Lok. Moskva – Atlético Madrid 1:5 (kon.) | Plzeň – Lisabon 2:1 (po pr.) | Bilbao – Marseille 1:2 (kon.)
Zenit – Lipsko 1:1 (kon.) | D.Kyjev – Lazio 0:2 (kon.) | Arsenal – AC Miláno 3:1 (kon.)
Salzburg – Dortmund 0:0 (kon.) | Lyon – CSKA Moskva 2:3 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
2:1 (1:0)
Sporting Lisabon
Štvrtok 15.03.2018, 19:00 • Doosan Arena, Plzeň • Európska liga • Osemfinále

V predĺžení sa napokon zrodil len jeden gól, o ktorý sa postaral hosťujúci Battaglia a gólom na 2:1 posúva Sporting Lisabon ďalej. Plzeň však dnes v tomto zápase previedla veľkú bojovnosť, zmazala náskok súpera o dva góly z prvého zápasu a vďaka dvom gólom Mareka Bakoša a chytenej penalte Hrušky zápas posunula do predĺženia, za čo určite českému celu patrí veľký obdiv, ale s Európskou ligou sa v tomto ročníku musí už rozlúčiť.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem ešte pekný zvyšok večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (21:36:09)

120+2

120+1
    Žltú kartu dostáva Bas Dost (Sporting Lisabon).

120
    Ešte sa napokon nadstavujú dve minúty!

119
    Zo strany domácich prichádza ešte rohový kop, ale hostia sa znova úspešne ubránili. Záver predĺženia tak zrejme bude patriť domácim, ale o osude je už teda rozhodnuté.

118
    Loptu majú na svojich kopačkách hostia a už sa zrejme zázrak zo strany hostí konať nebude. Ostáva však ešte dohrať záverečné minúty druhého predĺženia.

117
    Po chybnej kombinácii súpera sa do zakončenia na bránu hostí dostal Petržela, ale jeho zakončenie z dobrej pozície bolo napokon nepresné a brankára Patrícia nezamestnala.

116
    Pred bránu hostí smeroval center z pravej strany, ale lopta končí iba v rukaviciach brankára Patrícia. Sporting tak opäť kombinuje na svojej polovičke.

115
    Už len 5 minút ostáva z druhého predĺženia, stále je bližšie k postupu portugalský celok. Domáci sa ešte snažia niečo vymyslieť, ale v predĺžení sa im v útočnej fáze vôbec nedarí.

113
    Rohový kop však už nič zaujímavého neponúkol, hostia znova získavajú loptu na svoje kopačky. Zatiaľ sa teda už o osude tohto dvojzápasu zdá byť rozhodnuté.
    112. Daniel Kolář (PLZ)

112
    V pokutovom území hostí sa však teraz do zakončenia dostal Kolář, ale trafil len nohy dobre postaveného obrancu a lopta smeruje na rohový kop!

111
    Plzeň sa však aj naďalej nevie dosať na dlhší čas k lopte, zatiaľ to teda zo strany domácich na drámu nevyzerá. Sporting teraz pohodlne kombinuje na útočnej polovici a nikam sa neponáhľa.

110
    Český celok však teraz často chybuje a navyše sa hrá na domácej polovičke. Portugalský celok teda zatiaľ všetko zvláda úspešne a postupne smeruje za vydretým postupom.

109
    Domáci ešte svoje zbrane neskladajú, ale momentálne potrebujú na postup až dva góly. Hostia sa úspešne brána a Plzeň do ničoho vážneho nepúšťajú.

108
    Žltú kartu dostáva Milan Petržela (FC Viktoria Plzeň).
    107. Rui Patrício (SPL), Tomáš Hořava (PLZ)

107
    Patrício zachránil hostí od tretieho gólu! Domáci teraz takisto úspešne zahrali rohový kop, do zakončenia sa následne dostal Hořava, ale brankár hostí končekmi prstov loptu vyráža do bezpečia.

106
    Striedanie v tíme FC Viktoria Plzeň: z ihriska odchádza Radim Řezník, prichádza Lukáš Hejda.