6 3 2
Jozef Kovalík
2
3 6 6
Piatok 27.07.2018, 11:15ATP Hamburg - Hamburg European Open (antuka) • Štvrťfinále

To je už všetko, pekný zvyšok dňa praje Miroslav Revaj. (13:24:19)

Koniec zápasu

2:6
    GEM, SET, ZÁPAS Jozef Kovalík! Tretí set zvládol lepšie náš tenista, ktorý ho vyhráva pomerom 6:2 a po veľkej trojsetovej dráme, ktorá trvala približne dve hodiny postupuje do semifinále! Zrejme sme takto vyrovnané stretnutie nečakali, ale pochvalu si zaslúži aj Monteiro, ktorý ako lucky loser to dotiahol takto ďaleko a nebol ďaleko, aby išiel ďalej. Do semifinále na ATP Hamburg sa však dostáva náš tenista, ktorého forma sa stále stupňuje.

0-40
    Jozef Kovalík získava tri mečbaly!

0-30
    Do voľného priestoru posiela Jojo loptičku a vyhráva tak o dva fiftíny.

0-15
    Jojo začína priamym bodom z podania.

2:5
    Koniec prestávky, podávať bude Jozef Kovalík.

2:5
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:5
    Víťazným úderom ukončil Monteiro tento gem a tak sa ešte udržal v zápase! Jozef Kovalík však za stavu 5:2 ide podávať na postup do semifinále!

40-30
    Monteiro sa snažil prehodiť nášho tenistu, čo mu tak nevyšlo a stráca teda aj druhý gembal.

40-15
    Čistá hra to nebude, Monteirov úder zastavuje páska.

40-0
    Tri gembaly na udržanie sa v tomto stretnutí.

30-0
    Druhý fiftín pre podávajúceho hráča.

15-0
    Monteiro si pomohol kvalitným druhým servisom a získava tak fiftín.

1:5
    Brazílčan posiela svoj úder von z dvorca a tak Jojo potvrdil brejk, čím sa dostáva do vedenia 5:1 v treťom sete! Thiago Monteiro pôjde podávať na udržanie sa v tomto zápase!

15-40
    Dva gembaly na potvrdenie brejku.

15-30
    Ďalší priamy bod z podania, Jojo vedie o jeden fiftín.

15-15
    Monteiro dobre returnoval, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Jozef začína priamym bodom z podania.

1:4
    Je však už v poriadku a tak budeme pokračovať ďalej.

1:4
    Thiago Monteiro má nejaké zdravotné problémy a tak sa momentálna stretnutie prerušilo!

1:4
    Áno! Jojo využíva aj tento brejkbal a tak vyhráva v rozhodujúcom treťom sete 4:1! Ešte to chce potvrdiť brejk.

40-A
    Brejkbal pre nášho tenistu!

40-40
    Ten sa mu však nepodarilo využiť presúvame sa na zhodu 40:40!

40-30
    Napokon je tu gembal pre podávajúceho hráča.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Loptu získava Monteiro.

0-30
    Druhý fiftín v rade pre nášho tenistu.

0-15
    Brazílčan nezačal podanie úspešne, fiftín pre Joja.

1:3
    Jozef Kovalík čistou hrou potvrdil brejk a ujíma sa vedenia 3:1 v treťom sete! Už to len dotiahnuť do úspešného konca.

0-40
    Tri gembaly na potvrdenie brejku.

0-30
    Siedme eso v zápase, slovenský tenista vyhráva na podaní o dva fiftíny.

0-15
    Jojo začína podanie úspešne a získava tak fiftín.

1:2

1:2

1:2
    Do tretice všetko dobre! Jojo využíva tretí brejkbal v tejto hre a tak berie prvé podanie súpera v treťom sete! Dostáva sa tak do vedenia 2:1 a po krátkej prestávke bude podávať na potvrdenie brejku. Zatiaľ platilo, kto ako prvý bral podanie, tak vyhral celý set.

40-A
    Tretí brejkbal pre slovenského tenistu!

40-40
    Ani ten sa mu nepodarilo využiť, späť na zhodu!

40-A
    Druhý brejkbal pre Jozefa Kovalíka!

40-40
    Aut z rakety slovenského tenistu, takže sa presúvame na zhodu 40:40!

30-40
    Nepresný úder Monteira ide von z dvorca, Jojo získava prvý brejkbal v treťom sete!

30-30
    Úspešný return nášho tenistu, po 30 na oboch stranách. Príde gembal či brejkbal?

30-15
    Loptu získava Kovalík.

30-0
    Priamy bod z podania, Monteiro vyhráva o dve loptičky.

15-0
    Thiago Monteiro zahájil toto podanie úspešne a tak získava fiftín.

1:1
    Hneď prvý pokus nášho tenistu je úspešný, Jojo vyrovnáva stav v treťom sete na 1:1!

15-40
    Dva gembaly pre podávajúceho hráča.

15-30
    Víťazný úder nášho tenistu, ktorý tak získava druhý fiftín v rade na podaní.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Jozef zvládol prechod na sieť.

15-0
    Ani náš tenista nezvládol začiatok podania, fiftín pre jeho súpera.

1:0
    Druhý pokus Brazílčana je už úspešný a tak vyhráva v treťom sete 1:0!

40-30
    Presným returnom odvrátil náš tenista prvý gembal.

40-15
    Úspešným dropšotom získava Monteiro dva gembaly.

30-15

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

0-15
    Monteiro nezačal úvodné podanie v treťom sete úspešne.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Thiago Monteiro.

0:0

3:6
    Druhý pokus už nášmu tenistovi vyšiel a tak vyhráva tento set pomerom 6:3! Sledovali sme však veľmi vyrovnané dejstvo, napokon Jozef ukázal pevnejšie nervy a dokázal sa vyhrabať zo zložitej situácie. O postupujúcom do semifinále tak rozhodne tretí set!

3:5
    Výborne! Jozef Kovalík získava späť stratené podanie a dostáva sa v druhom sete do vedenia 5:3! Slovenský tenista tak pôjde podávať na víťazstvo v druhom sete a vynútenie si tretieho setu.

40-A
    Jozef Kovalík získava brejkbal a tak si môže vziať späť stratené podanie!

40-40
    Zhoda!

40-30
    Gembal na potvrdenie brejku pre brazílskeho tenistu.

30-30

30-15

30-0
    Druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu.

15-0
    Monteiro zahájil podania úspešne.

3:4
    Ten sa podarilo Monteirovi využiť a tak si berie späť stratené podanie, a ta znižuje stav v druhom sete na 3:4!

A-40
    Tretí brejkbal pre brazílskeho tenistu!

40-40
    Zhoda!

40-A
    Priamy bod z podania a je tu gembal na potvrdenie brejku.

40-40
    Nepresný úder od Brazílčana a tak Jojo odvrátil aj druhú hrozbu, presúvame sa na zhodu 40:40!

40-30
    Piatym esom v zápase Jojo odvracia prvú hrozbu.

40-15
    Dlhý úder nášho tenistu končí v aute, dva brejkbaly pre Brazílčana!

30-15
    Od siete tu je forhendový volej nášho tenistu, ktorý tak znižuje na rozdiel jednej loptičky.

30-0
    Tretia dvojchyba v zápase od nášho tenistu, Monteiro vedie o dva fiftíny.

15-0
    Od siete prichádza presný úder brazílskeho tenistu, Jojo tak nezačal podanie na potvrdenie brejku úspešne.

2:4
    Presným úderom na čiaru Jojo využíva brejkbal a berie tak prvé podanie súpera v druhom sete. Dostáva sa teda do vedenia 4:2 a bude podávať na potvrdenie brejku!

30-40
    Aj Jozef však poslal tento úder do autu, stráca tak prvý brejkbal.

15-40
    Nepresný úder podávajucého hráča do autu, Jojo získava dva brejkbaly!

15-30
    Dropšot nášho tenistu zastavuje páska, stále je však v lepšej pozícii.

0-30
    Úder podávajúceho tenistu zastavuje páska, Jojo tak vedie pri podaní súpera o dva fiftíny.

0-15
    Jozef úspešne returnoval a získava prvý fiftín v tejto hre.

2:3

2:3

2:3
    Druhý pokus nášho tenistu je už úspešný a tak vyhráva v druhom sete 3:2!

15-40
    Čistá hra to už nebude, náš hráč má však stále k dispozícii dva gembaly.

0-40
    Skrátený úder Brazílčana končí v aute, aj Jojo tak má šancu na čistú hru.

0-30

0-15
    Štvrtým esom v zápase zahájil Jozef tento gem.

2:2
    Priamym bodom z podania zaznamenáva Monteiro čistú hru a vyrovnáva stav v druhom sete na 2:2!

40-0
    Kvalitné podanie brazílskeho tenistu pokračuje a má šancu na čistú hru.

30-0
    Jozefov úder končí v aute, druhý fiftín v rade pre podávajúceho hráča.

15-0
    Monteiro zahájil aj toto podanie úspešne a pripisuje si fiftín.

1:2

1:2

1:2
    Po ese tu je aj priamy bod z podania, ktorým Jojo ukončil tento gem a vyhráva tak v druhom sete 2:1!

30-40
    Tretím esom v zápase získava Jozef gembal.

30-30
    Ďalší presný úder Brazílačana, po 30 na oboch stranách.

15-30
    Monteiro zaznamenáva úspešný return, ktorým znižuje stav tejto hry na rozdiel jedného fiftínu.

0-30
    Úspešný prechod nášho tenistu na sieť, takže vedie na podaní o dva fiftíny.

0-15

1:1
    Aj sa tak stáva, takže Thiago Monteiro vyrovnáva stav prvého setu na 1:1!

40-0
    Thiago Monteiro získava šancu na čistú hru.

30-0
    Teraz už musel ísť Brazílčan cez druhé podanie, ale náročnú výmenu zvládol lepšie a vyhráva o dva fiftíny.

15-0
    Monteiro zahájil podobne úspešne prvé podanie tohto setu.

0:1
    Víťazným úderom ukončil Jozef prvý hru v druhom sete a dostáva sa tak do vedenia 1:0!

30-40
    Jozef využil voľný priestor a presným úderom od sieti získava gembal.

30-30
    Forhend nášho tenistu putuje do autu, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Prvý bod v druhom sete pre brazílskeho tenistu.

0-30
    Dlhý úder do autu z rakety Monteira, Jojo vyhráva na podaní o dva fiftíny.

0-15
    Slovenský tenista zahájil prvé podanie druhého setu úspešne a na svoje konto si pripisuje fiftín.

0:0

0:0

6:3
    Priamym bodom z podania ukončil Monteiro prvý set, ktorý získava pomerom 6:3 a vyhráva tak v tomto stretnutí 6:3! Sledovali sme celkom zaujímavý prvý set, ale Jozef v rozhodujúcej chvíli stratil svoje podanie a to už jeho súpera patrične využil. Uvidíme, čo nám ponúkne druhý set, Jozef je v zložitejšej situácii.

40-15
    Brazílsky tenista získava dva setbaly!

30-15
    Monteiro si pomáha kvalitným servisom a opäť vedie o jeden fiftín.

15-15
    Tak toto bola nádherná výmena z oboch strán. Jozef zvládol náročný úder na sieti, následne sa obaja predbiehali kto zahrá krajší úder a fiftín putuje na konto nášho tenistu. Diváci v publiku to celé patrične obdivovali.

15-0
    Dlhšiu výmenu zakončil Jozef úderom do autu, fifín pre podávajúceho hráča.

5:3
    Esom na záver ukončil Jojo tento gem, takže znižuje stav prvého setu na 3:5! Thiago Monteiro má však servis na víťazstvo v prvom sete.

15-40
    Brazílsky tenista zahral loptičku do autu, Jozef získava dva gembaly na udržanie sa v prvom sete.

15-30
    Prvé eso v zápase na konte nášho tenistu, Jojo získava druhý fiftín v rade.

15-15
    Na sieti sa Brazílčan prezentoval nepresným úderom, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Úvod dôležitého podania nášmu tenistovi nevyšiel, Monteiro vedie o jeden fiftín.

5:2

5:2

5:2
    Brazílčan zaznamenáva čistú hru a tak po potvrdení brejku vyhráva v prvom sete 5:2! Po krátkej prestávke pôjde Jozef Kovalík podávať na udržanie sa v tomto dejstve.

40-0
    Thiago Monteiro pokračuje v kvalitnom podaní a má šancu na čistú hru.

30-0
    Po presnom údere na čiaru vyhráva Brazílčan o dva fiftíny.

15-0
    Monteiro začína servis priamym bodom.

4:2
    Thiago Monteiro si berie rýchlo späť stratené podanie po chybe nášho tenistu a tak vedie v prvom sete 4:2! Jozef to celé aj patrične okomentoval, čo neuniklo zvukovým mikrofónom. Referovať jeho slová vám však radšej nebudem.

40-15
    Žiaľ, je tu aj druhá dvojchyba v tomto zápase od nášho tenistu, takže Monteiro má k dispozícii dva brejkbaly!

30-15
    Priamym bodom z podania znižuje Jojo na rozdiel jedného fiftínu.

30-0
    Jozefov bekhend zastavuje páska, prehráva tak na podaní o dve loptičky.

15-0
    Prvá dvojchyba v tomto zápase ide na konto nášho tenistu.

3:2

3:2

3:2
    Úspešný kraťas od nášho tenistu, takže Jojo si čistou hrou berie späť stratené podanie a znižuje stav v prvom sete na 2:3!

0-40
    Jozef Kovalík získava tri brejkbaly!

0-30

0-15
    Úvod podania Brazílčanovi nevyšiel, obaja tenisti sa prezentovali forhendovými slajsami, ale ten podávajúceho končí na páske.

3:1
    Monteiro predviedol úspešný prechod na sieť a víťazným úderom prerazil podanie nášho tenistu! Brazílčan tak vedie v prvom sete 3:1, to sú menšie komplikácie pre Jozefa Kovalíka.

A-40
    Ďalší úder nášho tenistu do pásky, prvý brejkbal v zápase pre Monteira!

40-40
    Aj náš tenista sa pokúsil o dropšot, ale ten zastavuje páska a tak sa presúvame na zhodu 40:40!

30-40
    Monteiro predviedol takisto úspešný dropšot a tak odvracia aj druhý gembal. Jojo má poslednú možnosť na ukončenie tejto hry.

15-40
    Čistá hra to už nebude, slovenský tenista sa na sieti prezentoval nepresným úderom. Stále má však k dispozícii dva gembaly.

0-40
    Slovenský tenista pokračuje v kvalitnom servise a získava šancu na čistú hru.

0-30
    Pokračuje priamym bodom z podania a vyhráva o dva fiftíny na podaní.

0-15
    Jojo začína podanie úspešným dropšotom a získava tak fiftín na svoje konto.

2:1

2:1

2:1
    Opäť vydarený úder Brazílčana presne na čiaru a tak po bezproblémovom podaní vyhráva v prvom sete 2:1!

40-15
    Toto bol skvelý úder podávajúceho hráča, ktorým obhodil nášho tenistu a získava tak dva gembaly.

30-15
    Monteiro vyťahuje presný dropšot a získava druhý fiftín v rade.

15-15
    Brazílčan si rozpohyboval nášho tenistu a Jojo zakončil výmenu úderom do pásky, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Ani toto podanie nezačal Brazílčan úspešne, jeho úder putuje do autu a fiftín tak získava náš tenista.

1:1
    Monteirov úder zastavuje páska a tak si Jozef bez menších problémov udržal prvé podanie, ktorým vyrovnáva stav úvodného setu na 1:1!

15-40
    Presný forhend na čiaru od nášho tenistu, Jojo tak získava dva gembaly.

15-30
    Teraz to už bol aut z rakety brazílskeho tenistu, Jojo tak opäť vedie na podaní o jeden fiftín.

15-15
    Monteiro stihol dobehnúť na sieť po skrátený úder a potom winnerom zaznamenáva prvý bod v tomto geme, 15:15.

0-15
    Aj za prispenia pásky zahájil náš tenista úvodné podanie v zápase úspešne a získava tak fiftín.

1:0
    Dlhý úder nášho tenistu putuje von z dvorca a tak Thiago Monteiro s ťažkosťami udržal svoje prvé podanie, čím sa dostáva do vedenia 1:0! Škoda, že náš tenista nevyužil brejkbal.

A-40
    Opäť priamy bod z podania pre Brazílčana, ktorý tak získava gembal.

40-40
    Presným úderom na čiaru Monteiro odvracia túto hrozbu a tak sa presúvame na zhodu 40:40!

30-40
    Hneď v úvode stretnutia získava náš tenista brejkbal!

30-30
    Priamy bod z podania pre Brazílčana, po 30 na oboch stranách.

15-30
    Aut z rakety nášho tenistu, takže Monteiro získava prvý bod v tomto zápase, ktorým znižuje stav gemu na jednu loptičku.

0-30
    Slovenský tenista predviedol úspešný prechod na sieť a získava druhý fiftín pri podaní súpera.

0-15
    Úvod podania Monteirovo nevyšiel, Jozef sa prezentoval presným úderom na čiaru a získava prvý bod v tomto zápase.

0:0

Obaja tenisti sú už na kurte a venujú sa rozcvičke, po ktorej sa toto stretnutie už naplno rozbehne. Ako prvý začne na servise brazílsky tenista Thiago Monteiro.

Pri sledovaní stretnutia vám prajem príjemný športový zážitok!

Prajem príjemné tenisové dopoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a následujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Slovenský tenista Jozef Kovalík disponuje momentálne výbornou formou a na ATP Hamburg ho čaká štvrťfinálové stretnutie. V ňom sa predstaví proti Monteirovi z Brazílie. Tento zápas je trocha paradox, pretože Jojo Kovalík vyradil práve Monteira v kvalifikačnom zápase na toto podujatie, ale Brazílčan sa dostal na turnaj aj tak, ako lucky loser. Slovenský tenista porazil svojho protivníka aj pred rokom a takisto na nemeckej pôde. Aj postavenie v rebríčku napovedá, že práve náš tenista bude v tomto zápase favoritom.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.