Amsterdam – Den Haag 0:0 (kon.) | Feyenoord – Eindhoven 1:3 (kon.) | Willem II – Kerkrade 1:0 (kon.)
Utrecht – Twente 3:1 (kon.)
FC Utrecht
3:1 (1:1)
FC Twente
cz Nedeľa 25.02.2018, 16:45Holandská Eredivisie • 25. kolo

A je konec dnešního zápasu, domácímu týmu se povedlo zcela otočit zápas a připisuje si další tři body do tabulky. Twente tedy zůstává na sestupových příčkých, i když dnes nehrálo vůbec špatně. V druhém poločase padly dvě branky. V 67 minutě dokázal Utrecht vstřelit branku a ujal se tak poprvé v zápase vedení, prosadil se van de Streek. Za deset minut už to bylo o dva zásahy, když se do míč opřel Yassin Ayoub. Twente už na toto nedokázal reagovat a prohrálo.V závěru už domácí hráči jasně kontrolovali hru a nepustili soupeře ke střele. To je z dnešního utkání vše, přeji příjemný večer. (18:37:21)

90+3

90+2
    Ke střele se v poslední minutě znova dostal Bilal Ould-Chikh, ale znovu nemířil přesně.

90
    Hlavní rozhodčí bude nastavovat tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Mateusz Klich, přichází Anouar Kali.

89
    Bilal Ould-Chikh opět u střely, jeho rána tentokrát letěla vysoko nad brankovou konstrukci.

89
    Poslední minuty zápasu se odehrají na půlce hřiště.

87
    Nováček na hřišti Bilal Ould-Chikh se chtěl zapsat mezi úspěšné střelce v zápase, ale jeho rána za pokutovým územím letěla pouze k brankáři.

85
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Gyrano Kerk, přichází Bilal Ould-Chikh.

84
    Jeden z domácích záložníků leží na zemi, ale nemělo by to být nic vážného.

83
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Cyriel Dessers, přichází Lukas Görtler.

81
    A do třetice žlutá karta na hostující straně. Michaël Maria pořádně skluzem zajel do svého soupeře a může být rád, že zůstane na hřišti.

80
    Hráči v červených dresech si na hřišti už prakticky dělají, co chtějí a dobře se jim daří kombinovat.
    78. Yassin AYOUB - 3:1

78
    Utrecht právě vstřelil branku!
    Dvanáct minut před koncem je zřejmě už rozhodnuto o výhře domácího týmu! Po nepřesné akci si odražený míč našel YASSIN AYOUB, který dokázal zpoza vápna poslal míč do levého dolního rohu, brankář se natahovatl, co mohl, ale na míč nedosáhl.

77
    Utrecht se snaží dostat do nějaké nebezpečné příležitosti. Ani Gyranu Kerkovi se to nepovedlo.

75
    Twente je v posledních minutách jasně lepší, ale žádná nebezpečná šance z toho nakonec nebyla a domácí brankář bude odkopávat.

74
    A žlutí se i na domácí straně, znovu u toho byl Cristián Cuevas, ale tentokrát se ocitl na druhé straně a byl faulován. Žlutou kartu dostal Cyriel Dessers.

71
    Poprvé v utkání byli fanoušci svědky žlutého napomenutí, provinil se Cristián Cuevas, který po faulu kopl míč na jednoho z domácích hráčů.

70
    Hráči opět podstupují hlavičkové souboje uprostřed hrací plochy. Hra je v zápěti přerušena.
    67. Sander van de Streek - 2:1

67
    Domácí tým se vůbec poprvé v zápase ujímá vedení! Po krátkých přihrávkách se do pokutového území dostal SANDER VAN DE STREEK, který se úspěšně zbavil obránce a poté se objevil zcela osamocen před brankářem, míč poslal na vzdálenější tyč branky.

65
    Špatný centr jednoho z hostujících hráčů, Utrecht může přejít do útoku.

63
    Fredrik Jensen se znovu dostal do úniku, ale tentokrát byl v hodně ostrém úhlu a jeho rána letěla pouze do boční sítě.

61
    Gyrano Kerk se ocitl v ofsajdovém postavení a čárový rozhodčí si toho včas všiml.

60
    Rohový kop pro domácí, míč skončil pouze u prvního obránce.

59
    Fredrik Jensen vyslal hodně dobrou přihravku na svého spoluhráče, ale Tom Boere na míč na poslední chvíli nedosáhl a skončil v zámezí.

58
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Adnane Tighadouini, přichází Tom Boere.

56
    Gyrano Kerk se pokusil zrychlit hru, ale jeho finální přihrávka byla hodně nepřesná.

55
    Adnane Tighadouini na poslední chvíli ztratil míč a Utrecht jde do útoku.

53
    Danny Holla se dostal ke slušné střele ze střední vzdálenosti, ale jeho rána letěla pouze do náruče brankáře.

52
    Fredrik Jensen byl velice rozhořčený, neboť byl faulovaný, ale dokázal vstát a pokračovat v akci. Čárový rozhodčí ale výhodu přerušil a překazil akci.

51
    Haris Vučkić se pokusil napadat domácí rozehrávku, ale jeho spoluhráči ho dostatečně nepodpořili a útočník to nakonec vzdal.

49
    Standartní situace pro Twente uprostřed hrací plochy, situace byla rozehraná na krátkou vzdálenost na obránce.

48
    A znovu pálil Adnane Tighadouini, ale ani tato rána se mezi tři tyče nevešla, jeho rána trefila pouze útočníka, domácí poté přechází do útoku.

47
    Adnane Tighadouini se dokázal zbavi svého soupeře, ale jeho následná střela letěla nad.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:50.

Tak a je konec úvodního dějství, domácí favorit se dostal do jedné šance a hned tu zužitkoval těsně před koncem poločasu! Toto vyrovnání bylo poněkud kruté, neboť Twente bylo jasně lepší a mohlo své vedení ještě navýšit, to se nakonec nestalo, i díky tomu, že Jensen netrefil prázdnou branku. Skóre otevřelHaris Vučkić v desáté minutě, dostal se do samostatného úniku a svou střelu poslal do pravého dolního rohu, brankář neměl šanci reagovat. Minutu před koncem se prosadil na domácí straně Sean Klaiber, který svou střelu poslal do levé šibenice. Uvidíme, co nám nabídne druhé dějství.

45+3
    45. Sean KLAIBER - 1:1

45
    A je vyrovnáno těsně před koncem poločasu! Po velké tlaku míč vybojoval Gyrano Kerk a propasíroval ho na SEANE KLAIBERA, který poslal svou ránu do levé šibenice! Utrechtu se tedy povedlo reagovat a zápasu bude ještě hodně zajímavý!

43
    Hostující brankář se ujme odkopu od své svatyně.
    42. Hlavička Janssena z velkého úhlu letěla těsně nad brankovou konstrukci!

42
    To byla hodně velká šance pro domácí, dostal se do ní kapitán Willem Janssen. Jeho hlavička z velkého úhlu letěla těsně nad brankovou konstrukci!

40
    Další souboje o míč. Nakonec ho vybojovalo Twente a hrne se do útoku.

38
    Snad první střelecký pokus od domácího týmu, Gyrano Kerk se pohledně zbavil svého soupeře, ale jeho rána letěla vysoko a brankář tedy nemusel zakročit.

36
    Hra je v posledních minutách hodně nepřesná a žádna kombinace vlastně vůbec nikam nevede.

34
    Gyrano Kerk se provinil faulem a bude z toho volný kop pro hosty.

33
    Haris Vučkić chce zřejmě přidat druhý zásah, ale jeho rána zpoza vápna letěla bez větší razance a skončila bez sebemenších problémů v rukavicích brankáře.

31
    Twente drží míč u své vlastní branky a v pohodě kombinují.

30
    Rohový kop i pro hosty, centr byl pořádné přetažený a přeletěl naprosto všechny hráče na hřišti. Následně z toho bude autové vhazování.

28
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Hidde ter Avest, přichází Jeroen van der Lely.

28
    Roh pro domácí, ze situace ale nic nebylo a brankář neměl nejmenší problém zasáhnout.

27
    Hráč je skutečně odveden na nosítkách a bude se střídat.

25
    Jeden z hostujících hráčů se ocitl na zemi a bude se ošetřovat, je dost pravděpodobné, že se bude muset nuceně střídat.

23
    Další útočné snažení domácího týmu, ale zatím se celku nedaří střelecký ohrozit branku.
    21. Hosté měli obrovskou šanci se dostat do dvoubrankového vedení

21
    Tak to bylo trestuhodné! Hosté měli obrovskou šanci se dostat do dvoubrankového vedení, Adnane Tighadouini naservíroval míč neobsazenému Jensenovi, který nedokázal trefit zcela odkrytou branku a poslal míč vysoko nad.
    18. Po ukázkovém skluzu hostující obránce se Twente dostalo do přečíslení

18
    Tady teda moc nechybělo! Po ukázkovém skluzu hostující obránce se Twente dostalo do přečíslení a z levé strany střílel autor úvodní branky Haris Vučkić, jeho pokus letěl těsně kolem pravé tyče!

16
    Hráči podstupují hlavičkové souboje uprostřed hrací plochy. Míč nakonec vybojoval Utrecht a přechází do útoku, střely se fanoušci zatím nedočkali.

15
    Standartní situace pro domácí Utrecht. Situace byla rozehraná na krátkou vzdálenost a nakonec střílel Gyrano Kerk, ale pár centimetrů mu chybělo.

12
    Domácí se snaží zareagovat a vytváří si územní převahu.
    10. Haris VUČKIĆ - 0:1

10
    Twente právě vstřelilo branku!
    Skóre dnešního utkání je otevřeno! Twente se rychle dostalo k míči uprostřed hrací plochy a záložník Adam Maher vymyslel naprosto geniální přihrávku na HARISE VUČKIČE, který se zničehonic dostal nikým atakovaný před brankáře. Svou ránu poslal do pravého dolního rohu brankové konstrukce. Outsider dnešního zápasu tedy vede.

9
    Pohledná kombinace domácího celku na krátké vzdálenosti, ale ke střele nakonec nedošlo.

7
    Po rohovém kopu se k ráně na hraně pokutového území dostal Michaël Maria, ale míč mu skloul na vnější nárt a skončil opět na brankou.

5
    Špatný střelecký pokus Gyrana Kerka, který napřáhl zpoza pokutového území, jeho rána ale neměla ty gólové parametry a skončila nad.

3
    Rychlý protiútoku hostujícího celku skončil nepřesným centrem z pravé strany od Fredrika Jensena, míč skončil daleko na tribuně.

2
    Twente kombinuje uprostřed hrací plochy.

1
    V úvodu zápasu jsou překvapivě aktivnější hosté, ale Adnane Tighadouini přišel o míč, bude se následně vhazovat.

1

FC Utrecht: D. Jensen – van der Maarel, W. Janssen (C), Leeuwin, Klaiber – Ayoub, Strieder, Klich – van de Streek – Dessers, Kerk.
    Náhradníci: Marsman – Dumić, van der Meer, Troupee, Emanuelson, Kali, Görtler, Ould-Chikh.

FC Twente: Drommel – Cuevas, Lam, Bijen, ter Avest – Maria, Maher, Holla (C), Vučkić – Jensen, Tighadouini.
    Náhradníci: Brondeel – Hooiveld, Jensen, Thesker, van der Lely, van der Heyden, Liendl, Boere, Slagveer..

V dnešním utkání proti sobě nastoupí domácí Utrecht proti Twente. Domácí celek se nachází v tabulce na pátém místě a zažívá hodně slušnou formu, celek už sedm utkání po sobě neprohrál, připsal si tři vítězství v základní hrací době a hned čtyřikrát se dělil o body. A teď na chvíli k hostujícímu týmu. Twente už rozhodně není to, co bývalo a nachazí se až na šetnáctém místě, což je poslední příčka, odkud se sestupuje do druhé nejvyšší souetěže. Z posledních pěti zápasů přisly hned čtyři prohry a v poslední zápase remíza. Favoritem rozhodně bude domácí Utrecht.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.