Švajčiarsko – Francúzsko 5:2 (kon.) | Fínsko – Bielorusko 5:2 (kon.) | Švédsko – Slovensko sk 6:1 (kon.)
Rusko – USA 1:5 (kon.) | Kanada – Česko 1:2 (kon.)
Kanada
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Česko
Štvrtok 26.04.2018, 16:40 • Aréna Metallurg, Magnitogorsk • Majstrovstvá sveta U18 • Štvrťfinále

Českí hokejisti sa postarali o jedno z najväčších prekvapení na tohtoročných majstrovstvách sveta! Po tuhom boji, najmä v tretej tretine, v ktorej síce na 0:2 skóroval Čajka, sa Kanade podarilo znížiť a záver bol v znamení obrovských šancí Kanady, ktoré však všetky pochytal brankár Dostál, ktorý bol dnes jednoznačným hrdinom českej výpravy.
    Česko teda získava skalp víťaza A skupiny a v semifinále sa stretne s výberom USA.

Ďakujeme za pozornosť. (18:51:40)

59:42
    Neskutočný záver v podaní brankára Dostála pokračuje! Český gólman zachytil puk pohotovo do lapačky a Česi si berú oddychový čas.

59:24
    Pekař mohol spečatiť víťazstvo Česka, no z polovice ihriska netrafil opustenú bránku.

58:49
    Noel mal na hokejke vyrovnanie, ale spomedzi kruhov vo veľkej šanci nastrelil iba Dostálov betón!

58:28
    Kanada už stiahla brankára Rodrigua!
    57:54 Lukáš Dostál (CZE)

57:54
    Dostál predvádza naozaj fantastické zákroky! Teraz sa mu podarilo nevedno ako ukryť puk pred trojicou nebezpečných Kanaďanov.

57:25
    V obrovskej príležitosti bol český hráč Střondala, ktorý však v samostatnom úniku nedokázal premeniť bekhendový blafák.

56:59
    Obrovské šťastie pre Dostála! McShane spomedzi kruhov trafil ľavú žrď!

56:18
    Česi sa oslobodili, no Kanaďania stále cítia šancu.

55:32
    Kanaďania rozhodne nabrali sebavedomie a sú oveľa nebezpečnejší.

55:02
    Tak toto je pre Čechov nepríjemné. Jakub Adámek dostáva dve minúty za sekanie.
    53:19 Ty Dellandrea (CAN) - 1:2

53:19
    Kanada dala gól!
    Kanada znižuje stav stretnutia a udržuje sa v hre o semifinále! Jeník s Pekařem sa zraniili na pravom kruhu, Kanaďania získali puk. Od pravej žrdi nahral McShane pred prázdnu bránku TYLANOVI DEELANDREOVI a ten už sa nemýlil.
    Asistencie: Allan McShane, Jonathan Tychonick.

52:34
    McShane sa dostal v oslabení do veľkej šance, ale jeho pokus z hranice bránkoviska tesne minul ľavú žrď!

52:14
    Klejnovi sa podarilo nahodiť puk do pásma a Česi urýchlene striedajú. Na záver tretej tretiny budú potrebovať všetky sily.

51:19
    Zábranský to skúsil individuálnym prienikom sólom cez stred ihriska, jeho následná delovka od modrej čiary bola zblokovaná.

50:47
    Vylúčenie v tíme Kanada (Cameron Hillis – 2 min., sekanie).

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 54. Dellandrea (McShane, Tychonick) – 12. Blümel (Čajka, Pekař), 51. Čajka (Pekař, Blümel)

Kanada: Rodrigue (Ellis) – Byram, Smith (C), Bahl, Merkley, Tychonick, McIsaac (A), Robertson – Lafreniere, Dellandrea (A), Lavoie – Veleno, McShane, Noel – Hillis, Foudy, Dudas – Fonstad, McBain, Wouters.
    Česko: Dostál (Dvořák) – Zábranský (C), Haš, Malík, Klejna, Doktor, Adámek – Lauko (A), Jeník, Kvasnica (A) – Pekař, Blümel, Čajka – Gajarský, Plášek ml., Střondala – Sklenář, Pytlík, Kropáček – Teplý.

Rozhodca: Mollard (SUI), Vikman (FIN) – Nikulainen (FIN), Shishlo (RUS)