6 3 2
Jozef Kovalík
2
3 6 6
Piatok 27.07.2018, 11:15ATP Hamburg - Hamburg European Open (antuka) • Štvrťfinále

2:6
    GEM, SET, ZÁPAS Jozef Kovalík! Tretí set zvládol lepšie náš tenista, ktorý ho vyhráva pomerom 6:2 a po veľkej trojsetovej dráme, ktorá trvala približne dve hodiny postupuje do semifinále! Zrejme sme takto vyrovnané stretnutie nečakali, ale pochvalu si zaslúži aj Monteiro, ktorý ako lucky loser to dotiahol takto ďaleko a nebol ďaleko, aby išiel ďalej. Do semifinále na ATP Hamburg sa však dostáva náš tenista, ktorého forma sa stále stupňuje.

0-40
    Jozef Kovalík získava tri mečbaly!

2:5
    Víťazným úderom ukončil Monteiro tento gem a tak sa ešte udržal v zápase! Jozef Kovalík však za stavu 5:2 ide podávať na postup do semifinále!

1:5
    Brazílčan posiela svoj úder von z dvorca a tak Jojo potvrdil brejk, čím sa dostáva do vedenia 5:1 v treťom sete! Thiago Monteiro pôjde podávať na udržanie sa v tomto zápase!

1:4
    Je však už v poriadku a tak budeme pokračovať ďalej.

1:4
    Thiago Monteiro má nejaké zdravotné problémy a tak sa momentálna stretnutie prerušilo!

1:4
    Áno! Jojo využíva aj tento brejkbal a tak vyhráva v rozhodujúcom treťom sete 4:1! Ešte to chce potvrdiť brejk.

40-A
    Brejkbal pre nášho tenistu!

1:3
    Jozef Kovalík čistou hrou potvrdil brejk a ujíma sa vedenia 3:1 v treťom sete! Už to len dotiahnuť do úspešného konca.

1:2
    Do tretice všetko dobre! Jojo využíva tretí brejkbal v tejto hre a tak berie prvé podanie súpera v treťom sete! Dostáva sa tak do vedenia 2:1 a po krátkej prestávke bude podávať na potvrdenie brejku. Zatiaľ platilo, kto ako prvý bral podanie, tak vyhral celý set.

40-A
    Tretí brejkbal pre slovenského tenistu!

40-A
    Druhý brejkbal pre Jozefa Kovalíka!

30-40
    Nepresný úder Monteira ide von z dvorca, Jojo získava prvý brejkbal v treťom sete!

1:1
    Hneď prvý pokus nášho tenistu je úspešný, Jojo vyrovnáva stav v treťom sete na 1:1!

1:0
    Druhý pokus Brazílčana je už úspešný a tak vyhráva v treťom sete 1:0!

3:6
    Druhý pokus už nášmu tenistovi vyšiel a tak vyhráva tento set pomerom 6:3! Sledovali sme však veľmi vyrovnané dejstvo, napokon Jozef ukázal pevnejšie nervy a dokázal sa vyhrabať zo zložitej situácie. O postupujúcom do semifinále tak rozhodne tretí set!

15-40
    Jozef Kovalík získava dva setbaly!

3:5
    Výborne! Jozef Kovalík získava späť stratené podanie a dostáva sa v druhom sete do vedenia 5:3! Slovenský tenista tak pôjde podávať na víťazstvo v druhom sete a vynútenie si tretieho setu.

40-A
    Jozef Kovalík získava brejkbal a tak si môže vziať späť stratené podanie!

3:4
    Ten sa podarilo Monteirovi využiť a tak si berie späť stratené podanie, a ta znižuje stav v druhom sete na 3:4!

A-40
    Tretí brejkbal pre brazílskeho tenistu!

40-15
    Dlhý úder nášho tenistu končí v aute, dva brejkbaly pre Brazílčana!

2:4
    Presným úderom na čiaru Jojo využíva brejkbal a berie tak prvé podanie súpera v druhom sete. Dostáva sa teda do vedenia 4:2 a bude podávať na potvrdenie brejku!

15-40
    Nepresný úder podávajucého hráča do autu, Jojo získava dva brejkbaly!

2:3
    Druhý pokus nášho tenistu je už úspešný a tak vyhráva v druhom sete 3:2!

2:2
    Priamym bodom z podania zaznamenáva Monteiro čistú hru a vyrovnáva stav v druhom sete na 2:2!

1:2
    Po ese tu je aj priamy bod z podania, ktorým Jojo ukončil tento gem a vyhráva tak v druhom sete 2:1!

1:1
    Aj sa tak stáva, takže Thiago Monteiro vyrovnáva stav prvého setu na 1:1!

0:1
    Víťazným úderom ukončil Jozef prvý hru v druhom sete a dostáva sa tak do vedenia 1:0!

6:3
    Priamym bodom z podania ukončil Monteiro prvý set, ktorý získava pomerom 6:3 a vyhráva tak v tomto stretnutí 6:3! Sledovali sme celkom zaujímavý prvý set, ale Jozef v rozhodujúcej chvíli stratil svoje podanie a to už jeho súpera patrične využil. Uvidíme, čo nám ponúkne druhý set, Jozef je v zložitejšej situácii.

40-15
    Brazílsky tenista získava dva setbaly!

5:3
    Esom na záver ukončil Jojo tento gem, takže znižuje stav prvého setu na 3:5! Thiago Monteiro má však servis na víťazstvo v prvom sete.

5:2
    Brazílčan zaznamenáva čistú hru a tak po potvrdení brejku vyhráva v prvom sete 5:2! Po krátkej prestávke pôjde Jozef Kovalík podávať na udržanie sa v tomto dejstve.

4:2
    Thiago Monteiro si berie rýchlo späť stratené podanie po chybe nášho tenistu a tak vedie v prvom sete 4:2! Jozef to celé aj patrične okomentoval, čo neuniklo zvukovým mikrofónom. Referovať jeho slová vám však radšej nebudem.

40-15
    Žiaľ, je tu aj druhá dvojchyba v tomto zápase od nášho tenistu, takže Monteiro má k dispozícii dva brejkbaly!

3:2
    Úspešný kraťas od nášho tenistu, takže Jojo si čistou hrou berie späť stratené podanie a znižuje stav v prvom sete na 2:3!

0-40
    Jozef Kovalík získava tri brejkbaly!

3:1
    Monteiro predviedol úspešný prechod na sieť a víťazným úderom prerazil podanie nášho tenistu! Brazílčan tak vedie v prvom sete 3:1, to sú menšie komplikácie pre Jozefa Kovalíka.

A-40
    Ďalší úder nášho tenistu do pásky, prvý brejkbal v zápase pre Monteira!

2:1
    Opäť vydarený úder Brazílčana presne na čiaru a tak po bezproblémovom podaní vyhráva v prvom sete 2:1!

1:1
    Monteirov úder zastavuje páska a tak si Jozef bez menších problémov udržal prvé podanie, ktorým vyrovnáva stav úvodného setu na 1:1!

1:0
    Dlhý úder nášho tenistu putuje von z dvorca a tak Thiago Monteiro s ťažkosťami udržal svoje prvé podanie, čím sa dostáva do vedenia 1:0! Škoda, že náš tenista nevyužil brejkbal.