Trenčín – Poprad 2:0 (kon.) | Nitra – Miškovec 3:0 (kon.) | B. Bystrica – Lipt. Mikuláš 4:2 (kon.)
Žilina – Detva 3:4 (kon.) | Košice – Zvolen 2:7 (kon.) | Budapešť – Nové Zámky 4:3 (kon.)
MAC Budapešť
4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
HC MIKRON Nové Zámky
Nedeľa 18.11.2018, 17:30Tipos Extraliga (SR) • 23. kolo

V tretej tretine sme videli tri presné zásahy. Hostia dokázali vyrovnať v priebehu 18 sekúnd zásluhou Jakúbeka a Kudlu, no posledné slovo mal domáci Odnoga, ktorý zaistil domácim tri body za víťazstvo v pomere 4:3. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (20:07:34)

59:58
    V záverečnej minúte to hostia ešte skúsili so šiestimi korčuliarmi a dokázali sa dostať aj do zakončenia, no Bálizs podržal svoj celok.

59:03
    Andreas Štrauch sa rútil do útočného pásma ako rýchlik a jeho strela švihom skončila iba na žrdi Bálizsovej brány!

58:36
    Veľmi zaujímavé záverečné minúty, keď to teraz horí pred oboma bránkami, no hosťom sa kráti čas na vyrovnávajúci gól.

57:20
    Vyrovnať však mohol Jakúbek, ktorý sa výborne uvoľnil v útočnom pásme, no pred bránkoviskom domácich trafil iba Bálizsa.

57:14
    Domáci sa ešte dokázali zmobilizovať a nepoložili ich ani dva rýchle góly. Sú tak opäť na dobrej ceste za tromi bodmi.

56:02
    Budapešť dáva gól!

Domáci sú opäť vo vedení. MÁTYÁS ODNOGA si prebral puk v útočnom pásme a strelou spoza kruhov nedal šancu Košarišťanovi, ktorému tam dobre clonil Terbócs.
    Asistencie: Krisztián Nagy, István Terbócs.

55:36
    Výborná individuálna akcia Dudása, no Košarišťana nedokázal prekonať a tak je skóre stále vyrovnané.

54:28
    Neuveriteľné veci sa nám teraz dejú na ľadovej ploche, keď hostia v rozmedzí 20 sekúnd dokázali vyrovnať. My sme zvedaví ako na tento priebeh zareagujú domáci hráči.

53:49
    HC Nové Zámky dali gól!

A je vyrovnané! PATRICK ANTHONY KUDLA využil zaváhanie domácej obrany a strelou do horného rohu Bálizsovej brány vyrovnáva stav tohto stretnutia.

53:31

Hostia strieľajú kontaktný gól. MARTIN JAKÚBEK dostal výbornú prihrávku a osamotený pred Bálizsom nezaváhal, keď zvolil zakončenie pomedzi betóny domáceho brankára.
    Asistencia: Branislav Fábry.

53:23
    Jurík teraz dobre vyviezol puk až do útočného pásma, kde ešte prihrávkou pred bránou hľadal Lineta, no ešte pred ním zasiahla obrana domáceho celku.

52:40
    Domáci mohli definitívne rozhodnúť tento zápas, no Orban v samostatnom nájazde nevyzrel na Košarišťana.

51:27
    Hra sa v týchto momentoch prelieva z jednej strany na druhú a obaja brankári tak musia byť v pozore.

50:32
    Už nám plynie záverečných desať minút tohto stretnutia, v ktorom si domáci aj naďalej držia dvojgólový náskok.

49:02
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Nejezchleb – 10 min., nešportové správanie).

49:02
    Prečíslenie domácich 3 na 2, po ktorom sa k strele spoza kruhov dostal Nagy, no Košarišťan sa včas presunul a puk chytil.

48:04
    Brown teraz dobre vystihol rozohrávku hostí, no nakoniec sa píska hra so zdvihnutou hokejkou a hostia si tam môžu vydýchnuť.

Pavel Pytliak

Góly a asistencie: 9. Nagy (Terbócs), 16. Klempa (Dudás, Dansereau), 30. Klempa (Nagy, Brown), 57. Odnoga (Nagy, Terbócs) – 9. Urban (Kudla, Bajtek), 54. Jakúbek (Fábry), 54. Kudla

MAC Budapešť: Bálizs (Rajna) – Negrin, Dudás, Burt, Fejes, Pozsgai, Bugár, Kreisz – Orban, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Nagy, Terbócs – Szabad, Majoross, Szigeti
    HC MIKRON Nové Zámky: Košarišťan (Glosár) – Kudla, Andersons, Henderson, Hain, Hatala, Ordzovenský Slávik – Štrauch, Urban, Bajtek – Jurík, Zbořil, Rogoň – Nejezchleb, Jakúbek, Štumpf – Linet, Fábry, Ondrušek

Rozhodca: Jonák, Novák – Šefčík, Synek – Beniač (video)