Minnesota – Buffalo 2:3 (kon.) | Vancouver – Montreal 2:3 (kon.) | Ottawa – Pittsburgh 6:4 (kon.)
NY Rangers – Florida 4:2 (kon.) | Carolina – Columbus 1:4 (kon.) | Arizona – Boston 1:2 (kon.)
Nashville – LA Kings 5:3 (kon.) | Calgary – Edmonton 4:2 (kon.) | San Jose – St. Louis 4:0 (kon.)
NY Islanders – Dallas 2:6 (kon.) | Carolina – NJ Devils 2:1 (kon.)
Ottawa Senators
6:4 (3:1, 2:0, 1:3)
Pittsburgh Penguins
cz Nedeľa 18.11.2018, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítejte u dnešního online přenosu hokejového utkání základní části NHL, v němž OTTAWA SENATORS přivítá na svém ledě PITTSBURGH PENGUINS.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

OTTAWA SENATORS
    Senátoři z Ottawy vstupují do tohoto souboje v pozici mírných favoritů, k čemuž je opravňuje postavení v tabulce, Nikoliv však neúprosná listopadová bilance, kdy se pravidelně střídá porážka s vítězstvím. Naposledy Senátoři doma přehráli Detroit 2:1, předtím prohráli na Floridě, ještě předtím vyhráli na ledě Tampy atd., takže dnes, dodrží-li Ottawa svou bilanci, by měla přijít prohra...

PITTSBURGH PENGUINS
    Tým kolem hvězdného Crosbyho se po dvou porážkách v posledních zápasech dostal až na samé dno Metropolitní divize a co hůř, dokonce celé Východní konference! V rámci celé ligy je na tom hůř pouze Vegas a Los Angeles. Pro hvězdy typu Malkina, Kessela, Letanga nebo již zmiňovaného Crosbyho je to velmi nepříjemné postavení, s nímž budou muset něco udělat.

Ottawa Senators: C. Anderson (McKenna) – Lajoie, Ceci, DeMelo, Chabot, Ch. Wideman, Borowiecki – Pyatt, Z. Smith, Pääjärvi – Mark Stone, White, B. Tkachuk – Batherson, Duchene, Bødker – B. Ryan, Tierney, Dzingel.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Letang, J. Johnson, Ruhwedel, Dumoulin, Oleksiak, Määttä – Kessel, Malkin, Pearson – Hörnqvist, Brassard, Guentzel – Sprong, D. Grant, Simon – Rust, Cullen, Aston-Reese.

Rozhodčí: St. Laurent, Brenk – Alphonso, Sericolo.

00:01

00:13
    Hned po třinácti vteřinách zakázané uvolnění Pittsburghu.

00:22
    Dylan DeMelo (Ottawa) prověřil pozornost Murraye střelou od modré.

01:06
    Chad Ruhwedel (Pittsburgh) odchází do šatny poté, co pravým ramenem nepříjemně narazil na mantinel za vlastní brankou.

01:40
    Cody Ceci (Ottawa) pálí z pravé strany a trefuje brankovou konstrukci!
    01:40 Cody Ceci (Ottawa) trefuje tyč

02:16
    Pittsburgh hned od úvodního hvizdu pod velkým tlakem, hosté ještě nepřešli přes červenou čáru, povedlo se to až nyní Dominiku Simonovi.

03:18
    Ottawa opět ve třetině Pittsburghu, který se snaží dostat puk ze třetiny.

04:05
    Cody Ceci (Ottawa) nabral puk na hůl a bekhendem ho vyhodil z vlastní třetiny, hosté ještě neohrozili brankáře Andersona.

05:03
    Dominik Simon (Pittsburgh) netrefuje z pravé strany branku Ottawy, puk končí na zadním plexiskle.

05:38
    Dominik Simon (Pittsburgh) faulován domácím Bathersonem, Pittsburgh si zahraje přesilovou hru.

06:00
    Pittsburgh vyhrál vhazování a drží se v útočném pásmu.

06:04
    Craig Anderson (Ottawa) chytá střelu Kessela, po vhazování domácí vyhazují puk ze třetiny.

06:36
    Mark Stone (Ottawa) odvedl dobrou práci, podržel puk na útočné modré, mezitím jeho spoluhráči vystřídali.

07:38
    Domácí v plném počtu, Pittsburghu druhá polovina přesilové hry nevyšla.

08:23
    První přesilovka čeká také domácí, při vyloučení Matta Cullena.

08:29
    Pittsburgh vyhrál vhazování a dostává tak puk ze třetiny.

08:47
    Nyní se puk ocitá na střídačce Pittsburghu, hra opět přerušena, vhazovat se bude ve třetině Penguins.

09:35
    Ottawa se až nyní dokázala usadit ve třetině Penguins.

09:48
    Po zablokované střele Ducheneho se ale hostům podařilo znovu dostat puk ze třetiny.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:23

10:40
    Pittsburgh se nyní dostává do útočného pásma, Tanner Pearson pálí z levé strany, ale střela mu tolik nesedla.

10:49
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Magnus Pääjärvi – 2 min., hrubost).

10:57
    Jevgenij Malkin (Pittsburgh) dostal puk od Letanga na pravou stranu, chvilku zaváhal se střelou, mezitím se Anderson stihl přemístit a poté i v pohodě lapit střelu ruského bohatýra,

11:11
    Nyní šel puk hodně rychle z hokeje hráčů Penguins, na konci všeho ale byla nepřesná střela Jake Guentzela z pravé strany.

11:27
    Phil Kessel (Pittsburgh) vyzkoušel střelu zápěstím z levé strany, Anderson srazil střelu nad branku, domácí poté vyhodili puk.

11:59
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovou hru, když se parádně, do modré, trefuje KRIS LETANG. Asistence: Phil Kessel a Jevgenij Malkin.
    11:59 Kris LETANG - 0:1

12:42
    Tučnáci se nyní dokázali znovu dostat do třetiny soupeře, byla to řada Dominika Simona, kterému ale hráči odešli střídat, český hráč tak přenechal puk soupeři.

13:21
    Chris Tierney (Ottawa) netrefuje branku střelou z mezikruží, puk se odrazil od zadního mantinelu, ale poblíž nebyl nikdo v červeném, kdo by ho poslal na branku.

14:15
    Ottawa opět v útočném pásmu, Cody Ceci (Ottawa) ale neuspěl u pravého mantinelu.

14:33
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Rychlý protiútok Ottawy končí vyrovnávacím gólem! BRADY TKACHUK si vyměnil puk s Colinem Whitem, který z pravé strany předložil Tkachukovi puk před prázdnou branku, Murray se nestihl přemístit a syn legendárního Keitha Tkachuka ho zametl do branky. Asistence: Colin White.
    14:33 Brady TKACHUK - 1:1

15:47
    Daniel Sprong (Pittsburgh) netrefuje branku Ottawy, domácí poté dostávají puk do středního pásma.

16:40
    Chris Tierney (Ottawa) zavezl puk do třetiny Penguins, ale to bylo v podání domácích vše.

17:07
    Thomas Chabot (Ottawa) vypálil od modré, před brankou Penguins stál připravený MARK STONE, který střelu zřejmě jemně tečoval a puk zaplul do branky, za překvapeným Murrayem. Asistence: Thomas Chabot a Ryan Dzingel.
    17:07 Mark STONE - 2:1

17:32
    Ottawě se povedl bleskový obrat, to může být důležité pro další vývoj zápasu.

18:05
    Penguins se nyní dostávají do třetiny Senators.

18:31
    Ale něco tomu chybí, v podání Pittsburghu, zatím je to takové spíše na náhodu.

18:50
    Podruhé v této třetině propadli hosté ve středním pásmu a pustili soupeře do útoku ve třech. Po přihrávce Mikkela Bødkera se jemnou tečí prosazuje MATT DUCHENE. Asistence: Mikkel Bødker a Drake Batherson.
    18:50 Matt DUCHENE - 3:1

19:34
    Penguins vyhrávají vhazování po levici Andersona a mohou se usadit v útočném pásmu.

20:00

Také v posledních vteřinách první třetiny putovala blesková přihrávka domácích před branku, tentokrát Brady Tkachuk puk netrefil, jinak to možná bylo 4:1 pro Ottawu! Penguins šli do vedení ve 12. minutě, kdy se od modré trefil Letang, pak ale hosté chybovali ve středním pásmu a domácí srovnali na 1:1. Proti skvělé teči Stoneho mohli hosté udělat asi máloco, ale gól Ducheneho na 3:1 pro Ottawu byl opět velkým dílem chybou hostů ve středním pásmu, kde znovu Penguins propadli a pustili soupeře do smrtícího brejku.

Další třetina začne přibližně v 2:11.

20:01

20:01
    Střídání brankářů v týmu Pittsburgh Penguins: ze hřiště odchází Matt Murray, přichází Casey DeSmith.

20:34
    Tom Pyatt (Ottawa) netrefuje branku Penguins, v prvním útoku domácích ve druhé třetině.

21:08
    Kris Letang (Pittsburgh) ztrácí puk na útočné modré, ale ještě stihl svou chybu napravit.

21:53
    Casey DeSmith (Pittsburgh) udržel puk u své levé tyčky a tím pádem i puk před brankovou čárou, hra přerušena, bude se vhazovat ve třetině Penguins.

22:41
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Matt Cullen – 2 min., držení).

22:48
    Ottawa vyhrává vhazování po levici DeSmitha, domácí tak zůstávají v útočném pásmu.

23:25
    Brady Tkachuk (Ottawa) se opět nabízel u branky, ale přihrávka ho minula.

23:44
    Závar před brankou Penguins, kde se Tkachuk ocitl na ledě, každopádně Casey DeSmith (Pittsburgh) tam ležel na znaku a z pravé strany přilétl po ledě puk, ten na brankové čáře zastavil klečící Brian Dumoulin, gólman Penguins puk poté bleskově přikryl lapačkou.
    23:44 Brian Dumoulin (Pittsburgh) nyní zastoupil svého gólmana a zastavil puk na brankové čáře.

24:05
    Pittsburgh se osvobozuje vyhozením puku ze třetiny, hosté střídají.

24:41

25:00
    No, v úvodní pětiminutovce druhé třetiny mohli domácí znovu navýšit své vedení, dnes to nevypadá na body pro Pittsburgh.

25:33
    Tom Pyatt (Ottawa) nahazuje puk do útočného pásma.

25:43
    Casey DeSmith (Pittsburgh) se v brance rozhodně zatím nenudí, nyní chytá střelu Ducheneho a přerušuje hru.

26:36
    Pittsburgh se nyní snaží dostat do třetiny soupeře, to se mu také daří.

26:54
    Dominik Simon (Pittsburgh) vybojoval puk v rohu, přihrál na modrou, odkud Jack Johnson (Pittsburgh) pálí nepřesně vedle branky Ottawy.

27:25
    Útočná fáze je zatím v podání Pittsburghu naprosto zoufalá, hosté se trefili pouze střelou z dálky, k čemuž se uchylují také v celém dosavadním průběhu.

28:00
    Naproti tomu útočné akce Ottawy jsou rychlé a směřují do branky, což je hodně nebezpečné, to ve hře Penguins naprosto chybí.

28:52
    I při rozehrávce jsou hráči Pittsburghu pod tlakem, což má za následek množství chyb a ztrát puku.

30:00
    Jsme přesně v polovině utkání, které se zatím vyvíjí jednoznačně pro Ottawu.

30:23
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., sekání).

30:32
    Puk míří ze třetiny Pittsburghu, domácí to musí zkoušet znovu.

31:16
    Ottawa v útočném pásmu, ale znovu jen na chvíli, než Kris Letang (Pittsburgh) vyhodil puk ze třetiny.

31:46
    Bryan Rust (Pittsburgh) zkusil zaútočit při vlastním oslabení, proti přesile byl ale bez šancí.

32:23

33:04
    Matt Duchene (Ottawa) získal puk na levé straně, v útočném pásmu, ale musí počkat, až jeho spoluhráči dostřídají.

33:40
    Pittsburgh hodně pasivní, hosté se v podstatě vůbec nedostávají do koncovky...

34:00
    Aby si na chvíli oddechli, vyhazují hosté puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

34:39
    Patric Hörnqvist (Pittsburgh) bojoval o puk za brankou Ottawy, nebyl úspěšný a domácí rozehrávají.

34:59
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Mark Borowiecki – 2 min.).

35:03
    Na ledě samozřejmě nechybí v sestavě Pittsburghu Jevgenij Malkin, který ale jinak dnes moc vidět není.

35:40
    No, i na přesilové hře Pittsburghu je patrné, jak se Tučňákům nedaří... Ottawa vyhazuje puk.

36:15
    Penguins mají na ledě druhou přesilovkovou formaci, hra je ale přerušena, puk skončil nad plexisklem.

36:35
    Olli Määttä (Pittsburgh) neskutečně namazal ve střední třetině MARKU STONEOVI, který se dostal rázem do samostatného úniku, který zakončil povedeným blafákem, gól v oslabení! Bez asistence.
    36:35 Mark STONE - 4:1

36:59

37:21
    Hned trojice bránících hráčů se sjela za branku DeSmitha, odkud pak Duchene přihrál do kruhu pro vhazování, odkud vypálil nechytatelně CODY CECI. Asistence: Matt Duchene a Ryan Dzingel.
    37:21 Cody CECI - 5:1

38:44
    Šarvátka u střídaček, hra přerušena.

38:44
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Mark Borowiecki – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jamie Oleksiak – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Chris Wideman – 2 min., krosček).

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:32
    Teprve nyní se Pittsburgh dokázal udržet v útočném pásmu.

40:00

No je to velký zmar zatím v podání Pittsburghu... Jasně, hosté hrají bez svého kapitána Crosbyho, ale sledovat bezmoc takových borců, jako je Malkin, Letang nebo Kessel, to je opravdu těžko pochopitelné. Je jasné, že Tučňákům se nedaří, hráčům přeskakují puky hokejky, většina přihrávek nenajde svého adresáta a hosté často propadají ve středním pásmu. To vše je důsledkem stavu, který panuje po čtyřiceti minutách.

Další třetina začne přibližně v 3:08.

40:01

40:44

41:28
    Přihrávku rukou nyní odpískali sudí hostům, hra přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

41:55
    Daniel Sprong (Pittsburgh) se prohnal po pravé straně do zakončení a trefuje brankovou konstrukci.

42:20
    ZACH ASTON-REESE nahodil puk před branku, kde viděl volného Bryana Rusta, jenž se snažil lehkou tečí nasměroval puk mezi betony Andersona a poté do branky. Původně mu byl gól připsán, ale nakonec se puku vůbec nedotkl, takže střelcem je Aston-Reese. Bez asistence.
    42:20 Zach ASTON-REESE - 5:2

43:09
    Tanner Pearson (Pittsburgh) bojuje ve třetině soupeře s Cecim a je úspěšný, hosté zůstanou v útočném pásmu.

43:35
    Jevgenij Malkin (Pittsburgh) nezachytil přihrávku Pearsona zpoza branky a puk odklouzal ven ze třetiny Ottawy.

45:03
    Matt Duchene (Ottawa) přihrávkou na gól Ceciho, v závěru druhé třetiny, zaznamenal svůj pětistý bod!

45:34
    Tak že by Tučňáci zdramatizovali ještě zápas? První střelu soupeře ještě dokázal Anderson vyrazit, ale z druhé vlny dojíždějící MATT CULLEN již puk dokázal nasměrovat do odkryté branky. Asistence: Bryan Rust a Jack Johnson.
    45:34 Matt CULLEN - 5:3

46:12
    A hosté jsou znovu v útoku, na ledě elitní formace Jevgenije Malkina.

46:47
    A najednou chybují v rozehrávce i domácí, tentokrát Brady Tkachuk přišel o puk, ale Jamie Oleksiak toho nedokázal využít.

47:30
    Také řada s Dominikem Simonem dokázala sevřít Ottawu v její třetině, domácí se osvobozují pouze vyhozením puku na zakázané uvolnění.

48:14
    Craig Anderson (Ottawa) nyní fantasticky vychytal Phila Kessela.

49:05
    A jak jinak, než opět po chybě ve střední třetině se dostávají domácí do šance. Tentokrát se dostal do úniku MATT DUCHENE, který si DeSmitha parádně vymíchal a poslal mu puk mezi betony do branky. Asistence: Drake Batherson a Mikkel Bødker.
    49:05 Matt DUCHENE - 6:3

50:15
    Čeká nás poslední desetiminutovka třetí třetiny a je možné, že šestý gól Ottawy definitivně zlomí odpor Penguins.

50:52
    Jevgenij Malkin (Pittsburgh) bojuje za brankou Ottawy s pukem na holi, podařilo se mu ho udržet a tím pádem i útočné pásmo.

51:22
    Ale bylo to jen na chvíli, nyní již Ottawa dostala puk ze třetiny.

52:15
    Olli Määttä (Pittsburgh) ještě nahodil puk do útočného pásma, ale hrají domácí.

53:25
    Bojuje se v rohu třetině Senators, řada Jevgenije Malkina je opět na ledě.

54:11
    Ottawa nyní hlídá střední pásmo, dobrá poziční hra Senátorů.

54:52
    Znovu se hostům nepodařilo dostat do útočného pásma, ale hosté vybojovali puk zpět ve středním pásmu.

55:20
    Útočné manévry Pittsburghu přerušil Mikkel Bødker (Ottawa), který získal puk z levého mantinelu a dostal ho ze třetiny.

56:06
    Pozor, po reklamní přestávce to hosté zkouší v šesti, bez brankáře!

56:25
    Magnus Pääjärvi (Ottawa) zkouší trefit odkrytou branku soupeře, ale není úspěšný a místo gólu je to zakázané uvolnění.

56:43
    Pokud by se Pittsburghu podařilo co nejrychleji snížit na 4:6 ze svého pohledu, bylo by to ještě možná zajímavé.

56:56
    A je to gól! Střelu Kessela dokázal parádně ztečovat před Andersonem PATRIC HÖRNQVIST. Asistence: Phil Kessel a Jevgenij Malkin.
    56:56 Patric HÖRNQVIST - 6:4

57:36
    Casey DeSmith (Pittsburgh) opět prchá na střídačku a hosté to znovu zkouší v šesti.

58:06
    Tučňáci se drží v útočném pásmu, na ledě pochopitelně to nejlepší, co Pittsburgh momentálně má.

58:31
    Mark Stone (Ottawa) útočil na hattrick, před sebou měl jen Malkina a prázdnou branku, ruský bohatýr se ale blýskl fantastickým obranným zákrokem.
    58:31 Šance Pittsburghu a následně parádní obranný zákrok Malkina

58:47
    Oddechový čas pro hosty.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, Penguins opět v šesti.

59:17
    Jevgenij Malkin (Pittsburgh) z pravé strany netrefuje branku soupeře, ale Penguins udrželi útočné pásmo.

Deset gólů a parádní závěr třetí třetiny, i kvůli tomu stálo za to dnešní duel sledovat. Pittsburgh působil čtyřicet minut hodně marným dojmem, hostům se vůbec nic nedařilo, ale do třetí třetiny vstoupili se zcela jiným nasazením a na hře to bylo hned znát. Dokonce hosté oživili naděje na body, které si ale dnes, viděno optikou výkonu v celém zápase, opravdu nezasloužili. V dresu Senátorů zazářil tříbodový Matt Duchene, který se dnes dostal na 501. bod v kariéře.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Ottawa: 25

Pittsburgh: 35.

Československá stopa v utkání:

Dominik SIMON (PIT) 0+0, 0 střely, čas na ledě 10:01.

Tři hvězdy utkání:
    1. Matt DUCHENE (OTT) 2 + 1
    2. Mark STONE (OTT) 2 + 0
    3. Drake BATHERSON (OTT) 0 + 2

Dnešní utkání sledovalo 17 692 diváků.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (03:49:16)

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 15. B. Tkachuk (White), 18. Mark Stone (Chabot, Dzingel), 19. Duchene (Bødker, Batherson), 37. Mark Stone, 38. Ceci (Duchene, Dzingel), 50. Duchene (Batherson, Bødker) – 12. Letang (Kessel, Malkin), 43. Aston-Reese, 46. Cullen (Rust, J. Johnson), 57. Hörnqvist (Kessel, Malkin)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (21. DeSmith) – Letang, J. Johnson, Ruhwedel, Dumoulin, Oleksiak, Määttä – Kessel, Malkin, Pearson – Hörnqvist, Brassard, Guentzel – Sprong, D. Grant, Simon – Rust, Cullen, Aston-Reese.

Rozhodca: St. Laurent, Brenk – Alphonso, Sericolo

Diváci: 17 692