Ufa – Domžale 0:0 (kon.) | Ventspils – Bordeaux 0:1 (kon.) | Tobol Kostanaj – Pjunik 2:1 (kon.)
Jūrmala – La Fiorita 6:0 (kon.) | Constanta – Arnhem 2:2 (kon.) | Almaty – Alkmaar 2:0 (kon.)
Kutaisi – Víkingur Reykjavík 3:0 (kon.) | Čichura – Maribor 0:0 (kon.) | H. Haifa – Hafnarfjördur 1:1 (kon.)
Balzan – Slovan Bratislava sk 2:1 (kon.) | Dudelange – KF Drita 2:1 (kon.) | Lipsko – Häcken 4:0 (kon.)
APOEL – Flora 5:0 (kon.) | Zrinjski Mostar – Valletta 1:1 (kon.) | Djurgården – Mariupol 1:1 (kon.)
Honvéd Budapešť – Niederkorn 1:0 (kon.) | CSKA Sofia – Admira Wacker Mödling 3:0 (kon.) | Tel Aviv – Niš 2:0 (kon.)
Žalgiris Vilnius – Vaduz 1:0 (kon.) | Jagiellonia – Rio Ave 1:0 (kon.) | Soligorsk – Lech Poznań 1:1 (kon.)
Dinamo Brest – Atromitos 4:3 (kon.) | Linz – Lillestrøm 4:0 (kon.) | Nordsjælland – Štokholm 1:0 (kon.)
Ljubljana – Crusaders 5:1 (kon.) | Sutjeska – Alaškert 0:1 (kon.) | FC Santa Coloma – Valur 1:0 (kon.)
New Saints – Lincoln 2:1 (kon.) | Hajduk Split – Slavia Sofia 1:0 (kon.) | Genk – Fola 5:0 (kon.)
Zabrze – Trenčín sk 0:1 (kon.) | B36 Tórshavn – Besiktas 0:2 (kon.) | Gallen – Sarpsborg 2:1 (kon.)
Željezničar Sarajevo – Limassol 1:2 (kon.) | Partizan – Riteriai 1:0 (kon.) | Bergamo – FK Sarajevo 2:2 (kon.)
Hibernian – Asteras 3:2 (kon.) | Osijek – Rangers 0:1 (kon.) | Spartak Subotica – Sparta Praha 2:0 (kon.)
Dundalk – Larnaca 0:0 (kon.) | Aberdeen – Burnley 1:1 (kon.) | Dunajská Streda – Minsk sk 1:3 (kon.)
Stjarnan – Kodaň 0:2 (kon.) | Sevilla – Újpest FC 4:0 (kon.)
DAC 1904 Dunajská Streda
1:3 (1:1)
Dinamo Minsk
Štvrtok 26.07.2018, 21:00 • MOL Aréna • Európska liga (predkolá) • 2. predkolo

Krutý výsledok pre Dunajskú Stredu. Po prvom polčase to vyzeralo s DAC celkom nádejne aj napriek tomu, že domáci hrali v oslabení o jedného hráča. Druhé dejstvo bolo vyrovnané a Minsk si nedokázal vytvoriť žiaden sústavný tlak. V 59. minúte mal za stavu 1:1 mega šancu Bayo, ale nedokázal ju premeniť a to môže zrejme domácich mrzieť, pretože v 77. minúte po chybe obrany skóroval hlavou Makas. Dunajská Streda sa ešte snažila o vyrovnanie, mala tlak, ale druhý gól už nedala. Domáci nezvládli nadstavený čas, kedže v 94. minúte dal tretí a zrejme už aj postupový gól Minsku Nikolić opäť po chybe obrany a presnou hlavičkou.

Na bieloruskej pôde teda DAC nečaká nič ľahké, postup je už naozaj len v rovine teórie, ale vo futbale je možné všetko. Z našich ďalších dvoch zástupcov v predkolách Európskej ligy dnes vyhral len Trenčín, ktorý v Poľsku vyhral nad Zabrze 1:0 a pred domácou odvetou má tak dobré vyhliadky. Na maltskej pôde však neuspel Slovan, ktorý tam prehral 1:2, ale v domáce odvete má všetko vo svojich rukách. V utorok sa podarilo Trnave vybojovať senzačné víťazstvo 2:0 nad Legiu Varšava a tak má doma takisto veľkú nádej na postup ďalej. O týždeň tak budú ešte pokračovať všetci naši pohárový zástupcovia, ako to bude potom sa už uvidí.

S týmto konštatovaním sa teda lúčim a prajem dobrú noc. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (22:59:58)

90+5
    90+4. Nikolić (MNK) - 1:3

90+4
    FC Dinamo Minsk dáva gól!
    A je tu tretí gól Minsku a zrejme sú postupové nádeje DAC definitívne pochované! Do pokutového územia domácich smeroval center na zadnú tyč, tam nedokázal Davis ubrániť UROŠA NIKOLIĆA a ten excelentnou hlavičkou upravuje skóre zápasu na 1:3!

90+3
    Čas sa už rýchlo kráti, vyzerá to teda na víťazstvo bieloruského celku. Ostávajú však ešte dve minúty, stať sa môže čokoľvek.

90+2
    Tlak domácich futbalistov však pokračuje ďalej, opäť sa k lopte dostal Ljubičić, svojim pokusom však trafil len spoluhráča Šatku. Pokračuje márne dobíjanie súperovej brány.

90+1
    Ljubičić padá s loptou pred pokutovým územím, ale faul sa nepíska! Nuž, toto sa zrejme aj dalo pískať v prospech Dunajskej Stredy.

90
    Druhý polčas sa predlžuje o 5 minút!

89
    Rohový kop rozohrali domáci futbalisti nakrátko, ale nič zaujímavého sme nevideli. Dunajská Streda sa ešte drží na útočnej polovici, snaží sa o vyrovnávajúci gól.

88
    K lopte sa dostal Davis a aj vystrelil, vybojoval pre svoj celok aspoň rohový kop. Druhý polčas je už takmer na svojom konci, domáci stále prehrávajú 1:2!

87
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza K. Vida, prichádza Treťjakov.

85
    Koštrna spadol v pokutovom území súpera, ale penalta sa v tomto prípade nepíska. Dunajská Streda je však stále pri lopte, tlačí sa do zakončenia na súperovu bránu.

84
    Schyľuje sa aj k poslednej výmene na domácej strane. Zatiaľ sa čaká na vhodnú príležitosť, domáci sa ešte pokúšajú o vyrovnanie, čo oceňujú aj domáci priaznivci.

82
    No a pomaly sa blíži záver tohto zápasu, oslabená Dunajská Streda stále prehráva o jeden gól. Sme tak ešte zvedaví, či príde nejaká zaujímavá situácia na jednej či druhej strane.

81
    Striedanie v tíme FC Dinamo Minsk: z ihriska odchádza Korzun, prichádza Trebotić.

80
    Opäť sa hra musela prerušiť, jeden z hráčov hostí ostáva ležať na trávniku. Zrejme takéto gestá uvidíme zo strany Minsku často, až do konca stretnutia.

79
    Spomínaný priamy kop zahrával Pačinda, ale jeho prízemný pokus smeruje len vedľa súperovej brány. Gorbunov sa s rozohrávkou nikam neponáhľa.

78
    Dunajská Streda sa ihneď po výkope dostala na útočnú polovicu a po jasnom nedovolenom zákroku získava priamy kop zo zaujímavej pozície. Hostia sa tak budú musieť brániť.
    77. Makas (MNK) - 1:2

Miroslav Revaj

Hľadáme spravodajcu pre tím DAC 1904 Dunajská Streda. Viac informácií tu.

Góly: 45. Pačinda (pen.) – 24. Begunov, 77. Makas, 90+4. Nikolić

Karty:   33. Šimčák (DUN), 65. Kalmár (DUN) – 20. Chvaščinskij (MNK), 68. Gurenko (MNK)   39. Šimčák (DUN)

DAC 1904 Dunajská Streda: Macej – Koštrna, Šatka, Huk, Šimčák – Kalmár (73. M. Vida), M. Ljubičić (C), Herc (41. Davis) – K. Vida (87. Treťjakov), Bayo, Pačinda
    Náhradníci: Jedlička – Koné, Vida, Divković, Davis, Záhumenský, Tretiakov

Dinamo Minsk: Gorbunov – Žavnerčik, Galović (C), Rodrigues, Šitov – Korzun (81. Trebotić), Yahaya – Begunov, Nikolić, Chvaščinskij (61. Gurenko), Ivanov (71. Makas)
    Náhradníci: Ignatovič – Švecov, Bykov, Solovej, Trebotić, Makas, Gurenko.

Rozhodca: Serhij Bojko – Igor Alochin, Volodymyr Volodin – Jaroslav Kozyk (všetci Ukrajina)