁS ODNOGA si prebral puk v útočnom pásme a strelou spoza kruhov nedal šancu Košarišťanovi, ktorému tam dobre clonil Terbócs.
    Asistencie: Krisztián Nagy, István Terbócs.

57:14
    Domáci sa ešte dokázali zmobilizovať a nepoložili ich ani dva rýchle góly. Sú tak opäť na dobrej ceste za tromi bodmi.

57:20
    Vyrovnať však mohol Jakúbek, ktorý sa výborne uvoľnil v útočnom pásme, no pred bránkoviskom domácich trafil iba Bálizsa.

58:36
    Veľmi zaujímavé záverečné minúty, keď to teraz horí pred oboma bránkami, no hosťom sa kráti čas na vyrovnávajúci gól.

59:03
    Andreas Štrauch sa rútil do útočného pásma ako rýchlik a jeho strela švihom skončila iba na žrdi Bálizsovej brány!

59:58
    V záverečnej minúte to hostia ešte skúsili so šiestimi korčuliarmi a dokázali sa dostať aj do zakončenia, no Bálizs podržal svoj celok.

V tretej tretine sme videli tri presné zásahy. Hostia dokázali vyrovnať v priebehu 18 sekúnd zásluhou Jakúbeka a Kudlu, no posledné slovo mal domáci Odnoga, ktorý zaistil domácim tri body za víťazstvo v pomere 4:3. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (20:07:34)

Pavel Pytliak

Góly a asistencie: 9. Nagy (Terbócs), 16. Klempa (Dudás, Dansereau), 30. Klempa (Nagy, Brown), 57. Odnoga (Nagy, Terbócs) – 9. Urban (Kudla, Bajtek), 54. Jakúbek (Fábry), 54. Kudla

HC MIKRON Nové Zámky: Košarišťan (Glosár) – Kudla, Andersons, Henderson, Hain, Hatala, Ordzovenský Slávik – Štrauch, Urban, Bajtek – Jurík, Zbořil, Rogoň – Nejezchleb, Jakúbek, Štumpf – Linet, Fábry, Ondrušek

Rozhodca: Jonák, Novák – Šefčík, Synek – Beniač (video)