Rusko – USA 3:5 (kon.) | Česko – Nemecko 1:2 (po pr.) | Kanada – Švédsko 4:0 (kon.)
Švajčiarsko – Fínsko 2:3 (kon.)
Rusko
3:5 (0:4, 1:1, 2:0)
USA
cz Nedeľa 07.01.2018, 13:30 • Dmitrov • Majstrovstvá sveta žien U18 • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Dobré odpoledne při sledování druhého utkán v rámci skupiny MS žen U18 v ruském městě Dmitrov. Dneska se proti sobě postaví domácí Rusky a USA.

RUSKO
    Rusky včera senzačně slavili vítězství nad favorizovanou Kanadou 3:2 a dnes si budou chtít počíhat i na druhý zámořský tým. Opět se budou moci opřít o skvělé fanoušky, kterých na první zápas dorazilo téměř 2500, což se v této kategorii tak nevidí. Rusky se budou chtít opět opřít o výkon skvělé brankářky Farčutdinové, která pochytala s Kanadou 34 střel.

USA
    Jeden z největších favoritů turnaje. Američanky dokázali vyhrát poslední tři šampionáty této věkové kategorie. Na úvod tohoto šampionátu ale Američanky hned ztratili bod v zápase se Švédkami, které sice přestříleli 59 – 13, ale stačilo to ''pouze'' na vítězství 2:1 v prodloužení.

Vzájemné zápasy
    Posledních pět vzájemných zápasů v této kategorii vždy patřilo jasně hráčkám ze zámoří:

13.01.17 – USA U18 Ž – Rusko U18 Ž 6 : 0
    07.01.17 - USA U18 Ž – Rusko U18 Ž 6 : 1
    09.01.16 – Rusko U18 Ž - USA U18 Ž 0 : 6
    09.01.15 - USA U18 Ž – Rusko U18 Ž 7 : 1
    23.03.14 - USA U18 Ž – Rusko U18 Ž 6 : 1

Rusko: Treťjaková (Farčutdinová) – Orlovová (C), Provorová, Pojatovskajá, Medvěděvová (A), Savoninová, Golvkynová, Cacynová, Kulagynová – Bratiševová (A), Beloglazová, Šakalevová – Budanová, Mezencovová, Alexandová – Lučniková, Markovová, Pestovová – Šerová, Loburová, Jakubivová. Trenér: Bobariko

USA: Franková (Reedová) Ostertagová (A), Wethingtonová, Nicholsonová, Hartmetzová, Nortonová, Simpsonová, Bizalová, Fardenová – Petrieová (A), Curlová, Heisová (C) – Murphyová, Wbesterová, O´brienová – Knollová, Browneová, Bilková – Bloomerová, Shearenová, Flahertyová. Trenér: Johnson

Rozhodčí: Celarová, Ketonenová – Kainbergerová, Štefková.

Vše je nachystáno, kapitánky si podaly ruce a za chvíli začneme.

Opět vidíme absolutně zaplněné tribuny, které budou hnát domácí hokejistky za dalším překvapením na tomto šampionátu.

00:01

00:30
    První náznak šance pro Američanky, Heiseová zavezla kotouč pohodlně do pásma a hledala na zadní tyči volnou Petrievou, ale ta z první netrefila kotouč.

01:25
    Tentokrát zavezený kotouč od Hartmetzové, ale přihrávka na modrou čáru nedopadla dle představ.

02:01
    Poprvé se nadechly do útoku i domácí Rusky, konkrétně Lučniková, ale skončila s kotoučem pouze v rohu hrací plochy.

02:11
    Na první pohled je dnes vidět rozdíl v bruslení obou týmu, Američanky jsou jednoznačně někde jinde, ale Rusky to mohou vše dohnat svým nadšením.

02:38
    Vyloučení v týmu Rusko (Pestová – 2 min., podražení).

03:01
    Rusky hned kotouč vyhodil a tak Američanky musejí svojí první přesilovku začít ze své vlastní třetiny.

03:34
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Američanky využívají hned svou první přesilovku! Kapitánka TAYLOR HEISOVÁ to vzala na sebe, pohodlně projel kolem pravého mantinelu a sama před Treťjakovou zamířila pod horní tyč! Asistence: Britta Curlová
    03:34 HEISOVÁ - 0:1

04:42
    Vyloučení v týmu Rusko (Beloglazová – 2 min., podražení).

04:42
    Rusky nestíhají zatím a fauly to bude mlýn na hru Američanek. Druhá přesilovka pro USA.

04:48
    I druhá přesilovka je využita! Opět první formace Američanek zaúřadovala. Kapitánka Hesiová skvěle vybruslila s pukem na vrchol kruhu, přihrála Petrieová, které ještě nedokázala u pravé tyče zasunout puk do sítě, ale kotouč propadl za Třeťjakovou, kde si jej našla BRITTA CURLOVÁ a pro ní již nebyl problém puk posunout do prázdné branky. Asistence: Dominique Petrieová a Taylor Heisová.
    04:48 CURLOVÁ - 0:2

06:03
    Američanky pokračují ve velmi dobrém pohybu. Kelly Browneová se pokusila projít přes obranu a vystřelil, ale její pokus byl zablokovaný.

07:03
    Vyloučení v týmu USA (Flahertyová – 2 min., sekání).

07:17
    První přesilovku začaly dobře i Rusky. Bratiševová tečovala pobídku Orlovové těsně mimo pravou tyč Frankové v brance USA.

07:38
    V oslabení ale po pravém křídle teď ujela Petrieová a zkusila Treťjakovou, ta ovšem zasáhla úspěšně a kotouč vyrazila.

07:39
    Vyloučení v týmu USA (Petrieová – 2 min., podražení). Přesilovka pět na tři pro Rusky téměř minutu a půl.

08:13
    Američanky po dlouhém zámku Rusek nakonec vyhazují.

08:48
    Provorová neprostřelila obranu USA a následně Orlovová od modré namířila mimo branku.

09:03
    Američanky ve čtyřech. Bez větších problémů ubránily oslabení ve třech.

09:39
    A Američanky už jsou v plném počtu.

11:21
    Nicholsonová vyzkoušela pozornost Treťjakové od modré, ta vyráží. Na druhé straně střílela přes obranu USA Alexandrová, ale i brankářka Franková vyrazila tuto střelu.

12:03
    Vyloučení v týmu Rusko (Provorová – 2 min., podražení).

12:03
    Třetí přesilovka pro Američanky, třetí branka v síti v Rusek?

12:22
    Treťajaková vyrazila pokus Petrieové a následně se Rusky osvobodily.

13:00
    Teď si navíc Američanky nerozumněli a vyhnaly se samy z pásma.

13:20
    A Treťjaková chytá ránu aktivní kapitánky Taylor Heiseové levého křídla.

13:45
    Američanky proměňují i třetí přesilovku v branku! MARGARET NICHOLSONOVÁ si našla odražený puk po střele od modré a z mezikruží trefila pravý horní roh ruské branky. Asistence: Hannah Bilková, Hadley Hartmetzová
    13:45 NICHOLSONOVÁ - 0:3

14:20
    Rusky mohli korigovat. Bratiševová šla sama na Frankovou, ale ta ji vychytala pravým betonem.

15:12
    Vyloučení v týmu Rusko (Pestová – 2 min., hrubost).

15:12
    Čtvrté oslabení pro Rusky. Zatím se jim nepovedlo ubránit ani jedno oslabení, uvidíme zda i toto vyloučení bude potrestané.

15:38
    Curlová vytáhla kotouč ze skrumáže a trefila tyč!

15:42
    Vyloučení v týmu Rusko (Lučniková – 2 min., držení hole).

15:42
    Američanky budou hrát přesilovku pět na tři, která může trvat až 1:30.

15:59
    Hodně rychle využitá přesilovka pět na tři Američanek! HANNAH BILKOVÁ doráží střelu Ostertagové od modré čáry do prázdné branky. Čtvrtá využitá přesilovka USA! Asistence: Gracie Osterstagová, Kelly Browneová.
    15:59 BILKOVÁ - 0:4

15:59
    Američanky navíc pokračují v přesilovce 5 na 4.

15:59
    Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Treťajková, přichází Farčutdinová.

17:42
    Rusky v plném počtu a alespoň zkrácené oslabení ve čtyrech ubránily.

18:35
    A už mohla být překonána i Farčutdinová! První lajna Američanek si dnes dělá co chce. Petrieová dorážela z bezprostřední blízkosti a trefila levou tyč!

18:51
    Vyloučení v týmu Rusko (Orlovová – 2 min., krosček).

18:51
    Rusky nestíhají, další faul a velká šance na vstřelení další branky USA. Zatím čtyři využité přesilovky pro USA.

19:37
    Střela Nicholsonové od modré minula branku a Farčutdinová poté ještě musela zlikvidovat i střelu Murphyové z bezprostřední blízkosti.

20:00

První třetina druhého střetnutí obou týmů je za námi a jestli včera Američanky ztratily bod se Švédkami tak dnes to na ztrátu nevypadá, zatím je to destrukce Rusek v přesilových hrách. Američanky využili čtyři přesilovky z pěti nabídnutých a šestá přesilovka se bude ještě dohrávat po přestávce. Stav 4:0 tak hovoří za vše! o čtvrté brance byla vyhnána dokonce brankářka Treťjaková z branky a nahradila ji hvězda včerejšího utkání s Kanadou Farčutdinová, která zatím neinaksovala.

Statistiky po první třetině
    Střely na branku po první třetině 5 – 19.
    Vyloučení 6 – 2.
    Využití přesilovek 0/2 – 4/6.

Další třetina začne přibližně v 14:21 .

20:01

20:01
    Američanky zahajují druhou třetinu s přesilovkou pět na čtyři, která může trvat ještě 51 vteřin.

20:29
    Vyloučení v týmu Rusko (Bratiševová – 2 min., vysoká hůl).

20:32
    Další přesilovka pět na tři pro USA cca půl minuty.

20:51
    Rusky ve čtyřech. Farčutdinová musela zlikvidovat jedinou ránu a to po stahovačce když pálila Heisová.

22:11
    Přesilovka pět na čtyři se odehrává celá v útočné třetině Američanek a tlak zakončila střelou od modré Hartmetzová. Farčutdinová je však stále zatím nepřekonána.

22:29
    A Rusky jsou v pěti a dokázaly tak ubránit toto oslabení.

23:09
    Hra se však stále odehrává v ruské obranné třetině.

23:43
    Až teď se nastěhovaly rusky na chvíli do pásma USA zásluhou Beloglazové, ale její střela chyběla přesnost.

24:19
    Sydney Sharenová ujela po pravém mantinelu, její přihrávka byla však zablokována až do náruče Farčutdinové.

24:39
    První formace Američanek znovu motala hlavy domácím, tentokrát se ale k zakončení nedostala.

25:19
    Američanky už hrají trošku exhibičně, situaci 3 na 2 teď chtěly vykombinovat až do prázdné branky, ale přihrávka Heiseové na Petrieovou byla nepřesná.

26:00
    Tak Farčutdinová se zdá že zatím přerušila koncert Američanek. Nyní zlikvidovala pokus Murphyové, která si těžko zpracovávala puk a její střela neměla potřebnou rasanci.

26:44
    Icing Rusek. Hra se bude i nadále odehrávat před brankou Farčutdinové.

27:27
    Vyloučení v týmu USA (Knollová – 2 min., podražení).

27:27
    Chvilka oddychu pro Rusky, které zkusí v této přesilovce o korekci skóre.

28:06
    Tečovaný pokus Savoninové od modré si cestu do branky nenašel a Američany vyhazují.

28:50
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Přesilovka využita a dnes poprvé se radují Rusky! ILONA MARKOVA tečovala střelu Provorové od modré do proti pohybu Frankové a snižuje na 1:4! Asitence: Jelena Provorová, Oxana Bratiševová
    28:50 MARKOVÁ - 1:4

29:49
    Američanky hned chtěly odpovědět zásluhou Petrieové, ta se vytočila před branku, ale bekhendem nenašla mezeru mezi betony Farčutdinové.

30:45
    A mohlo být ještě lépe pro Rusky. Maria Alexandrova se dostala do samostatného úniku, ale tváří tvář Frankové neuspěla.

31:23
    Rusky branka povzbudila. Markovová střílela z levého křídla, pouze však do Frankové.

32:09
    A ještě jeden souboj Markovová Franková a opět na místě americká brankářka.

32:37
    Farčutdinová v brance Rusek opravdu zastavila ten střelecký koncert, teď si skvěle počkala na střelu Bloomerové z vrcholu kruhu.

33:18
    Ofsajd amerických hokejistek. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

34:00
    Hezkou stahovačkou se uvolnila Websterová, ale ke střele se nakonec nedostala.

35:13
    Farčutdinová chytá skvěle počkala si na střelu Knollové a lapačkou efektivně likviduje a přerušuje hru.

36:02
    Farčutdinová opět potvrzuje má slova. Sama šla proti ní Browneová, ale ruská brankářka se proti její kličce do bekhendu vytasila se skvělou lapačkou!

37:06
    Ani po akci Petrieové fantomka v brance Rusek neinkasuje, skvěle šla holí proti kličce američanky.

37:20
    Přeci jen je překonána i Farčutdinová! BRITTA CURLOVÁ dostala přihrávku od Petrieové před prázdnou branku a dorazila puk do sítě! Asistence: Dominique Petrieová
    37:20 CURLOVÁ - 1:5

38:27
    A další šanci měla Curlová, sama před brankou však nedokázala zasunout puk za Farčutdinovou.

38:37
    Vyloučení v týmu USA (Ostertagová – 2 min., naražení zezadu).

39:09
    Američanky vyhazují kotouč přes všechny čáry.

39:31
    Rusky sice kombinovali v útočné třetině, ale Američanky je ke střele nepustily.

40:00

Druhá třetina skončila remízou 1-1. Rusky nejprve využili přesilovku zásluhou Markovové, ale Američanky si vzaly zpět čtyřbrankové vedení, když se trefila Curlová a poprvé dnes překonala Farčutdinovou, která vystřídala Treťjakovou po čtvrté brance.

40:15
    Vyloučení v týmu USA (Ostertagová – 2 min., nedovolené bránění).

40:15
    Zhruba dvacet vteřin si zahrají proti třem a i z toho důvodu si vybrali oddechový čas.

40:30
    Američanky se ale dokázali rychle osvobodit.

40:37
    A už jsou hokejistky USA ve čtyřech.

41:27
    Zadovka Markovové nenašla před brankou Frankové žádnou z domácích hokejek.

42:15
    Američanky jsou v plném počtu.

43:40
    Náznak tlaku Rusek uklidnila Hartmetzová, která vyvezla kotouč z obranné třetiny USA.

44:12
    Oxana Bratiševová vystřelila od levého mantinelu, ale Frankovoá hokejku vyrazila do rohu.

44:49
    Vyloučení v týmu USA (Flahertyová – 2 min., hrubost).

45:12
    Fardenová vyhodila kotouč, Rusky se však rychle nastěhovaly zpátky do pásma.

45:31
    A je to už jen 2:5! Rusky využívají přesilovku a poprvé v historii v této kategorii dávají USA dvě branky! ANASTASIA PESTOVÁ si našla před brankou odražený kotouč a skórovala. Asistence: Polina Lučniková.
    45:31 PESTOVÁ - 2:5

45:50
    Vyloučení v týmu USA (Curlová – 2 min., podražení).

45:50
    Vyloučení v týmu USA (Petrieová – 2 min., nedovolené bránění).

45:50
    Dvouminutová přesilovka pro Rusky! Obrovská šance na další snížení skóre.

46:00
    A navíc vyhraná bule.

46:11
    Orlová pálí mimo branku od modré a Američanky vyvezli a Heisové dokonce ohrozila branku Farčutdinové.

46:40
    Rusky zpátky v pásmu.

47:05
    Střela Provorové byla sražena vysoko nad hrací plochu a Rusky poté zahráli vysokou holí a hraj je vykázána do středního pásma.

47:40
    Brwoneová vyvezla puk do bezpečí a tohle již Američanky ubrání.

47:50
    USA v pěti. Rusky nevyužili přesilovku pět na tři, které trvala celé dvě minuty.

49:03
    Frankové vypadla střela Markovové z poza modré čáry a americká brankářka byl asi hodně ráda že ji Ostertagová pomohla a kotouč poslala do bezpečí.

49:55
    Vyloučení v týmu Rusko (Jakubivová – 2 min., hákování).

49:55
    Následuje také americká přesilovka, které je dnes smrtící. Čtyři branky v ruské sítí padly právě v přesilové hře.

50:31
    Farčutdinová vyřešila dobře nepřehlednou situaci a přikryla puk, který do jejího brankoviště nahrnula Murphyová.

50:45
    Murpyhová vybídla k teči Websterovou a ta tečovala kotouč pár centimetrů vedle branky Farčutdinové.

51:55
    Rusky v pěti a hned poté těsně minula svou dorážkou horní tyč Petrieová.

52:44
    Sražená střela Bizalové do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravici Farčutdinové, která opravdu od svého nástupu na ledě po čtvrté brance drží svůj tým jako v prvním utkání proti Kanadě.

54:00
    Neuspořádaná hra ve střední třetině teď probíhá v hale Dmitrov, kde je i dnes opravdu parádní kulisa.

54:23
    Američanky si berou oddychový čas.

54:30
    A po time out Američanek se dostala do velké šance Oxana Bratišena, ale bekhendem nedokázala zasunout kotouč za Frankovou, která již byla na zemi.

54:38

55:12
    Rusky kombinují útočném pásmu a střela Provorové minula levou tyč a Američanky se poté osvobodily.

55:49
    Vyloučení v týmu USA (Heisová – 2 min., hrubost).

55:49
    Vyloučení v týmu USA (Heisová – 10 min. osobní trest, hrubost).

55:49
    Kapitánka USA knockoutovala ve středním pásmu Bratiševovou a odchází do kabin, jelikož obdržela trest 2+10. Rusko má k dispozici přesilovku pět na tři.

56:08
    A využívají ji! Střela ANASTASIE MEDVĚDĚVOVÉ od modré se zastavila až v síti a je sníženo 3-5! Asistence: Anna Savoninová
    56:08 MEDVĚDĚVOVÁ - 3:5

56:50
    Navíc Rusky pokračují v přesilovce pět na čtyři, ale chybu v rozehrávce málem teď využila Browneová, ale Farčutdinová vyrazila koncem hole!

57:49
    Američanky jsou v pěti a uvidíme zda se v závěru zápasu odhodlají Rusky ke hře bez brankářky, zatím se tak neděje.

58:40
    Američanky teď drží kotouč zkušeně na svých hokejkách.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, vhazování ve středním pásmu. Farčutdnová stále zůstává v brance.

59:30
    Žádný závěrečný tlak ze strany Rusek se nekoná, Američanky drží puk na svých hokejkách.

Je konec. Druhé vystoupení obou týmů na tomto šampionátu vyšlo lépe favorizovaným Američankám. Po první třetině ve které využili Američanky čtyři přesilovky a vyhráli ji 4:0 to vypadali na velký debakl pro domácí výběr.
    Ten však zlepšil hru a ve druhé třetině dokonce snížil zásluhou přesilové trefy Markovové. Ve druhé části ještě dokázali Američanky nyvýšit opět své vedení brankou Curlové. Třetí třetina již patřila pouze domácím. Dvě trefy z přesilových her z hokejek Pestové a Medvěděvové znamenali konečnou korekci skóre na 3:5 z pohledu domácích Rusek.

Rusky tak mají po dvou zápasech ve skupině A tři body a jsou průběžně na druhé pozici. Američanky mají bodů pět a jsou v čele skupiny. Večer však ještě hrají své druhé utkání Kanaďanky se Švédkami a tak jistě promluví do postavení týmů ve skupině.

Statistiky utkání
    Střely na branku 16 – 38.
    Vyloučení 8 – 10.
    Využití přesilovek 3/10 – 4/8.

To je prozatím z mé strany vše a přeji Vám příjemné prožití nedělního dne. (15:54:11)

Tomáš Suchánek

Góly a asistencie: 29. Marková (Provorová, Bratiševová), 46. Pestová (Lučniková), 57. Medvěděvová (Savoninová) – 4. Heisová (Curlová), 5. Curlová (Petrieová, Heisová), 14. Nicholsonová (Bilková, Hartmetzová), 16. Bilková (Osterstagová, Browneová), 38. Curlová (Petrieová)

Rozhodca: Celarová, Ketonenová – Kainbergerová, Štefková