AC Miláno – Arsenal 0:2 (kon.) | Dortmund – Salzburg 1:2 (kon.) | CSKA Moskva – Lyon 0:1 (kon.)
Atlético Madrid – Lok. Moskva 3:0 (kon.) | Lisabon – Plzeň 2:0 (kon.) | Marseille – Bilbao 3:1 (kon.)
Lipsko – Zenit 2:1 (kon.) | Lazio – D.Kyjev 2:2 (kon.)
Sporting Lisabon
2:0 (1:0)
FC Viktoria Plzeň
Štvrtok 08.03.2018, 21:05 • Estádio José Alvalade, Lisabon (kapacita: 50.466 diváků) • Európska liga • Osemfinále

Záverečný hvizd rozhodcu ukončil dnešný prvý zápas osemfinále Európskej ligy. Sporting Lisabon zvládol úlohu papierového favorita a po dvoch góloch Montera si do odvety v Plzni odváža sľubný náskok. Plzeň toho dnes veľa nevymyslela a hoci v druhom polčase mala nejaké šance, gól streliť nedokázala. V odvete ju preto čaká mimoriadne náročná úloha.
    Od nás je to všetko, ďakujeme za pozornosť a prajeme ešte pekný futbalový večer. (23:03:55)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 12:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 9:15.

90+4

90+3
    Zdá sa, že hostia už nedokážu nič vymyslieť. Sporting si už svoj náskok pohodlne stráži a do odvety si odnesie sľubný náskok.

90+2
    Sporting sa teraz musí brániť, útoky Plzne sú však jalové a pre Patrícia žiadne veľké nebezpečenstvo nehrozí.

90+1
    Plzeň mohla tretíkrát inkasovať. Hoci hráči českého celku zahrávali roh, situáciu príliš nezvládli. Do brejku sa dostal Mathieu, ale Hruška predviedol ďalší vynikajúci zákrok.
    90+1. Jérémy Mathieu (SPL)

90+1
    Hrať budeme ešte štyri minúty.

90
    Beží nám posledná minúta riadnej hracej doby. Čakáme na údaj o nadstavení. Hostia to však ešte nevzdávajú a snažia sa čo-to vymyslieť.

89
    Hoci sme videli náznak šance, Hruška napokon zasahovať nemusel. Sporting je však hladný po ďalších góloch. Plzeň sa zrejme už na výraznejší tlak nezmôže.

88
    Hubník situáciu príliš nezvládol a budeme svedkami ďalšieho rohového kopu na strane domácich.

87
    Limberský zostal otrasený, ale napokon sa po krátkej chvíli vrátil a pokračuje v hre. Čakajú nás záverečné minúty dnešného duelu.

86
    David Limberský fauloval a je tu ďalšia žltá karta. Hra je momentálne poriadne rozkúskovaná.

85
    Posledné striedanie zápasu. Tréner Sportingu sťahuje Fábia Coentrãa, jeho miesto zaujal Ruben Ribeiro.

84
    Domáci teraz zahrávali dva rohové kopy v krátkom časovom slede. Fanúšikovia si záverečné minúty dnešného duelu vychutnávajú a neúnavne ženú Sporting za tretím gólom. Ten neprichádza.

83
    Striedanie FC Viktoria Plzeň. Odišiel Martin Zeman, prišiel Aleš Čermák.
    82. Michael Krmenčík (PLZ)

82
    Plzeň mohla znížiť. Krmenčík si skvelo vyskočil na vysoký center Zemana, hlavou aj zakončil, ale ani on nedokázal trafiť priestor troch žrdí.

80
    Plzeň je čoraz nebezpečnejšia a v závere sa snaží niečo urobiť s výsledkom. Kovařík ale nedokázal výraznejšie ohroziť súperovu bránu.