Poprad – Zvolen 3:2 (3:1 po s.n.) | B. Bystrica – Košice 3:1 (kon.) | Trenčín – Žilina 3:0 (kon.)
Nové Zámky – Detva 2:0 (kon.) | Budapešť – Nitra 1:2 (1:2 po s.n.)
po s.n. (3:1)
HK Poprad
3:2 (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
HKM Zvolen
Piatok 28.09.2018, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 6. kolo

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK Poprad.
    Víťazným nájazdom je napokon ten od DÁVIDA BONDRU.

63:37
    Sily na ľade sa vyrovnávajú. Lukáš Handlovský dostáva dve minúty za hákovanie.

63:03
    Presilová hra pre Zvolen. Samuel Mlynarovič dostáva dve minúty za držanie.

60:47
    Vandas od zadného mantinelu našiel medzi kruhmi Vandanea, ktorý strieľal z prvej a nastrelil pravú žrď!

59:00
    Sledujeme obojstranné vylúčenie. Lukáš Paukovček dostáva dve minúty za hákovanie a Peter Šišovský za filmovanie pádu.

58:59
    Zeleňák dobrou prihrávkou naštartoval Petra Šišovského, ktorý smeroval potom sám na bránu, no Vošvrdu už neprekvapil.

52:14
    V početnej výhode budú domáci. Adam Drgoň dostáva dve minúty za hrubosť.

50:05
    Po Bondrovej prihrávke, ktorá našla Paukovčeka pred bránkoviskom sa Tomek blysol dobrým zákrokom. Následne Paukovček ešte spred bránkoviska z otočky dorážal, no poslal to mimo pravej žrde!

47:52
    Peter Bjalončík poslal z ľavého kruhu štipľavú strelu, ktorú Tomek vyrazil a následne nevedel, kde poslal puk. Napokon sa našiel na opačnom kruhu.

37:45
    Po presilovej hre domácich prichádza šanca pre hostí. Marcel Petran dostáva dve minúty za podrazenie.

34:51
    Poprad bude hrať najviac 38 sekúnd presilovku o dvoch hráčov. Rastislav Špirko dostáva dve minúty za hákovanie.

33:29
    A následne putuje Patrik Lušňák na trestnú lavicu za krosček. Poprad bude hrať prvú presilovku v zápase.

33:20
    Vandaneova strela od modrej čiary sa odrazila od Vošvrdovho betónu. Pred bránkoviskom síce stál Patrik Lušňák, no už nestihol okamžite doraziť do odkrytej brány.

32:44
    Poprad dal gól!
    Domáci znovu vyrovnávajú. Gólu najprv predchádzalo prečíslenie Svitanu s Koyšom, no neskončilo sa úspešne. Strelu od modrej čiary Tomek vyrazil pred seba, kde sa najlepšie zorientoval SAMUEL MLYNAROVIČ a z dorážky ihneď poslal puk do hornej časti brány.
    Asistencie: Patrik Svitana, Joona Erving.

32:10
    Chovan naštartoval akciu po ľavom krídle a našiel prihrávkou pred bránkoviskom Milana Kytnára, ktorý iba jemným ťuknutím hokejkou usmernil puk na bránu. Tam však stál pripravený Vošvrda a zachytil puk bezpečne na hrudi.

31:08
    Kamzíci mali na hokejke vyrovnávajúci gól. Salija zachytil puk na modrej, podišiel medzi kruhy, odtiaľ posunul na ľavú stranu Takáčovi, no jeho strelu z prvej dokázal Tomek betónom zlikvidovať.

28:36
    Zvolen dal gól!
    Hostia využívajú presilovú hru a dostávajú sa do vedenia v zápase. Drgoň posunul puk z modrej čiary Zuzinovi na pravý kruh, ktorý odtiaľ pálil prakticky z prvej a jeho zakončenie výborne tečoval MILAN KYTNÁR.
    Asistencie: Peter Zuzin, Adam Drgoň.

27:17
    Zvolenčania budú hrať znovu presilovku. Radoslav Macík dostáva dve minúty za podrazenie.

26:02
    Špirko nabil na modrú čiaru Vandaneovi, ktorý okamžite tvrdo vypálil. Gólman Vošvrda ostal v strehu a perfektným zákrokom lapačkou zlikvidoval túto strelu.

24:02
    Zvolen bude hrať druhú presilovku v zápase. Za nedovolené bránenie je na dve minúty vylúčený Samuel Mlynarovič.

23:02
    Bjalončík si prevzal puk pri zadnom mantineli a dobrou prihrávkou našiel pri ľavej žrdi pripraveného Macíka, ktorý strieľal ihneď po krátkej príprave a nasmeroval to na Tomeka.

21:31
    Podtatranci vyrovnávajú stav stretnutia. Petranovu nie veľmi prudkú strelu od modrej čiary šikovne spred bránky tečoval DÁVID BONDRA a nedal šancu Tomekovi.
    Asistencie: Marcel Petran, Marek Zagrapan.

15:21
    Abdul z pravého kruhu vynikajúco prenechal medzi kruhy Artursovi Salijovi, ktorý bol už tesne pred bránkou, no napálil to iba do Tomekovho ramena.

11:02
    Sledujeme prvé vylúčenie v zápase. Patrik Koyš dostáva dve minúty za seknutie.

10:14
    Za Vošvrdom to teraz zazvonilo. Vandaneovu nepríjemnú strelu ešte znepríjemnil Michael Vandas tečom spomedzi kruhov a puk poslal na ľavú žrď!

06:27
    Zvolenčania sa dostávajú do vedenia. Puk si na modrej čiare spracoval Vandane, ktorý ho umne nahodil na zadný mantinel, od ktorého sa strela odrazila pred bránku. Tam stál dôrazne pripravený PATRIK LUŠŇÁK a z tesnej blízkosti dorazil pod hornú žrď.
    Asistencia: Davis Vandane.

04:32
    Pomerne nevinne vyzerajúce popradské buly sa zmenilo na domácu šancu. Petranova prízemná strela od modrej čiary skončila na ľavej žrdi a následne sa ešte puk od Tomekových betónov odrazil, ale našťastie smeroval medzi kruhy.

04:01
    Puk sa dostal k Vošvrdovi, ktorý ho následne nie dobre rozohral medzi kruhy, kde sa vtedy pohyboval Milan Kytnár. Puk zachytil a okamžite ho poslal na bránu. Vošvrda však menšie zlyhanie odčinil jasným a dobrým zákrokom.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 22. Bondra (Petran, Zagrapan), 33. Mlynarovič (Svitana, Erving), rozh. náj. Bondra – 7. Lušňák (Vandane), 29. Kytnár (Zuzin, Drgoň)