Ufa – Domžale 0:0 (kon.) | Ventspils – Bordeaux 0:1 (kon.) | Tobol Kostanaj – Pjunik 2:1 (kon.)
Jūrmala – La Fiorita 6:0 (kon.) | Constanta – Arnhem 2:2 (kon.) | Almaty – Alkmaar 2:0 (kon.)
Kutaisi – Víkingur Reykjavík 3:0 (kon.) | Čichura – Maribor 0:0 (kon.) | H. Haifa – Hafnarfjördur 1:1 (kon.)
Balzan – Slovan Bratislava sk 2:1 (kon.) | Dudelange – KF Drita 2:1 (kon.) | Lipsko – Häcken 4:0 (kon.)
APOEL – Flora 5:0 (kon.) | Zrinjski Mostar – Valletta 1:1 (kon.) | Djurgården – Mariupol 1:1 (kon.)
Honvéd Budapešť – Niederkorn 1:0 (kon.) | CSKA Sofia – Admira Wacker Mödling 3:0 (kon.) | Tel Aviv – Niš 2:0 (kon.)
Žalgiris Vilnius – Vaduz 1:0 (kon.) | Jagiellonia – Rio Ave 1:0 (kon.) | Soligorsk – Lech Poznań 1:1 (kon.)
Dinamo Brest – Atromitos 4:3 (kon.) | Linz – Lillestrøm 4:0 (kon.) | Nordsjælland – Štokholm 1:0 (kon.)
Ljubljana – Crusaders 5:1 (kon.) | Sutjeska – Alaškert 0:1 (kon.) | FC Santa Coloma – Valur 1:0 (kon.)
New Saints – Lincoln 2:1 (kon.) | Hajduk Split – Slavia Sofia 1:0 (kon.) | Genk – Fola 5:0 (kon.)
Zabrze – Trenčín sk 0:1 (kon.) | B36 Tórshavn – Besiktas 0:2 (kon.) | Gallen – Sarpsborg 2:1 (kon.)
Željezničar Sarajevo – Limassol 1:2 (kon.) | Partizan – Riteriai 1:0 (kon.) | Bergamo – FK Sarajevo 2:2 (kon.)
Hibernian – Asteras 3:2 (kon.) | Osijek – Rangers 0:1 (kon.) | Spartak Subotica – Sparta Praha 2:0 (kon.)
Dundalk – Larnaca 0:0 (kon.) | Aberdeen – Burnley 1:1 (kon.) | Dunajská Streda – Minsk sk 1:3 (kon.)
Stjarnan – Kodaň 0:2 (kon.) | Sevilla – Újpest FC 4:0 (kon.)
Balzan FC
2:1 (1:0)
ŠK Slovan Bratislava
Štvrtok 26.07.2018, 18:00 • Centenary Stadium, Ta' Qali, Attard, Malta • Európska liga (predkolá) • 2. predkolo

V druhom polčase hrali domáci o čosi lepšie, stále však pozorne bránili a čakali na každú chybu slovenského zástupcu. V 67. minúte opäť po rýchlom brejku skóroval za domácich Ljubomirac a so Slovan to už vyzeralo veľmi zle. Predsa len však belasí zaznamenali na pôde súpera cenný gól, keď sa v 74. minúte presadil striedajúci Savičević a stanovil konečný výsledok na 2:1 z pohľadu domácich. Belasí tak majú čo do odvety zlepšovať, ale doma určite nie sú bez šance, gól Savičevića bol veľmi dôležitý.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem pekný zvyšok večera. Dnes ešte hrajú aj ďalší dvaja slovenský zástupcovia, od 20:00 hrá Trenčín a poľskej pôde a od 21:00 hrá doma Dunajská Streda. Oba zápasy nájdene aj na našom športovom portáli. (19:58:32)

90+4

90+3
    Hosťom sa však nedarí v útočnej fáze a už to teda vyzerá, že Balzan toto stretnutie dotiahne do víťazného konca, čo bude veľkým prekvapením.

90+2
    K strele sa teraz prepracoval Šporar, ale obrana domácich dobre zasiahla a dostala loptu do bezpečia. Belasí sú stále usadení na útočnej polovici.

90+1
    Druhý polčas sa predlžuje o 4 minúty!

89
    Slovan sa opäť usadil na útočnej polovici a snaží sa ešte niečo vymyslieť. Súper ho však nechce pustiť do zakončenia, neposkytuje mu takmer žiadnu priestor na strelu.

88
    Domáci však stále čakajú na každé zaváhanie súpera a púšťajú sa potom do rýchlych protiútokov. Zrejme nás tak ešte čaká zaujímavý zvyšok tohto stretnutia.

87
    Balzan sa pokúšal o rýchly protiútok, ale dlhú prihrávku pred pokutové územie hostí zachytil Apau a rozohráva loptu na svojich spoluhráčov. Ostáva dohrať posledné minútky druhého polčasu.

86
    Belasí kombinujú na útočnej polovici, keby sa im podarilo vyrovnať, bol by to veľmi dôležitý faktor pred domácou odvetou. Vzhľadom na priebeh zápasu však hostia môžu byť spokojní aj s gólom na súperovej pôde.

85
    Aj hostia sa pokúsili o zakončenie, ale strela z väčšej vzdialenosti končí len mimo súperovej brány. Sultana sa chystá k pomalej rozohrávke od svojej brány.

84
    Domáci sa veľmi osmelili ku koncu stretnutia, Effiong sa napriahol k veľmi nebezpečnej strele, ale Šulla bol pozorný a loptu vyráža do bezpečia. Na podobné diery v obrane si však Slovan musí dávať pozor.

83
    Balzan sa však zakrátko opäť dostal do útoku a vybojoval si aj rohový kop. Našťastie pre hostí nič vážneho neznamenal, Slovan sa už pokúša preniknúť na súperovu polovicu.

82
    Striedanie v tíme Balzan FC: z ihriska odchádza Cadú, prichádza Camilleri.

81
    Predsa len sa však ešte domáci dostali do útoku, ale Cadúova strela bola nepresná a bránu hostí neohrozila. Šulla rýchlo rozohráva loptu na svojich spoluhráčov.

80
    Do konca druhého polčasu ostáva dohrať posledných 10 minút, zrejme sa však ešte aj niečo nadstaví. Balzan sa už snaží udržať tento výsledok, ktorý ho necháva v hre o postup do tretieho predkola.

78
    Pomaly sa blíži záverečná časť tohto zápasu, stále platí stav 2:1! Slovan hrá však veľmi aktívne a snaží sa ešte o vyrovnanie. Kto by to bol pred zápasom povedal, že náš zástupca bude mať na maltskej pôde takéto problémy.

77
    Slovan pokračuje vo svojej aktivite, opäť sme sledovali útok nášho zástupcu, k strele spoza pokutového územia sa dostal Šporar, ale nemieril presne.

76
    Striedanie v tíme Balzan FC: z ihriska odchádza Lecão, prichádza Correa.

75
    Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Čavrić, prichádza Cmiljanić.

Miroslav Revaj

Góly: 17. Kaljević, 67. Ljubomirac – 74. Savičević

Karty:   67. Rabiu (BAL)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:5.
    Balzan FC: Sultana – Božović, Johnson, Serrano, Bezzina (C) – Slivić, Lepović – Ljubomirac, Cadú, Lecão – Kaljević
    Náhradníci: Montoff – Grioli, Camilleri, Ascroft, Effiong, Ficardo Correa, Cipriott

ŠK Slovan Bratislava: Šulla – Apau, Bajrić, Božikov (C), Suchockij – Nono – Holman, Rabiu, Rhasalla – Čavrić, Šporar
    Náhradníci: Ružinský – Savičević, de Kamps, Dražić, Cmiljanić, Saláta, Hološko

Rozhodca: Jens Maae – Heine Sørensen, Lars Hummelgaard – Morten Krogh (všetci Dánsko)