NY Rangers – Carolina 6:3 (kon.) | Philadelphia – Vegas 2:3 (kon.) | Columbus – Montreal 5:2 (kon.)
Washington – Winnipeg 3:2 (po pr.) | Florida – Ottawa 3:5 (kon.) | Anaheim – St. Louis 2:4 (kon.)
LA Kings – Vancouver 3:0 (kon.) | San Jose – Detroit 5:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:3 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1) Stav série: 0:1
HC Kometa Brno
cz Utorok 13.03.2018, 17:30 • Ostravar aréna • Generali play off Tipsport extraligy (CZ) • Štvrťfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Je to tady!! Základní část Tipsport extraligy je pro letošní ročník minulostí, vrchol sezóny ale začíná právě tady a právě teď. Vítkovice vyzvou ve čtvrtfinále Generalli play – off úřadujícího mistra – Kometu Brno.

Vítkovice skončily po základní části na skvělém 4. místě tabulky, s bilancí 26-4-6-16 a aktivním skóre 157:119 si připsaly 92 bodů, stejně jako třetí Třinec. Kometa se usadila na 5. místě tabulky, za bilanci 23-6-9-14 a aktivní skóre 148:121 nasbírala 90 bodů.

Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic se po základní části stal útočník Jakub Lev s pětatřiceti kanadskými body (19+16), nejlepším nahrávačem byl s třiadvaceti přihrávkami útočník Ondřej Roman (10+23). Nejlepším obráncem se stal se čtyřiadvaceti body Ivan Baranka (3+21). Nejtrestanějším mužem týmu se stal obránce Lukáš Klok se sto jedna trestnými minutami. Lídrem ve statistikách Radegast indexu nejen klubových, ale extraligových, není nikdo jiný než obránce Jan Výtisk s dvě stě osmi body. Převážnou většinu zápasů odchytal gólman Patrik Bartošák s průměrem 2,11 a úspěšností 93,34 %.

Lídrem Komety Brno je s šestačtyřiceti kanadskými body útočník Martin Erat (12+34), nejlepším střelcem je však s patnácti přesnými zásahy útočník Alexandre Mallet (15+13). S pětatřiceti body je druhým nejproduktivnějším hráčem a tím i nejlepším obráncem Jakub Krejčík (8+27). Devětapadesát trestných minut si vykoledoval útočník Alexandre Mallet. Ve statistikách Radegast indexu nasbíral sto devětapadesát bodů vítkovický odchovanec, obránce Michal Gulaši. Největší porci zápasů odchytal gólman Marek Čiliak s průměrem 2,27 a úspěšností 91,60 %.

Jako o možné čtvrtfinálové dvojici se o těchto dvou týmech mluvilo už téměř měsíc dopředu, nakonec to také tak dopadlo. Vítkovická bilance není s týmem Komety příliš růžová, ze čtyř zápasů vyhráli svěřenci trenéra Petra jen jeden (1:5; 0:1; 3:1 a 0:2). Tuto bilanci ale házejí za hlavu jak hráči Vítkovic, tak hráči Komety, protože play-off je – jak známo – přece jen naprosto jiná soutěž.

Pikantní bude toto čtvrtfinále pro vítkovického Petera Tršku, který loni slavil mistrovský titul právě s Kometou. V týmu Brna najdeme ale také další hráče, kteří mají na ostravský celek vazby, ať už jde o obránce MIchala Gulašiho, Jana Štencela, Michala Barinku nebo útočníka Leoše Čermáka, který s Vítkovicemi slavil stříbrné medaile v roce 2002.
    Jedničkou Vítkovic je Patrik Bartošák, který měl úspěšnost zákroků v základní části přes 93 %.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Klok, Sloboda (A), Hrbas, Baranka, Výtisk (A), Trška – Olesz (C), Dej, Lev – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Bartovič, Mahbod, Szturc – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal.

HC Kometa Brno: Čiliak (Langhamer) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, P. Holík, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák (C), Haščák.

Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Lhotský, Svoboda.

Velkolepá šou už za pár minut vypukne. Vítkovičtí fanoušci si po čtyřech letech znovu zafandí ve čtvrtfinále a poženou svůj tým kupředu. Stejně jako početná kolonie diváků, fandícím Kometě. Máme se na co těšit.

00:01

00:10
    Úvodní vhazování vyhráli hosté, poté ale kombinovali na zakázané uvolnění.

00:10
    Vítkovický led zasypaly papírové spirály, hra je přerušena.

00:13
    Dejovi se po vhazování nepodařilo vypíchnout kotouč, hosté se řítí k Bartošákovi.

00:34
    Rychlá akce skončila za brankou Vítkovic, ty přešly do protiútoku, který zastavuje ofsajd.

00:47
    Domácí rozehrávají od své klece.

01:00
    Květoňova střela nebyla vůbec přesná.

01:06
    Tybor byl nedovoleně zastaven, hostující Gulaši bude pykat za nedovolené bránění.

01:28
    Vítkovičtí se v pásmu dlouho neohřáli.

01:35
    Dočekal zavezl kotouč do pásma před Bartošáka, ale tam o něj přišel.

01:45
    Trška se dostal až k Čiliakově kleci, ten byl ale na místě.

01:56
    Sudí vykazuje hru do středního pásma pro útočícího hráče v brankovišti Komety.

02:09
    Do pásma zavezl kotouč Roman, domácí se mohou usadit.

02:20
    Baranka tvrdě nastřelil hráče, který se vrhl do dráhy puku.

02:37
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovičtí využívají přesilovku!! Sloboda pálil od kruhu, odražený puk se dostal k ONDŘEJI ROMANOVI, který jej umístil do otevřené části branky – 1:0. Asistence: Karol Sloboda, Ivan Baranka.
    02:37 Ondřej ROMAN - 1:0
    Zdroj: Hokejka TV

03:34
    Brňané v pásmu, ale Bartošák má dobrý výhled.

03:57
    Slušný závar předvedli před Čiliakem domácí, Mahbod ale puk do branky nedostal, nevedlo se ani Bartovičovi, ale ani hostující gólman nevěděl, kam dříve skočit.

04:28
    Rychlá akce Brna, Haščák kotouč přes Bartošáka nedostal.

04:47
    Jeden z brněnských hráčů přisedl Slobodu, tomu se to pramálo líbilo, ale sudí nic nepostřehli.

05:19
    Přesilovku si zahrají i hosté, za krosček je vyloučen domácí Lev.

05:19

05:35
    Hosté rozjeli přesilovkový kolotoč.

05:50
    Němec se od modré neprosadil, stejně jako Holík od kruhu.

06:08
    Vítkovičtí posílají puk k Čiliakovi, obě mužstva střídají.

06:24
    Dobře si k Bartošákovi najel Nečas, ale nevyzrál na něj.

06:58
    Několik pokusů si teď připravil Nečas, ale ani jeden se za Bartošáka nedostal.

07:07
    Krejčík nastřelil od modré zadní mantinel, vítkovičtí ihned vyhazují puk.

07:19

07:31
    Před domácí brankou to zavánělo gólem, závar ale dokázali domácí zvládnout. Následuje komerční přestávka.

07:46
    Domácí na skok v pásmu, souboj o puk ale nevyhráli.

08:08
    Hostující rozehrávku zdatně narušuje Květoň.

08:28
    Zdráhal se dostal k puku, z otočky nahrával před branku, ale Kucserovi chyběl krok, aby přihrávku zachytil.

08:36
    Erat se dostal do rychlého úniku, ale Bartošák byl na jeho střelu připraven.

09:19
    Vítkovičtí v pásmu, Dej branku přestřelil.

09:42
    Zaťovič ztratil v pásmu v rychlosti kotouč.

10:07
    Nečas byl v kruhu úplně sám, řekl si o přihrávku, ale Sloboda mu vjel do střely a puk vytěsnil.

10:17
    Kometa právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno!! Mallet pálil na Bartošáka zleva, puk se ale od jeho betonů odrazil k HYNKOVI ZOHORNOVI, který využil odkryté části branky – 1:1. Asistence: Alexandre Mallet, Michal Gulaši.
    10:17 Hynek ZOHORNA - 1:1

11:11
    Brňané v pásmu, ale nemají puk zcela pod kontrolou.

11:40
    Domácí mohou rozehrát z pásma.

12:05
    Slobodovi se nepodařilo zastavit Holíka, který ujel podél mantinelu.

12:32
    Zakázané uvolnění pro vítkovické.

13:04
    Hosté v ofsajdu, následuje komerční přestávka.

13:25
    Vítkovičtí postupovali kupředu, ale hosté byli proti.

13:47
    Roman byl tísněn, přesto poslal puk směrem k brance, ale nikdo z jeho spoluhráčů na místě nebyl.

14:30
    Barinka si stahuje kotouč a couvá k vlastní brance.

14:43
    Kometa se dostala lehce do pásma, puk ale končí v ochranné síti.

15:08
    Nepřesnou rozehrávku hostů vystihl Olesz, který se hned vydal k brance a nastřelil Čiliakovo rameno.

15:25
    Domácí v pásmu, ale na branku nevystřelili.

15:49
    Hosté mají puk pod kontrolou, oba týmy střídají.

16:04
    Čermák se pustil k Bartošákovi, ale nastřelil jen jeho náruč.

16:51
    Kotouč se ocitá mimo hrací plochu, bude se vhazovat po pravici brněnského gólmana.

17:08
    Lev zdálky nastřelil lapačku Čiliaka, ten rychle rozehrává.

17:32
    Bartovič si prostor u brněnské klece neudělal.

17:46
    Vhazuje se ve střením pásmu.

17:57
    Radim Zohorna mířil do pásma a šel si pro faul, úmysl mu ale nevyšel.

18:13
    Ta faul loktem bude pykat hostující Erat.

18:25
    Vítkovice rozehrávají z pásma před Bartošákem.

18:38
    Kometa odeslala kotouč do bezpečí.

18:51
    Vítkovičtí se usazují v pásmu a ostřelují Čiliaka.

19:21
    Domácí doráželi na hostující branku, to se ale nelíbilo hostům a za brankou se strhla menší šarvátka, která se obejde bez trestů.

19:34
    Vítkovičtí si posílají kotouč podél mantinelu.

19:44
    Brňané posílají puk do bezpečí.

19:57
    Čermák se vydal do pásma, od kruhu vyslal spíše propagační střelu.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:19.

Střely na branku:
    1/3 – 13:17

První třetina je za námi a na multimediální kostce nad ledem svítí nerozhodný stav 1:1. Domácí potěšili své fanoušky gólem ve třetí minutě hry, kdy využili přesilovku Romanem. Poté byl k vidění svižný hokej na obě strany, obě mužstva si dokázala připravit šance, Kometa navíc začala využívat rychlých protiútoků. Zhruba v polovině první části se vyrovnání dočkali fanoušci hostů, když odkryté klece využil Hynek Zohorna. Domácí mají k dobru ještě dvanáct vteřin přesilové hry, uvidíme, zda se jim tento krátký čas podaří využít.

20:01

20:12
    Vhazovat se bude u Čiliaka.

20:13

20:24
    Vítkovice neudržely pásmo, musejí zpět k Bartošákovi.

20:46
    Roman ve spolupráci s Klokem, ale Čiliak byl na místě.

21:05
    Erat se projel kolem vítkovické klece, ale zakončil jen do Bartošáka.

21:20
    Baranka zamířil na vzdálenější tyč, Čiliak lapá do lapačky a posílá puk zpět do hry.

21:45
    Vítkovičtí vystihli možnost, Dej se řítil podél mantinelu na branku, před bránícího hráče ale gólmana nepřekvapil.

21:56
    Trochu přísné vyloučení, ale i tak si půjde Bartovič na dvě minuty odpočinout za nedovolené bránění.

22:12
    Zaťovič s Eratem před domácí brankou, puk se jim ale ze vzduchu nepodařilo dostat do branky, Bartošákova lapačka byla rychlejší.

22:37
    Klok vyhazuje až do útočného pásma Vítkovic.

22:59
    Kometa znovu usazena v pásmu.

23:16
    Kolouch s Kucserou se dostali k puku a svorně zamířili k Čiliakovi.

23:40
    Další nepozornost hostů mohl využít Szturc, ale nezakončil ideálně.

23:56

24:32
    Kometa u puku, bude rozehrávat.

24:52
    Brňané používají často puk jako míč při kopané, z toho pramení nebezpečné puky poletující vzduchem u Bartošáka.

25:32
    Erat se u branky zamotal kolem Szturcových bruslí a nemohl tak vystřelit.

25:41
    Hruška chtěl zamést puk do branky, ale nepodařilo se.

26:05
    Vítkovičtí se vydali do pásma, ale už záhy museli vycouvat a stáhnout se k vlastní brance. Probíhá komerční přestávka.

26:10
    Trška dostal puk jen k obrané modré.

26:31
    Hosté rozehráli nepřesně na zakázané uvolnění.

26:40
    Hynek Zohorna vletěl do pásma, nahrál před branku na Nečase, ten ale trefil Bartošáka.

27:09
    Kometa znovu v pásmu, domácím se nedaří dostat hru do bezpečí.

27:49
    Hrbas se snaží dostat puk do pásma, vítkovickým se ale nepodaří v něm usadit.

27:59
    Zakázané uvolnění Brna.

28:07
    Slobodovi na útočné modré proklouzl kotouč, Malec jej zatlačil až za branku a málem toho dokázal využít.

28:51
    Hra se v rychlém tempu přelévá ze strany na stranu.

29:27
    Vítkovičtí rozehráli dlouhými přihrávkami, je z toho ale v konečném důsledku ofsajd.

29:45
    Nečas sprintoval do pásma za pukem, ale Hrbas byl rychlejší.

30:05
    Dalekonosná střela Zdráhala nemohla Čiliaka příliš rozhodit.

30:23
    Trška u modré obehrál Haščáka, jeho následnou střelu vytěsnil Čiliak vyrážečkou.

30:49
    Za držení je mezi trestoměřiče odeslán hostující Dočekal.

30:54
    Květoň našel u opačné tyče Lva, ale ten netrefil přihrávku podle představ.

31:22
    Puk prošel přes brankoviště, ale Lvovu hůl minul.

31:47
    Vítkovičtí musejí rozehrát ze svého pásma.

32:07
    Hosté zachytili domácí nahrávku a posílají puk směrem k Bartošákovi.

32:23
    Ofsajd pro vítkovické.

32:34
    Domácí zahajují od své branky.

32:48
    V situaci dva na dva se objevili hosté, Čermák byl ale rychlejší a puk spoluhráče nezachytil.

32:49

32:54
    Po komerční přestávce bude za nedovolené bránění potrestán domácí Baranka.

33:23
    Eratova střela byla sražena do vzduchu a do rohu.

33:36
    Kometa využívá svou přesilovku!! Zaťovič poslal puk k brance, HYNEK ZOHORNA jej posílá do horní části branky – 1:2. Asistence: Martin Zaťovič, Martin Erat.
    33:36 Hynek ZOHORNA - 1:2

34:43
    Lev s Oleszem se našli před Čiliakovou brankou, ale puk mířil těsně vedle.

35:01
    Trška neměl komu nahrát, vystřelil přes obránce, hostující gólman toho příliš neviděl, ale lapačku vysunul včas.

35:42
    Nečas s Radimem Zohornou ujížděli na branku proti bránícímu Výtiskovi, Nečasova střela šla mimo.

36:17
    Další nájezd hráčů Komety, ale i ten Bartošák dokázal ustát.

37:24
    Ofsajd pro hosty.

37:35
    Hrbas po zaváhání vystřelil na Čiliaka, ten jeho pokus vytěsnil.

37:48
    Ofsajd Komety.

38:20
    Vincour si najel až téměř k domácí brance, jeho lehká střela ale Bartošáka nepřekvapila.

38:28
    Na opačné straně se do branky dostával Bartovič, dorážet mohl Szturc, ale beci svému gólmanovi pomohli.

38:38
    Za podražení usedá za katr hostující Nečas.

38:53
    Vítkovičtí rozehrávají od své branky.

39:11
    Barankova střela propadla pod padajícím Zaťovičem.

39:12
    Hosté jdou do tří, Malec úmyslně posunul branku.

39:30
    Domácí zatím na brněnskou branku nevystřelili.

39:46
    Je znovu vyrovnáno!! IVAN BARANKA dostal nabito od Tybora, jeho střela nad lapačku zaplula přesně do branky – 2:2. Asistence: Radoslav Tybor, Ondřej Roman.
    39:46 Ivan BARANKA - 2:2

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:25.

1/3 – 13:17
    2/3 – 8:7

Ani tato třetina nenašla svého vítěze, hosté potrestali faul Baranky šest minut před druhou sirénou, hosté se ale svou nedisciplinovaností dostali do tří, čehož pouhých čtrnáct vteřin před koncem této třetiny vítkovičtí využili právě Barankou. Hosté mají o něco více ze hry, dokáží zamotat hlavu vítkovickým hráčům, ti se ale mohou spolehnout na Bartošáka, který případné chybky zatím stačí hasit. Boj je to velký, uvidíme, co nám ukáže třetí třetina.

40:01

40:01
    Vítkovičtí mají k dispozici ještě 1:10 dlouhou klasickou přesilovku 5 na 4.

40:31
    Vítkovičtí se dostali do pásma, Čiliak má puk pod kontrolou.

40:47
    Po sérii přihrávek pálil z mezikruží v pozici klečícího střelce Tybor, ale minul.

41:12
    Hosté v plném počtu, přetahovaná o puk za hostující brankou končí.

41:35
    Radim Zohorna si sjížděl k brance, Bartošák raději kotouč přikrývá lapačkou.

41:46
    Zdráhal se projel za brněnskou brankou, puk se mu dostat pod kontrolu nepodařilo.

42:23
    Od své klece rozehrává Výtisk.

42:41
    Vítkovičtí sice kontrolují puk, ale znovu jsou u své branky.

43:13
    Útočící strany se střídají, ale gólmani nemusejí zasahovat.

43:43
    Nečas v obrovské šanci, vystřelil už trochu z úhlu, ale Bartošák byl na správném místě, kotouč vytěsnil, k dorážce do prázdné se nikdo v bílém dresu v blízkosti nenacházel.

44:10
    Tybor se hnal do pásma pro puk, ale hosté jej stihli zpracovat bez potíží.

44:48
    Kolouch se Zdráhalem dobře zdržovali hostující rozehrávku.

45:03
    Kombinace Vítkovic končí na zakázaném uvolnění.

45:39
    Zaťovič se dostal k puku, nahrál do jízdy na Holíka, který ale vystřelil ještě před kruhy, Bartošák tlumí puk v náručí.

46:00
    Přetahovanou o puk vyhrávají domácí, kteří jej posílají za Čiliakovu klec.

46:22
    Po komerční přestávce se hosté znovu dostanou do oslabení, Štencel se provinil hrou vysokou holí.

46:38
    Mahbod chvíli dobře clonil před brankou, ale pak udělal Čiliakovi prostor.

46:46
    Hosté vyhazují do středního pásma.

47:25
    Vítkovičtí točí hostující čtveřici.

47:35
    Výborně z prostoru kruhů vypálil Roman, Čiliak ale vytasil lapačku jako semafor!