Žilina – Nové Zámky 2:3 (kon.) | Košice – Miškovec 6:3 (kon.) | Trenčín – Lipt. Mikuláš 3:2 (po pr.)
Nitra – Poprad 4:1 (kon.) | Zvolen – Detva 6:1 (kon.) | Budapešť – B. Bystrica 4:0 (kon.)
HK Nitra
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
HK Poprad
Utorok 18.09.2018, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 3. kolo

Skončilo sa stretnutie, po ktorom si tri body do tabuľky vďaka výhre 4:1 zapíše Nitra. Za hostí je najlepším hráčom zápasu vyhlásený Svitana, Za domácich Slovák. (20:25:28)

58:33
    Domáci v plnom počte.

58:10
    Na ľade sa ocitol Brejčák a hra je prerušená.

57:45
    Hostia v plnom počte.

57:24
    Kozákovu strelu vyráža Šimboch na ochrannú sieť.

56:25
    Na trestnú lavicu si sadol Borták a pomer síl je vyrovnaný.

55:37
    Nitra má k dispozícii ďalšiu presilovku počas ktorej sedí na trestnej lavici Mlynarovič.

54:27
    Nitra dala gól!
    Nitra využíva ďalšiu presilovku po tom, čo GRAEME McCORMACK nahodil puk od modrej čiary na bránku a ten skončil za Gračnarom. Asistencie: Marek Slovák. Judd Blackwater.

54:01
    Nitra si v závere tretiny zahrá presilovku pri vylúčení Ťavodu.

53:32
    Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred Gračnarom.

53:10
    Hrá sa nám dlhšie bez prerušenia a to vyhovuje domácim hráčom.

51:52
    Hostia s pukom v útočnom pásme. Nitra doposiaľ odoláva.

50:51
    Už už sa zdalo, že Šimboch má puk vo svojej moci a rozhodca hru preruší. Puk sa na prekvapenie domácich ocitol pred bránkoviskom a hostia mohli dorážať do odkrytej bránky. Včas zasiahol Mezei a puk upratal do bezpečia.

49:43
    Menšie nedorozumenia v domácej obrane. Osamotený Zagrapan to však nevyužil a oprášil betóny domáceho brankára.

49:16
    Do Brejčákovej strely sa hodil Rapáč a zblokoval pokus hráča hostí. Následne rozhodca hru prerušil pre postavenie Takáča v bránkovisku a vhadzuje sa v strednom pásme.

48:18
    Puk na domácej striedačke a bude sa vhadzovať v strednom pásme.

47:41
    Hrušík sa pekne zbail obrancu a zakončil tesne vedľa bránky hostí.

46:59
    Salija vystrelil z ľavej strany, puk sa odrazil na hokejku Paukovčeka a jeho dorážka skončila na ľavej tyčke domácej bránky.

46:11
    Paločkove nebezpečné zakončenie a dobrý zákrok Šimbocha.

45:28
    Nitra sa už neponáhľa do útoku a čaká na chybu súpera. Poprad sa snaží niečo vymyslieť, zatiaľ bez úspechu.

44:12
    Zakázané uvoľnenie Nitra.

44:08
    Fabianova tvrdá strela od modrej, Šimbochov zákrok a puk končí za bránkou.

42:25
    Vhadzuje sa pred Gračnarom.

41:20

40:20
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

40:01

V druhej tretine sme videli iba jeden gól z hokejky Blackwatera pri využitej presilovej hre v 30. minúte. Nitra má tak pred poslednou tretinou dvojgólový náskok a vyhráva 3:1.

40:00

39:56
    Štyri sekund pred sirónou ešte jedno vhadzovanie pred domácim brankárom.

39:43
    Vhadzuje sa pred Šimbochom.

39:14
    Popra má šancu v závere tretiny znížiť pri vylúčení Scheidla za držanie hokejky protihráča.

38:08
    Nitra rozohráva jednu z posledných akcií v druhej tretine až od svojho brankára.

37:38

36:45
    Ďalšia pekná akcia domáceho prvého útoku na jeden dotyk. Lantošiho strela tesne minula svoj cieľ.

36:08
    Nitra s pukom pri vlastnom brankárovi.

35:32
    Po zákroku Ťavodu na Lantošiho si Nitra zahrá ďalšiu presilovku.

35:11

34:57
    Súboj o puk v rohu klziska, hra je prerušená a vhadzuje sa pred Šimbochom.

34:40
    Poprad hrá dobre presilovku a ohrozuje domáceho brankára nepríjemnými strelami od modrej.

33:43
    Obranca hostí vystrelil od modrej, do dráhy puku sa postavili až traja domáci hráči a puk zblokovali.

33:05
    Domáci hrali v šestici a trest pre domácu lavičku si šiel odsedieť Rácz.

32:41
    Mezeiov pokus Heizer zblokoval na ochrannú sieť.

32:28

32:11
    Richard dostal puk medzi obrancov hostí, zamieril ale jeho pokus bol zblokovaný.

31:22
    Svitanov pokus Šimboch vyrazil iba pred seba, dorážka Fabiana už po dôraze domácej obrany nebola možná.

30:35
    Poprad mohol rýchlo znížiť po zakončení Macíka. Jeho pokus zastavila tyčka domácej bránky.

29:57
    Perfektne zahratá domáca presilovka. Najskôr zvonilo brvno za Gračnarom po delovke Blackwatera, akcia domácich pokračovala, puk na ľavú stranu dostal Slovak, efektne zadovkou ju posunul na JUDDA BLACKWATERA a ten dosiahol svoj druhý gól v stretnutí. Asistencie: Marek Slovák, Graeme McCormack.

28:49
    Nitra si zahrá presilovku pri vylúčení Karlssona.

28:09
    Ďalší zákrok brankára hostí na dvakrát. Domáci útočníci sa snažia okamžite dorážať. Obrana hostí je po oddychovom čase pozorná a dôrazná.

27:35
    Lantošiho strela bola zblokovaná a oblúčikom zapadla tesne vedľa pravej tyčky hosťujúcej bránky.

26:55
    V Nitra aréne je reklamná prestávka. Po nej sa bude vhadzovať pred Šimbochom.

26:33
    Mlynarovičov pokus z pravej strany končí na hrudi domáceho brankára.

25:47
    Vhadzuje sa pred Šimbochom. Obe mužstva striedajú. Na ľade je prvý útok hostí proti tretiemu domácemu.

24:30
    Úspešný zákrok si v druhej tretine pripsuje aj Šimboch. Bude sa vhadzovať po jeho pravici.

24:15
    Mychan strieľa z otočky, Gračnar pozorný.

23:25

23:05
    Gračnar skryl puk do svojej moci až na druhý pokus. To sa snažil využiť Scheidl. Hra je prerušená a stav sa nemení.

22:17
    Poprad odpaluje puk a strieda počas hry, rovnako aj Nitra.

21:40
    Erving dostal s pukom do tváre, putoval na ľad a rozhodca hru prerušil. Hráč hostí sa po pár sekundách s bolestivou grimasou zodvihol a odkorčuloval na striedačku.

21:19
    Zagrapan si sadá na trestnú lavicu za podrazenie a Nitra si zahrá presilovku.

20:26
    Mezeiov pokus od modrej zblokovaný na ochrannú sieť a bude sa vhadzovať v strednom pásme.

20:14
    Strela Blakwatera, zákrok Gračnara a hra je prerušená.

20:01

Hráči a rozhodcovia sú už na ľadovej ploche, druhá tretina nám môže začať.

Pomer striel po prvej tretine je 12:11.

V prvej tretine mala Nitra dobrý vstup do zápasu a po góloch Blackwatera a Lantošiho vyhrávala 2:0. Hosťom pomohol až oddychový čas a v polovici tretiny znížil na rozdiel jedného gólu Ťavoda.

20:00

19:55
    Päť sekúnd pred koncom prvej tretine ešte vhadzovanie pred Šimbochom.

19:55

18:50
    Poprad dobre zovrel domácich pred Šimbochom a viackrát domáceho brankára aj ohrozil. K puku sa nakoniec dostal Blackwater a odpálil ho až ku Gračnarovi.

17:52
    Prvú presilovku v stretnutí si zahrajú aj hostia pri vylúčení Čaládiho za seknutie.

17:01

16:06
    Nitra opäť s pukom pri vlastnej bránke. Poprad sa dobre bráni.

15:46
    Nitra s pukom za vlastnou bránkou a obe mužstvá striedajú počas hry.

15:15
    Slovákova strela vypadla brankárovi z lapačky. Obrana hostí bola pohotová a puk odstrelila až k Šimbochovi.

14:55
    Nitra si zahrá ďalšiu presilovku pri vylúčení Ťavodu.

14:23
    Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať po ľavici brankára hostí.

13:55
    Abdul sa efektne zbavil domáceho obrancu, s puko sa však dostal až za bránku Šimboch nemusel zasahovať.

12:15
    Brankár hostí si pripisuje ďalší úspešný zákrok. Po prerušení menšia strkanica Ťavodu voči Schedlovi.

11:37
    Puk za obranu hostí sa snažil rozohrať Šimboch, jeho úmysel vystihol Václav a okamžite ho vyslal na domácu bránku. Šimboch sa stihol vrátiť a puk skryť do svojej moci.

10:54
    Po Mychanovej strele sa bude vhadzovať pred Gračnarom.

10:19
    Rapáč si vymenil puk so Slovákom a prvý menovaný nebezpečne vystrelil.

09:17
    Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred brankárom hostí.

09:05
    Poprad dal gól!
    Zlepšený pohyb Kamzíkov je nakoniec pretavený v úvodný gól. Od modrej čiary poslal puk na bránku JAN ŤAVODA a na radosť hráčov hostí skončil puk až za domácim brankárom. Asistencie: Simon Karlsson.

08:20
    Hostia po oddychovom čase zrýchlili pohyb a sú s pukom v útočnom pásme.

07:58

07:36
    Oddychový čas hostí.

07:36
    Domáci prvý útok opäť skvelo kombinoval v útočnom pásme a viackrát ohrozil brankára hostí. Cestu za jeho chrbát si nakoniec puk našiel po strele RÓBERTA LANTOŠIHO z ľavého kruhu po tom, čo obdržal skvelú prihrávku od Blackwatera spoza bránky. Lantoši mal dostatok času si puk prebrať a zamieriť presne. Asistencie: Judd Blackwater, Erik Čaládi.

06:36
    Versteeg vystihol rozohrávku hostí, nakorčuloval si to až pred Gračnara, vystrelil ale gólman hostí včas stihol spojiť betóny a vyraziť puk do bezpečia.

06:11
    Poprad ustál dôležité oslabenie, po prestriedaní skúšal zaútčiť. Svitana však bol v ofsajde a akciu končí hvizd čiarového rozhodcu.

05:40

05:30
    Richardovo zakončenie z prvej kryje Gračnar.

04:35
    Nitra s pukom v útočnom pásme kombinuje a skúša to strelami z väčšej vzdialenosti. Zatiaľ nie je úspešná.

03:37
    Nitra si zahrá prvú presilovku pri vylúčení Fabiana.

03:01
    Pekná domáca akcia v úvode tretej minúty. Lantoši doviezol puk do pásma, prihral na pravú stranu Slovákovi, ten bez váhania posunul puk na opačnú stranu na JUDDA BLACKWATERA, ktorý strelou po ľade otvára skóre dnešného stretnutia. Asistencie: Marek Slovák, Róber Lantoši.

02:33
    Takáča neodzbrojil Pupík, hráč hostí obkorčuloval domácu bránku a ohrozil Šimbocha.

01:47
    Paukovček nahodil puk do pásma, dokorčuloval ho ale domáci brankár neriskoval a hru prerušil.

00:44
    Úvodný zákrok si pripísal aj Gračnar.

00:14
    V úvode zápasu Koyšova strela z ľavej strany bola jemne tečovaná Mlynarovičom. Šimboch si postrážil priestor pri pravej tyčke a puk chytá.

00:01

Na štadióne nám znie hymna.

Aktéri zápasu sú už na ľadovej ploche.

Päť minút pre úvodným buly je Nitra aréna o poznanie menej zaplnená oproti piatkovému stretnutiu s Miškolcom.

HK Nitra: Šimboch (Foltán) – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Versteeg, Rácz, Pupák, Fominykh – Blackwater, Slovák, Lantoši, Scheidl, Richard, Buček, Mychan, Bortňák, Rapač, Čaladi, Hrušík, Pätoprstý

HK Poprad: Gračnar (Vošvrda) – Kozák, Fabian, Brejčák, Petran, Erving, Salija, Ťavado, Karlsson – Svitana, Mlynarovič, Koyš, Zagrapan, Paukovček, Abdul, Takáč, Heizer, Václav, Paločko, Bjalončík, Macík

Rozhodca: Novák, Fridrich, Valo, Šefčík.

V zápase 3. kola Tipsport Ligy sa v Nitra aréne predstaví HK Poprad. Obe mužstvá majú po úvodných dvoch zápasoch v tabuľke rovnaký bodový zisk. Nitra si 3 body do tabuľky pripísala po piatkovom víťazstve nad DVTK Miškolc 6:1 na domácom ľade. V stretnutí sa najlepšie bodovo prezentovali Slovák s Lantošim, ktorí zhodne zaznamenali 2 góly a jednu asistenciu. V nedeľnom stretnutí na ľade Nových Zámkov však nebol úspešný ani jeden hráč Corgoňov a Nitra zaznamenala prehru 0:4.
    Kamzíci získali do tabuľky 3 body po domácej výhre nad MAC Budapešt 3:1. V dobrom svetle sa prezentoval Svitana, ktorý zaznamenal v stretnutí 3 asistencie. V prvom kole si na ľade Trenčína pripísal pri prehre Popradu ďalšie dve asistencie, celkovo ich už má teda na konte 5, najviac zo všetkých hráčov.
    Kto z hráčov si do tabuľky produktivity pripíše ďalšie body, a ktoré mužstvo bude zdvíhať po zápase ruky nad hlavu sa dozviete aj z nášho textového prenosu, na ktorý vás pozývam.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dalibor Sklár

Góly a asistencie: 4. Blackwater (Lantoši, Slovák), 8. Lantoši (Blackwater, Čaládi), 30. Blackwater (Slovák, McCormack), 55. McCormack (Slovák, Blackwater) – 10. Ťavoda (Karlsson)

Rozhodca: Novák, Fridrich, Valo, Šefčík