Mexiko – Škótsko 1:0 (kon.) | Albánsko – Ukrajina 1:4 (kon.) | Brazília – Chorvátsko 2:0 (kon.)
Kostarika – Sev. Írsko 3:0 (kon.) | Saudská Arábia – Peru 0:3 (kon.) | Španielsko – Švajčiarsko 1:1 (kon.)
Španielsko
1:1 (1:0)
Švajčiarsko
Nedeľa 03.06.2018, 21:00 • Estadio de la Ceramica (Villareal) • Medzinárodný prípravný zápas

V druhom polčase pokračovalo Španielsko vo svojej aktivite, ale nedokázalo svoje veľké šance pretaviť v ďalší gól. Švajčiarsko sa po celý zápas len bránilo, ale v 62. minúte zariadil remízu 1:1 Rodríguez. Španielsko je teda určite z toho výsledku sklamané, bolo oveľa lepším celkom. Švajčiarsko však ukázalo pevnú defenzívu, ktorá môže byť ich silnou zbraňou na svetovom šampionáte.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem pekný zvyšok večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (22:52:57)

90+3
    90+1. Nacho (ESP)

90+1
    Ani z tohto nepadol gól! Domáci pokračovali vo svojej útočnej aktivite, k lopte sa dostal Nacho, ale jeho pokus z hranice pokutového územia smeroval len to tyčky!

90
    Žltú kartu dostáva Zuber (Švajčiarsko).

88
    Španielsko je aj v závere zápasu usadené na útočnej polovici a snaží sa ešte niečo nebezpečné vymyslieť. Švajčiarsko už zrejme hrá na remízu.

86
    Sledovali sme ďalší center do pokutového územia hostí, po ňom sa do hlavičkového zakončenia dostal Vázquez, ale nemieril presne.

85
    Dopredu sa však po dlhej dobe dostalo aj Švajčiarsko, ale pozorná obrana domácich všetko včas vyriešila. Dopredu sa tak znova dostáva Španielsko.

84
    Teraz však už Španielsko bolo veľmi blízko k gólu! Vázquez sa v pokutovom území dostal k prízemnej strele, ale brankár Sommer výborným zákrokom podržal svoje mužstvo.

83
    Do pokutového územia hostí posielal centrovanú loptu Vázquez, ale ani táto situácia zmenu skóre nepriniesla. Uvidíme, čo všetko do konca zápasu ešte príde.

81
    Na obraze hry sa stále nič nemení, Španielsko sa ešte snaží strhnúť vedenie na svoju stranu, ale súper úspešne odoláva.

80
    Do konca riadneho hracieho času tohto prípravného zápasu ostáva už len 10 minút. Zrejme sa ešte niečo nadstavovať bude, ale nijak výrazne sa hra v druhom polčase neprerušovala.

79
    Striedanie v tíme Švajčiarsko: z ihriska odchádza Rodríguez, prichádza Moubandje.

78
    Striedanie v tíme Španielsko: z ihriska odchádza Alba, prichádza Monreal.

76
    Švajčiarsko stále odoláva tlaku zo strany domácich, pomaly sa už blíži záver tohto zápasu, platí vyrovnaný stav 1:1!

75
    Pred bránu hostí teraz smeruje jeden nebezpečný center za druhým, v tomto prípade dobre reagoval brankár Sommer, ktorý vyrazil loptu do bezpečia.

73
    Do pokutového územia hostí teraz vyslal prihrávku Asensio, ale nik na ňu nedokázal reagovať a tak aj túto situácia hostia úspešne ustáli.

72
    K lopte sa teraz dostal Alcantara, ale nepodarilo sa mu úspešne odcentrovať do pokutového územia súpera. Pri lopte je tak opäť Švajčiarsko, ktoré sa smerom dopredu nehrnie.

71
    Momentálne je pri lopte hosťujúca reprezentácia, ktorá však len kombinuje na svojej polovici a nikam sa neponáhľa. Domáci sa tak snažia o vysoké napádanie.

Miroslav Revaj

Góly: 29. Odriozola – 62. Rodríguez

Karty:   57. Saúl (ESP) – 90. Zuber (SUI)

Španielsko: De Gea – Odriozola, Piqué, Azpilicueta, Alba – Koke, Alcantara – Aspas, Silva, Iniesta – Costa
    Náhradníci: Vázquez, Nacho, Saú, Álvarez, Rodrigo, Kepa, Reina, Vallejo, Hernández, Monreal, Asensio

Švajčiarsko: Sommer – Lichtsteiner, Schär, Akanji, Rodríguez – Behrami, Zakaria – Shaqiri, Džemaili, Zuber – Seferovič
    Náhradníci: Mvogo, Moubandje, Lang, Gavranovič, Embolo, Fernandes, Drmić, Djourou, Freuler, Elvedi, Fernandes, Burki

Rozhodca: István Kovács – Vasile Florin Marinescu, Vladimir Urzica – Juan Martínez Munuera