Poprad – Zvolen 3:2 (3:1 po s.n.) | B. Bystrica – Košice 3:1 (kon.) | Trenčín – Žilina 3:0 (kon.)
Nové Zámky – Detva 2:0 (kon.) | Budapešť – Nitra 1:2 (1:2 po s.n.)
HC MONACObet Banská Bystrica
3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
HC Košice
Piatok 28.09.2018, 17:30Tipos Extraliga (SR) • 6. kolo

Tretia tretina priniesla jediný gól , o ktorý sa v 53. minúte postaral hosťujúci Brophey. Boli sme svedkami trestného strieľania, ktoré však Faille nedokázal premeniť. Tri body tak ostávajú v Banskej Bystrici. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (19:47:47)

59:48
    Banská Bystrica sa výborne bráni a smeruje tak za ďalším víťazstvom.

59:07
    Nasleduje záverečná minúta tohto zápasu a Košice ešte nemali možnosť odvolať svojho brankára.

58:14
    Zigo našiel pred bránou úplne voľného Buca, ktorý však z ťažkej pozície nedokázal prekonať Habala.

57:47
    Domáci sa nikde neponáhľajú a vyčkávajú na hráčov Košíc na vlastnej polovici.

56:56
    Nádejná situácia pre Košice, keď sa rútili v prečíslení 4 na 2, no nedokázali z tejto situácie vyťažiť ani strelu.

56:06
    Už nám plynú záverečné minúty tohto duelu a hostia sa čoraz viac tlačia do útočného pásma, kde si však dobre počína obrana domácich.

55:13
    Sledovali sme zaujímavú pasáž tohto zápasu, no skóre sa nemení a Košice stále majú šancu na zisk bodov.

54:34
    K realizácii trestného strieľania sa podujal Faille, no jeho bekhendové zakončenie nebolo úspešné.

54:34
    Brophey si v súboji s Ďatelinkom počínal nedovolene a nasledovať bude trestné strieľanie pre domácich.

53:39
    Domáci však mohli rýchlo odpovedať, no Tamášiho aktivita ku gólu neviedla. Vhadzovať sa bude pred Habalom.

53:17
    Hostia tak strieľajú prvý gól v tomto stretnutí, čo výrazne mení celú situáciu a môžme sa tešiť na záver zápasu.

52:04
    Košice dali gól!

Košice dokázali znížiť, keď využili presilovú hru. Ladislav Nagy našiel svojou prihrávkou EVANA BROPHEYA, ktorý dokázal prestreliť Williamsa.

Asistenicie: Haščák, Nagy.

51:53
    Török mohol streliť gól vo vlastnom oslabení, no jeho zakončenie nebolo presné.

51:19
    Hostia tak budú mať ďalšiu možnosť na strelenie gólu. Zatiaľ však majú problémy usadiť sa v útočnom pásme.

50:41
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Kabáč – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

50:24
    Nasledovať bude záverečných desať minút tohto stretnutia, v ktorom zatiaľ dominuje domáci celok.

49:15
    Domáci v plnom počte.

Pavel Pytliak

Góly a asistencie: 6. Zigo (Faille, Marshall), 14. Tamáši (Zigo, Faille), 15. Török (Češík, Kabáč) – 53. Brophey (Nagy, Haščák)

HC MONACObet Banská Bystrica: Williams – Ďatelinka, Marshall, Miller, Kubka, Mihalik, Sloboda, Biro, Giľák – Šťastný, Faille, Sýkora – Buc, Zigo, Asselin – Tamáši, Surový, Varga – Török, Češík, Kabáč
    HC Košice: Habal – Pretnar, Dudáš, McDowell III, Pulli, Čížek, Šedivý, Krajňák, Koch – Haščák, Brophey, Nagy – Netík, Suja, Kafka – Spilár, Galamboš, Šoltés – Hričina, Klíma, Žitný

Rozhodca: Štefik, Tscherrig – Výleta, Tvrdoň – Chudada (video)