Slovensko – Kanada sk 0:6 (kon.) | Fínsko – Dánsko 4:1 (kon.) | Rusko – Švajčiarsko 5:2 (kon.)
Švédsko – Česko 3:1 (kon.)
Švédsko
3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Česko
Štvrtok 28.12.2017, 22:10Majstrovstvá sveta do 20 rokov • Skupina B

53:43
    Zbytočné vylúčenie na českej strane. Zverenci Filipa Pešána nesprávne striedali a hrali v šestici, za čo dostali dve trestné minúty.
    44:25 Alexander Nylander (SWE) - 3:1

44:25
    Švédsko dalo gól! Dlhotrvajúcemu tlaku "troch koruniek" nedokázala česká obrana odolať. ALEXANDER NYLANDER schoval svoju strelu švihom za viacerých hráčov a prekonal Škarka. Asistencia: Rasmus Dahlin.

42:51
    Teraz si zahrajú presilovku švédski hokejisti. Filip Král si pomohol hákovaním a nevyhol sa dvojminútovému trestu.
    42:40 Jakub Škarek (CZE) - 3:1

42:40
    Švédi ihneď prepli do ofenzívneho módu. Jakub Škarek ležal na ľade a musel riešiť viacero dorážok, no pomohla mu aj žŕdka.

40:09
    Tre kronor si nedávajú pozor na disciplínu. Linus Lindström zbytočne fauloval a inkasoval dve trestné minúty za podrazenie.

39:42
    Švédi majú problém so zlepšenou hrou českého výberu a musia si pomáhať faulami. Na trestnú lavicu putuje Timothy Liljegren za držanie.

39:03
    Česko dalo gól! Momentálne aktívnejší tím sa dočkal zaslúženého zníženia. Martin Nečas našiel krížnou prihrávkou cez celú šírku útočného pásma FILIPA ZADINU a ten pohotovou strelou z prvej prekonal Filipa Gustavssona. Asistencie: Martin Nečas, Libor Hájek.
    39:03 Filip Zadina (CZE) - 2:1

38:22
    Prichádza tretia presilovka českého tímu. Dve trestne minúty za podrazenie si odpyká Axel Jonsson Fjällby.

33:26
    Český tlak môže byť vystupňovaný v presilovej hre. Dve trestné minúty za držanie dostal Jesper Boqvist.

28:40
    Švédi mali teraz kus šťastia. Radim Šalda nenápadne vystrelil od modrej čiary a jeho nahodený puk sa zastavil na bránkovej konštrukcii.
    19:04 Elias Pettersson (SWE) - 2:0

19:04
    Švédsko dalo gól! Druhý najproduktívnejší hráč SHL ELIAS PETTERSSON ukázal, že nie nadarmo sa presadzuje v seniorskej kategórii. Presnou strelou z ľavého kruhu poslal puk do horného rohu brány. Asistencie: Alexander Nylander, Rasmus Dahlin.

17:51
    Švédi si zahrajú presilovku v závere tretiny. Ostap Safin podrazil prenikajúceho súpera a dostal dve trestné minúty.

06:31
    Česi odpovedali na inkasovaný gól zvýšenou aktivitou v útoku a vypracovali si presilovku. Dve trestné minúty za hákovanie si odsedí Linus Lindström.
    05:56 Marcus Davidsson (SWE) - 1:0

05:56
    Švédsko dalo gól! Axel Jonsson Fjällby zatiahol puk až za českú bránu, spätnou prihrávkou našiel v druhej vlne MARCUSA DAVIDSSONA a ten nemal problém prekonať Jakuba Škarka. Platnosť presného zásahu potvrdil aj videorozhodca. Asistencie: Axel Jonsson Fjällby, Glenn Gustafsson.

02:50
    Švédsky tím si zahrá úvodnú presilovku dnešného duelu. Dve trestné minúty za seknutie dostal Petr Kodýtek.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 6. Davidsson (Jonsson Fjällby, G. Gustafsson), 20. Pettersson (A. Nylander, Dahlin), 45. A. Nylander (Dahlin) – 40. Zadina (Nečas, Hájek)

Švédsko: F. Larsson (Gustavsson) – Liljegren, Moverare (A), Dahlin, Brännström, G. Lindström, Sellgren, Högberg – Karlström, Andersson (C), J. Boqvist – Pettersson, L. Lindström, A. Nylander (A) – Söderlund, Lundeström, Steen – Davidsson, G. Gustafsson, Jonsson Fjällby – Zetterlund.
    Česko: Škarek (Kořenář) – Hájek, Budík, F. Král, J. Galvas, Šalda, Vála (A) – M. Zachar (C), Chytil, Safin – Zadina, Nečas, R. Pavlík – M. Kaut, K. Reichel (A), Michnáč – Kurovský, Hrabík, Kodýtek.