Švajčiarsko – Francúzsko 5:2 (kon.) | Fínsko – Bielorusko 5:2 (kon.) | Švédsko – Slovensko sk 6:1 (kon.)
Rusko – USA 1:5 (kon.) | Kanada – Česko 1:2 (kon.)
Kanada
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Česko
Štvrtok 26.04.2018, 16:40 • Aréna Metallurg, Magnitogorsk • Majstrovstvá sveta U18 • Štvrťfinále

58:49
    Noel mal na hokejke vyrovnanie, ale spomedzi kruhov vo veľkej šanci nastrelil iba Dostálov betón!

58:28
    Kanada už stiahla brankára Rodrigua!
    57:54 Lukáš Dostál (CZE)

57:54
    Dostál predvádza naozaj fantastické zákroky! Teraz sa mu podarilo nevedno ako ukryť puk pred trojicou nebezpečných Kanaďanov.

57:25
    V obrovskej príležitosti bol český hráč Střondala, ktorý však v samostatnom úniku nedokázal premeniť bekhendový blafák.

56:59
    Obrovské šťastie pre Dostála! McShane spomedzi kruhov trafil ľavú žrď!

55:02
    Tak toto je pre Čechov nepríjemné. Jakub Adámek dostáva dve minúty za sekanie.
    53:19 Ty Dellandrea (CAN) - 1:2

53:19
    Kanada dala gól!
    Kanada znižuje stav stretnutia a udržuje sa v hre o semifinále! Jeník s Pekařem sa zraniili na pravom kruhu, Kanaďania získali puk. Od pravej žrdi nahral McShane pred prázdnu bránku TYLANOVI DEELANDREOVI a ten už sa nemýlil.
    Asistencie: Allan McShane, Jonathan Tychonick.

50:47
    Vylúčenie v tíme Kanada (Cameron Hillis – 2 min., sekanie).
    50:03 Petr Čajka (CZE) - 0:2

50:03
    Česko dalo gól!
    Česi vedú 0:2! Po dlhom tlaku sa puku medzi kruhmi zmocnil PETR ČAJKA, ktorý si hravo poradil s obrancami, nakorčuľoval si s pukom na ľavý kruh a odtiaľ prekvapil Rodrigua strelou pomedzi betóny a lapačku!
    Asistencie: Matěj Pekař a Matěj Blumel.

45:49
    Presilovka pre český tím. Cameron Hillis dostáva dve minúty za podrazenie.

36:15
    Presilovka pre Česko, Serron Noel dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.
    35:01 Jack McBain (CAN), Lukáš Dostál (CZE)

35:01
    McBain napriahol svoju hokejku a pálil od modrej čiary. Po druhýkrát v zápase napokon opečiatkoval ľavú žrď!

33:58
    Česko malo obrovskú príležitosť! Lauko našiel krížnym pasom z pravej strany Klejnu, no ten vyloženú šancu premárnil!

32:17
    Presilovka pre Česko. Chase Wounters dostáva dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.
    30:42 Lukáš Dostál (CZE)

30:42
    Brankár Dostál sa opäť vyznamenal! Kanaďania sa dostali už pred bránkovisko a dotláčali puk, no napokon tam český gólman nechal svoj betón a zachránil pred vyrovnaním!

29:28
    Presilovka pre Kanadu. Matěj Blumel dostáva dve minúty za podrazenie.

27:05
    Presilovka pre kanadský tím. Libor Zábranský dostáva dve minúty za vyhodenie puku.

26:54
    V obrovskej možnosti bol Veleno! Dostal sa s pukom pred Dostála z ľavej strany, no český gólman sa teraz blysol výborným pohotovým zákrokom.

25:30
    Foudy sa okamžite po vyhratom vhadzovaní natlačil pred bránku. Položil si Dostála a iba tesne minul ľavú žrď!

18:59
    Strela McBaina z ľavého kruhu skončila na pravej žrdi gólmana Dostála, ktorý už bol prekonaný!

14:16
    Česko si opäť zahrá presilovku. Serron Noel dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.
    11:30 Matěj Blümel (CZE) - 0:1

11:30
    Česi sa dostávajú do vedenia! Čajka šikovne posunul puk na pravú stranu MATĚJOVI BLUMELOVI, ktorý bol na kruhu osamotený a presne zamieril k vzdialenejšej žrdi!
    Asistencie: Petr Čajka, Matěj Pekař.

08:39
    Presilovka pre český tím. Tylan Dellandrea si odpyká dvojminútový trest za nedovolené bránenie.

06:30
    Foudy bol vo veľkej príležitosti, dostal sa k dorážke, no Dostál vykopol puk mimo!

03:54
    Uvidíme hru po štyroch hráčoch na oboch stranách. Ryan Merkley z Kanady dostáva dve minúty za filmovanie pádu a Matěj Blumel za podrazenie.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 54. Dellandrea (McShane, Tychonick) – 12. Blümel (Čajka, Pekař), 51. Čajka (Pekař, Blümel)

Kanada: Rodrigue (Ellis) – Byram, Smith (C), Bahl, Merkley, Tychonick, McIsaac (A), Robertson – Lafreniere, Dellandrea (A), Lavoie – Veleno, McShane, Noel – Hillis, Foudy, Dudas – Fonstad, McBain, Wouters.
    Česko: Dostál (Dvořák) – Zábranský (C), Haš, Malík, Klejna, Doktor, Adámek – Lauko (A), Jeník, Kvasnica (A) – Pekař, Blümel, Čajka – Gajarský, Plášek ml., Střondala – Sklenář, Pytlík, Kropáček – Teplý.

Rozhodca: Mollard (SUI), Vikman (FIN) – Nikulainen (FIN), Shishlo (RUS)