Amsterdam – AEK Atény 3:0 (kon.) | Doneck – Hoffenheim 2:2 (kon.) | Benfica – Bayern 0:2 (kon.)
Manchester City – Lyon 1:2 (kon.) | Plzeň – CSKA Moskva 2:2 (kon.) | Real Madrid – AS Rím 3:0 (kon.)
Valencia – Juventus 0:2 (kon.) | YB Bern – Manchester United 0:3 (kon.)
Manchester City
1:2 (0:2)
Olympique Lyon
Streda 19.09.2018, 21:00 • Etihad Stadium, Manchester • Liga majstrov • Skupina F

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Manchester City – Olympique Lyon

Skupina F prinesie hneď v prvom hracom kole možno jej najočakávanejší zápas. Citizens totiž na Etihad Stadiun privátajú francúzsky Lyon a určite sa je načo tešiť. Hostia síce nezačali sezónu ideálne, no kvalitu nato, aby prekvapili zverencov Pepa Guardiol určite majú.

Anglický tím hrá v lige vo veľkej pohode. Na konte zatiaľ jeden remízový výsledok, keď vo Wolves len vyrovnával hlavičkou Laporte. Naposledy, ale výhra 3:0 nad Fulhamom a taktiež výhra nad Newcastlom 3:1. Hlavnou postavou je zatiaľ Sergio Aguero, ktorého štart je však otázny.

Lyon v poslednom stretnutí prišiel o body, pretože gól Fekira a Mendyho priniesol len remízu s Caen. Vo francúzskej súťaži teda zatiaľ nie príliš lichotivé siedme miesto so ziskom siedmych bodov.

Ak ide o ďalšie absencie. Tak do stretnutia určite nenastúpi dlhodobo zranený De Bruyne a Claudio Bravo. Otázny štart Danila a ako bolo spomenuté taktiež Sergia Aguera. Lyon bez mladého Gouiriho.

Pravdepodobné zostavy:
    Ederson – Walker, Stones, Laporte, Delph – Gündogan, Fernandinho, D. Silva – Mahrez (Sterling), Gabriel Jesus, Sané

Lopes – Rafael, Marcelo, Denayer, Mendy – Tousart, Ndombele, – Traore, Fekir, Aouar – Depay

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Laporte, Delph – Gündoğan, Fernandinho, D. Silva (C) – B. Silva, Jesus, Sterling.
    Náhradníci: Muric – Kompany, Agüero, Sané, Mahrez, Otamendi, Foden.

Olympique Lyon: A. Lopes – Rafael, Marcelo, Denayer, F. Mendy – Cornet, NDombèlé, Cheikh Diop, Aouar – Fékir (C) – Depay.
    Náhradníci: Gorgelin – M. Dembele, B. Traoré, Ferri, Dubois, Morel, Tousart..

1

2
    Stretnutie rozohrali hráči hostí, ktorí budú hrať v prvom dejstve zprava doľava. Domáci Citizens v klasickej slabo modrej kombinácií zľava doprava.

3
    V úvode pohrozili hostia, no Fekir bol v momente prihrávky v tesnom ofsajdovom postavení.

4
    Na pravej strane sa uvoľnil Depay, no jeho následny center neprešiel do šestnástky.

5
    Fernandinho hľadal prihrávkou Jesusa, no toho si dokázala výborne postrážiť obranná dvojica Marcelo – Denayer.

6
    Následne sa dostal k slovu aj Walker, ale aj jeho pas do pokutového územia odvrátili do bezpečia hosťujúci obrancovia.

7
    Laporte fauloval v strede poľa Diopa – lopta teda pre Lyon.

8
    Prvá nebezpečnejšia akcia francúzskeho celku. Po prihrávke Fekira si to vyrazil smer brána Aouar, no jeho strelecký pokus ani náhodou neohrozil Edersona.

9
    Pohrozili aj Citizens, no strieľaný center Sterlinga dokázal pred Jesusom odkopnúť do bezpečia Denayer.

10
    Po desiatich odohraných minútach sme teda stále bez vstreleného gólu. Slušnú možnosť mal pred chviľou Sterling, ale defenzíva hostí zapracovala na jedničku.

11
    Aktívny Sterling sa dostal k strele, no anglický útočník pálil z veľkého uhla, čo sa aj odzrkadlilo na jeho koncovke.

12
    Individuálne sa snažil presadiť aj Cornet, ale jeho úmysel prečítal vracajúci sa Delph.

13
    Raheem Sterling centroval do pokutového územia z ľavej strany, no jeho pas odhlavičkoval jeden z hostí.

14
    O minútu neskôr to skúšal opäť anglický reprezentant, lenže jeho snaha sa opäť končí len odkopom od bránky Lopesa, ktorý mohol byť pokojný aj v tejto situácií.

15
    Po štvrť hodine zakončoval Fernandinho, ktorý strieľal po rohovom kope, ale jeho pokus z voleja mieril vysoko nad.

16
    Šťastie z veľkej vzdialenosti vyskúšal aj hosťujúci Fekir, no jednalo sa skôr o propagačnú strelu.

17
    Na opačnej strane sa tak opäť dostal do koncovky Sterling, ale jeho pokus z prvej po prihrávke Silvu bol zblokovaný na ďalší rohový kop.

18
    Takmer úvodný gól stretnutia! Mohol ho vstreliť Laporte, lenže ten po centrovanej lopte od Gundogana trafil len bočnú tyč bránky Lopesa.

19
    Sterling fauloval unikajúceho Fekira a nasleduje teda štandartná situácia francúzskeho Lyonu.

20
    Centroval Depay, ktorého center nebol ideálny a preto sa bude len rozohrávať od svätyne Edersona.

21
    Aktívny Sterling to skúšal hádam tretí krát v zápase, ale angličanov pokus tentoraz Lopes nadvakrát chytil.

22
    Depay utiekol po ľavej strane až smerom k šestnástke, kde sa lopta od Stonesa odrazila za postrannú čiaru – rohový kop Lyonu.

23
    Po dvadsiatich minútach sme sa dočkali úvodného gólu. Vstrelil ho hosťujúci Cornet, no ten bol ešte predtým v milimetrovom ofsajde.

24
    Gundogan zahral na útočnej polovici rukou, spracovanie mu teda nevyšlo a lopta patrí hosťujúcemu celku.

25
    V stredovom kruhu sa previnil nedovoleným zákrokom Gundogan, čo znamená, že v útóčnom ťažení môže pokračovať súper.

26
    Olympique Lyon dal gól!
    Strata lopty v strede poľa, čo dokázal využiť Fekir. Ten potiahol loptu po ľavej strane a jeho center na vzdialenejšiu tyč našiel MAXWELA CORNETA, ktorý z prvej ľavačkou cez Delpha dokázal loptu usmerniť do siete. Prekvapivo sa tak ujíma vedenia hosťujúci Lyon!
    26. Maxwel Cornet (LYO) - 0:1

28
    Okamžite chcel na situáciu reagovať Gabriel Jesus, no brazílčan bol prichytený v tesnom ofsajdovom postavení.

29
    Domáci držia loptu na kopačkách a čakajú na vhodnú príležitosť pre ohrozenie bránky Lopesa.

30
    Po úvodnej odohranej pol hodine teda vedie francúzsky Lyon. Ten sa ujal vedenie pred malým okamžikom, keď dokázal center Fekira premeniť v gól Maxvel Cornet.

31
    Laporte tvrdo faulovaný v strede poľa a domáci tak môžu pokračovať v útočnom ťažení.

32
    Citizens síce dokázali reagovať vyrovnaním, ale zásah Ilkaya Gundogana neplatí pre ofsajdové postavenie.
    32. Ilkay Gündoğan (MAC)

33
    Sterling nabil Delphovi, ktorý strieľal z prvej, no jeho prízemný pokus dokázal zachytiť Lopes.

34
    Citizens opäť držia loptu na kopačkách, ale zverencom Pepa Guardiolu sa dnes príliš nedarí dostať do väčšej gólovej príležitosti.
    34. Raheem Sterling (MAC)

35
    Desať minút dokonca prvého dejstva. Dočkáme sa teda ešte nejakého gólu, alebo ostane jednogólové vedenie pre francúzsky tím?

37
    Jesus faulovaný vo vzdušnom súboji – lopta pre domácich.

38
    Brazílčan Jesus padol v pokutovom území, ale rozhodca neposúdil tento zákrok ako penaltový.

39
    Napokon mali City výhodu štandartnej situáciu, no pokus Gundogana neskončil ideálne.

40
    David Silva z prvej hľadal svojho menovca Bernarda, ale ani táto útočná dvojica zatiaľ nenašla spôsob, ktorý by priniesol vyrovnanie.
    40. Ilkay Gündoğan (MAC)

41
    Ďalší penaltový zákrok na Gabriela Jesusa. Ten sa dostal cez dvojicu protihráčov, následne prepadol cez Rafaela, lenže rozhodca ani v tomto prípade neodpískal penaltu.

43
    Veľké veci sa dejú na Etihad Stadium. Ďalšia chyba v rozohrávke, tej sa dopustil Fernandinho, využil to NABIL FÉKIR a ten presnou prízemnou strelou spoza šestnástky trafil presne k tyči 0:2. Ederson bol bez šance a Citizens sú v problémoch.
    43. Nabil Fékir (LYO) - 0:2

44
    City skúšali skórovať po rohovom kope, ale na tento úmysel bola pripravená defenzíva francúzskeho tímu.

45
    Rozhodca pridáva k prvému polčasu jednu nadstavenú minútku.

45+1

Po prvom polčase odchádzajú do šatní rozhodne spokojnejší hráči Lyonu. Tí sa ujali vedenia v 26. minúte, keď zaváhal vo vlastnej šestnástke Delph a to využil Maxvel Cornet na presné zakončenie k vzdialenejšej tyči. Na rozdiel dvoch gólov dával po ďalšej chybe Nabil Fékir.

Polčasové skóre teda 0:2 a druhé dejstvo sa začne približne o 22:03.

46

47
    V úvode druhého polčasu to skúšal Sterling, no ten bol zastavený obranou Lyonu.

48
    Sterling sa snažil dostať aj tentoraz po ľavej strane, ale snaha anglického hráča končí opäť len odkopom od bránky Lopesa.

49
    Citizens si prihrávajú na vlastnej polovici, lenže od domáceho celku to príliš pomalé.

50
    Gundogan si chcel rýchlo naraziť s Bernardom, ale ich úmysel prečítal vracajúci sa Marcelo.

51
    Strelecký pokus číslo jedna v druhom polčase. Bol to Fernandinho, ktorého strela však mierila tesne vedľa tyče hosťujúcej bránky.

52
    Silva hľadal v šestnástke Jesusa, ale pre brazílskeho útočníka to bolo pridlhé.

53
    Laporte tvrdo zrazil k zemi Depaya, čo znamená, že v útočnom ťažení môže pokračovať francúzsky Lyon.

54
    Za postrannou čiarou sa už rozvcvičuje Leroy Sané, ktorý bude zrejme prvým striedajúcim hráčom domáceho Manchestru City.

55
    Prvý krát musel Lopes zasahovať aj v druhom polčase! Preveril ho Gabriel Jesus, ktorý sa obtočil pri šestnástke, ale jeho následný strelecký pokus mieril doprostred bránky.

56
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Ilkay Gündoğan, prichádza Leroy Sané.

57
    Po takmer hodine hry teda prvá zmena na strane domácich. Sané sa po príchode na trávnik presunul na ľavú a Sterling na pravú stranu.

58
    Pohrozil práve Sterling, ktorý bol faulovaný pred šestnástkou a nasleduje priamy kop domácich.

59
    Ten rozohral striedajúci Sané, no hlavička Gabriela Jesusa nemohla ohroziť bránku Lopesa ani náhodou.

60
    Tridsať minút dokonca zápasu. Dokážu sa teda Citizens vrátiť do stretnutia kontaktným gólom, alebo bude Lyon pokračovať v dobrom výkone z prvého dejstva?
    60. Memphis Depay (LYO)

61
    Už to mohlo byť o tri góly! Depay mieril medzi dvoch obrancov, ale po jeho zakončení napokon zvoní len tyč Edersonovej bránky.

62
    Z diaľky skúšal strieľal Delph, no jeho pokus ľavačkou mieril vysoko nad bránku.

63
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Gabriel Jesus, prichádza Sergio Agüero.

64
    Po dlhšom časovom úseku sa dostali dopredu aj hráči Lyonu, ale so strelou dlho váhal Cornet, čo sa napokon ukázalo ako zlé riešenie.

65
    Sané sa po prieniku rozhodol prihrávať na Aguera, ale toho okamžite bránila dvojica hosťujúcich hráčov.

66
    Tentoraz strelecký pokus z tridsiatich metrov. Pálil Fabian Delph, no anglický obranca nedokázal ohroziť Lopesa dostatočne.

67
    Manchester City dal gól!
    Kontaktný gól Citizens je na svete! Leroy Sané ušiel do šestnástky po ľavej strane, následne našiel osamoteného BERNARDA SILVU a ten z prvej k tyči dáva veľmi dôležitý gól! 1:2.
    67. Bernardo Silva (MAC) - 1:2

68
    Bernardo Silva centroval opäť z ľavej strany, jeho pokus bol tentoraz zblokovaný a uvidíme rohový kop domácich.

69
    K hlavičkovému zakončeniu sa dostal Stones, ale anglický obranca nedokázal namieriť presne, čo znamená odkop od bránky Lyonu.

70
    Kyle Walker so zbytočným utočným faulom, čo znamená, že útočnú akciu môžu začať hosťujúci futbalisti.

71
    Dvadsať minút dokonca dnešného zápasu. Dočkáme sa teda vyrovnania, alebo sa budú z trojbodového zisku tešiť hostia?

72
    Delph skúšal odcentrovať do šestnsátky, ale jeho pas dokázal odpratať na autové vhadzovanie Marcelo.

73
    Opäť výborná práca Saného, ktorý je po striedaní rozhodne najlepším hráčom na trávniku. Aj tentoraz jeho aktivita znamenala možnosť, lenže Aguero trafil do miest, kde bol pripravený Lopes.

74
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Raheem Sterling, prichádza Riyad Mahrez.

75
    Striedanie v tíme Olympique Lyon: z ihriska odchádza Rafael, prichádza Léo Dubois.

76
    Žltú kartu dostáva Nabil Fékir (Olympique Lyon).

77
    Ďalšie striedanie hostí. Odchádza Fékir, ktorého nahradí Tousart.

78
    Cornet sa takmer dostal do jasnej tutovky, ale po odraze si loptu postrážil pozorný Ederson.

80
    Fernandinho našiel na ľavej strane Bernarda Silvu, ten centroval z prvej, no jeho pas odvrátil dobre postavený Marcelo.

81
    Delph si na ľavej strane neporozumel s Bernardom, no napriek tomu prichádza rohový kop Citizens.

82
    Ten rozohrával Sané, no jeho pas skončil len pri prvom brániacom hráčovi súpera.

83
    Sané mal možnosť ohroziť Lopesa, ale nemecký záložník dokázal, že zakončovanie hlavičkou nepatrí medzi jeho silné stránky.

84
    Sané mieril do rýchleho brejku, následne bol faulovaný a prichádza dobrá pozícia na ohrozenie súperovej brány.

85
    Štandartky sa ujal Kyle Walker, ale technický pokus anglického obrancu skončil vysoko nad bránou.

86
    Saného pas z ľavej strany zblokoval Cornet, nasleduje tak ďalší rohový kop Citizens.

87
    Dobrá spolupráca dvojica Sané – Silva. Centroval druhý menovaný, no jeho strieľanú prihrávku vystihol pozorný Lopes.

88
    Opäť aktívny Sané, ale nemeckému hráčovi nevyšlo v tomto prípade spracovanie – lopta pre francúzsky tím.

89
    Mahrez pohrozil na pravej strane spoločne so Silvom, ale jeho strieľaný center do pokutového územie dokázal chytiť Lopes, posledná minúta dnešného stretnutia.

90
    Rozhodca pridáva k tomuto zápasu ešte tri nadstavené minútky.

90+1
    Aguero si to namieril smer brána a následne vystrelil. Argentínsky útočník však nemieril najpresnejšie a akoby tomu bolo málo, dostáva aj žltú kartu.

90+1
    Žltú kartu dostáva Sergio Agüero (Manchester City).

90+2
    Potom, čo Citizens zatlačili svojho súpera strieľal spoza šestnástky Sané, ktorého pokus však nebol presný.

90+2
    Striedanie v tíme Olympique Lyon: z ihriska odchádza Maxwel Cornet, prichádza Bertrand Traoré.

90+3
    Žltú kartu dostáva Bertrand Traoré (Olympique Lyon).

90+4

Dvojgólové vedenie teda dokázali hostia z Lyonu udržať aj napriek kontaktnému gólu Bernarda Silvu. Ten skóroval v 67. minúte, ale zásahy Corneta a Fékira z prvého polčasu napokon znamenajú zisk veľmi dôležitých troch bodov do tabuľky skupiny F.

Ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný deň. (22:55:27)

Rastislav Štrauch

Góly: 67. B. Silva – 26. Cornet, 43. Fékir

Karty:   90+1. Agüero (MAC) – 76. Fékir (LYO), 90+3. B. Traoré (LYO)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 11:4. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 14:11.
    Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Laporte, Delph – Gündoğan (56. Sané), Fernandinho, D. Silva (C) – B. Silva, Jesus (63. Agüero), Sterling (74. Mahrez).

Olympique Lyon: A. Lopes – Rafael (75. Dubois), Marcelo, Denayer, F. Mendy – Cornet (90+2. B. Traoré), NDombèlé, Cheikh Diop, Aouar – Fékir (C) (77. Tousart) – Depay.
    Náhradníci: Gorgelin – M. Dembele, B. Traoré, Ferri, Dubois, Morel, Tousart.