6 3 2
Jozef Kovalík
2
3 6 6
Piatok 27.07.2018, 11:15ATP Hamburg - Hamburg European Open (antuka) • Štvrťfinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.

Prajem príjemné tenisové dopoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a následujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Slovenský tenista Jozef Kovalík disponuje momentálne výbornou formou a na ATP Hamburg ho čaká štvrťfinálové stretnutie. V ňom sa predstaví proti Monteirovi z Brazílie. Tento zápas je trocha paradox, pretože Jojo Kovalík vyradil práve Monteira v kvalifikačnom zápase na toto podujatie, ale Brazílčan sa dostal na turnaj aj tak, ako lucky loser. Slovenský tenista porazil svojho protivníka aj pred rokom a takisto na nemeckej pôde. Aj postavenie v rebríčku napovedá, že práve náš tenista bude v tomto zápase favoritom.

Obaja tenisti sú už na kurte a venujú sa rozcvičke, po ktorej sa toto stretnutie už naplno rozbehne. Ako prvý začne na servise brazílsky tenista Thiago Monteiro.

Pri sledovaní stretnutia vám prajem príjemný športový zážitok!

0:0

0-15
    Úvod podania Monteirovo nevyšiel, Jozef sa prezentoval presným úderom na čiaru a získava prvý bod v tomto zápase.

0-30
    Slovenský tenista predviedol úspešný prechod na sieť a získava druhý fiftín pri podaní súpera.

15-30
    Aut z rakety nášho tenistu, takže Monteiro získava prvý bod v tomto zápase, ktorým znižuje stav gemu na jednu loptičku.

30-30
    Priamy bod z podania pre Brazílčana, po 30 na oboch stranách.

30-40
    Hneď v úvode stretnutia získava náš tenista brejkbal!

40-40
    Presným úderom na čiaru Monteiro odvracia túto hrozbu a tak sa presúvame na zhodu 40:40!

A-40
    Opäť priamy bod z podania pre Brazílčana, ktorý tak získava gembal.

1:0
    Dlhý úder nášho tenistu putuje von z dvorca a tak Thiago Monteiro s ťažkosťami udržal svoje prvé podanie, čím sa dostáva do vedenia 1:0! Škoda, že náš tenista nevyužil brejkbal.

0-15
    Aj za prispenia pásky zahájil náš tenista úvodné podanie v zápase úspešne a získava tak fiftín.

15-15
    Monteiro stihol dobehnúť na sieť po skrátený úder a potom winnerom zaznamenáva prvý bod v tomto geme, 15:15.

15-30
    Teraz to už bol aut z rakety brazílskeho tenistu, Jojo tak opäť vedie na podaní o jeden fiftín.

15-40
    Presný forhend na čiaru od nášho tenistu, Jojo tak získava dva gembaly.

1:1
    Monteirov úder zastavuje páska a tak si Jozef bez menších problémov udržal prvé podanie, ktorým vyrovnáva stav úvodného setu na 1:1!

0-15
    Ani toto podanie nezačal Brazílčan úspešne, jeho úder putuje do autu a fiftín tak získava náš tenista.

15-15
    Brazílčan si rozpohyboval nášho tenistu a Jojo zakončil výmenu úderom do pásky, po 15 na oboch stranách.

30-15
    Monteiro vyťahuje presný dropšot a získava druhý fiftín v rade.

40-15
    Toto bol skvelý úder podávajúceho hráča, ktorým obhodil nášho tenistu a získava tak dva gembaly.

2:1
    Opäť vydarený úder Brazílčana presne na čiaru a tak po bezproblémovom podaní vyhráva v prvom sete 2:1!

2:1
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:1
    Koniec prestávky, podávať bude Jozef Kovalík.

0-15
    Jojo začína podanie úspešným dropšotom a získava tak fiftín na svoje konto.

0-30
    Pokračuje priamym bodom z podania a vyhráva o dva fiftíny na podaní.

0-40
    Slovenský tenista pokračuje v kvalitnom servise a získava šancu na čistú hru.

15-40
    Čistá hra to už nebude, slovenský tenista sa na sieti prezentoval nepresným úderom. Stále má však k dispozícii dva gembaly.

30-40
    Monteiro predviedol takisto úspešný dropšot a tak odvracia aj druhý gembal. Jojo má poslednú možnosť na ukončenie tejto hry.

40-40
    Aj náš tenista sa pokúsil o dropšot, ale ten zastavuje páska a tak sa presúvame na zhodu 40:40!

A-40
    Ďalší úder nášho tenistu do pásky, prvý brejkbal v zápase pre Monteira!

3:1
    Monteiro predviedol úspešný prechod na sieť a víťazným úderom prerazil podanie nášho tenistu! Brazílčan tak vedie v prvom sete 3:1, to sú menšie komplikácie pre Jozefa Kovalíka.

0-15
    Úvod podania Brazílčanovi nevyšiel, obaja tenisti sa prezentovali forhendovými slajsami, ale ten podávajúceho končí na páske.

0-30
    Druhý fiftín v rade pre nášho tenistu.

0-40
    Jozef Kovalík získava tri brejkbaly!

3:2
    Úspešný kraťas od nášho tenistu, takže Jojo si čistou hrou berie späť stratené podanie a znižuje stav v prvom sete na 2:3!

3:2

3:2

15-0
    Prvá dvojchyba v tomto zápase ide na konto nášho tenistu.

30-0
    Jozefov bekhend zastavuje páska, prehráva tak na podaní o dve loptičky.

30-15
    Priamym bodom z podania znižuje Jojo na rozdiel jedného fiftínu.

40-15
    Žiaľ, je tu aj druhá dvojchyba v tomto zápase od nášho tenistu, takže Monteiro má k dispozícii dva brejkbaly!

4:2
    Thiago Monteiro si berie rýchlo späť stratené podanie po chybe nášho tenistu a tak vedie v prvom sete 4:2! Jozef to celé aj patrične okomentoval, čo neuniklo zvukovým mikrofónom. Referovať jeho slová vám však radšej nebudem.

15-0
    Monteiro začína servis priamym bodom.

30-0
    Po presnom údere na čiaru vyhráva Brazílčan o dva fiftíny.

40-0
    Thiago Monteiro pokračuje v kvalitnom podaní a má šancu na čistú hru.

5:2
    Brazílčan zaznamenáva čistú hru a tak po potvrdení brejku vyhráva v prvom sete 5:2! Po krátkej prestávke pôjde Jozef Kovalík podávať na udržanie sa v tomto dejstve.

5:2

5:2

15-0
    Úvod dôležitého podania nášmu tenistovi nevyšiel, Monteiro vedie o jeden fiftín.

15-15
    Na sieti sa Brazílčan prezentoval nepresným úderom, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Prvé eso v zápase na konte nášho tenistu, Jojo získava druhý fiftín v rade.

15-40
    Brazílsky tenista zahral loptičku do autu, Jozef získava dva gembaly na udržanie sa v prvom sete.

5:3
    Esom na záver ukončil Jojo tento gem, takže znižuje stav prvého setu na 3:5! Thiago Monteiro má však servis na víťazstvo v prvom sete.

15-0
    Dlhšiu výmenu zakončil Jozef úderom do autu, fifín pre podávajúceho hráča.

15-15
    Tak toto bola nádherná výmena z oboch strán. Jozef zvládol náročný úder na sieti, následne sa obaja predbiehali kto zahrá krajší úder a fiftín putuje na konto nášho tenistu. Diváci v publiku to celé patrične obdivovali.

30-15
    Monteiro si pomáha kvalitným servisom a opäť vedie o jeden fiftín.

40-15
    Brazílsky tenista získava dva setbaly!

6:3
    Priamym bodom z podania ukončil Monteiro prvý set, ktorý získava pomerom 6:3 a vyhráva tak v tomto stretnutí 6:3! Sledovali sme celkom zaujímavý prvý set, ale Jozef v rozhodujúcej chvíli stratil svoje podanie a to už jeho súpera patrične využil. Uvidíme, čo nám ponúkne druhý set, Jozef je v zložitejšej situácii.

0:0

0:0

0-15
    Slovenský tenista zahájil prvé podanie druhého setu úspešne a na svoje konto si pripisuje fiftín.

0-30
    Dlhý úder do autu z rakety Monteira, Jojo vyhráva na podaní o dva fiftíny.

15-30
    Prvý bod v druhom sete pre brazílskeho tenistu.

30-30
    Forhend nášho tenistu putuje do autu, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Jozef využil voľný priestor a presným úderom od sieti získava gembal.

0:1
    Víťazným úderom ukončil Jozef prvý hru v druhom sete a dostáva sa tak do vedenia 1:0!

15-0
    Monteiro zahájil podobne úspešne prvé podanie tohto setu.

30-0
    Teraz už musel ísť Brazílčan cez druhé podanie, ale náročnú výmenu zvládol lepšie a vyhráva o dva fiftíny.

40-0
    Thiago Monteiro získava šancu na čistú hru.

1:1
    Aj sa tak stáva, takže Thiago Monteiro vyrovnáva stav prvého setu na 1:1!

0-15
    Jozef začína priamym bodom z podania.

0-30
    Úspešný prechod nášho tenistu na sieť, takže vedie na podaní o dva fiftíny.

15-30
    Monteiro zaznamenáva úspešný return, ktorým znižuje stav tejto hry na rozdiel jedného fiftínu.

30-30
    Ďalší presný úder Brazílačana, po 30 na oboch stranách.

30-40
    Tretím esom v zápase získava Jozef gembal.

1:2
    Po ese tu je aj priamy bod z podania, ktorým Jojo ukončil tento gem a vyhráva tak v druhom sete 2:1!

1:2

1:2
    Koniec prestávky, podávať bude Thiago Monteiro.

15-0
    Monteiro zahájil aj toto podanie úspešne a pripisuje si fiftín.

30-0
    Jozefov úder končí v aute, druhý fiftín v rade pre podávajúceho hráča.

40-0
    Kvalitné podanie brazílskeho tenistu pokračuje a má šancu na čistú hru.

2:2
    Priamym bodom z podania zaznamenáva Monteiro čistú hru a vyrovnáva stav v druhom sete na 2:2!

0-15
    Štvrtým esom v zápase zahájil Jozef tento gem.

0-30

0-40
    Skrátený úder Brazílčana končí v aute, aj Jojo tak má šancu na čistú hru.

15-40
    Čistá hra to už nebude, náš hráč má však stále k dispozícii dva gembaly.

2:3
    Druhý pokus nášho tenistu je už úspešný a tak vyhráva v druhom sete 3:2!

2:3

2:3

0-15
    Jozef úspešne returnoval a získava prvý fiftín v tejto hre.

0-30
    Úder podávajúceho tenistu zastavuje páska, Jojo tak vedie pri podaní súpera o dva fiftíny.

15-30
    Dropšot nášho tenistu zastavuje páska, stále je však v lepšej pozícii.

15-40
    Nepresný úder podávajucého hráča do autu, Jojo získava dva brejkbaly!

30-40
    Aj Jozef však poslal tento úder do autu, stráca tak prvý brejkbal.

2:4
    Presným úderom na čiaru Jojo využíva brejkbal a berie tak prvé podanie súpera v druhom sete. Dostáva sa teda do vedenia 4:2 a bude podávať na potvrdenie brejku!

15-0
    Od siete prichádza presný úder brazílskeho tenistu, Jojo tak nezačal podanie na potvrdenie brejku úspešne.

30-0
    Tretia dvojchyba v zápase od nášho tenistu, Monteiro vedie o dva fiftíny.

30-15
    Od siete tu je forhendový volej nášho tenistu, ktorý tak znižuje na rozdiel jednej loptičky.

40-15
    Dlhý úder nášho tenistu končí v aute, dva brejkbaly pre Brazílčana!

40-30
    Piatym esom v zápase Jojo odvracia prvú hrozbu.

40-40
    Nepresný úder od Brazílčana a tak Jojo odvrátil aj druhú hrozbu, presúvame sa na zhodu 40:40!

40-A
    Priamy bod z podania a je tu gembal na potvrdenie brejku.

40-40
    Zhoda!

A-40
    Tretí brejkbal pre brazílskeho tenistu!

3:4
    Ten sa podarilo Monteirovi využiť a tak si berie späť stratené podanie, a ta znižuje stav v druhom sete na 3:4!

15-0
    Monteiro zahájil podania úspešne.

30-0
    Druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu.

30-15
    Loptu získava Kovalík.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Gembal na potvrdenie brejku pre brazílskeho tenistu.

40-40
    Zhoda!

40-A
    Jozef Kovalík získava brejkbal a tak si môže vziať späť stratené podanie!

3:5
    Výborne! Jozef Kovalík získava späť stratené podanie a dostáva sa v druhom sete do vedenia 5:3! Slovenský tenista tak pôjde podávať na víťazstvo v druhom sete a vynútenie si tretieho setu.

3:6
    Druhý pokus už nášmu tenistovi vyšiel a tak vyhráva tento set pomerom 6:3! Sledovali sme však veľmi vyrovnané dejstvo, napokon Jozef ukázal pevnejšie nervy a dokázal sa vyhrabať zo zložitej situácie. O postupujúcom do semifinále tak rozhodne tretí set!

0:0

0:0

0-15
    Monteiro nezačal úvodné podanie v treťom sete úspešne.

15-15

30-15

40-15
    Úspešným dropšotom získava Monteiro dva gembaly.

40-30
    Presným returnom odvrátil náš tenista prvý gembal.

1:0
    Druhý pokus Brazílčana je už úspešný a tak vyhráva v treťom sete 1:0!

15-0
    Ani náš tenista nezvládol začiatok podania, fiftín pre jeho súpera.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Jozef zvládol prechod na sieť.

15-30
    Víťazný úder nášho tenistu, ktorý tak získava druhý fiftín v rade na podaní.

15-40
    Dva gembaly pre podávajúceho hráča.

1:1
    Hneď prvý pokus nášho tenistu je úspešný, Jojo vyrovnáva stav v treťom sete na 1:1!

15-0
    Thiago Monteiro zahájil toto podanie úspešne a tak získava fiftín.

30-0
    Priamy bod z podania, Monteiro vyhráva o dve loptičky.

30-15

30-30
    Úspešný return nášho tenistu, po 30 na oboch stranách. Príde gembal či brejkbal?

30-40
    Nepresný úder Monteira ide von z dvorca, Jojo získava prvý brejkbal v treťom sete!

40-40
    Aut z rakety slovenského tenistu, takže sa presúvame na zhodu 40:40!

40-A
    Druhý brejkbal pre Jozefa Kovalíka!

40-40
    Ani ten sa mu nepodarilo využiť, späť na zhodu!

40-A
    Tretí brejkbal pre slovenského tenistu!

1:2
    Do tretice všetko dobre! Jojo využíva tretí brejkbal v tejto hre a tak berie prvé podanie súpera v treťom sete! Dostáva sa tak do vedenia 2:1 a po krátkej prestávke bude podávať na potvrdenie brejku. Zatiaľ platilo, kto ako prvý bral podanie, tak vyhral celý set.

1:2

1:2

0-15
    Jojo začína podanie úspešne a získava tak fiftín.

0-30
    Siedme eso v zápase, slovenský tenista vyhráva na podaní o dva fiftíny.

0-40
    Tri gembaly na potvrdenie brejku.

1:3
    Jozef Kovalík čistou hrou potvrdil brejk a ujíma sa vedenia 3:1 v treťom sete! Už to len dotiahnuť do úspešného konca.

0-15
    Brazílčan nezačal podanie úspešne, fiftín pre Joja.

0-30

15-30

30-30

40-30
    Napokon je tu gembal pre podávajúceho hráča.

40-40
    Ten sa mu však nepodarilo využiť presúvame sa na zhodu 40:40!

40-A
    Brejkbal pre nášho tenistu!

1:4
    Áno! Jojo využíva aj tento brejkbal a tak vyhráva v rozhodujúcom treťom sete 4:1! Ešte to chce potvrdiť brejk.

1:4
    Thiago Monteiro má nejaké zdravotné problémy a tak sa momentálna stretnutie prerušilo!

1:4
    Je však už v poriadku a tak budeme pokračovať ďalej.

0-15

15-15
    Monteiro dobre returnoval, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Ďalší priamy bod z podania, Jojo vedie o jeden fiftín.

15-40
    Dva gembaly na potvrdenie brejku.

1:5
    Brazílčan posiela svoj úder von z dvorca a tak Jojo potvrdil brejk, čím sa dostáva do vedenia 5:1 v treťom sete! Thiago Monteiro pôjde podávať na udržanie sa v tomto zápase!

15-0
    Monteiro si pomohol kvalitným druhým servisom a získava tak fiftín.

30-0
    Druhý fiftín pre podávajúceho hráča.

40-0
    Tri gembaly na udržanie sa v tomto stretnutí.

40-15
    Čistá hra to nebude, Monteirov úder zastavuje páska.

40-30
    Monteiro sa snažil prehodiť nášho tenistu, čo mu tak nevyšlo a stráca teda aj druhý gembal.

2:5
    Víťazným úderom ukončil Monteiro tento gem a tak sa ešte udržal v zápase! Jozef Kovalík však za stavu 5:2 ide podávať na postup do semifinále!

2:5

2:5

0-15
    Jojo začína priamym bodom z podania.

0-30
    Do voľného priestoru posiela Jojo loptičku a vyhráva tak o dva fiftíny.

0-40
    Jozef Kovalík získava tri mečbaly!

2:6
    GEM, SET, ZÁPAS Jozef Kovalík! Tretí set zvládol lepšie náš tenista, ktorý ho vyhráva pomerom 6:2 a po veľkej trojsetovej dráme, ktorá trvala približne dve hodiny postupuje do semifinále! Zrejme sme takto vyrovnané stretnutie nečakali, ale pochvalu si zaslúži aj Monteiro, ktorý ako lucky loser to dotiahol takto ďaleko a nebol ďaleko, aby išiel ďalej. Do semifinále na ATP Hamburg sa však dostáva náš tenista, ktorého forma sa stále stupňuje.