Jekaterinburg – CSKA Moskva 3:1 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Riga 1:2 (kon.) | Čeljabinsk – HC Slovan sk 3:0 (kon.)
Jaroslavľ – Novosibirsk 5:0 (kon.) | Čerepovec – Ufa 4:5 (po pr.) | D. Moskva – Omsk 1:5 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
HC Slovan Bratislava
Utorok 04.09.2018, 16:00 • Traktor Arena, Čeljabinsk • KHL

58:12
    Aktivita Slovana Bratislava netrvala dlho. Bohužiaľ, belasí si záver duelu komplikujú zbytočným vylúčením. Na trestnú lavicu za podrazenie smeruje zámorský obranca Nicholas Schaus.

48:43
    Bratislavský Slovan dostáva veľkú šancu na strelenie kontaktného gólu. Na trestnú lavicu totiž smeruje Ryan Stoa za zbytočne dohranie súboju. Američan dostáva dve minúty za hrubosť.

38:00
    Slovan Bratislava sa bude musieť opäť brániť početnej prevahe súpera. Snáď netreba pripomínať, ako dopadli predošlé presilovky Traktoru. Tento raz je vylúčeným hráčom Mário Grman za podrazenie.

24:51
    Bratislavský Slovan bude hrať tretíkrát v dnešnom zápase v oslabení. Marcel Šolochov prenikal po ľavej strane do zakončenia, až ho za cenu hákovania zastavil Nicholas Schaus.

17:18
    Slovan sa bude musieť brániť ďalšej početnej prevahe svojho súpera. Tentokrát sa voči hokejovým pravidlám previnil Andrej Meszároš a dostáva dve minúty za vrazenie na mantinel.

03:48
    Prvú presilovú hru si v novej sezóne zahrajú aj hokejisti Slovana Bratislava. Na trestnú lavicu smeruje domáci útočník Danil Gubarev, ktorý sa previnil podrazením.

01:17
    Slovan Bratislava bude hrať už v druhej minúte v početnom oslabení. Na trestnú lavicu smeruje obranca Mário Grman, ktorý nešťastne vyhodil puk mimo hracej plochy bez dotyku plexiskla.

Miroslav Kováčik

Góly a asistencie: 18. Bergström (Gynge, Bailen), 27. Polygalov (Gynge), 59. Polygalov (Bailen)

Traktor Čeljabinsk: Demčenko (Sudnicin) – Bailen, (C), Borodkin, Riasenskij, N. Chlystov, Nikitin, Isajev, Želdakov (A) – Gynge, Bergström (A), Szczechura – Glinkin, Penkovskij, Polygalov – Stoa, Šolochov, Kravcov – Rybakov, Gubarev, Kokujov.
    HC Slovan Bratislava: Čiliak (Štěpánek) – Gelinas, Sersen (C), Grman, Meszároš (A), Jánošík, Schaus, Hedera, Švarný – Řepík (A), Taffe, Červený – Chipchura, Liška, Lunter – Rau, Virta, Sukel' – Šimun, Hrnka, Buc.

Rozhodca: Sergej Morozov, Viktor Spirin – Ivan Dedulja, Dmitrij Goljak