Amsterdam – AEK Atény 3:0 (kon.) | Doneck – Hoffenheim 2:2 (kon.) | Benfica – Bayern 0:2 (kon.)
Manchester City – Lyon 1:2 (kon.) | Plzeň – CSKA Moskva 2:2 (kon.) | Real Madrid – AS Rím 3:0 (kon.)
Valencia – Juventus 0:2 (kon.) | YB Bern – Manchester United 0:3 (kon.)
Manchester City
1:2 (0:2)
Olympique Lyon
Streda 19.09.2018, 21:00 • Etihad Stadium, Manchester • Liga majstrov • Skupina F

Dvojgólové vedenie teda dokázali hostia z Lyonu udržať aj napriek kontaktnému gólu Bernarda Silvu. Ten skóroval v 67. minúte, ale zásahy Corneta a Fékira z prvého polčasu napokon znamenajú zisk veľmi dôležitých troch bodov do tabuľky skupiny F.

Ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný deň. (22:55:27)

90+4

90+3
    Žltú kartu dostáva Bertrand Traoré (Olympique Lyon).

90+2
    Striedanie v tíme Olympique Lyon: z ihriska odchádza Maxwel Cornet, prichádza Bertrand Traoré.

90+2
    Potom, čo Citizens zatlačili svojho súpera strieľal spoza šestnástky Sané, ktorého pokus však nebol presný.

90+1
    Žltú kartu dostáva Sergio Agüero (Manchester City).

90+1
    Aguero si to namieril smer brána a následne vystrelil. Argentínsky útočník však nemieril najpresnejšie a akoby tomu bolo málo, dostáva aj žltú kartu.

90
    Rozhodca pridáva k tomuto zápasu ešte tri nadstavené minútky.

89
    Mahrez pohrozil na pravej strane spoločne so Silvom, ale jeho strieľaný center do pokutového územie dokázal chytiť Lopes, posledná minúta dnešného stretnutia.

88
    Opäť aktívny Sané, ale nemeckému hráčovi nevyšlo v tomto prípade spracovanie – lopta pre francúzsky tím.

87
    Dobrá spolupráca dvojica Sané – Silva. Centroval druhý menovaný, no jeho strieľanú prihrávku vystihol pozorný Lopes.

86
    Saného pas z ľavej strany zblokoval Cornet, nasleduje tak ďalší rohový kop Citizens.

85
    Štandartky sa ujal Kyle Walker, ale technický pokus anglického obrancu skončil vysoko nad bránou.

84
    Sané mieril do rýchleho brejku, následne bol faulovaný a prichádza dobrá pozícia na ohrozenie súperovej brány.

83
    Sané mal možnosť ohroziť Lopesa, ale nemecký záložník dokázal, že zakončovanie hlavičkou nepatrí medzi jeho silné stránky.

82
    Ten rozohrával Sané, no jeho pas skončil len pri prvom brániacom hráčovi súpera.

81
    Delph si na ľavej strane neporozumel s Bernardom, no napriek tomu prichádza rohový kop Citizens.

80
    Fernandinho našiel na ľavej strane Bernarda Silvu, ten centroval z prvej, no jeho pas odvrátil dobre postavený Marcelo.

Rastislav Štrauch

Góly: 67. B. Silva – 26. Cornet, 43. Fékir

Karty:   90+1. Agüero (MAC) – 76. Fékir (LYO), 90+3. B. Traoré (LYO)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 11:4. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 14:11.
    Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Laporte, Delph – Gündoğan (56. Sané), Fernandinho, D. Silva (C) – B. Silva, Jesus (63. Agüero), Sterling (74. Mahrez).
    Náhradníci: Muric – Kompany, Agüero, Sané, Mahrez, Otamendi, Foden.

Olympique Lyon: A. Lopes – Rafael (75. Dubois), Marcelo, Denayer, F. Mendy – Cornet (90+2. B. Traoré), NDombèlé, Cheikh Diop, Aouar – Fékir (C) (77. Tousart) – Depay.
    Náhradníci: Gorgelin – M. Dembele, B. Traoré, Ferri, Dubois, Morel, Tousart.