Škótsko – Portugalsko 1:3 (kon.)
Škótsko
1:3 (0:1)
Portugalsko
cz Nedeľa 14.10.2018, 18:00 • Hampden Park (Glasgow) • Medzinárodný prípravný zápas

Portugalský celek vyhrává tento zápas poměrně jednoznačně 3:1. Portugalsko mělo převahu, hrálo aktivněji a dostalo se do tříbrankového vedení. V samotném závěru pak domácí vstřelili čestnou branku. (20:03:36)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:11.

90+4
    90+4. Steven NAISMITH - 1:3

90+4
    Skotsko právě vstřelilo branku!
    Portugalsko s čistým kontem tento duel nedohraje. Po krásné akci spoluhráčů se v samotném závěru k velké radosti fanoušků prosazuje STEVEN NAISMITH.

90+3
    Probíhá poslední nastavená minuta. Ani jeden celek se už nikam nežene.

90+1
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Bruma, přichází Silva.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

90+1
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Pereira, přichází Carvalho.

90
    Probíhá poslední minuta zápasu, který zaslouženě vyhraje Portugalsko. Uvidíme, kolik minut se bude ještě nastavovat.

88
    Nově příchozí brankář Ramos se dostal do problémů, ale dokázal si poradit. Jeho povedený výkon končí na útočné polovině.

86
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Beto, přichází Ramos.
    84. BRUMA - 0:3

84
    Portugalsko právě vstřelilo branku!
    A prosazuje se další hostující hráč.Krásnou ránou bez výraznější přípravy se z pokutového území prosazuje obranou nepokrytý BRUMA.

82
    Střely celkem 10:10, střely na branku 1:4.

81
    Dostáváme se do poslední desetiminutovky v zápase, Portugalsko míří za snadnou výhrou.

80
    V pohodě hrají Portugalsko pokračuje v aktivní hře, snaží se něco vymyslet na útočné polovině, ale zatím se nemůže dostat do výraznější šance.

77
    Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází McBurnie, přichází Mackay-Steven.
    Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Armstrong, přichází McDonald.
    74. EDER - 0:2

74
    Volný kop rozehrával hostující celek dobře. Centr se snesl přesně před branku, kde byl zcela volný a pro hlavičku připravený EDER. Jeho zakončení k tyčce a do protipohybu brankáře bylo nechytatelné.

73
    Eder byl faulovaný, rozehrávat tak budou volný kop domácí.

71
    Hostující Neto byl ošetřovaný na hrací ploše, má nějaké drobné poranění hlavy. Následně je doošetřen mimo braní plochu.

69
    Domácí rozehrávali rohový kop. Ten byl nakrátko rozehraný, následně si pomohli útočným faulem.

67
    Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází McGinn, přichází Shinnie.
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Fernandes B., přichází Fernandes G..

67
    Portugalsko mělo velkou šanci, ale střela jednoho z hráčů přišla po ofsajdu, přípravný gól by neplatil.

65
    Portugalsko poslední minuty kombinuje na své polovině a pokouší si vypracovat výraznější šance. Obrana Skotska hraje zodpovědně. Velkou šanci jsme ještě ve druhé části hry neviděli.

63
    Cedric vybojoval autové vhazování na své polovině, a tak jeho spoluhráči v poklidu rozehrávají další akci.

62
    Brankář Gordon má míč, a tak jej rychle rozehrává na obránce před sebou.

61
    Sanches hledal dlouhým pasem spoluhráče, ten byl však obsazený.

60
    Šedesát minut hry je pryč, ani jeden celek se nemůže do výraznější šance dostat. Hosté stále vedou díky brance ze závěru prvního poločasu.

58
    Armstrong dokázal velmi dobře vyhodnotit situace a připravil hostující celek o další branku.

57
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Sergio Oliveira, přichází Sanches.
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Dias, přichází Mendes.

55
    Rodrigues to zkoušel z velké dálky, jeho rána byla hodně nepřesná.

54
    Skotsko hraje nyní aktivněji, snadněji se dostává do šancí. Sledujeme rychlý fotbal. Další vstřelený gól by oživil hru.

53
    Mohlo být vyrovnáno, ale domácí McKenna nedokázal přesněji usměrnit míč hlavou.

51
    McGinn vyslal ránu z velké dálky, jeho projektil končí mimo branku. Balon byl ale tečovaný na rohový kop.

50
    McGregor to zkoušel individuálně, do zakončení se sice dostal, ale míč končí mimo.

50
    Rodrigues rozehrával se svými spoluhráči akci na půlce, ale přišli o míč.

49
    Na výraznější šanci ve druhém poločase zatím čekáme. Sledujeme rychlý fotbal, který se přelévá ze strany na stranu.

48
    Po nepřesné dlouhé přihrávce bude rozehrávat Portugalsko na své obranné polovině.

46
    Zdá se, že ani jeden celek neudělal změnu v sestavě, do druhého poločasu nastoupili hráči ve stejném složení.

46
    Zápas pokračuje druhým poločasem.

46

Po prvním poločase vede hostující aktivněji hrající celek zaslouženě o jednu branku, trefil se Costa.

45+0
    44. Hélder COSTA - 0:1

44
    Aktivněji hrající Portugalsko se dostává do vedení. Rodrigues výborně centroval před branku, kde byl HÉLDER COSTA. Jeho rána se tak tak dostala za brankovou čáru. Žádný světoborný gól to nebyl, ale platí,a tak hosté vedou. Asistence: Rodrigues.

42
    Momentálně sledujeme pasáž hry plnou nepřesností.

40
    Aktivně hrající portugalský Éder se dostal do dobré střelecké pozice, jeho ránu vyrazil brankář Skotska. Převahu má Portugalsko, na úvodní branku stále čekáme.

38
    Skotsko rozehrávalo rohový kop. Následně se do šance zkoušel dostat Bruma, ale minul míč.

38
    Domácí vybojovali rohový kop. Ten rozehrával McGinn.

37
    Po rychlé akci se do šance dostal domácí celek, skotský Naismith pálil mimo branku.

35
    Eder rychle dostal hru na útočnou polovinu, ale neměl naběhnutého spoluhráče pro centr.

34
    Sledujeme klidnou pasáž hry, Mnoho šancí k vidění momentálně není.

33
    Fotbalisté v bílém rozehrávají po útočném faulu soupeře na své polovině.

32
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, mnoho šancí momentálně k vidění není.

30
    Žlutou kartu dostává Sérgio Oliveira (Portugalsko). O rychlou akci se pokoušeli domácí, nedovoleně ji zastavil tento hráč faulem

30
    Další rohový kop pro hostící celek, centr byl hodně nepřesný.

28
    Aktvněji hrající celek rozehrával rohový kop. Centr před branku však nebyl dostatečně přesný.

27
    Po pasáži hry ve středu hrací plochy se do šance dostal hostující celek. Bruma pálil mimo.

25
    Nepříliš důraznou střelu na branku vyslal Bruma, a tak musel zasahovat gólman Skotska.

24
    Portugalské obléhání branky zakončoval Éder. Jeho rána končí mimo.

23
    Hráči v bílém se nastěhovali na útočnou polovinu, kde kombinují.

22
    Ve dvaadvacáté minutě se do šance dostal hostující Naismith. Jeho rána končí mimo branku. Vykopávat bude Beto.

20
    McGinn rozehrával volný kop, následně se do šance dostal McKenna, jehož projektil kryje brankář Beto.

19
    Portugalsko kombinuje na útočné polovině. Jenže Danilo si pomohl nedovoleně.

17
    Beto rozehrává od své branky, následně jeho spoluhráči o míč přišli.

15
    Rúben Dias rozehrával rohový kop, následná rána končí nad brankou.

13
    Máme tu první střelu na branku, Sérgio Oliveira výborně hlavičkoval a brankář Gordon poměrně snadno dokázal získat míč.

12
    McGregor rozehrává volný kop, s jeho centrem si snadno poradila obrana.

12
    Rodrigues si v souboji s McBurnie nedovoleně, rozehrávat bude hostující celek.

10
    V úvodu zápasu je aktivnější Portugalsko.

8
    Hostující cele se dostal do útočné části hrací plochy, ale vypálit nedokázal.

7
    Hendry rozehrával po faulu soupeře na svou osobu volný kop.

7
    Zajímavou hostující akci vedl Bruma, ale byl v postavení mimo hru.

5
    Rohový kop rozehrával domácí celek, centr se snesl před branku, ale obrana byla pozorná,

4
    Portugalsko vybojovalo vhazování na útočné polovině, Dias uvedl míč do hry.

3
    Hendry to zkoušel individuálně, ale jeho akci zastavil obránce soupeře. Zajímavě to zkoušel domácí celek.

1
    Domácí hrají v modrém, hosté pak v bílém.

1

Skotsko: Gordon – O'Donnell, Hendry, McKenna, Robertson, Forrest, McGinn, Armstrong, McGregor, Naismith, McBurnie
    Náhradníci: McGregor, McLaughlin – Shinnie, Russell, McDonald, Devlin, Mackey-Steven, Christie

Portugalsko: Beto – Rodrigues, Neto, Dias, Soares, Danilo, Oliveira, Fernandes, Bruma, Costa, Eder.
    Náhradníci: Ramos – Cancelo, Carvalho, Fernandes, Pizzi, Mendes, Neves, Rui, Sanches, Silva An., Silva R..

Skotsko z posledních pěti zápasů vyhrálo jediný. Poradilo si s Albánií 2:0. Nestačilo na Peru 0:2, Mexiko 0:1, Belgii 0:4 a Izrael 1:2. Velké problémy má momentálně Skotsko se vstřelením branek. Z posledních pěti zápasů se trefilo jen dvakrát

Portugalsko z posledních pěti zápasů vyhrálo poslední dva. Poradilo si s Itálií 1:0 a Polskem 3:2. Mužstvo nestačilo na Uruguay 1:2 a remizovalo shodně 1:1 s Íránem a Chorvatskem.

Poslední dva vzájemné zápasy vyhrálo Portugalsko. 20.11.2002 vyhrálo 2:0 a na konci dubna 1993 přehrálo svého soka 5:0.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. V tomto přípravném zápase proti sobě nastoupí Skotsko a Portugalsko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.