Poprad – Zvolen 3:2 (3:1 po s.n.) | B. Bystrica – Košice 3:1 (kon.) | Trenčín – Žilina 3:0 (kon.)
Nové Zámky – Detva 2:0 (kon.) | Budapešť – Nitra 1:2 (1:2 po s.n.)
HC MONACObet Banská Bystrica
3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
HC Košice
Piatok 28.09.2018, 17:30Tipos Extraliga (SR) • 6. kolo

Tretia tretina priniesla jediný gól , o ktorý sa v 53. minúte postaral hosťujúci Brophey. Boli sme svedkami trestného strieľania, ktoré však Faille nedokázal premeniť. Tri body tak ostávajú v Banskej Bystrici. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (19:47:47)

59:48
    Banská Bystrica sa výborne bráni a smeruje tak za ďalším víťazstvom.

59:07
    Nasleduje záverečná minúta tohto zápasu a Košice ešte nemali možnosť odvolať svojho brankára.

58:14
    Zigo našiel pred bránou úplne voľného Buca, ktorý však z ťažkej pozície nedokázal prekonať Habala.

57:47
    Domáci sa nikde neponáhľajú a vyčkávajú na hráčov Košíc na vlastnej polovici.

56:56
    Nádejná situácia pre Košice, keď sa rútili v prečíslení 4 na 2, no nedokázali z tejto situácie vyťažiť ani strelu.

56:06
    Už nám plynú záverečné minúty tohto duelu a hostia sa čoraz viac tlačia do útočného pásma, kde si však dobre počína obrana domácich.

55:13
    Sledovali sme zaujímavú pasáž tohto zápasu, no skóre sa nemení a Košice stále majú šancu na zisk bodov.

54:34
    K realizácii trestného strieľania sa podujal Faille, no jeho bekhendové zakončenie nebolo úspešné.

54:34
    Brophey si v súboji s Ďatelinkom počínal nedovolene a nasledovať bude trestné strieľanie pre domácich.

53:39
    Domáci však mohli rýchlo odpovedať, no Tamášiho aktivita ku gólu neviedla. Vhadzovať sa bude pred Habalom.

53:17
    Hostia tak strieľajú prvý gól v tomto stretnutí, čo výrazne mení celú situáciu a môžme sa tešiť na záver zápasu.

52:04
    Košice dali gól!

Košice dokázali znížiť, keď využili presilovú hru. Ladislav Nagy našiel svojou prihrávkou EVANA BROPHEYA, ktorý dokázal prestreliť Williamsa.

Asistenicie: Haščák, Nagy.

51:53
    Török mohol streliť gól vo vlastnom oslabení, no jeho zakončenie nebolo presné.

51:19
    Hostia tak budú mať ďalšiu možnosť na strelenie gólu. Zatiaľ však majú problémy usadiť sa v útočnom pásme.

50:41
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Kabáč – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

50:24
    Nasledovať bude záverečných desať minút tohto stretnutia, v ktorom zatiaľ dominuje domáci celok.

49:15
    Domáci v plnom počte.

49:02
    Kafka to skúšal strelou od modrej čiary, no Williams nemal zakrytý výhľad a strelu bezproblémovo chytá.

48:21
    Hostia sa dostali do ďalšieho zakončenia, no ani z tohto nebude gól. Navyše budú musieť zakladať útok spoza vlastnej brány.

47:30
    Možnosť presilovky pre hostí. K zakončeniu sa dostal Netík, no Williamsa nedokázal prekonať a domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary.

47:15
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Marshall – 2 min., nedovolené bránenie).

47:02
    Sýkora to skúšal tvrdou strelou spomedzi kruhov, no jeho zakončenie nebolo presné a skóre sa tak nemení.

46:31
    Pretnar posielal puk od modrej a Williams vyráža na ochrannú sieť. Vhadzuje sa tak v pásme Banskej Bytrice.

46:04
    Zakázaným uvoľnením sa tentokrát previnil domáci celok a hra sa tak presťahuje pred Willamsovu bránu.

45:44
    Klíma sa pokúšal o zakončenie z otočky, no táto strela nemohla ohroziť skvele chytajúceho Williamsa.

45:28
    Nasleduje iba ďalšie zakázané uvoľnenie hokejistov Košíc a vhadzovať sa bude po pravici Habala.

44:32
    Haščák sa snažil svojou prihrávkou nájsť Šoltésa, no ten bol blokovaný a k strele sa už nedostal.

44:07
    Asselin dobre zakombinoval so Zigom, no obrana hostí bola pozorná a dokázala ich o puk pripraviť.

43:22
    Marshall dobrej zabojoval o puk za svojou bránou a do útoku tak opäť môžu vyraziť domáci hokejisti.

42:36
    Hostia si teraz nerozumeli a je tu zakázané uvoľnenie, po ktorom sa bude vhadzovať pred bránou Habala.

42:16
    Klíma sa snažil zakončiť v ťažkej pozícii, no jeho strela letela mimo brány Williamsa.

41:32
    Williams sa rozhodol, že hra sa prerušovať nebude a rýchlou rozohrávkou začína akciu domácich.

40:54
    Domáci tak ani v tretej tretine nechcú nechať nič na náhodu a snažia sa o strelenie štvrtého gólu.

40:08
    Hneď v úvodných sekundách je tu samostatný nájazd Sýkoru, ktorý to skúšal kľučkou pomedzi nohy, no toto efektné zakončenie sa mu nepodarilo.

40:01

V druhej tretine sme sa presného zásahu nedočkali a domáci tak držia svoj trojgólový náskok. Hostia majú k dispozícii posledných 20 minút, aby s výsledkom niečo spravili.

40:00

39:52
    Posledná minúta druhej tretiny už žiadny zaujímavý moment neponúkla a do šatní sa tak pôjde za stavu 3:0 pre domácich.

38:42
    Hokejisti Košíc posielajú puk cez všetky čiary a je tu zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa bude pred Habalom.

38:04
    Haščák sa dostal k strele spoza kruhov, no jeho zakončenie skončilo iba na pozornom Williamsovi.

37:13
    Opäť sa k strele od modrej čiary dostal Mihalik, no tentokrát nedokázal prestreliť hradbu tiel.

36:59
    Mihalik neváhal a okamžite nastreľoval puk od modrej na bránu Habala, no tam nebol nikto kto by mohol puk tečovať.

36:04
    Hostia v plnom počte.

35:50
    Faille to skúsil strelou švihom od modrej, no Habal aj napriek tomu, že mal zakrytý výhľad dokázal puk vyraziť.

35:36
    Sýkora mal v početnej prevahe na hokejke štvrtý gól, no ten v súboji s Habalom nedokázal uspieť.

34:48
    Domáci majú k dispozícii ďalšiu presilovku. Okamžite sa usadili v útočnom pásme, no Habal tentokrát výborným zákrokom podržal svoj celok.

34:04
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Šoltés.

33:46
    Hra sa v týchto momentoch odohráva prevažne v strednom pásme, kde obidva celky bojujú o puk.

32:48
    Polovica zápasu je už za nami a domáci si stále držia komfortné vedenie 3:0.

32:00
    Na opačnej strane pohrozil strelou zápästím Kabáč, no skóre sa zatiaľ meniť nebude.

31:37

31:32
    Hostia sa však už v ďalšom priebehu tejto početnej prevahy nedokázali dostať do zakončenia.

30:05
    V ďalšej nádejnej pozícii sa ocitol Ladislav Nagy, no Williams chytá a prerušuje hru.

29:52
    Hostia sa okamžite usadili v útočnom pásme, a strelou zápästím sa snažil presadiť Haščák no neúspešne.

29:37
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Kabáč – 2 min., hákovanie).

29:22
    Na opačnej strane sa do zakončenia dostal Marek Biro, no Habal dokázal puk prikryť.

29:00
    Češík uspel na vhadzovaní v strednom pásme a domáci sú tak opäť pri puku.

28:14
    Ďalšia akcia hostí, tentokrát to strelou skúšal Čížek, no Williams dnes zatiahol roletu.

27:41
    Svoju útočnú aktivitu v týchto momentoch zvyšujú aj hokejisti Košíc, keď sa do zakončenia dostal Koch, no Williams je pozorný.

26:34
    Domáci tak nevyužívajú ponúknutú príležitosť a skóre tohto stretnutia ostáva nezmenné.

26:02

25:32
    Záver tejto presilovky sa domácim nedarí a strácajú útočné pásmo. Nasledovať budú posledné sekundy tejto početnej prevahy.

25:05
    Asselin to skúsil strelou švihom, no lapačka Habala bola v pozore a hostia sa tak zatiaľ dokázali ubrániť.

24:18
    Domáci majú k dispozícii ďalšiu presilovú hru, no Faille to na modrej trocha prekombinoval a domáci tak strácajú pásmo.

24:02
    Vylúčenie v tíme HC Košice (McDowell – 2 min., sekanie).

23:27
    Spilár posielal puk po mantinely, no tam ho dokázali vybojovať domáci, ktorí však z tejto šanci nič nevyťažili.

22:30
    Opäť aktívny Mihalik, no jeho zakončenie smerovalo iba do bočnej konštrukcie brány Habala.

21:52
    Mihalik dobre zapracoval v útočnej tretine a dokázal tak ešte udržať pásmo pre svoj celok.

21:28
    Asselin sa ocitol na ľadovej ploche po súboji s Čížekom. Nasledovala ešte snaha Buca, no skóre sa nemení.

20:37
    Následne hostia posielajú puk cez všetky čiary a je z toho zakázané uvoľnenie.

20:14
    Nagy to skúšal strelou švihom, no jeho zakončenie dokázala zablokovať obrana domácich.

20:01

Skončila sa prvá tretina, v ktorej dominovali domáci hokejisti. Prvý gól strelil v presilovke Zigo. V 14. minúte opäť v početnej prevahe skóroval Tamáši a o minútu neskôr dominanciu Banskej Bystrice potvrdil Török. Hostia tak budú mať čo naprávať, k dispozícii budú mať ešte 40 minút.

20:00

19:25
    V poslednej minúte sú aktívnejším celkom domáci, keď sa k strele dostal Ďatelinka, no skóre sa už meniť pravdepodobne nebude.

18:36
    Čížek sa dostal k strele od modrej čiary, no jeho zakončenie letí iba ponad Williamsovu bránu.

18:12
    Haščák to skúsil šikovnou strelou spomedzi viacerých hráčov, no Williams si aj napriek tomu dokázal poradiť.

17:36
    Aj hostia teraz zvýšili svoju aktivitu, no ani Šoltés s Galambošom nedokázali uspieť. Williams radšej prerušuje hru.

16:38
    Sýkora dobre zakombinoval s Faillem, no ich snaha štvrtý gól pre domácich nepriniesla.

15:43
    Tamáši individuálnym prienikom vybojoval pásmo pre domácich, kde však dobre zapracovali hostia a vyrážajú do útoku.

15:13
    Domáci sú tak v prvej tretine k nezastaveniu a strieľajú už tretí gól. Sme zvedaví ako na tento priebeh zareagujú hostia.

14:31
    Banská Bystrica dala gól!

Výborný úvod domáceho celku pokračuje. Kabáč dobre potiahol puk do útočného pásma a potom prišla prihrávka na úplne voľného TOMÁŠA TÖRÖKA, ktorý už nemal problém skórovať.

Asistencie: Kabáč, Češík.

13:45
    Domáci tak využívajú aj druhú presilovú hru a odskakujú tak svojmu súperovi.

13:13

Je tu druhý gól tohto stretnutia. Najprv prišla tyčka domáceho celku, no potom ALEX TAMÁŠI dokázal skrotiť puk zo vzduchu a posiela tak svoj tím do dvojgólového vedenia.

Asistencia: Zigo, Faille.

12:51
    Košice sa dobre bránia a nepúšťajú domácich hokejistov do zakončenia.

12:10
    Prichádza však ďalšia možnosť v presilovej hre. Hostia však dokázali poslať puk cez všetky čiary.

11:46
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Suja – 2 min., hákovanie).

11:32
    Prečíslenie 2 na 1, ktoré však domáci nedokázali pretaviť do druhého gólu.

10:54
    Domáca akcia je prerušená kvôli ofsajdovému postaveniu. Vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.

10:42
    V ďalšej nádejnej pozícii domáci obranca Miller, no jeho zakončenie sa skončilo na pozornom Habalovi.

09:55
    Asselin dobre našiel v útočnom pásme Ziga, no Habal dobre zareagoval pravým betónom a podržal tak svoj celok.

09:08
    Domáci sa nepresnou prihrávkou vytláčajú von z pásma. Následne sa však Surový dostal ku zakončeniu, no Habal dokázal včas zasiahnuť.

08:29

08:17
    Zigo sa vo vlastnom oslabení vydal do útoku a dokázal aj zakončiť, no Habal nemal problémy.

07:49
    Netík to skúšal strelou od modrej, no jeho zakončenie nebolo presné a Košice následne prichádzajú o pásmo.

07:03
    Hostia však majú k dispozícii presilovú hru a môžu tak rýchlo vyrovnať. Zatiaľ sa však nevedia usadiť v útočnom pásme.

06:29
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Varga – 2 min., sekanie).

06:15
    Domáci sa tak ujímajú vedenia, ale to im zdá sa nestačí a okamžite vyrážajú do ďalšej útočnej akcie.

05:23

Prvý gól tohto stretnutia strieľajú domáci v presilovej hre. Puk sa odrazil k TOMÁŠOVI ZIGOVI, ktorý sa dobre zorientoval pred bránkoviskom a otvára tak skóre tohto duelu.

Asistenicie: Faille, Marshall.

04:58
    Domáci sa už usadili v útočnom pásme, kde sa dobre uvoľnil Asselin, no z ťažkej pozície neprekonal Habala.

04:36
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Koch – 2 min., nedovolené bránenie).

04:25
    Výborná aktivita Surového, ktorý dobre vyviezol puk do útočného pásma, kde aj vybojoval presilovú hru.

03:47
    Zigo sa dostal k strele z prvej, no jeho zakončenie neprekvapilo pozorného Habala.

03:41
    Šťastný skúšal niečo vymyslieť v útočnej tretine, no jeho snaha je zastavená ofsajdovým postavením.

03:02
    Williams chytá puk do lapačky a prerušuje tak hru. Vhadzovať sa tak bude po jeho ľavici.

02:40
    Habal mal problémy s odrazeným pukom od zadného mantinelu, no napokon si s touto situáciou dokázal poradiť.

01:58
    Domáci sa dokázali usadiť v útočnom pásme, no ich snaha ku prvému gólu zatiaľ nevedie.

01:05
    Do útočného pásma sa vybrali aj hostia z Košíc, no tam o puk rýchlo prichádzajú a opäť sa musia brániť.

00:26
    Hneď z úvodu zápasu sa do dobrej streleckej pozície dostal Faille, no je strela spomedzi kruhov skončila iba na pozornom Habalovi.

00:01
    Úvodné buly tohto zápasu patrilo hokejistom Košíc.

00:01

Oba celky už nastupujú na ľadovú plochu a zápas sa tak o malý okamih začne.

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Ďatelinka, Marshall, Miller, Kubka, Mihalik, Sloboda, Biro, Giľák – Šťastný, Faille, Sýkora – Buc, Zigo, Asselin – Tamáši, Surový, Varga – Török, Češík, Kabáč

HC Košice: Habal – Pretnar, Dudáš, McDowell III, Pulli, Čížek, Šedivý, Krajňák, Koch – Haščák, Brophey, Nagy – Netík, Suja, Kafka – Spilár, Galamboš, Šoltés – Hričina, Klíma, Žitný

Rozhodca: Štefik, Tscherrig – Výleta, Tvrdoň – Chudada (video).

Vitajte pri tomto online textovom prenose. Na rade je 6. kolo Tipsport Ligy, kde proti sebe nastúpia celky HC 05 iClinic Banská Bystrica a HC Košice. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17:30.

HC 05 iClinic Banská Bystrica:
    Domáci celok v doterajšom priebehu dokázal získať 11 bodov za 3 výhry, 1 prehru a 2 prehry po predĺžení. To im momentálne stačí na 4. miesto v tabuľke. Naposledy na svojom štadióne privítali nováčika z Budapešti a dokázali triumfovať v pomere 2:0. Najproduktívenším hráčom domáceho celku je 7 bodový Ján Sýkora. Banská Bystrica sa bude spoliehať na domáce prostredie, kde dokázali vyhrať v 3 zo 4 dueloch.

HC Košice:
    Hostia zažívajú vydarený štart do tohto ročníka, keď v 6 stretnutiach iba raz prehrali a 15 bodmi im tak patrí prvé miesto. V minulom kole privítali na svojom štadióne Poprad a podľahli mu 1:0, keď sa prekvapivo nedokázali strelecky presadiť. Ladislav Nagy je najproduktívnejším hokejistom Košíc, keď už dokázal nazbierať 8 kanadských bodov. Košice vonku ešte neprehrali a budú chcieť túto sériu natiahnuť.

V poslednom stretnutí na tomto štadióne sa zrodilo víťazstvo 1:0 po predĺžení v prospech domácich. Aj dnes stávkové kancelárie favorizujú domáci celok, preto si tento duel nenechajte ujsť.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Pavel Pytliak

Góly a asistencie: 6. Zigo (Faille, Marshall), 14. Tamáši (Zigo, Faille), 15. Török (Češík, Kabáč) – 53. Brophey (Nagy, Haščák)

HC MONACObet Banská Bystrica: Williams – Ďatelinka, Marshall, Miller, Kubka, Mihalik, Sloboda, Biro, Giľák – Šťastný, Faille, Sýkora – Buc, Zigo, Asselin – Tamáši, Surový, Varga – Török, Češík, Kabáč

Rozhodca: Štefik, Tscherrig – Výleta, Tvrdoň – Chudada (video)