Fínsko – Rusko 3:2 (2:0 po s.n.) | Česko – Švédsko 1:3 (kon.)
cz Štvrtok 26.04.2018, 17:30 • Hartwall Arena (Helsinky) • Euro Hockey Tour

Já se s Vámi pro dnešek loučím. Ode mě to bylo už vše a těším se na Vás zase příště. Na počtenou! (20:04:55)

Střely na bránu: 25:17
    Vyloučení: 3:6
    Góly v PH: 1:0
    Buly: 26:25

Vítězem dnešního klání se stává Finsko. Na ledě v domácí Hartwall Areně poráží na úvod Švédských her Rusko 3:2 po nájezdech. Hrdinou dnešního zápasu se stává útočník Puustinen, který vsítil dvě branky. Za Finy se jednou trefil také Rajala. Branky Ruska vsítil Galijev a Barabanov.

65:00
    Rozhodující branku v samostatných nájezdech střílí JUUSO PUUSTINEN.

4. séria
    2:0
    Ani Kručinin nevsítil branku. Domácí tak vítězí.

4. séria
    2:0
    Rozhodnout mohl Palola. Pokoušel se o kličku, kterou proslavil Peter Forsberg. Provedl to téměř dokonale, ale za Košečkinem zazvonila tyč.

3. séria
    2:0
    Dadonov také nevyzrál na Säteriho. Snažil se ho rozpohybovat, ale neuspěl.

3. séria
    2:0
    Savinainen napřáhl z mezikruží a vsítil gól. Prosadil se ruským blafákem.

2. séria
    1:0
    Bučněvičovi puk utekl a stav zůstává výhodný pro Finy.

2. séria
    1:0
    Puustinen našel mezírku mezi nohama Košečkina a dává tak domácím náskok v nájezdové loterii.

1. séria
    0:0
    Šalunov se snažil zakončit chytře, ale Säteri stačil touš vyrazit.

1. séria
    0:0
    Rajala se snažil o rychlou forehandovou kličku. Košečkin se ale skvěle natáhl.

Samostatné nájezdy začínají.

Nájezdy začnou hráči Suomi.

Za malou chvíli uvidíme samostatné nájezdy, které určí vítěze tohoto zápasu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:40
    Posledních dvacet sekund prodloužení. Finové ještě zkusí založit útok, postará se o to Pokka.

64:00
    Probíhá poslední minuta prodloužení. Hraje se ve středním pásmu.

63:04
    S nahozením z hole Dadonova si musel finský brankář poradit. Svým zákrokem naopak založil svému mužstvu protiútok.

62:31
    Manninen poslal zadovku Honkovi, který si to ještě se střelou rozmyslel. Finsko tak hraje dál s pukem.

61:48
    Jokiharju se dostal do dobré pozice. Z levého křídla si najel do středu. Tam prověřil pozornost Košečkina.

61:04
    Kablukov dostal puk do mezikruží, odkud vypálil přízemní střelu. Säteri stačil tento pokus vyrazit betonem.

60:31
    Rozjetý Ikonen nezastavil dlouhou přihrávku Pokky. Rusko se zmocnilo puku a zásluhou Sošnikova pak také vypálilo. Säteri zasáhl.

60:04
    Obě mužstva v plném počtu.

60:01

Po šedesáti minutách nezná tento zápas vítěze. Po základní hrací době je stav utkání 2:2. Uvidíme teda prodloužení a možná také nájezdy. Střely na bránu po třetí třetině: 24:14 pro Finsko.

60:00

59:50
    Právě Rajala ještě tečoval před bránou Košečkina nahození Jürgense. Ruský brankář stačil zasáhnout lapačkou.

59:25
    Obrovská šance Finska na to, aby rozhodlo. V přečíslení 2 na 1 to vzal Rajala na sebe, ale neuspěl.

59:00
    Hlasatel sdělil divákům, že se hraje poslední minuta třetí třetiny.

58:04
    Vyloučení v týmu Finsko (Julius Honka – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Rusko (Jevgenij Dadonov – 2 min., hrubost).

58:04
    Honka se pustil do šarvátky s Dadonovem.

57:51
    Puustinen nabízel puk před bránu Jormakkovi. Ten však neusměrnil touš mezi tři tyče.

57:02
    Kivistö nahazoval puk od modré čáry na Košečkina. Ruský brankář si s nebezpečnou situací poradil.

56:30
    Hosté jsou při chuti a budou se snažit přidat i další branku.
    55:43 Alexandr BARABANOV - 2:2

55:43
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Opět máme nerozhodný stav. Důraz Rusů na brankovišti se vyplatil. Tvrdou ránu obránce Bělova od modré čáry trojice hráčů Ruska usměrnila až za záda Säteriho. Střelcem branky je ALEXANDR BARABANOV, který byl v prostoru před bránou nejvíce důrazný. Asistence: Maxim Mamin a Ilja Kablukov.

55:11
    Bekhendový pokus Šalunova skončil v prostoru, kde si vše Säteri dobře hlídal. Následovat bude vhazování v obranném pásmu domácích.

54:53
    Finsko se už nikam nežene. Ruští hráči mají dostatek prostoru ve středním pásmu na to, aby něco vymysleli.

54:04
    Jakovlev zvládl důležitý rychlostní souboj s Palolou a byl u puku o trochu dřív.

53:45
    Domácímu celku tak úplně nevyšla snaha o rozehrávku. Je pískán icing.

53:07
    Kivistö neudržel útočné pásmo a musí se rychle vracet. Barabanov je velmi dotěrný.

52:44
    Hra je přerušená pro ofsajd. Tím hráčem, který před chvíli orazítkoval břevno téměř odkryté brány Košečkina byl Rajala.

51:56
    Rusové už jsou v plném počtu. Pár okamžiků před tím se však málem mohli domácí potřetí radovat. Zastavila je ovšem tyč ruské brány.

51:25
    Obránce Honka pálil zápěstím těsně vedle branky Košečkina. Finsko nadále pokračuje v tlaku.

50:48
    Rusko bez větších rozpaků vyhazuje puk přes všechny čáry.

50:07
    Košečkin se musel rychle přesouvat. Finové sehráli tuto akci opravdu rychle a nechybělo moc a Suomela mohl dorážet do odkryté brány.

49:56
    Vyloučení v týmu Rusko (Alexej Běreglazov – 2 min., vysoká hůl).

49:07
    Sborná se nemůže pořádně dostat z vlastního pásma. Nyní se trápí v rozehrávce.

47:40
    Domácí se snažili doslova vyšachovat hosty, ale nepovedlo se jim to úplně dokonale. Košečkin si pak musel připsat zákrok proti tvrdé ráně Gavrikova.

46:48
    Rusové se ihned po inkasované brance tlačili dopředu, ale dnes jim chybí lehkost v zakončení.
    45:42 Toni RAJALA - 2:1

45:42
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Finsko otáčí průběh zápasu! Viděli jsme snad první systémovou chybu v tomto utkání. Jokiharju vydoloval puk a přihrál jej na Savinainena, ten byl možná i sám překvapen, že se vydává s Rajalou sám na jednoho obránce. Savinainen přihrával a TONI RAJALA si puk zpracoval a následně mezi betony Košečkina vypálil. 2:1. Asistence: Veli-Matti Savinainen a Henri Jokiharju.

45:20
    Palola srazil kotouč na střídačku Rusů. Hra je opět přerušena.

44:41
    Chafizullin odpaluje puk na icing. Rusko stále nemůže vystřídat a navíc teď měla v nohách těžké střídání.

44:16
    Finové drží puk v útočném pásmu. Domácí fanoušci vycítili šanci a potelskem ženou své hráče ke vstřelení branky.

43:29
    Puustinen si nahodil puk dopředu a vydal se za ním jako hladový vlk. Během této akce stačil srazit čistě na ledovou plochu Jakovleva i Galijeva.

42:27
    Mamin se krásně proháčkoval až téměř před Säteriho. Ještě si puk narazil s Barabanovem, na poslední chvíli však sáhl do této akce Jürgens.

41:50
    Rajala se ke střele nedostal, i když měl k tomu blízko. Rusové pak stačili puk uklidit do bezpečí.

40:48
    Běreglazov vzal puk a dojel s ním za svou bránu. Počkal až jeho spoluhráči vystřídají a rozjel útočnou akci.

40:14
    Honka odehrál puk těsně před dojíždějícím Kručininem. Kotouč odpálil pouze na zakázané uvolnění.

40:01

Skončila nám druhá perioda. Zatím se nehraje moc pohledný hokej, ale dvě branky jsme už viděli. Ve 29. minutě vyrovnal Puustinen. Stále však platí, že šancí jsme viděli málo. Střely na bránu: 13:8. Třetí třetina začne asi v 19:05.

40:00

39:34
    Šalunov je na ledě. Rusko je v plném počtu.

39:20
    Rusko opět vyhazuje. Finům zbývá z téhle početní výhody už jen 10 sekund. Tato přesilovka se hráčům v modrém vůbec nepovedla.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:33
    Zatím se domácím tahle přesilovka vůbec nedaří. Více práce má zatím Säteri, než Košečkin.

37:58
    Gavrikov ujel s pukem a vypálil velmi tvrdě. Säteri měl štěstí, že pokus ruského beka šel mimo, jinak by měl problémy.

37:34
    Vyloučení v týmu Rusko (Maxim Šalunov – 2 min., vysoká hůl).

37:22
    Sudí má zvednutou pravici. Finsko bude hrát přesilovku, momentálně má výhodu.

37:00
    Ofsajd Finů, ve kterém se objevil obránce Jokiharju.

36:00
    Barabanov ukázal svou lehkost při držení puku a najel si až do dobré palebné pozice. Säteri jeho pokus vykryl, ale hráč s číslem 94 v bílém dresu předvedl velmi hezkou akci.

35:23
    Kotouč byl už dlouho v souboji u mantinelu, tak se hlavní rozhodčí Pešina rozhodl hru přerušit. Vhazovat by se mělo ve střední třetině.

34:29

34:03
    Finové se osvobozují dlouhým výhozem přes všechny čáry.

33:41
    Šalunov si vyměnil puk se Sošnikovem a pálil na přední tyč. Säteri předvedl výtečný zákrok vyrážečkou. Hosté i nadále tlačí.

32:54
    Rusové dlouho míchali s pukem, ale zatím hráli tuto přesilovku příliš staticky. Bučněvič se snažil o finální přihrávku, ale jeho pas byl sražen do ochranné sítě.

32:29
    Vyloučení v týmu Finsko (Jere Sallinen – 2 min., hákování).

32:24
    Střela Jakovleva od modré čáry nebyla vůbec špatná. Brankář Säteri ji viděl až na poslední chvíli a stačil ještě vystrčit beton.

31:46
    Chafizullin čeká s kotoučem za bránou Ruska.

30:51
    Po propadnutí Nestěrova na modré čáře se musel rychle vracet Marčenko. Bruslařský souboj zvládl.

30:13
    Běreglazov nahodil puk do útočného pásma a zbytek jeho spoluhráčů jel střídat. Finové zahájí další útok za svou bránou.

29:50
    Kotouč vypadl z ledové plochy. Rozhodčí musí pro nový puk na trestnou lavici, aby se mohlo pokračovat ve hře.
    28:34 Juuso PUUSTINEN - 1:1

28:34
    Je vyrovnáno! Savinainen našel zpoza brány Pokku na modré čáře, který naznačil střelu, a pak rychle přistrčil touš JUUSU PUUSTINENOVI. Puustinen napřáhl a propálil vše, co mu stálo v cestě. 1:1. Asistence: Ville Pokka a Veli-Matti Savinainen.

28:30
    Puustinen minul bránu o malý kousek. Rusové jsou už ve čtyřech.

28:15
    Vyloučení v týmu Rusko (Michail Grigorenko – 2 min., sekání).

28:09
    Poslední vteřinky tohoto oslabení zvládají hráči Ruska dobře. Hrají s pukem v útočném pásmu.

27:44
    Nahození Honky zápěstím jen tak prosvištělo kolem Košečkina. Rusové následně puk pohotově vyhodili pryč.

27:06
    Rusové vyhazují puk přes všechny čáry. Kotouč musí dojet Pokka a znovu založit útok.

26:43
    Savinainen hledá možnosti na přihrávku v pravém rohu útočného pásma.

26:23
    Vyloučení v týmu Rusko (Vladimir Tkačov – 2 min., držení hole).

25:40
    Rusové válčí o puk v rohu kluziště. Nyní jsme sledovali opravdu ostré souboje na to, že se hraje jen přípravný zápas před MS.

25:15

24:31
    Finové sehráli tuto početní výhodu opravdu dobře. Suomela našel v mezikruží Palolu, který vypálil z první. Košečkin si poradil jak se střelou od Paloly, tak s následnou dorážkou Suomely.

23:41
    Pokka vypálil od modré čáry po přistrčení od Suomely. Finům chyběl kousek ke vstřelení branky.

23:15
    Vyloučení v týmu Rusko (Vladislav Gavrikov – 2 min., podražení).

22:57
    Střelu Byvalceva zastavil finský brankář parádním zákrokem lapačkou. Vhazovat se bude u jeho pravice.

22:30
    Anton Bělov napřáhl od modré čáry. Jeho přízemní pokus stačil vyrazit Säteri betonem. Rusové však i nadále svírají svého soka.

21:45
    Přesilová hra skončila. Domácí jsou v plném počtu.

21:01
    Tkačov nepřihrál v útočném pásmu přesně. Finové se osvobozují, z přesilové hry hostů zbývá už tak půlminuta.

20:21
    Rusům se první pokus o založení akce nepovedl. Musí začít opět z obranného pásma.

20:01

Obě mužstva už míří na led. Druhá perioda za malou chvíli začne.

Skončila nám první třetina. Viděli jsme zatím celkem bruslivý hokej bez větších příležitostí. Jedinou branku dal z těžkého úhlu Galijev, a tak mohou jít hosté spokojenější do kabin. Střely na branku: 7:5. Druhá třetina začne přibližně v 18:15.

20:00

19:57
    Rusko mělo ještě velkou šanci těsně před koncem třetiny. Jeden z obránců vypálil tvrdě od modré čáry, ale brankář Säteri byl pohotový se svou vyrážečkou.

19:45
    Vyloučení v týmu Finsko (Marko Anttila – 2 min., podražení).

19:20
    Mamin odvedl dobrou práci. Natlačil se za červenou čáru, nahodil puk a jel střídat.

19:00
    Probíhá poslední minuta první dvacetiminutovky.

18:08
    Tkačov se snažil doslova dotlačit puk až do brány. To se mu nepovedlo, Säteri zpevnil prostor u tyče a nepustil puk za svá záda.

17:46
    Manninen nezvládl sprintérský souboj s Rusem, a tak se pískalo zakázané uvolnění. Hra se přesouvá před bránu Suomi. Domácí nemůžou střídat.

16:44
    Po ofsajdu se vhazovalo ve středním pásmu. Buly vyhrál Sallinen a finové se tedy zmocnili kotouče.

16:13
    Tkačov uvolnil na levé straně Bučněviče, který pohotově střílel. Harri Säteri ovšem včas zacvakl betony a nepustil touš za svá záda.

15:01
    Druhá lajna Finska předvedla aktivní střídání v útočném pásmu. Žádnou dobrou střeleckou pozici si však nevytvořila. Nyní už jde Palola a spol střídat.

14:02
    Košečkin odehrál nahození Honky dříve než k němu dojel Palola. Zatím ruský brankář hodně pomáhá s rozehrávkou svému týmu.

13:08
    Po souboji ve středním pásmu skončil puk na střídačce Finska. Následovat bude buly ve střední třetině.

12:53
    Savinainen byl důrazný na brankovišti, ale střelu od Näkyvÿ stačil Košečkin včas lapit. Následuje komerční přestávka.

12:17
    Sledujeme pasáž hry, ve které jsou nepřesnosti na obou stranách. Honka stojí za bránou a zkusí rozehrát.

11:33
    S jednoduchou střelou od modré neměl brankář Košečkin větší problémy. Nyní už mohou jeho spoluhráči střídat.

11:23
    Špatná rozehrávka hráčů v bílých dresech zapříčinila další icing. Hra se přesune před Košečkina.

10:52
    Sallinen odehrál puk do útočného pásma a schytal tvrdý bodyček od obránce Marčenka.

10:38
    Bučněvič měl na hokejce gólovou šanci! Dostal přihrávku na pravou stranu a dokázal se dostat až do mezikruží, odkud vypálil. Bylo zajímavé sledovat obránce Finska, protože všichni se rozestoupili a uvolnili Bučněvičovi prostor.

09:51
    Vaakanainen pálil z velmi dobré pozice těsně vedle levé šibenice. Kdyby šla tato rána mezi tyče, tak by to Košečkin těžce chytal.

09:35
    Zakázané uvolnění Ruska.
    07:42 Stanislav GALIJEV - 0:1

07:42
    Perfektní vstup do utkání pro hosty! Bučněvič poslal ve středním pásmu přihrávku na STANISLAVA GALIJEVA, který se rozjel po pravé straně a nachytal přesnou střelou nad beton brankáře Finska. Tohle byla z pohledu domácích laciná branka. Asistence: Pavel Bučněvič.

07:22
    Košečkin vypomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou a celé dílo dokonal Bělov.

06:46
    Pokud se nepletu, tak se hraje už 6 minut v kuse. Naposledy se přerušovalo okolo třicáté vteřiny.

06:01
    Asi 5 sekund se bojovalo o touš u mantinelu. Nakonec jej dokázali vydolovat finové a pokusí se jet do útoku.

05:26
    Hra je zatím z obou stran opatrná. Ani jeden z týmů nechce udělat chybu.

04:37
    Savinainen prodloužil přihrávku Vaakanainena, ale žádný z jejich spoluhráčů puk nedobruslil. Domácí zatím stále bez střeleckého pokusu.

03:53
    Finové se teď velmi těžce dostávají z vlastní obranné třetiny. Několikrát se jim pokus o rozehrávku nevydařil.

03:08
    Honka drží puk za svou bránou a za malou chvíli se pokusí o rozehrávku.

02:36
    Jormakka nahazoval z otočky, ale puk se až k ruské svatyni nedostal. Střela byla sražena mimo.

02:08
    Nestěrov se stačil vrátit rychleji než finský útočník a odehrál puk do bezpečí.

01:21
    Rusko začalo tento zápas velmi aktivně. Zatím se hraje výhradně v obranném pásmu domácích.

00:33
    Hosté obléhají území kolem brány Suomi. Nebezpečný puk posílal do předbrankového prostoru Bučněvič.

00:01

Tento zápas bude řídit dvojice hlavních rozhodčích z Česka – Pešina a Šír.

Finové navlékli modré dresy, rusové nastoupili v bílých dresech.

Finsko: Säteri (Husso) – Honka, Kivistö, Pokka, Jürgens, Jokiharju, Vaakanainen, Näkyvä (A) – Anttila, Niemi, Enlund – Palola, Suomela, Manninen – Rajala, Sandell, Savinainen (A) – Puustinen, Sallinen (C), Jormakka – Ikonen.

Rusko: Košečkin (Šesťorkin) – A. Bělov, Chafizullin, Běreglazov, J. Jakovlev, Marčenko, Nestěrov (A), Gavrikov, Jarullin – Dadonov (C), Byvalcev, Kručinin – Bučněvič, Tkačov, Galijev – Sošnikov, Šalunov, Grigorenko – Mamin, Kablukov (A), Barabanov..

Opět po roce jsou na programu Švédské hokejové hry, které budou tak trochu přípravou na nadcházející Mistrovství světa. Loňský ročník dopadl nejlépe pro hokejisty Ruska, kteří zvítězili ve všech třech zápasech. Ostatní tři celky si připsaly po třech bodech, avšak nejlepší skóre měla reprezentace České republiky. Na poslední příčce se umístilo právě Finsko.

Před pár dny jsme byli svědky Českých hokejových her. Naše reprezentace podala velmi slušné výkony a z konečným ziskem devíti bodů se pochopitelně umístila na první pozici. Velkým zklamáním byli Rusové, kteří dokonce nevybojovali ani bod. Naopak Finové se umístili na druhé příčce, jediná porážka přišla právě od Česka.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Euro Hockey Tour má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Finskem a Ruskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 29. Puustinen (Pokka, Savinainen), 46. Rajala (Savinainen, Jokiharju), rozh. náj. Puustinen – 8. Galijev (Bučněvič), 56. Barabanov (Mamin, Kablukov)